رفتن به مطلب

سرپرست کارگاه؟!

ارسال های توصیه شده

یه سئوال میپرسم برای آشنا شدن بقه بچه ها وگرنه من خودم میدونم!:ws3:

سرپرست کارگاه چه مسئولیت هایی به عهده داره؟ به چه اطلاعاتی نیاز داره؟ آیا سرپرست کارگاه یک پروژه عمرانی حتما باید در رشته عمران تخصص داشته باشه؟ برای تجربه اندوزی کار خوبی هست؟

لینک به دیدگاه

سلام

بستگی به نوع واندازه پروژه عمرانی هم داره این تعریف

بزار من یخورده مطالعه کنم اساتید عمران بهتر وبیشتر میتونن کمک کنن بازم مزاحم خواهم شد دراینده نزدیک:whistle:

لینک به دیدگاه

با درود

بسته به بزرگی وکوچکی کارگاه دامنه وظایف سرپرست کارگاه متفاوته و شاید نتونم اونطوری که باید اونا رو شرح بدم ؛ سرپرستی کارگاه وظیفه دشواریه و باید علاوه بردانش فنی کمی هم شخصیت کاریزماتیک داشته باشی ؛ ترس نداره اما نباید بی گدارهم به آب زد.

مطمئن باشید هیچ پیمانکاری هم سرپرست کارگاه بی تجربه رو نمی زاره تو یه پروژه سنگین :ws3:

تقریبا هرمشکلی که در روند اجرای پروژه پیش بیاد ، بعهده سرپرست کارگاه خواهد بود.

سرپرست کارگاه ، با معرفی کتبی نماینده تام ختیار و قانونی پیمانکارخواهد بود و درموارد :

مدیریت نیروی انسانی ماهر، تهیه تجهیزات ، تهیه مصالح ، نامه نگاریهای اداری ، پرداخت ها ، تهیه و تنظیم صورت وضعیت ، گزارش های لازم جهت مشاور ، نظارت و کارفرما ، مدیریت حوادث حین انجام کار، شرکت در جلسات مختلف و ... بصورت مستقیم یا غیرمستقیم مسول است .

ولی شاید مهمترین وظیفه سرپرست کارگاه ،تصمیم گیری درمواقع برخورد با اشکالات ناگزیرکاری باشد ؛ دراین قبیل موارد با وجود دستگاه نظارت ، مشاوربازهم همه چشم ها بدهان سرپرست کارگاه دوخته می شود و تصمیم شما نقش تعیین کننده ای دارد ؛ چرا که در صورت اشتباه معمولا راه برگشتی وجود ندارد.

توصیه بنده این است که دوستان تازه کار، ابتدا بعنوان دستیارسرپرست کارگاه های کوچک (حتی رایگان) چند ماهی مشغول بکار شوند تا چند و چون کاردستشان بیاید.

لینک به دیدگاه

سلام وعرض ادب خدمت مهندس بزرگوار ودوستان محترم وعزيز

مهندس جان همانطور كه خودتون مستحضريد:

سرپرست كارگاه مسئوليت بسيار سنگين ومهم و خطيري را در يك كارگاه بعهده دارد لذا حقوق ومزاياي مناسب ومطلوبي به ايشان پرداخت ميگردد.

نوع تخصص نيز بستگي به فعاليت كارگاه وموضوع پيمان داره كه اكثريت مهندس عمران ميشن ودر برخي كارگاههاي بزرگ با عمليات تاسيساتي ومشابه مهندسين تاسيسات يا مكانيك نيز مسئوليت سرپرستي كارگاه رو عهده دار ميشن

از نظر تجربه اندوزي : نكته مهم اينكه اگه سرپرست كارگاه فردي متخصص ومجربي نباشه اصولا !!! اين مسئوليت به ايشان واگذار نمي گردد.ولي با هرچندين سال تجربه ، باز تجربه اندوزي بدنبال داره.

در خصوص تعريف ووظايف سرپرست يا رئيس كارگاه نظر تون رو به مطالب زير كه از منابع معتبر گرفته شده ، جلب مينمايم

با سپاس ودرود: سهيل

ماده 10 شرايط عمومي پيمانرئيس كارگاه ( سرپرست كارگاه ) شخصي است حقيقي وداراي تخصص وتجربه لازم كه پيمانكار اورا به مهندس مشاور معرفي ميكند تا اجراي موضوع پيمان را در كارگاه سرپرستي كند.

----------------------------------

از نظر قانونی رئیس کارگاه نماینده قانونی شرکت پیمانکاری در پروژه می باشد که کلیه امور مرتبط با پروژه اعم از کنترل و مدیریت نیروی انسانی و پاسخگو بودن به سیستم مشاور ، نظارت و کارفرما در قبال اجرای پروژه با اوست.کلیه صورت مجالس ، صورت وضعیت ها و مکاتبات و مستندات فقط با تایید رئیس کارگاه سندیت پیدا ميکند

.مختصري از شرح وظايف سرپرست كارگاه

1- حضور در جلسه تحويل زمين در معيت نماينده فني شركت و امضاء صورتجلسه مربوط با توجه به برداشت و كنترل انجام شده در موردتعداد و مختصات پنچ مارك‌ها و ساير مشخصات ظاهري زمين.2- پيگيري و انجام اقدامات لازم به منظور تجهيز اوليه كارگاه و استقرار در محل كارگاه جهت فراهم كردنامكان شروع عمليات اجرايي در مدت و مهلت تعيين شده در پيمان3- مطالعه و بررسي نقشه‌ها و جزئيات اجرايي و ساير مدارك و مشخصات فني مربوط به عمليات موضوع پيمان وهمچنين مطالعه دقيق پيمان و آگاهي از تعهدات طرفين پيمان4- استقرار تجهيزات كارگاهي در محل مناسبي كه قبلاً با هماهنگي نظارت مقيم تعيين و تأييديه آن دريافتگرديده است.5- داشتن آگاهي كافي از شرايط عمومي پيمان و دفترچه فهرست آحاد بهاءمنضم به پيمان و ساير مشخصات فني و عمومي مربوط به عمليات موضوع پيمان به منظوررعايت و تأمين حسن انجام كارها در چهارچوب منافع شركت. 6- تهيه و تنظيم صورتمجالس كارگاهي به تعداد نسخلازم و اخذ تأييديه ناظر مقيم و تحويل يك نسخه به دفتر فني شركت و پيگيري دريافت مصوبه يا ابلاغيه آنها( ابلاغيه كارفرما يا مشاور7- ايجاد و حفظ رابطه حسنه با نظارت مقيم و دستگاه نظارت و همچنين با ساير پرسنل كارگاه در راستاي حفظ منافع شركت8- ارائه پيشنهاد در زمينه چگونگي سازماندهي يا ساماندهي نيروها و پرسنل كارگاه، متناسب و هماهنگ با مايحتاج كار و كارگاه9- بهره‌گيري و استفاده بهينه از كليه تجهيزات، امكانات و پرسنل موجود در كارگاه، در چهارچوب ضوابط و مقررات شركت و تلاش در زمينه افزايش ميزان بهره‌وري از آنها.10- بررسي نقشه‌ها و جزييات اجرايي و كنترل ابعاد و اندازه‌هاي مندرج در آنها و اعلام بموقع اشكالات و نواقص احتمالي آن‌ها به نظارت مقيم و دفتر فني شركت و پيگيري لازم بمنظور رفع اشكالات وتكميل اطلاعات مورد نياز جهت فراهم نمودن امكان اجراء بموقع كارها در موعدهاي تعيين شده و با مدت پيمان و تلاش در جهت جلوگيري از بروز تأخيرات غيرمجاز.11- ارائه آمار و اطلاعات مورد نياز در رابطه با تهيه برنامه زمانبندي اوليه كار به دفتر فني شركت و مشاركت در تهيه برنامه مذكور و يا برنامه زمانبندي اصلاح شده.12- پيگيري و تلاش در زمينه بهره‌گيري از كليه امكانات و ماشين‌آلات موجود شركت با رعايت ضوابط و مقررات جاري شركت و در راستاي حفظ منافع شركت و سياست‌گذاريهاي انجام شده توسط مديران مافوق كارگاه13- . كسب آگاهي‌هاي لازم از مقررات و ضوابط شركت مرتبط باكار و مسئوليتهاي خويش، بطوريكه بتواند وظايف و امور محوطه را بنحو احسن انجامدهد.14- انجام وظايف و فعاليتهاي تعريف شده براي رئيس كارگاه (نماينده پيمانكاردر كارگاه) در دفترچه شرايط عمومي پيمان و در راستاي حفظ منافع شركت.15- نظارت بر كليه كارها و كنترل مستقيم و مستمر فعاليتهاي روزانه كارگاه، اعم از كارها وفعاليتهاي اكيپ‌ها و نفرات اجرايي پيمانكاران جزء، اكيپ‌ها و نفرات و كارگران امانيو ساير كاركنان شاغل در كارگاه و همچنين اعلام هشدارها و تذاكر و اخطارهاي بموقع به عوامل و نيروهاي تحت اختيار جهت حفظ كيفيت، سرعت و ايمني كار و كارگاه16- . تهيه و ارسال گزارشهاي روزانه و نوبه‌اي براي دفتر مركزي شركت در قالب فرمت‌هاي تعيين شده و همچنين تهيه گزارش‌هاي توجيهي تأخيرات.17- ثبت و نگهداري آمار و اطلاعات مربوط به كارهاي در دست اجراء (بصورت روزانه) بنحوي كه بتوان از آنها براي صورتوضعيت‌هاي ماهيانه استفاده نمود.18- تهيه ريزمتره كارها و فعاليتهاي روزانه در پايان روز و يا پايان هر هفته و تهيه صورت وضعيتهاي ماهيانه يا دوره‌اي و پيگيري لازم جهت تسريع در رسيدگي صورت وضعيتها، در چهارچوب منافع شركت.19- بررسي،پيگيري و مشاركت در زمينه اخذ استعلام از پيمانكاران جزء و فراهم نمودن امكان جذب واشتغال آنها در چهارچوب صرفه و صلاح كارگاه و شركت تا حصول نتيجه و انجام كارهاي مربوط.20- تهيه، ثبت و نگهداري كليه مستندات، مدارك و صورت مجالس كارگاهي (اعماز صورتجلسات انجام كارها و دستوركارها و متره‌هاي قطعي كار در طول مدت اجراي عمليات) بنحويكه از انباشتگي و موكول نمودن آنها به انتهاي كار و همچنين از افزايشحجم صورتوضعيت قطعي، به اندازه كافي جلوگيري شده باشد. بديهي است كه همواره مي‌بايستي يك نسخه از تماني اسناد و مدارك و مستنداتي كه در كارگاه تهيه ميشود براي دفتر مركزي ارسال شود.21- پيگيري مداوم در زمينه اخذ مجوزها و تصميماتي كه بنابه شرايط و ضوابط حاكم بر شركت، خارج از حيطه اختيارات وي مي‌باشد. در اينگونه پيگيريها لازم است در گام‌هاي ابتدايي با رعايت سلسله مراتب و هماهنگي هاي لازم اقدام به پيگيري دريافت نتايج تصميمات و كسب تكاليف مؤثر و تعيين كننده در رونداجراي عمليات نمايد و چنانچه پيگيريهاي مكرر نتيجه‌اي دربر نداشت، مراتب را درنهايت به مديرعامل شركت گزارش نمايد و راهكارها و پيشنهادهاي مناسبي جهت حل و فصلمسائل و مشكلات مرتبط با وظايف و مسئوليتهاي كارگاه ارائه نموده و كسب تكليف نمايد. بديهي است چنانچه مسائل و مشكلات مطروحه قبلاً و به ميزان كافي به مدير يا مديرانمافوق كارگاه گزارش نشده باشد، اين اقدام وي(گزارش به مديرعامل)، تخلف محسوب مي‌شود.22- رئيس يا سرپرست كارگاه موظف است آن بخش از مسائل و مشكلاتي را كهمربوط به وظايف و برعهده وي گذاشته شده و در حيطه اختيارات وي قرار دارد راسا و درحداقل زمان ممكن حل و فصل نمايد و چنانچه به هر دليلي از حل و فصل آن عاجز باشدبلافاصله با مدير مافوق خويش در ميان گذاشته و از وي درخواست مساعدت و مشاركت نمايدو همواره در حل و فصل آنها تلاش نمايد.23- رئيس يا سرپرست كارگاه موظف است چنانچه در زمينه مفاهيم مندرج در اين شرح وظايف سؤال يا مشكلي دارد، از مديران مافوق خود استعلام و رفع ابهام نمايد.24- انجام به موقع امور محوله از سويمديران مافوق در چهارچوب وظايف كارگاهي و منافع شركت.و....

لینک به دیدگاه

وظایف رئیس یا سرپرست کارگاه

1) حضور در جلسه تحويل زمين در معيت نماينده فني شركت و امضاء صورتجلسه مربوط با توجه به برداشت و كنترل انجام شده در مورد تعداد و مختصات پنچ مارك‌ها و ساير مشخصات ظاهري زمين.

2) پيگيري و انجام اقدامات لازم به منظور تجهيز اوليه كارگاه و استقرار در محل كارگاه جهت فراهم كردن امكان شروع عمليات اجرايي در مدت و مهلت تعيين شده در پيمان.

3) مطالعه و بررسي نقشه‌ها و جزئيات اجرايي و ساير مدارك و مشخصات فني مربوط به عمليات موضوع پيمان و همچنين مطالعه دقيق پيمان و آگاهي از تعهدات طرفين پيمان.

4) استقرار تجهيزات كارگاهي در محل مناسبي كه قبلاً با هماهنگي نظارت مقيم تعيين و تأييديه آن دريافت گرديده است.

5) داشتن آگاهي كافي از شرايط عمومي پيمان و دفترچه فهرست آحاد بهاء منضم به پيمان و ساير مشخصات فني و عمومي مربوط به عمليات موضوع پيمان به منظور رعايت و تأمين حسن انجام كارها در چهارچوب منافع شركت.

raeise%20kargah.JPG

) تهيه و تنظيم صورتمجالس كارگاهي به تعداد نسخ لازم و اخذ تأييديه ناظر مقيم و تحويل يك نسخه به دفتر فني شركت و پيگيري دريافت مصوبه يا ابلاغيه آنها( ابلاغيه كارفرما يا مشاور).

7) ايجاد و حفظ رابطه حسنه با نظارت مقيم و دستگاه نظارت و همچنين با ساير پرسنل كارگاه در راستاي حفظ منافع شركت.

8) ارائه پيشنهاد در زمينه چگونگي سازماندهي يا ساماندهي نيروها و پرسنل كارگاه، متناسب و هماهنگ با مايحتاج كار و كارگاه.

9) بهره‌گيري و استفاده بهينه از كليه تجهيزات، امكانات و پرسنل موجود در كارگاه، در چهارچوب ضوابط و مقررات شركت و تلاش در زمينه افزايش ميزان بهره‌وري از آنها.

10) بررسي نقشه‌ها و جزييات اجرايي و كنترل ابعاد و اندازه‌هاي مندرج در آنها و اعلام بموقع اشكالات و نواقص احتمالي آن‌ها به نظارت مقيم و دفتر فني شركت و پيگيري لازم بمنظور رفع اشكالات و تكميل اطلاعات مورد نياز جهت فراهم نمودن امكان اجراء بموقع كارها در موعدهاي تعيين شده و با مدت پيمان و تلاش در جهت جلوگيري از بروز تأخيرات غيرمجاز.

11) ارائه آمار و اطلاعات مورد نياز در رابطه با تهيه برنامه زمانبندي اوليه كار به دفتر فني شركت و مشاركت در تهيه برنامه مذكور و يا برنامه زمانبندي اصلاح شده.

12) پيگيري و تلاش در زمينه بهره‌گيري از كليه امكانات و ماشين‌آلات موجود شركت با رعايت ضوابط و مقررات جاري شركت و در راستاي حفظ منافع شركت و سياست‌گذاريهاي انجام شده توسط مديران مافوق كارگاه.

13) كسب آگاهي‌هاي لازم از مقررات و ضوابط شركت مرتبط با كار و مسئوليتهاي خويش، بطوريكه بتواند وظايف و امور محوطه را بنحو احسن انجام دهد.

14) انجام وظايف و فعاليتهاي تعريف شده براي رئيس كارگاه (نماينده پيمانكار در كارگاه) در دفترچه شرايط عمومي پيمان و در راستاي حفظ منافع شركت.

15) نظارت بر كليه كارها و كنترل مستقيم و مستمر فعاليتهاي روزانه كارگاه، اعم از كارها و فعاليتهاي اكيپ‌ها و نفرات اجرايي پيمانكاران جزء، اكيپ‌ها و نفرات و كارگران اماني و ساير كاركنان شاغل در كارگاه و همچنين اعلام هشدارها و تذاكر و اخطارهاي بموقع به عوامل و نيروهاي تحت اختيار جهت حفظ كيفيت، سرعت و ايمني كار و كارگاه.

16) تهيه و ارسال گزارشهاي روزانه و نوبه‌اي براي دفتر مركزي شركت در قالب فرمت‌هاي تعيين شده و همچنين تهيه گزارش‌هاي توجيهي تأخيرات.

17) ثبت و نگهداري آمار و اطلاعات مربوط به كارهاي در دست اجراء (بصورت روزانه) بنحوي كه بتوان از آنها براي صورتوضعيت‌هاي ماهيانه استفاده نمود.

18) تهيه ريزمتره كارها و فعاليتهاي روزانه در پايان روز و يا پايان هر هفته و تهيه صورتوضعيتهاي ماهيانه يا دوره‌اي و پيگيري لازم جهت تسريع در رسيدگي صورتوضعيتها، در چهارچوب منافع شركت.

19) بررسي، پيگيري و مشاركت در زمينه اخذ استعلام از پيمانكاران جزء و فراهم نمودن امكان جذب و اشتغال آنها در چهارچوب صرفه و صلاح كارگاه و شركت تا حصول نتيجه و انجام كارهاي مربوط.

20) تهيه، ثبت و نگهداري كليه مستندات، مدارك و صورتمجالس كارگاهي (اعم از صورتجلسات انجام كارها و دستوركارها و متره‌هاي قطعي كار در طول مدت اجراي عمليات) بنحويكه از انباشتگي و موكول نمودن آنها به انتهاي كار و همچنين از افزايش حجم صورتوضعيت قطعي، به اندازه كافي جلوگيري شده باشد. بديهي است كه همواره مي‌بايستي يك نسخه از تماني اسناد و مدارك و مستنداتي كه در كارگاه تهيه ميشود براي دفتر مركزي ارسال شود.

21) پيگيري مداوم در زمينه اخذ مجوزها و تصميماتي كه بنا به شرايط و ضوابط حاكم بر شركت، خارج از حيطه اختيارات وي مي‌باشد. در اينگونه پيگيريها لازم است در گام‌هاي ابتدايي با رعايت سلسله مراتب و هماهنگي هاي لازم اقدام به پيگيري دريافت نتايج تصميمات و كسب تكاليف مؤثر و تعيين كننده در روند اجراي عمليات نمايد و چنانچه پيگيريهاي مكرر نتيجه‌اي دربر نداشت، مراتب را در نهايت به مديرعامل شركت گزارش نمايد و راهكارها و پيشنهادهاي مناسبي جهت حل و فصل مسائل و مشكلات مرتبط با وظايف و مسئوليتهاي كارگاه ارائه نموده و كسب تكليف نمايد. بديهي است چنانچه مسائل و مشكلات مطروحه قبلاً و به ميزان كافي به مدير يا مديران مافوق كارگاه گزارش نشده باشد، اين اقدام وي(گزارش به مديرعامل)، تخلف محسوب مي‌شود.

22) رئيس يا سرپرست كارگاه موظف است آن بخش از مسائل و مشكلاتي را كه مربوط به وظايف و برعهده وي گذاشته شده و در حيطه اختيارات وي قرار دارد راسا و در حداقل زمان ممكن حل و فصل نمايد و چنانچه به هر دليلي از حل و فصل آن عاجز باشد بلافاصله با مدير مافوق خويش در ميان گذاشته و از وي درخواست مساعدت و مشاركت نمايد و همواره در حل و فصل آنها تلاش نمايد.

23) رئيس يا سرپرست كارگاه موظف است چنانچه در زمينه مفاهيم مندرج در اين شرح وظايف سؤال يا مشكلي دارد، از مديران مافوق خود استعلام و رفع ابهام نمايد.

24) انجام به موقع امور محوله از سوي مديران مافوق در چهارچوب وظايف كارگاهي و منافع شركت.

وظایف مدیر پروژه عمرانی-ساختمانی

1)مطالعه دقیق پیمان منعقده فیمابین شركت و كارفرما و آگاهی از تعهدات طرفین قرارداد و داشتن اطلاعات كافی و كلی از نقشه‌ها و مدارك منضم به پیمان و همچنین آشنایی كافی با فعالیت‌ها و عملیات موضوع پیمان و برنامه زمانبندی اجرای عملیات.

2)آگاهی كافی از قیمت‌های روز مصالح و دستمزدها و هزینه اجرای عملیات موضوع پیمان و آگاهی از فهارس بهاء منتشره از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی كشور و داشتن توانایی لازم به منظور آنالیز بهاء واحد كارهای مربوط به موضوع پیمان و داشتن تخصص و تجربه كافی در زمینه مدیریت كارگاهی و مدیریت پروژه‌های عمرانی و آگاهی لازم در مورد بخشنامه‌های مهم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، مرتبط با كارهای حوزه مدیریت خود.

3)دارای توانمندی‌های مدیریتی لازم برای هدایت پروژه و كارگاه و برخورداری از متانت وشیوایی كلام در طرح مسائل پروژه و در دفاع از حقوق شركت و تلاش در جهت حفظ منافع شركت و توانمند برای كاهش زیان‌های احتمالی پروژه و شركت.

4)آگاهی كافی از «آیین نامه معاملات» و ضوابط و مقررات شركت و آشنائی با ضوابط و مقررات «مالی‌» و نحوه استفاده از صورت هزینه‌ها و سایر مدارك در چگونگی صدور سند حسابداری.

5)ارائه پیشنهاد چگونگی سازماندهی كارگاه و چارت سازمانی اداره كارگاه و پیشنهاد و معرفی رئیس كارگاه یا سرپرست كارگاه و یا درخواست عزل سرپرست كارگاه به همراه ارائه دلایل لازم و كافی و تلاش در زمینه ایجاد نظم و هماهنگی در پروژه و كارگاه به منظور تضمین صحت و سرعت عملیات اجرایی و فراهم نمودن قابلیت انجام بهینه وظایف محوله به كارگاه، تحت مدیریت خود.

6)نظارت كلی بر نحوه كار كارگاه و مشاركت در حل و فصل مسائل كلان كارگاه و راهنمایی و هدایت سرپرست كارگاه در چهارچوب وظایف محوله و به گونه‌ای كه به وظایف و اختیارات سرپرست كارگاه لطمه‌ای وارد نشود و شأن سرپرست كارگاه نیز حفظ و رعایت شده باشد.

7)نظارت بر عملكرد رئیس یا سرپرست كارگاه و اعمال كنترل‌های لازم به منظور حصول اطمینان از انجام مطلوب و به موقع وظایف وی در كارگاه و ارائه گزارش به معاون فنی و اجرایی شركت در مورد مشكلات و مسائل كارگاه و ارائه پیشنهاد و راه‌حل جهت حل و فصل مسایل كارگاهی.

8)ایجاد ارتباط فعال و مطلوب با كارفرما و مشاور (دستگاه نظارت) و نمایندگان آن‌ها در چهارچوب پیمان و منافع شركت و دریافت نظرها و دیدگاه‌های ایشان در مورد كار و پروژه و انتقال نظر و دیدگاه‌ها به معاون اجرایی شركت و همچنین تلاش در جهت تحقق نظرها و دیدگاه‌های مذكور در چهارچوب پیمان و منافع شركت و ارائه راهكارهای مناسب به منظور حل و فصل‌ مسائل پروژه و تسریع در عملیات اجرایی و دفاع از حقوق و منافع شركت در مقابل كارفرما و مشاور و نمایندگان آن‌ها.

9)نظارت مستمر بر انجام به موقع فعالیت‌های كارگاهی، به ویژه عملیات مستندسازی كار و پیگیری دریافت مصوبه صورتجلسات و تأییدات كارفرما و مشاور.

10)عملیات دریافت آمار و اطلاعات از نحوه انجام عملیات و ارائه گزارش‌های نوبه‌ای به شركت (معاون اجرایی) به گونه‌ای كه شركت از روند كار، آمار و اطلاعات كافی داشته باشد.

11)نظارت بر تهیه و ارائه لیست بیمه كارگاه و همچنین نظارت بر چگونگی پرداخت كسور قانونی در كارگاه و پیگیری دریافت مفاصاحساب بیمه و در موارد خاص دریافت مفاصاحساب دارایی مربوط به پروژه و ارائه مفاصاحساب به شركت.

12)دریافت دیدگاه‌ها و خط مشی تعیین شده از سوی شركت برای پروژه و كارگاه و پیگیری تحقق این دیدگاه‌ها و خطی‌مشی‌ها و رعایت دقیق آن‌ها .

13)پیگیری تشكیل جلسات با كارفرما و مشاور به منظور دفاع از حقوق و منافع شركت و پروژه و شركت فعال در جلسات مذكور با هماهنگی و در معیت نماینده‌ای از شركت و پیگیری لازم به منظور اجرای مفاد صورتجلسات مذكور و ارائه گزارش نتایج حاصل از پیگیری‌ها به شركت (معاون اجرایی شركت)

14)نظارت و كنترل هزینه‌های كارگاه و مقایسه با درآمدهای حاصل از كار كارگاه و برنامه‌ریزی و انجام اقدامات مقتضی به منظور ایجاد و حفظ منافع و سود شركت از بابت اجرای پروژه.

15)تأیید صورت هزینه‌ها و اسناد و مدارك ارسالی از كارگاه و ارائه آن‌ها به شركت.

16)تنظیم برنامه زمانبندی تهیه و تدارك مصالح و مایحتاج كارگاه با كمك و هماهنگی سرپرست كارگاه و یا تأیید برنامه تهیه شده مذكور در كارگاه و ارائه یك نسخه از اینگونه برنامه‌ها به شركت و همچنین نظارت بر برنامه درآمد و هزینه كرد كارگاه و پیگیری تهیه به موقع صورتوضعیت‌های كاركرد و مشاركت در دفاع از صورتوضعیت‌ به همراه سرپرست كارگاه یا نماینده فنی كارگاه و پیگیری وصول مطالبات پروژه و شركت از كارفرما.

17)ارائه به موقع گزارش مربوط به سود و زیان احتمالی پروژه و اعلام هشدارها و راهكارهای مناسب و به موقع به شركت و كارگاه به منظور حفظ منافع شركت و كارگاه.

18)انجام اقدامات و وظایف محوله از سوی معاون اجرایی شركت و یا مدیرعامل شركت.

نکته مهم: چنانچه در شرایط خاص، مدیر پروژه براساس دستور مستقیم مدیرعامل شركت اقدامی بنماید، مدیر پروژه موظف است قبل از انجام وظیفه یا كار محوله ، معاون اجرایی را مطلع نماید، این امر به منظور حفظ هماهنگی مدیران شركت ضروری خواهد بود.

گردآورنده: کارگروه مهندسی مدیریت پروژه

لینک به دیدگاه
چقدر ترسوندین منو :hanghead: یه کاری احتمالا پیدا کردم تجربه ام هم صفره پس بیخیال شم؟ :hanghead:

سلام مهندس

خوبي

البته فكر نكنم تجربتون كم باشه

دوما ما كه نمرديم در خدمت هستيم

من خودم چند سالي سرپرست كارگاه يك پروژه مسكوني چندين صد واحد بودم

مادر خدمتيم

مهندس كار جديدتو (سرپرست كارگاه ) تبريك ميگم

كي وكجا بيايم با دوستان شيريني خوروني؟

ارادتمند:سهيل

لینک به دیدگاه
سلام مهندس

خوبي

البته فكر نكنم تجربتون كم باشه

دوما ما كه نمرديم در خدمت هستيم

من خودم چند سالي سرپرست كارگاه يك پروژه مسكوني چندين صد واحد بودم

مادر خدمتيم

مهندس كار جديدتو (سرپرست كارگاه ) تبريك ميگم

كي وكجا بيايم با دوستان شيريني خوروني؟

ارادتمند:سهيل

نه بابا من دانشجوام هنوز تجربه ای ندارم، ارادتمندم:a030: هنوز در حد یه پیشنهاد 50٪ ای هست حتی دقیق نمیدونم چه پروژه ای هست فقط خواستم یه اطلاعات اولیه داشته باشم، مرسی از شما سهیل جان و تمام دوستان که راهنمایی کردین:icon_gol:

اگه جور بشه شیرینیش هم چشم :ws3:

لینک به دیدگاه
نه بابا من دانشجوام هنوز تجربه ای ندارم، ارادتمندم:a030: هنوز در حد یه پیشنهاد 50٪ ای هست حتی دقیق نمیدونم چه پروژه ای هست فقط خواستم یه اطلاعات اولیه داشته باشم، مرسی از شما سهیل جان و تمام دوستان که راهنمایی کردین:icon_gol:

اگه جور بشه شیرینیش هم چشم :ws3:

مهندس جان

حالا كه اينطور شد ، بهت بگم

جرات شو داشته باش كارهاي بزرگو ، انسانهاي بزرگ انجام ميدن برو جلو حتما موفق ميشي در مورد تموم كارها ميگم

من تجربه اجرائي ومديريتي وفني خيلي زيادي دارم ،كاملا در خدمتتم هستم از هر لحاظ وهرموقع وحتي اگه كارگاه دور برمون بود ولازم شدميتونم حضور ا خدمت برسم.

راستي ايميل من كه خدمتتون هستش واگه خواستين شماره موبايلمم بهتون جهت هرگونه راهنمائي اگه از دستم بياد بهتون ميدم

فقط مهندس جان بگاز برو جلو را ه بازه وتورا ميطلبه

مخلص :سهيل

لینک به دیدگاه
مهندس جان

حالا كه اينطور شد ، بهت بگم

جرات شو داشته باش كارهاي بزرگو ، انسانهاي بزرگ انجام ميدن برو جلو حتما موفق ميشي در مورد تموم كارها ميگم

من تجربه اجرائي ومديريتي وفني خيلي زيادي دارم ،كاملا در خدمتتم هستم از هر لحاظ وهرموقع وحتي اگه كارگاه دور برمون بود ولازم شدميتونم حضور ا خدمت برسم.

راستي ايميل من كه خدمتتون هستش واگه خواستين شماره موبايلمم بهتون جهت هرگونه راهنمائي اگه از دستم بياد بهتون ميدم

فقط مهندس جان بگاز برو جلو را ه بازه وتورا ميطلبه

مخلص :سهيل

مرسی مهندس خیلی لطف میکنی، متاسفانه ایمیل شما رو من ندارم، اگه ایمیل رو لطف بکنی خیلی خیلی ممنون میشم خدا رو چه دیدی شاید کاره جور شد و من هم مزاحمتون شدم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
مرسی مهندس خیلی لطف میکنی، متاسفانه ایمیل شما رو من ندارم، اگه ایمیل رو لطف بکنی خیلی خیلی ممنون میشم خدا رو چه دیدی شاید کاره جور شد و من هم مزاحمتون شدم:icon_gol:

ممنون مهندس عزيز

شما لطف دارين ، من اگه كمكي هم بتونم بكنم انجام وظيفه نمودم

اميدوارم كه بزودي سراغتون از پروژه هاي بزر گ بگيريم:w16:

zarei1790@yahoo.com

مخلص سهيل :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

به اینایی که دوستان کامل گفتن سروکله زدن با پیمانکار رو هم اضافه کنید. موقعی که پولی تو کارگاه نیست و طلب پیمانکارا چند وقته عقب افتاده و سرپرست کارگاه باید بتونه نگهشون داره.

کلاً سرپرست کارگاه (البته تمام مهندسین اجرا) باید روابط عمومی خوبی داشته باشن. بتونن همه رو تو کارگاه راضی نگه دارن.

لینک به دیدگاه

منم یه چیزی بگم !!!!!:5c6ipag2mnshmsf5ju3

سرپرست کارگاه علاوه بر صبر بسیار بسیار زیاد باهاس بتونه کارگرا رو هم جمع و جور کنه ... (آخ که چقد این بخش از کار سخته و خیلی از این سرپرستا بعد از یه مدت اصلا به کل یکی دیگه میشن .... :banel_smiley_4:)

در ضن باهاس حساب کتابش اونقدر قوی باشه که موقع حقوق دادن بهش رسید یه چیزی دستشو بگیره :sad0:همش بدهکار نباشه

بعدشم اونقد انرژی داشته باشه که وقتایی کار طول کشید مثلا تا 10 شب شد و بعد شام تازه نشستن با چندتا از مهندسا تو جلسه و خط خطی نمودن صورت وضعیت ها و دستکاری کردن نقشه ها بتونه زنده بمونه :4564:

پ ن : هر کی میخواد سرپرست بشه یادش نره نباس با مشاور کل بندازه .... ( اینو گفتم چون خودم تو یه شرکت مشاور کار می کنم ... آخر و عاقبت خوشی نداره ها )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...