رفتن به مطلب

مسابقۀ طراحی لوگو انجمن نواندیشان

FrnzT

ارسال های توصیه شده

فرصت ارسال طرح ها تا 10 اردیبهشت تمدید شد.

درود بر زیبا اندیشانِ نواندیش :icon_gol:

بر آن شدیم تا برای طراحی لوگوی جدیدِ انجمن نواندیشان، طراحی لوگو را بصورت مسابقه برگزار کنیم، تا شما عزیزان هم در تغییر لوگو انجمنتان شریک شوید.

عزیزان این مسابقه مثل همۀ مسابقات قوانینی دارد که به شرح زیر میباشد:

1- طرحهای فرستاده شده باید لوگوتایپ باشند.(یعنی با خود کلمۀ نواندیشان طراحی شوند)

2- برای رقابت در سطوح بالا و رسیدن به یک طرح با کیفیت برای لوگوی انجمن، طرحها باید از استاندارد و کیفیت بصری مطلوب برخوردار باشد و راهیابی به مسابقه منوط به نظر کارشناسی روی طرح های فرستاده شده با مشورت دوستان گرافیست و مدیران ارشد عزیز هست.

3- طرحها باید فقط با فونت فارسی کار شود.

4- به هیچ عنوان طرحها رو در این تاپیک قرار ندهید.

5- برای فرستادن طرحها از

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
استفاده کنید و لینکش رو برای من بصورت خصوصی ارسال کنید.

6- طرحها را بسته به نرم افزار کار شده به فرمتهای زیر بفرستید:

الف) psd ---> 300 ppi

ب) Ai

ج) Eps

د) Cdr

ه) Tiff ---> 300 ppi

7- دوستانی که تسلط بر نرم افزارهای گرافیکی ندارند میتوانند طرح دستی خود را اسکن کنند و بفرستند.

در صورت دارا بودن کیفیت مطلوب جهت شرکت در مسابقه، نواندیشان اجرای آنرا به عهده خواهد گرفت.

8- انجمن این حق را دارد که بر روی طرح برگزیده در صورت مطلوب نبودن نسبی رنگ و یا طرح، تغییرات لازم را اعمال نماید.

9- مهلت ارسال آثار تا تاریخ 89/1/23 خواهد بود.

و زمان برگزاری مسابقه به مدت یک هفته پس از آن برگزار میشود.

10- سه طرح منتخب برتر به ترتیب جوایزی جهت یادبود و سپاسگذاری در نظر گرفته شده که تقدیم دوستان خواهد شد.

جوایز شامل پک سی دی های نرم افزاری، مثل سی دی های king ، gerdoo ، Lodr و اکانت رپیدشیر و دیکشنری Oxford و غیره میباشد که بسته به رشتۀ تحصیلی و علاقۀ منتخبین در نهایت تعیین خواهد شد.

11- در انتها از طرحهای منتخب نمایشگاه آثار برگزار خواهد شد.

12- شرکت در این مسابقه برای عموم عزیزان آزاد هست.

13- دوستان عزیز جهت آشنایی با نحوۀ کار و شروع کار طراحی لوگو به تاپیکهای زیر مراجعه کنید:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سوالای خودمون رو اینجا مطرح کنیم؟

راستش میخواستم بدونم لوگو باید اندازه مشخصی داشته باشه؟ چه حدودی واسه طول و عرضش لازمه؟

کیفیتش چطوری باشه؟

لینک به دیدگاه
سوالای خودمون رو اینجا مطرح کنیم؟

راستش میخواستم بدونم لوگو باید اندازه مشخصی داشته باشه؟ چه حدودی واسه طول و عرضش لازمه؟

کیفیتش چطوری باشه؟

درود محمد جان

در مورد سوالاتی که پرسیدی برای یک آرم ابعاد استاندارد خاصی وجود نداره ولی یکسری مشخصات هست که باید حتما رعایت بشه که در تاپیکهایی که در زیر مسابقه گذاشتم اون نکات رو نوشتم.

چگونه یک لوگوی حرفه‌ای طراحی کنیم

در مورد کیفیتش هم در بند ششم نوشتم که با چه کیفیتی و با چه فرمتهایی میشه یک فایل رو بست و ارائه داد.

کیفیت سیصد دی پی آی یک وضعیت استاندارد هست که باعث میشه فایل کمتر افت کیفیت داشته باشه.

در بین فرمتها هم فرمتهایی که وکتوری هستند ارجحیت دارند.

مثلا کورل و ایلاستریتور فایلهای وکتوری ایجاد میکنه.وکتورها مثل برنامۀ اتوکد هر چقدر هم که فایل بزرگ و کوچک بشه در کیفیت فایل اثری نداره.

ولی کسانی که با فتوشاپ کار میکنند اگر کیفیت سیصد رو برای کارهاشون تنظیم کنند افت کیفیتش کمتر هست.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

من یه طرح دارم ولی نمیدونم چطوری ارائه بدم :ws44:

آخه تو طراحی خیلی تعطیلم. چه دستی چه نرم افزاری :icon_pf (34):

باید یه کمی پر و بال بدم بهش. :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

اشکالی نداره

چون قرار نیست که اینجا تخصصی گرافیک کار کنیم.

همین طرحهایی که کشیدید رو هر طور که میتونید روی کاغذ یا با نرم افزار هر طور که راحتید ارائه بدید.

چون هدف ما بیشتر شرکت همۀ بچه ها تو مسابقه هست.

اگر به نرم افزار تسلط خوب ندارید روی همون کاغذ طرح بدید بهتره چون ممکنه با نرم افزار طرحتون دچار محدودیت بشه و اونطور که بخواین نتونید در بیارید و دلسرد بشید.

اگر طرحهای دستی خوب باشن من خودم تو نرم افزار تبدیلش میکنم.:a030:

لینک به دیدگاه

میخوام یه راه حل خوب و سریع به همه پیشنهاد بدم که بزرگترین گرافیستها این راه رو بصورت یک راز بزرگ استفاده میکنن و اکثرا رمز موفقیتشون در این راز نهفته هست.

برای طراحی یک لوگو اولین قدمی که بر میدارید اینه که حروف ِ کلمات ِ اون اسم رو جدا از هم مینویسید.

مثلا برای نو اندیشان به این صورت:

ن

و

ا

ن

د

ی

ش

ا

ن

پس یکبار ساختار اسم رو میشکنید.

بعد روی طراحی های خاصی که ممکن هست بشه با بعضی از کلمات استفاده کرد فکر کنید.

(اکثر این روند روی کاغذ طراحی میشه)

بعد ممکنه کسی بخواد خودش یه طرحی رو برای مثلا "ن" طراحی کنه.

بقیه اجزا طبق اون نون طراحی شده طراحی میشه.

یا ممکنه از یک فونت مثلا نسخ یا نستعلیق اجزا رو می نویسیم بعد از طریق کامپیوتر اون رو تایپوگرافی میکنیم.

یعنی چینش حروف رو دستکاری میکنیم.

پس روندش اینطوری شد:

• جدا کردن اجزا کلمه به حروف

• طراحی اجزایی خاص

• پیوستن اجزا کلمه به یکدیگر طبق طرح ذهنی

این روند کلی طراحی لوگوتایپ هست.بقیه کارها دیگه به مهارت طراح و سلیقه ش برمیگرده.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
خب نتیجه چی شد؟؟!!!

من هم شرکت خواهم کرد. زمان مسابقه را بردارید و همینطوری مسابقه بدهیم. هر ماه هم یکبار نتیجه ها را برسی کنید و بهترین هر ماه را انتخاب کنید. اینطوری فرصت داریم که پس از امتحانات هم شرکت کنیم.

لینک به دیدگاه
من هم شرکت خواهم کرد. زمان مسابقه را بردارید و همینطوری مسابقه بدهیم. هر ماه هم یکبار نتیجه ها را برسی کنید و بهترین هر ماه را انتخاب کنید. اینطوری فرصت داریم که پس از امتحانات هم شرکت کنیم.

دوست عزیز ممنونم از لطفتون

ولی مهلت این مسابقه تموم شد و نظر سنجی هم برگزار شد و بسته شد.

ولی در آینده حتما مسابقات جدیدتر با موضوعات جدیدتر برگزار خواهیم کرد که ان شالله طی اطلاع رسانی متوجه خواهید شد.

این هم لینک نظر سنجی نهایی:

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=14835

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...