رفتن به مطلب

اسم زنشونو جلو جمع میگفتن علیرضا (اسم بزرگترین بچه ) ...

Alireza Hashemi

به نظر شما در یک جمع نام یک خانم برده شود ؟  

102 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما در یک جمع نام یک خانم برده شود ؟

• 23
    • 79

ارسال های توصیه شده

:banel_smiley_4: پست‌ها سر جاشه یه مرور داشته باشی‌...!

سوال‌ها رو میشه دونه دونه جواب داد! مگه غیر از اینه که توی بحث بدون سوال هم الان تیکه تیکه حرفارو جواب میدیم!!!

همرو رو جواب دادی؟:w58::w58: :w58: مرور لطفا!

الان دقیقا این حرف رو از کی‌ شنیدی؟ از کسیم شنیدی اصلا؟ یا فک میکنی‌ میگن متحجّر؟

کلمه احمقانه رو از حرفهای من نشون بدین لطفا!:banel_smiley_4:

تاپیک رو خوندی؟ علی‌ رضا سوال پرسید بچه‌ها جواب دادن! نظر خواسته شد! نظر دادیم!

حد شما مشخص ولی‌ حد بقیه نامشخص؟!!!

پست شما که گفتم متهجرانه هست متحجرانه بود! دیگه کی‌ گفتم متحجّر؟:banel_smiley_4:

تو تمام پست‌ها کلا هر قسمتو خواستی‌ از روش می‌پری.. منم متوجهش هستم, خیلی‌ روش بحث جالبی‌ه!!:banel_smiley_4:

ببخشید نگار خانم من متوجه نشدم خوب/پس شما اینو نمیگین که:"رفتار چنین مردهایی(مثلا به خانمشون میگن علیرضا ..) متجرانه است"درسته؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 366
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

:banel_smiley_4: پست‌ها سر جاشه یه مرور داشته باشی‌...!

سوال‌ها رو میشه دونه دونه جواب داد! مگه غیر از اینه که توی بحث بدون سوال هم الان تیکه تیکه حرفارو جواب میدیم!!!

همرو رو جواب دادی؟:w58::w58: :w58: مرور لطفا!

الان دقیقا این حرف رو از کی‌ شنیدی؟ از کسیم شنیدی اصلا؟ یا فک میکنی‌ میگن متحجّر؟

کلمه احمقانه رو از حرفهای من نشون بدین لطفا!:banel_smiley_4:

تاپیک رو خوندی؟ علی‌ رضا سوال پرسید بچه‌ها جواب دادن! نظر خواسته شد! نظر دادیم!

حد شما مشخص ولی‌ حد بقیه نامشخص؟!!!

پست شما که گفتم متهجرانه هست متحجرانه بود! دیگه کی‌ گفتم متحجّر؟:banel_smiley_4:

تو تمام پست‌ها کلا هر قسمتو خواستی‌ از روش می‌پری.. منم متوجهش هستم, خیلی‌ روش بحث جالبی‌ه!!:banel_smiley_4:

هی وای من نگــــار تو دعوا داری چرا....:w000:

خداییش اسی صبرش عیوبه با صحه صدر همه سوالارو یه تنه جواب داد و منظورش کاملا معلومه از 10 تا پسته که داره منظورش رو میگه

که اگه اجباری تو برخوردها و رفتارها نباشه و دوطرف راضی باشن این تحجر نامیده نمیشه

حالا از دیدگاه شما شناخته میشه؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
درسته از نظر من این عمل افغانی ها غیرعقلانی هست، اما با توجه به جهان بینی من.

اگه از نظر حضرت افغان هم این کار متحجرانه بود،که اینکارو نمیکرد.

اطلاع رسانی شما مهم هست که چطوری باشه؟

بری فحشش بدی مردک ریشوی طالبان صفت گور بابای خودت و اعتقادات و....؟

دقیقا شیوه های که من قبلا در بحث هام با خیلی از مذهبی ها داشتم.

این جواب نمیده پسر جان، باید با هر کسی از در اعتقادات خودش وارد بشی و با آرامش بهش بفهمونی این کاری که میکنه اگه به اینصورت کنه بهتره.

مثلا براش اون چیزی شبیه اون داستان یاد دادن وضو به یک پیرمرد توسط حسن و حسین رو اجرا کنی.

اما شیوه شما و دوستان اشتباه وبد، که از همون نوشته اول گارد رو بستند و داد و هوار کردند.

شیوه دوستان فقط شامل حال تو نشده شامل حال من هم شده و بله کاملا اشتباهه، من کی اون شیوه رو پیاده کردم پدرجان، غیر از پست اولم که بابتش معذرت هم خواستم

ولی خوب کاری که از نظر من تحجر هست من لغت دیگه ای پیدا نمیکنم که هم معنی تحجر رو برسونه هم به طرف مقابل بر نخوره :hanghead: و الا من هم از ادبیات تحقیر آمیز متنفر هستم و اون رو استفاده نمیکنم مگر در مقابل شخصی که بهم ثابت بشه گفتمان باهاش آب در هاون کوبیدنه و بخوام دیگه باهاش بحث نکنم، وگرنه در این تاپیک من اصلا چنین قصدی نداشتم ولی بعضی کلمات تلخ جایگزین بهتری ندارن واقعا :sigh:

مثلا اگر بحثمون به ترکی بود من میتونستم به جای واژه "متحجر" از واژه "کهنه بِیین" استفاده کنم!

لینک به دیدگاه
:hanghead:

آتروووووس ، با این تاپیک زدنت :w000:

:banel_smiley_4:

چه بدونم والا :banel_smiley_4: اینقدر مشکلات ریشه ایه که آدم مجبور میشه عنوان کنه یکی بره تاپیک دست دادن یا ندادن هم بیاره بالا اینجا خون را میوفته:4564:

من روم نمیشه یکی بیارتش بالا:ws28:

لینک به دیدگاه
چه بدونم والا :banel_smiley_4: اینقدر مشکلات ریشه ایه که آدم مجبور میشه عنوان کنه یکی بره تاپیک دست دادن یا ندادن هم بیاره بالا اینجا خون را میوفته:4564:

من روم نمیشه یکی بیارتش بالا:ws28:

چه خونی؟:w58: داریم حرف میزنیم دیگه....همیشه که نباید قربونت برم فدات بشم باشه که! بدی این دیدارهای واقعی همینه! کلا جو رفته تو رودربایستی....یه ذره هم بی پرده بحث میشه همه نگران میشن الان چی میشه!!

بذارید بحث کنیم...به جای خفه کردنش در نطفه بهتره ظرفیتهامون رو بالا ببریم.....

لینک به دیدگاه
من با نظر شقایق موافقم....

این که توو جمع ، آقایی همسرش رو به همون خانم یا بانو صدا کنه به نظر من هم قشنگتره هم بهتر

آی پاچه خوار:ws3:

400تا نظر باید گیر به اون یه دونه سبزه:w000:

پرنسس چی با اونم نظرت مساعده؟؟؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

والله کلی فکرکردم تا یادم اومد بابام مامانمو با چه اسمی صدا میکرد.......

اسم داداش بزرگم علی بود و تا اونججایی که یادمه همسرهای اطرافیانمون مادر و با پسوند اسم بچه اولش صدا میزدند حالا که میخواست دختر باشه چه پسر فرقی نمیکرد

مامان من : مامان علی بود

زن عموم : ننه شهناز :w58: نمیدونم چرا ننه حساب میشده شاید چون زن عموم اهل روستا بوده ...من بی گناهم:icon_pf (34):

ولی خودم دوست دارم با اسم خودم صدام بزنند یا فوقش خانمی . عزیزم یا هرچی دیگه تو دهنش بچرخه دیگه

جدیدا هم که همه اسم خانمهاشونو میگند البته تو خانواده خودمونها...

در اقوام با حاج خانم و ... این مدلی صدا میشوند

لینک به دیدگاه
آی پاچه خوار:ws3:

400تا نظر باید گیر به اون یه دونه سبزه:w000:

پرنسس چی با اونم نظرت مساعده؟؟؟:banel_smiley_4:

:ws28::ws28:

عجبااا....خو چیکا کنم نظر شقایق به نظرِ من خیلی نزدیک تر بود؟

پرنسس دیگه خیلی لووسِ:whistle:

اما جدا...به نظر من این دوتا خیلی بهتر هستن که توو جمع گفته بشن...یعنی همسرت رو با یکی از این دوتا کلمه خطاب کنی توو جمع..هم مودبانه هست

هم محترمانه:w16:

لینک به دیدگاه
چه خونی؟:w58: داریم حرف میزنیم دیگه....همیشه که نباید قربونت برم فدات بشم باشه که! بدی این دیدارهای واقعی همینه! کلا جو رفته تو رودربایستی....یه ذره هم بی پرده بحث میشه همه نگران میشن الان چی میشه!!

بذارید بحث کنیم...به جای خفه کردنش در نطفه بهتره ظرفیتهامون رو بالا ببریم.....

آره فروغ میدونم موافقم باهات تا اینجا هم کم از خجالت هم در نیومندیم:w02:

حالا واسه جدی تر شدن قضیه

این یه سوال و جواب بده شوهرت بگه دلم نمیخواد لاک بزنی چی کارش میکنی:ws3:

میدونم از من توقع نمیرفت اینم بگم:whistle:

لینک به دیدگاه
سرورم هم خوبه ها!!!!!!!!!!!!!!!:banel_smiley_4:

server منظورته؟ اونو ممد ادمین میگه serveram:ws3:

ولی شما این رو هم حساب کنید مادر و خواهر پسره هم تو جمع باشن که روزگارتون و سیاه میکنن:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
server منظورته؟ اونو ممد ادمین میگه serveram:ws3:

ولی شما این رو هم حساب کنید مادر و خواهر پسره هم تو جمع باشن که روزگارتون و سیاه میکنن:banel_smiley_4:

:icon_pf (34):

ما که بابامون به مامانمون میگه خانم ..

به منم که میگه زهرا..

....

درباره آینده هم بعدا تکلیفو روشن میکنیم.:vahidrk:

لینک به دیدگاه

ضمنا تو قرآن داریم زن و مرد باید همدیگرو به اسمی که طرفشون دووست داره صدا کنن

و بهتره ساده هم نباشه مثلا آقا یا خانم هم داشته باشه

لینک به دیدگاه
ببخشید نگار خانم من متوجه نشدم خوب/پس شما اینو نمیگین که:"رفتار چنین مردهایی(مثلا به خانمشون میگن علیرضا ..) متجرانه است"درسته؟
نظرات من هستن که! من گفتم این بی‌ احترامی به خود خانوم و مردای اون جمع هست!! تحجر رو من برای یکی‌ از پستا به کار بردم! که توش از محدود کردن آزادی شخصی‌ حرف زده بودن!:banel_smiley_4:
لینک به دیدگاه

امـــا به نظر شما چه جایگزین هایی میتونه وجود داشته باشه اصلا باید باشه یا نه

شما به عنوان یه

زن و دختر چه نظری داری و دوست داری چگونه خطاب شوید توسط همسرتان در جمعی غریب

و شما پسر و مرد آینده و حال دوست داری چگونه خطاب کنی همسرت را؟؟؟؟

راستش پدربزرگم مادر بزرگمو تو جمع فاميل به اسم صدا ميكنه ولي تو جمعي كه يكم رسمي باشه سيد يا سادات صداش ميكنه!....

پدرمم يادمه وقتي بچه بوديم زير 10سال مامانمو "مامان حميد" صدا ميزد تو جمع غير فاميل ولي الان به اسمش اونم مخفف صدا ميزنه يا ميگه خانوم... مامانمم يا اسمشو صدا ميزد يا بهش ميگف "بابائي " كه هنوزم با همين خطاب ميشه ...!!:ws3:

منو تو خونه كوچيك كه بودم با شخصيتاي كارتوني كه دوست داشتم صدا ميزدن!!كه الان ميخوان حرصمو در بيارن "گيگيلي"صدام ميزنن.....:ws3:

ولي پدرم به اسم يا جلوي دوستاش و غير فاميل "دخترر"صدا ميزنه...

و اما در مورد اينكه چي صدا بزنن به نظر من بهتره يا به اسم صدا بشه يا حداكثر جايگزينش خانوم باشه يا خانومي ...

اينكه به جاي اسم ،اسم پسر برده بشه چندان تو شرايط حاضر و در كل . قابل قبول نيس. .حالا به هر منظوري كه تو پستاي قبل گفته شد...

حفظ حريم يا به نوعي غيرت ...به نوعي بي ارزش و اعتبار حساب كردنه زنه اين نوع خطاب كردن ...

لینک به دیدگاه
هی وای من نگــــار تو دعوا داری چرا....:w000:

خداییش اسی صبرش عیوبه با صحه صدر همه سوالارو یه تنه جواب داد و منظورش کاملا معلومه از 10 تا پسته که داره منظورش رو میگه

که اگه اجباری تو برخوردها و رفتارها نباشه و دوطرف راضی باشن این تحجر نامیده نمیشه

حالا از دیدگاه شما شناخته میشه؟:banel_smiley_4:

شما این دوتا پست آخرشو نبین چارتا پست قبلم ببین!:banel_smiley_4: ایشون به من جواب نداد! بحث غیر اسم پیش کشید نقد که شد جمعش کرد این پست آخرو داد! یکی‌ از پستارم جواب نداد...

کسی‌ گفت اگر دو طرف خواسته باشن تحجره؟؟؟؟ تحجر بحث ما بود اصلا؟ بحث سر زشت بودن و بی‌ احترامی بود! توهین خود خواسته هم زشته! نیس؟ از زشتی کار کم می‌کنه؟

از یه طرف دیگه این کار دلیل داشت! دلیش بی‌ اعتمادی و ترس مردا از مردای اطرافشون بود! پس وقتی‌ تو توی جمع اسمه همسرت رو نگی‌ یعنی آی‌ ملت جلو شما اسم همسرمم نمیتونم بیارم! دقیقا تک تک مردایی که اون لحظه حضور دارن بهشون بی‌ احترامی می‌شه! و از یه زاویه دیگه دیدتون به زن رو نشون میده! که باز گفته شد قبلا!:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...