رفتن به مطلب

اسم زنشونو جلو جمع میگفتن علیرضا (اسم بزرگترین بچه ) ...

Alireza Hashemi

به نظر شما در یک جمع نام یک خانم برده شود ؟  

102 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما در یک جمع نام یک خانم برده شود ؟

• 23
    • 79

ارسال های توصیه شده

چه تاپيك باحالي! :ws3:

درود عليكم :w02:

من تا يه جايي پستا رو خوندم ولي ديگه خيلي زياد شد و از يه جايي به بعدم مرز شوخي و جدي و دعوا و آموزش غير مستقيم قاطي شد، بيخيال شدم!

من تا حالا با اين مسئله روبرو نشده بودم.

يه سوال اول برام مطرح شد. اينكه كسايي كه از اين روش استفاده ميكنن، قبل از اينكه بچه دار بشن به چه اسمي صدا ميكنن خانومشونو؟

خب بعدشم همونو ادامه بدن ديگه. اگه نميشه خب شايد دليل ديگه‌اي داره كه من تا جايي كه خوندم نشوني ازش نديدم. :ws52:

در مورد خودم:

من با رفتارم مشخص ميكنم كه ديگران چطوري صدام كنن يا در برخورد باهام چه رفتاري رو پيش بگيرن. كسي كه از چنين چيزي بخواد سوء استفاده كنه هم مشكل ذهن بيمارشو بايد حل كنهyapyapyapf.gif و فك نميكنم اونقد ارزش داشته باشه كه بخواد ذهنمو مشغول كنه.

اگه به فردي اين اجازه رو داده باشم كه اسممو بگه، اگه با چيزايي مث اسماي مردونه يا "هوي" و "پيشته" و "اهم" و اينا بخواد صدام كنه محل نميذارم. چون با من نبوده كه.watermelonsmileyf.gif

من هم اسم دارم و هم فاميلي؛ كه فك ميكنم براي موقعيت‌هاي مختلف به اندازه‌ي كافي مناسب باشن!

اينكه تفاوت توي ديگاه‌هاي خانوما و آقايون وجود داره و مرتبط با ويژگي‌هاي شخصيتيشون هست رو هم قبول دارم. و به نظرم مث خيلي چيزاي ديگه ميشه توافق داشت سر اين موضوع. مهم اينه كه با هر كسي همونطوري برخورد بشه كه خودش باور داره.

توي شرايط خيلي خاصم هر كسي خودش ميتونه با توجه به شرايط تصميم بگيره كه موقعيت چي ميطلبه. چون از ارزش اون مسئله براي خودش خبر داره.

حد كلي براي اين قضيه وجود نداره. هر كسي يه مدليه ديگه. looky.gif

در نهايتم بيخيــــــــــــال. با هم دوست باشيم watermelonsmileyf.gif

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 366
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

:ws28:

یعنی روح قیصر رو با این تاپیکات به رقص بندری وا میداری

دوست داری دغدغه های سالهای 50 60 مملکت رو بازخوانی کنی. برو تو کار هرمونتیک شما. :banel_smiley_4:

آقا من فقط یکی از رفیقام به شوخی خانومشو صدا میزنه "منزل"، رفیق رفقا هم به این بنده خدا می گن "منزل". :ws3: والبته پای لرزش هم میشینن icon_pf%20%2834%29.gif

حالا یه زوج جوون کاملا امروزی هستنا.

هیچ تجربه ی دیگه ای هم از این دست شاهد نبودم.

لینک به دیدگاه
آره فروغ میدونم موافقم باهات تا اینجا هم کم از خجالت هم در نیومندیم:w02:

حالا واسه جدی تر شدن قضیه

این یه سوال و جواب بده شوهرت بگه دلم نمیخواد لاک بزنی چی کارش میکنی:ws3:

میدونم از من توقع نمیرفت اینم بگم:whistle:

:4564: آتروس :4564:

اصلا من با همچین کسی ازدواج نمیکنم که! اگه واقعیت خودش رو تاقبلش نشون نداده بود وای به من که نشناختمش :icon_razz:

یه روزی هم همچین حرفی بزنه جوری نگاش میکنم که از همه کرده هاش تا الان پشیمون بشه :w02: ( اینجور نگاه های من معروفه!:5c6ipag2mnshmsf5ju3)

لینک به دیدگاه

ببینین! من بی احترامی نکردم! ولی وقتی شما مردا اعتقاد دارین که این نوع صدا کردن درسته و نظر ما که مثل شما ادمیم مهم نیست و اشتباه! در جواب چی باید بگم؟!

حداقل اگه میگفتین تو جمع میگیم: خانوم... یه چیزی! ولی اینکه به اسم پسر بزرگ بخواین صدا کنین! خیلییییییییییییی زشته! خیلییییییییی!

اگه برعکس این بود شماها خوشتون میومد؟! مردا رو با اسم دختر بزرگ صدا بزنن! خوبه؟! خوشتون میاد؟!

فکر میکنم این نوع صدا کردن ریشه اش برمیگرده به زمان جاهلیت! برتری پسرا به دخترا!

لینک به دیدگاه
:4564: آتروس :4564:

اصلا من با همچین کسی ازدواج نمیکنم که! اگه واقعیت خودش رو تاقبلش نشون نداده بود وای به من که نشناختمش :icon_razz:

یه روزی هم همچین حرفی بزنه جوری نگاش میکنم که از همه کرده هاش تا الان پشیمون بشه :w02: ( اینجور نگاه های من معروفه!:5c6ipag2mnshmsf5ju3)

فکر میکنی با نگاهت راضی بشه از خواستش کوتاه بیاد ؟

اعتفادشه مثلا دوست نداره کفش بی جوراب بپوشی لاک بزنی اینارو تو که قبل از ازدواجت نمیپرسی چون به نظرت پیش پا افتاده میاد ولی همین چیزهای کوچک باعث دلخوری ها و دعواها میشه

حالا یه عقیدس که اینجور وقتها بوجود میاد ازون ور دختر هم حساس میشه و شروع میکنه به گیر دادن ها چون تا قبلش موردی نداشت اسمش و گذاشتم گیر

به نظرت این روش مقابله مناسبه یا با صحبت طرفین قابل حل شدنه و اگر نتونه حل شه به نظرت جدایی راه حله؟؟

لینک به دیدگاه
سلام

این بحث قبلا یه جا دیگه عنوان کرده بودم خواستم اینجا هم باشه به نظر شما عنوان کردن نام یک خانم در جمع چه مانعی داره اصلا باید چه گونه باشه چه قدیمی ها بیشتر اینجورین؟؟؟

در خانواده شما چطور مادرتونو صدا میکنن ...

مثلا خودمو میگم

نمونه عوارض این کار

بابام:علیرضا اونو نیگا ....

من:اَ دیدم دیدم:w16:

بابام :با تو نبودم:hrqr6zeqheyjho1f9mx

من: آهان:banel_smiley_4:

بابام :علیرضا

من::sigh::th_scratchhead:

مادرم:بله:wavesmile:

بابام :هیچی دیگه تموم شد:w000:

امـــا به نظر شما چه جایگزین هایی میتونه وجود داشته باشه اصلا باید باشه یا نه

شما به عنوان یه

زن و دختر چه نظری داری و دوست داری چگونه خطاب شوید توسط همسرتان در جمعی غریب:w02:

و شما پسر و مرد آینده و حال دوست داری چگونه خطاب کنی همسرت را؟؟؟؟

اوووپس

چه قدر هم بحث شده درموردش

بابا این کار روال معمولی بوده وهنوز هم جاهایی این کار میشه

کجاش توهینه؟

عمل درفضا معنی پیدا میکنه

خوبه دوسه روز پیش تاپیک شرایط رو زدم ولی خب حرفای من خیلی ساده تر از اونن که بشه خوندشون!

تو شرایطی که من دیدم این نوعی حفاظت هست وبرای خانومایی که الان ماشالا ادعاشون کشتی تایتانیک رو نصف میکنه اگر لحظه ای این شرایط رخ بده مفهوم این کارا هم قابل درک میشه

وگرنه همه اسم دارن وچه خوبه هرکسی رو محترمانه وبا اسم خودش صدا زد

ولی این مسئله مخاطبش بیشتر از اینکه خانوما باشن اقایونی هستند که نه محیط های بعد از جنگ رو که زمان جنگ خوب یادشونه

دگماتیسم فکری ما ایرانی ها با روشنفکربازی چهارتا دختر وپسر به پایان نمیرسه

واقعیت ها درجاهایی جریان دارن که اغلب کاربران اینترنت خودشون رو از اون حوزه ها جدا میدونن وجدا میکنن

برای حفاظت از پسری که با چسبوندن خودش به توریست المانی به ارضا رسید (شاهد زندش خودم وتو اصفهان اتفاق افتاد وتو تبریز هم تو بازارش مشابه همچین چیزی شده بود وتو تهران هم مسبوق به سابقه بیشتری هست...توریست رو مثال زدم تا فکرتون منحرف سوژه های وطنی نشه که الا ماشالا... پره از بیفکری هردوجنس!!)دختره چه کاری باید بکنه

همچین ادمایی منطق وشعور سرشون نمیشه وبهتره تا جامعه ظرفیت پذیرش عقلانیت رو پیدا نکرده که یه عمر نوح برامون لازمه تا همچین چیزی رو ببینیم از برخورد انفعالی با قضایایی که دوسشون نداریم پرهیز کنیم!!

لینک به دیدگاه
اوووپس

چه قدر هم بحث شده درموردش

بابا این کار روال معمولی بوده وهنوز هم جاهایی این کار میشه

کجاش توهینه؟

عمل درفضا معنی پیدا میکنه

خوبه دوسه روز پیش تاپیک شرایط رو زدم ولی خب حرفای من خیلی ساده تر از اونن که بشه خوندشون!

تو شرایطی که من دیدم این نوعی حفاظت هست وبرای خانومایی که الان ماشالا ادعاشون کشتی تایتانیک رو نصف میکنه اگر لحظه ای این شرایط رخ بده مفهوم این کارا هم قابل درک میشه

وگرنه همه اسم دارن وچه خوبه هرکسی رو محترمانه وبا اسم خودش صدا زد

ولی این مسئله مخاطبش بیشتر از اینکه خانوما باشن اقایونی هستند که نه محیط های بعد از جنگ رو که زمان جنگ خوب یادشونه

دگماتیسم فکری ما ایرانی ها با روشنفکربازی چهارتا دختر وپسر به پایان نمیرسه

واقعیت ها درجاهایی جریان دارن که اغلب کاربران اینترنت خودشون رو از اون حوزه ها جدا میدونن وجدا میکنن

برای حفاظت از پسری که با چسبوندن خودش به توریست المانی به ارضا رسید (شاهد زندش خودم وتو اصفهان اتفاق افتاد وتو تبریز هم تو بازارش مشابه همچین چیزی شده بود وتو تهران هم مسبوق به سابقه بیشتری هست...توریست رو مثال زدم تا فکرتون منحرف سوژه های وطنی نشه که الا ماشالا... پره از بیفکری هردوجنس!!)دختره چه کاری باید بکنه

همچین ادمایی منطق وشعور سرشون نمیشه وبهتره تا جامعه ظرفیت پذیرش عقلانیت رو پیدا نکرده که یه عمر نوح برامون لازمه تا همچین چیزی رو ببینیم از برخورد انفعالی با قضایایی که دوسشون نداریم پرهیز کنیم!!

بابا داش سجاد ما این و نتونستیم تو 25 صفحه بگیم الان تو یه پست گفتی دمت گرم راحتم کردی:icon_pf (34):

خداییش راسته که میگن کار رو به کاردون باید سپرد ولی صبر کن

این جماعت مونث سایت الان جوابهایی بهت میدن که به مرد بودن خودتم شک میکنی:sigh:

لینک به دیدگاه

من اگه یه جا فامیلمو صدا بزنن باعث تعجبمه 157419_4caekgi.gif

حتی تو اداره یا دانشگاه و جاهای عمومی مهلا صدام میزنن 157419_4caekgi.gif

طرف انقدر تکرار میکنه که اخراش تبدیل به ملا و ملی میشه :banel_smiley_4:

ما تو فامیلمون از این قرتی بازی ا نداریم :texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه
بابا داش سجاد ما این و نتونستیم تو 25 صفحه بگیم الان تو یه پست گفتی دمت گرم راحتم کردی:icon_pf (34):

خداییش راسته که میگن کار رو به کاردون باید سپرد ولی صبر کن

این جماعت مونث سایت الان جوابهایی بهت میدن که به مرد بودن خودتم شک میکنی:sigh:

خب دکارت میگه به همه چیز شک کن بجز شک

هرچند همینم مطلق قبول نداریم ولی محض محکم کاری بزار یخورده به جنسیت خودمونم شک کنیم!!(صفتی نگفتم که دیگه سوژه نشه!:ws3:)

من نمیگم توهین امیز نیست این کار ولی چون خودم اینارو دیدم مطمئنم قصد توهین نداشتن کسایی که این کارارو میکردن ولی الان خودم اگه جمع خودمانی باشه با اسم کوچیکش صدا میزنم خانوممو ولی اگه جمع رسمی باشه یا بیرون اونقدر فاصله بینمون باشه که نیاز به صدا کردن باشه همون خانوم فکر کنم کفایت میکنه(یه نکته اموزشی!!:خود کلمه خانم به معنی خانِ من دارای ریشه ترکی هست و نحوه احترام وادب رو میرسونه که شریک زندگیش رو تا حد ارباب وجودش بها میده) یا هرچیز مشترکی که دونفر به معنی احترام امیز ومودبانه بودنش رسیده باشن واشتراک داشته باشن

اما اینکه هرکاری که قبلا بوده رو بکوبیم تحجر محض هست

تا ریشه فعلی مشخص نشه نمیتونی باهاش برخورد کنی وهربرخوردی اون مشکل رو بزرگتر میکنه

این حرف رو کسی به خودش نگیره چون این مسئله مشترک همه ما ایرانی هاست تقریبا که خودمون رو مرکز پرگار عالم میدونیم وفکرامون رو وحی منزل

به هرحال دیکتاتوری واستبداد ریشه درباورهای ما داره وباید به مرور زمان وبا منطق این مسئله رو حل کرد هرچند خودمم معترفم که زنان درایران قربانی بزرگتری دراین زمینه بودند وهستند ولی باید با صبر وحوصله مسایل رو حل کرد

...

لینک به دیدگاه
خب دکارت میگه به همه چیز شک کن بجز شک

هرچند همینم مطلق قبول نداریم ولی محض محکم کاری بزار یخورده به جنسیت خودمونم شک کنیم!!(صفتی نگفتم که دیگه سوژه نشه!:ws3:)

من نمیگم توهین امیز نیست این کار ولی چون خودم اینارو دیدم مطمئنم قصد توهین نداشتن کسایی که این کارارو میکردن ولی الان خودم اگه جمع خودمانی باشه با اسم کوچیکش صدا میزنم خانوممو ولی اگه جمع رسمی باشه یا بیرون اونقدر فاصله بینمون باشه که نیاز به صدا کردن باشه همون خانوم فکر کنم کفایت میکنه(یه نکته اموزشی!!:خود کلمه خانم به معنی خانِ من دارای ریشه ترکی هست و نحوه احترام وادب رو میرسونه که شریک زندگیش رو تا حد ارباب وجودش بها میده) یا هرچیز مشترکی که دونفر به معنی احترام امیز ومودبانه بودنش رسیده باشن واشتراک داشته باشن

اما اینکه هرکاری که قبلا بوده رو بکوبیم تحجر محض هست

تا ریشه فعلی مشخص نشه نمیتونی باهاش برخورد کنی وهربرخوردی اون مشکل رو بزرگتر میکنه

این حرف رو کسی به خودش نگیره چون این مسئله مشترک همه ما ایرانی هاست تقریبا که خودمون رو مرکز پرگار عالم میدونیم وفکرامون رو وحی منزل

به هرحال دیکتاتوری واستبداد ریشه درباورهای ما داره وباید به مرور زمان وبا منطق این مسئله رو حل کرد هرچند خودمم معترفم که زنان درایران قربانی بزرگتری دراین زمینه بودند وهستند ولی باید با صبر وحوصله مسایل رو حل کرد

...

ما شاید حرفات رو به راحتی بتونیم قبول کنیم ولی بعضی از دوستان احساس میکنن این طرز تفکر باعث عقب موندگی شده وبازگشت به گذشته و دوران اثر سنگیه و این مسئله را توهین تلقی میکنن چون فرض رو بر مقایسه خودش بر مردان میگذارند و سعی میکنن پاسخی همراه با مقابله به مثل دهند که اگر شما با نام زن صدا شوید ناراحت نمی شوید.

در حالی که این احساس رو من نمیکنم حرف ما هم همینه تا زمانی که جامعه وضعیتی این چنینی دارد پس مردان باید کمی محتاط باشند تا اینکه خیلی بی پروا به این مسائل حتی فکر هم نکنند.

لینک به دیدگاه

مردی که به جای صدا زدن اسم خانومش از اسم پسر بزرگ استفاده کنه به دید من:

خیلی ادم کوته فکریه! و دور از ادب و شخصیت!

بازم میگه اون صدا زدن ریشه در زمان جاهلیت داره و برتری پسرا به دخترا! که برای زن ارزش و شخصیت قائل نمیشن و با اسم دیگه ای صدا میزنن!

از بعد دینی و اسلامم بخوایم نگاه کنیم این صدا زدن درست نیس! مگه پیامبر نگفته برا زن ارزش قائل بشین؟! همسران خود را با نامهای زیبا صدا بزنین! براشون احترام قائل بشین؟! فکر نمیکنم صدا زدن زن با نام اسم پسر بزرگ زیبا باشه! کلی کلمات زیبا و بهتر وجود داره!

در ضمن وقتی زنو با نام جنس مذکر صدا میزنین یعنی برای جنس زن ارزش قائل نیستین که جنسیت اون رو تغییر میدین!

لینک به دیدگاه

بازم میگه اون صدا زدن ریشه در زمان جاهلیت داره و برتری پسرا به دخترا! که برای زن ارزش و شخصیت قائل نمیشن و با اسم دیگه ای صدا میزنن!

از بعد دینی و اسلامم بخوایم نگاه کنیم این صدا زدن درست نیس! مگه پیامبر نگفته برا زن ارزش قائل بشین؟! همسران خود را با نامهای زیبا صدا بزنین! براشون احترام قائل بشین؟! فکر نمیکنم صدا زدن زن با نام اسم پسر بزرگ زیبا باشه! کلی کلمات زیبا و بهتر وجود داره!

در ضمن وقتی زنو با نام جنس مذکر صدا میزنین یعنی برای جنس زن ارزش قائل نیستین که جنسیت اون رو تغییر میدین!

به نظر من کسی که به عقیده دیگران احترام نزاره کوته فکر تره چرا چون اصلا به معنی دقت نمیکنه و فقط دنبال جواب دادن و رد کردن موضوعیه که بر خلافشه

به نظر من هم این عین احترامه

عین ارزشه که من برای تو احترام قادلم ونام تو را در مکان و زمانی که احساس میکنم مردانی هستند سودجو به زبان نمی آورم ولی در جایی که میدانم مشکلی نیست با نام کوچک و بهترین الفاظ صدا میزنم

شما باید درک کنید که اگر فضایی مناسب نباشد هیچ کس راضی نمیشه هویت واقعیش رو بروز بده

همانطور که اگر فضا سیاسی شود انسان ها به ناچار به دنبال نامهای مجازی

می روند

یک نمونه بارزش همین سایته

چرا اینجا نام بعضی از کسانی که جنسیتی دخترانه دارند باید نام پسر باشد چرا نام کوچک خود را خیلی ها قرار نمیدهند؟؟؟؟ اگر نام پسر انتخاب کند به خودش توهین کرده؟؟؟

کوته فکره

جاهل و نادانه؟؟؟

:ws38:

نمونه نمی آورم که کسی دلخوره نشه

پس اینقدر ها هم که عنوان میکنید چیز زیاد نامانوسی نیست

لینک به دیدگاه
نظرات من هستن که! من گفتم این بی‌ احترامی به خود خانوم و مردای اون جمع هست!! تحجر رو من برای یکی‌ از پستا به کار بردم! که توش از محدود کردن آزادی شخصی‌ حرف زده بودن!:banel_smiley_4:

نه پست های شما رو نخونده بودم.. شاید هم خوندم و اسپم شد و شوخی و جدی قاطی شد و منم قاطی شد..

لینک به دیدگاه
به نظر من کسی که به عقیده دیگران احترام نزاره کوته فکر تره چرا چون اصلا به معنی دقت نمیکنه و فقط دنبال جواب دادن و رد کردن موضوعیه که بر خلافشه

به نظر من هم این عین احترامه

عین ارزشه که من برای تو احترام قادلم ونام تو را در مکان و زمانی که احساس میکنم مردانی هستند سودجو به زبان نمی آورم ولی در جایی که میدانم مشکلی نیست با نام کوچک و بهترین الفاظ صدا میزنم

فکر نمیکنم اسم پسر نشونه احترام و ارزش به زن باشه!

نامزد و دوست دخترتو تو جمع چطوری صدا میزنی؟! بچه ندارین که! چی میگی؟!

شما باید درک کنید که اگر فضایی مناسب نباشد هیچ کس راضی نمیشه هویت واقعیش رو بروز بده

همانطور که اگر فضا سیاسی شود انسان ها به ناچار به دنبال نامهای مجازی

می روند

یک نمونه بارزش همین سایته

چرا اینجا نام بعضی از کسانی که جنسیتی دخترانه دارند باید نام پسر باشد چرا نام کوچک خود را خیلی ها قرار نمیدهند؟؟؟؟ اگر نام پسر انتخاب کند به خودش توهین کرده؟؟؟

کوته فکره

جاهل و نادانه؟؟؟

:ws38:

من اینهمه فروم میرم تا حالا ندیدم دختری اسم پسرونه رو خودش بزاره! بزاره امین! امیر یا هر چی!

نخوان اسمشون رو بگن اسم پسرونه هم نمیزارن!

اسمهای دیگه میزارن! نه پسرونه!

نمونه نمی آورم که کسی دلخوره نشه

پس اینقدر ها هم که عنوان میکنید چیز زیاد نامانوسی نیست

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

این حرفتون درست نیست دوست عزیز , یه سری عادات و رفتارها هست که درسته منطقی به نظر نمیرسه اما نشونه کوته فکری نیست.من خودم قبلا هم گفتم چنین چیزی رو اولین بار میشنوم که شخصی خانومشو به اسم دیگه ای صدا بزنه , پس نمیتونم دقیقا بگم دلیلش چیه ولی یه چیزایی رو شنیدم مثلا اینکه مامانم میگفت قدیما تو جمع بزرگترها معمولا پدرا بچه اشونو بغل نمیکرد و چیزایی از این نوع که یه جورایی به حجب و حیا بر میگشت و نوع تربیت خونواده ها , درسته از نظر ما این رفتارها تعجب آور و غیر قبول ولی منصفانه نیست که انقدر راحت قضاوت کنیم و بگیم این افراد کوته فکرند!!!

با قسمت دوم صحبتاتون ( ارزش دادن به زن ) موافقم اما نمیشه گفت اگه خانومی رو با اسم دیگه ای صدا بزنیم( منظور اسمایی از نوع اسم مثلا پسر بزرگه ) اونو بی ارزش کردیم !!نمیدونم چون از نزدیک این چیزا رو ندیدم یکم حرف زدن در موردش برام سخت.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...