رفتن به مطلب

اسم زنشونو جلو جمع میگفتن علیرضا (اسم بزرگترین بچه ) ...

Alireza Hashemi

به نظر شما در یک جمع نام یک خانم برده شود ؟  

102 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما در یک جمع نام یک خانم برده شود ؟

• 23
    • 79

ارسال های توصیه شده

اگه من تو جمع به جای اینکه از این کلمه ها استفاده کنم: اقای علیرضا- اقای مهندس- یا مثلا: اقای امینی... یا فقط همون اقا...

بگم: آذر! خوبه؟!

من بحثم این نیست که چرا اسم کوچیکو نمیگن! میگم میخوان نگن! قبول! اما اسم پسرونه هم درست نیستش!

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 366
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آتـــــــــــــــــــــروس جان

قضیه ای که مطرح کردی معمولا توی شهرستانها اونم به ندرت اتفاق میافته

منم که دیدم مثلا یه پیرمردی بوده که از راه رفتنش میشده صدای کلنگ قبرش رو شنید

در بین جوانترها به هیچ عنوان اینو من ندیدم

چند صفحه رو خوندم واسم چند نکته عجیب بود

اکثر دختر خانومها زیاد موافق افشای جزئیات شخصی خودشون نیستند اما کاملا موافق این هستند که با اسم کوچیم مثلا تو اتوبوس یا مترو یا هر مکان عمومی دیگه مورد خطاب قراربگیرند؟واقعا این جوریه؟:ws52:

باید در نظر گرفت که این چنددخترخانوم محترمی که رگ روشنفکری شون بدجور قلنبه شده و جو تالار ومحیط مجازی و روشنفکری بازی گرفته شون نمیتونند نماینده مناسبی برای دخترهای ایرانی باشند....

گرچه مثل قبل دیگه دخترها حداقل رو اسمشون حساس نیستند اما باز با این حال دلیل اینکه اکثر قریب به اتفاق کاربران دختر با اسمی مستعار ثبت نام میکنند (کاری به پسرها ندارم فعلا فقط خانومها مورد انتقاد هستند که اینگونه موضوع رو مورد تاخت و تاز قرارداده اند که گاه حرفهایی رو زدند که مناسب اینگونه روشنفکری نیست)

سن خانومها که یکی از بی ادبانه ترین پرسشهایی ست که میشه ازشون کرد...چـــــــــــــــــــــرا؟

این دو نکته اول روشن بشه که

چرا خانومها اغلب با نام مستعارخودشون تو فضای مجازی فعالیت میکنند؟وحتی درصورت پرسیدن از گفتن نام واقعی طفره میروند؟از نام واقعی شون چه سوءاستفاده ای میشه کرد؟

و اینکه چرا سن خانومها رو نباید ازشون پرسید؟(شاید پاسخ به این سوال نامربوط جلوه کنه اما لطفا پاسخ بدید چرا در قسمت اطلاعات کاربری شما خانومها اغلب نام واقعی و سن همیشه خالیه؟)

لینک به دیدگاه

این رو هم اضافه کنم که این قضیه بیشتر به نظرمن برحسب این بوده که مشابهت اسمی با خانوم دیگه ای رخ نده

مثلا شما فرض کنید در یک جمع میخوای خانومت رو صدا کنی مثلا میترا..

شما یه صدای کوچیک میزنی.....میترا جان؟

یه دفعه یه سیلی محکم به گوشت نواخته میشهicon_pf%20(34).gif

چی شده؟یه خانوم دیگه اتفاقی اسمش میترا بوده و بهش برخورده شما میتراجان صداش کردی..این وسط بیا تازه به خانوم اصلیت ثابت کن با اون میترا نبودی و اصلا نمیشناسیشTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

خانومها دیگه باید بتونندراحت شرایط رو تصور کنند

تازه در این مورد اگه تشابه اسمی رخ میداد نهایتش یه آقا میگفت بله؟که شما میگفتی با شما نبودم ببخشید و همه چی تمام میشد :ws3:

نظر خودم رو هم بگم:

منم مخالف چنین قضیه ای هستم میشه همسر رو با کلمه خانوم خطاب کرد

من خودم شخصا بانو خطاب میکنم همسرم را در این جمعها:icon_gol:

لینک به دیدگاه

اکثر دختر خانومها زیاد موافق افشای جزئیات شخصی خودشون نیستند اما کاملا موافق این هستند که با اسم کوچیم مثلا تو اتوبوس یا مترو یا هر مکان عمومی دیگه مورد خطاب قراربگیرند؟واقعا این جوریه؟:ws52:

باید در نظر گرفت که این چنددخترخانوم محترمی که رگ روشنفکری شون بدجور قلنبه شده و جو تالار ومحیط مجازی و روشنفکری بازی گرفته شون نمیتونند نماینده مناسبی برای دخترهای ایرانی باشند....

گرچه مثل قبل دیگه دخترها حداقل رو اسمشون حساس نیستند اما باز با این حال دلیل اینکه اکثر قریب به اتفاق کاربران دختر با اسمی مستعار ثبت نام میکنند (کاری به پسرها ندارم فعلا فقط خانومها مورد انتقاد هستند که اینگونه موضوع رو مورد تاخت و تاز قرارداده اند که گاه حرفهایی رو زدند که مناسب اینگونه روشنفکری نیست)

سن خانومها که یکی از بی ادبانه ترین پرسشهایی ست که میشه ازشون کرد...چـــــــــــــــــــــرا؟

چرا خانومها اغلب با نام مستعارخودشون تو فضای مجازی فعالیت میکنند؟وحتی درصورت پرسیدن از گفتن نام واقعی طفره میروند؟از نام واقعی شون چه سوءاستفاده ای میشه کرد؟

و اینکه چرا سن خانومها رو نباید ازشون پرسید؟(شاید پاسخ به این سوال نامربوط جلوه کنه اما لطفا پاسخ بدید چرا در قسمت اطلاعات کاربری شما خانومها اغلب نام واقعی و سن همیشه خالیه؟)

یه جورایی باهاتون موافقم حدود 80%

ولی اینکه اینجوری راجع به خانوما گفتین برا من یکی باعث شد که احساس کنم همه رو با یه چوب زدین البته که متذکر شدین که منظورتون کیاست :a030:

من به عنوان یه خانوم دوس ندارم کسی اسممو بلند صدا کنه از اینکه اطرافیان برگردن و بهم نگاه کنن بدم میاد نمیدونم چرا؟!!!:ws38:

از اینکه بعضیام ادای روشنفکرا رو در میارن بدم میاد زنا ذاتا دوس ندارن کسی با اسم کوچیک صداشون کنه اونم بدون کلمه خانوم و....

لینک به دیدگاه

نه ببین شما سریع عنوان کردی کوته فکری بدون دلیل که شایسته نبود این لحن واسه همین تذکر دادم

در حال حاضر این اتفاق نیوفتاده این اتفاق واسه نسل قبل ماست ما داریم حرکات اونها رو بررسی میکنیم و درست نیست که به پدران و مادرانمون لقب کوته فکری رو بدهیم برای همین لون جواب رو شنیدین:w16:

حالا که متوجه شدین و سوال این قضیه رو که بیاییم خانم هارو با اسم پسر صدا کنیم هیچ بحثی توش از همون اول نبوده چرا که اگر بود من تاپیک نمیزدم بگم که چه بدی هایی داره

پست اولم رو هم بخونید متوجه منظورم میشید که با این نظر موافق نیستم

من از چند تا دختر دیگه هم پرسیدم که مادرشون (دقت کنید مادر خودش جنسش مونث) دخترانش رو با یه اسم پسر صدا میزنه اونم باز تحت شرایطی که در نظر میگیره که ممکنه صدا زدن دختران جوانش در جای عمومی مشکلی برای دخترانش بوجود بیاره

اون کسانی هم که عنوان میکنند اگه نامزد باشن و بچه پسر نداشته باشن به نظرشون انتهاب یه نام پسر به صورت توافقی اینقدر سخته خب طرف اسم خودشو میگه مگه اون اسم میخواد بره تو شناسنامش و یه عمر روش بمونه

دقت کنید اینجا صحبت از لحظه اس فقط برای متوجه کردن طرف به سمت خودشون همین...بعدا که از اون محیز خارج شدن هزار بار نام زن رو میاره که دیگه خسته شه:a030:

اون قضیه ام که میگین ندیدین دختری اسم پسر بزار تو فروم ها به صورت خصوصی اسامیشون رو برات میفرستم:banel_smiley_4:

تمام حرفات رو تایید میکنم به اضافه اینکه حتی از گفتن نام دختران فامیلشون هم وحشت دارن پس اگر دلیلی نمیبینن که اسم مشکل ساز میشه

پس چرا خود در هراسند تازه اینجایی که محیطش به مراتب مجازی تره

توی چت ها که دقت کنی اکقر نام ها دروغ 99 درصد چرا چون از عواقبش آگاهند

حال که ما میگوییم این کار ممکن است عواقبی داشته باشد نا آگاه می شویم

در کل دوست دارم داش پیمان:w02::icon_gol:

لینک به دیدگاه

تفکر من تحجر آمیز هست ، باشه قبول، اینکه اسمش خدایی نکرده نه توهین هست نه چیز دیگری.:ws37:

من اسمش رو میذارم به قول خودتون نظر.

اینجا بنده و مسلمانان متهم شدیم تفکراتی متحجرانه داریم، چرا که من از حق کسانیکه همدیگر را بدون هیچ اجباری به نام دیگری صدا میزنند دفاع کردم،از وجود روابط مزخرف در غرب انتقاد کردم و کار زن و مرد را از هم متفاوت دانستم.

تفکر من در دفاع از این حرکات بود، وقتی من متحجر باشم، این حرکات تماما تحجر آمیز خواهد بود.

اما میرسیم به این سئوال که شما مدعی بودین بنده جواب ندادم.

در حالیکه من مجددا نگاه کردم و جواب تمامی سئوالات را داده بودم.

همانطور که مرد حق داره نسبت به زنش، زن هم حق داره نسبت به مردش، بنده هیچ وقت این قضیه رو یکطرفه ندونستم.

نظر دادن مرد و زن درباره هم، از نحوه صدا زدن تا نحوه هر چیزدیگری کاملا به خودشان مربوطه، اما خوب شما گویا دوست دارین، دو طرف درباره هیچ چیز هم اظهار نظر نکنند و فقط مدتی از بیرون خانه بیان تو و لالا و.....

آزادی بی حد و حصر رو هم من از شما پرسیدم، اما باز هم به جای جواب دادن،سئوال من رو با سئوال جواب دادین.

سئوال من خیلی راحت بود، گفتم سنگ محک شما برای اینکه میگین این حرکت صدا زدن اسامی درست نیست،چیست؟

اگر هم متحجرانه و هم احمقانه را انکار میکنید، وقتی یک مردی زنش را با اسم پسرش صدا میزند، شما چه حسی بهت دست میده و چرا؟

لطفا نظرتان را درباره قُبح این عمل، به صورت شفاف و مبسوط ارائه کنین تا خواننده دچار سردرگمی نشود.

بیستو هفت صحفه راجبش حرف زدیم! و من شفافت‌ر از این در توانم نیست! پست آخرم در جواب اتروس شاید کمکت کنه منظورم رو متوجه بشی‌!

مرسی‌:icon_gol:

لینک به دیدگاه

من هم از همه دوستان و کسانی که چه در این تاپیک نظر دادن چه تشکر کردند تشکر میکنم :icon_gol:

به خصوص از دوستان گل و صمیمیمفروغ . اسی. نگاری. که زحمت زیادی کشیدند تا بحث خوبی شکل گرفت

در پایان نظر شما را به این آهنگ زیبا جلب می نومایم:icon_gol:

:sigh:دانلودش کنید بسار زیباست .مسعود امامی.دلواپسی

[FLASH=25]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
[/FLASH]

لینک به دیدگاه

عجب... :w58:

خوب عرض کنم که من حقیقتش اگر زمانی لاتری رو بردم یا بانکی زدم و اینقدر وضعم خوب بود که تونستم ازدواج کنم توی جمع اگر باشم واقعا به همون اسم مبارک ایشون رو صدا میزنم... کلا درک نمی کنم چرا باید از اینکار پرهیز کرد... :ws38:

پدر بنده هم مادر بنده رو به اسم صدا میکنه... پدر بزرگ مادری بنده هم مادر بزرگم رو به اسم صدا میکرد و پدر بزرگ پدریم هم که کلا مادر بزرگ پدریم رو صدا نمی کرد که حالا بخواد با اسم باشه یا بی اسم...

لینک به دیدگاه

من قبلا وقتی با دوستام بیرون میرفتم، اصولا ازشون میخواستم منو به اسم کوچیک بلند صدا نکنند

چون شده بود مثلا رفته بودم خرید یا هر جای دیگه وقتی دوستام به اسم کوچیک صدام میکردند، فروشنده و یا آدمهای اطراف هم فکر میکنند که باید منو به اسم کوچیک صدا کنند و من خوشم نمی اومد ( البته ممکنه شخصا من اینجوری باشم)

ولی در مورد همسر فکر میکنم همون خانوم صدا کنه بهتره

البته باز بستگی به فرهنگ جامعه داره و حتی قبلا تو بعضی خونواده بوده دیگه

لینک به دیدگاه

درود بر پیمان عزیز

اگر دختری احیانا با اسمی مستعار در فضای مجازی وارد میشه صرفا این نیست که اسمش ممکنه براش دردسر بشه بیانش ... متأسفانه شرکت در بعضی بحثها توی این فضای مجازی باعث میشه اسمها مستعار بشوند.. برای امنیت خودمون نه چیز دیگه ای

من نوعی اگر با کسی مشکلی نداشته باشم و اسممو ندونه بهش میگم هرچند یه تاپیک زدم و اونجا اسمم هست

سنمم میگم از کسی هم ترسی ندارم.....

ادعای روشنفکریم نمیشه ولی با این اسم مجازی راحت ترم..........

ولی در واقعیت اگر اسم خودمو نشنوم جوابی نمیدم به طرف مقابلم ....

پس بهتره همه رو به یه چشم نبینید........

لینک به دیدگاه
درود بر پیمان عزیز

اگر دختری احیانا با اسمی مستعار در فضای مجازی وارد میشه صرفا این نیست که اسمش ممکنه براش دردسر بشه بیانش ... متأسفانه شرکت در بعضی بحثها توی این فضای مجازی باعث میشه اسمها مستعار بشوند.. برای امنیت خودمون نه چیز دیگه ای

من نوعی اگر با کسی مشکلی نداشته باشم و اسممو ندونه بهش میگم هرچند یه تاپیک زدم و اونجا اسمم هست

سنمم میگم از کسی هم ترسی ندارم.....

ادعای روشنفکریم نمیشه ولی با این اسم مجازی راحت ترم..........

ولی در واقعیت اگر اسم خودمو نشنوم جوابی نمیدم به طرف مقابلم ....

پس بهتره همه رو به یه چشم نبینید........

درود بر شهدخت گرامــی

من به وضوح عرض کردم خطابم به چه کسانی هست در ضمن اینجا فضا مجازیه و به مراتب خطراتش از محیط واقعی کمتر چون هرکدوم از ما مال یه دیار و شهری هستیم شاید هیچ وقت همدیگه رو نبینیم و اگه ببینیم هم نشناسیم

واقعا برام قابل درک نیست چرا اینجا همیشه سن ونام واقعی خانومها در قسمت اطلاعات کاربری خالیه در عوض میگن ما راحتیم نام واقعی مون رو بشنویم مثل قسم حضرت عباس و دم خروس میشه.

میشه لطفا خطراتی که ممکنه اینجا برای شما خانوما فقط با دونستن یه نام خشک و خالی از شما ایجاد بشه بگید که در دنیای واقعی همین دونستن براتون خطری نداره؟اونجا همه میبینند شما رواینجا نه! اونجا دسترسی به شما برای ایجاد مشکل به مراتب راحت تره اینجا نه!

ازنظر منطقی در این محیط امنیت شما بانوان خیلی بیشتر از واقعیت هست پس چرا اغلب بانوان با نام مستعار میان ؟البته گفتم که امروزه حساسیت خانومها روی اسمشون کم شده اما بازشما فرض کن توی خیابون داری میری یه دفعه بقال سر کوچه تون میدوه به شما میگه شهدخت جان.....میشه به مامان مهینت(مثلا) بگی مثلا فلان جنس رو آوردم اگه میخواد بیاد بگیره؟؟؟

ممکنه بگید بحث سر گفتن اسم توسط محارم آدمه وقتی همه ببینند مثلا برادر شما ، شما رو با اسم کوچیک صدا میکنه اونها هم اسم دیگه ای از شما در خاطرشون نمیمونه و چاره ای جز خطاب شما با اون اسم ندارندآیا شما با این مشکلی نداری که هر کس و ناکسی شما رو با اسم کوچیک و احیانا با یه جان اضافه تر خطاب کنه؟

درمورد اینکه قبلا!!!قبلا ..با نام پسر بزرگ خطاب میکردند گفتم که بیشتر سر تشابه اسمی بوده که پیش میومده و برای جلوگیری از مشاجرات بعدش احیانا تصمیم گرفته شده که با نام پسر بزرگ خطاب بشه...

(میشه همه جوره این قضیه رو زیرسوال برد اما فقط بازی با کلماته اگه کمی دقت کنید میبینید این کار باشرایط جوی جامعه در اون زمان خیلی هم برای بانوان مفید بوده است حالارو نگاه نکنید که بانوان ازامنیت به نسبه مناسبی برخوردار هستند اما واقعا در 70 سال پیش هم اینگونه بوده؟):icon_gol:

لینک به دیدگاه
بابا داش سجاد ما این و نتونستیم تو 25 صفحه بگیم الان تو یه پست گفتی دمت گرم راحتم کردی:icon_pf (34):

خداییش راسته که میگن کار رو به کاردون باید سپرد ولی صبر کن

این جماعت مونث سایت الان جوابهایی بهت میدن که به مرد بودن خودتم شک میکنی:sigh:

خوب شماهم مثل سجاد اگه می گفتید کسی گارد نمی گرفت دربرابرتون!منم ازش این سوال رو دیروز پرسیدم.هرچند من وقتی سجاد صدام میکنه بیشتر رضایت دارم اما تو کوچه و خیابون با خانم گفتن موافق ترم.اصلا من عاشق غیرت متعادل مردونشم.

هرچند آتروس دید کلی جامعه و یه واقعیت رو گفت و من کاری به مواضعش ندارم اما هنوز هم خیلی ها همچین برخوردی دارند

توصیه:آتروس وقت ازدواج به خانمی که قراره باهاش مزدوج شه میگه یا قبول می کنه یا نه!دیگه خودش می دونه.

لینک به دیدگاه
خب دکارت میگه به همه چیز شک کن بجز شک

هرچند همینم مطلق قبول نداریم ولی محض محکم کاری بزار یخورده به جنسیت خودمونم شک کنیم!!(صفتی نگفتم که دیگه سوژه نشه!:ws3:)

من نمیگم توهین امیز نیست این کار ولی چون خودم اینارو دیدم مطمئنم قصد توهین نداشتن کسایی که این کارارو میکردن ولی الان خودم اگه جمع خودمانی باشه با اسم کوچیکش صدا میزنم خانوممو ولی اگه جمع رسمی باشه یا بیرون اونقدر فاصله بینمون باشه که نیاز به صدا کردن باشه همون خانوم فکر کنم کفایت میکنه(یه نکته اموزشی!!:خود کلمه خانم به معنی خانِ من دارای ریشه ترکی هست و نحوه احترام وادب رو میرسونه که شریک زندگیش رو تا حد ارباب وجودش بها میده) یا هرچیز مشترکی که دونفر به معنی احترام امیز ومودبانه بودنش رسیده باشن واشتراک داشته باشن

اما اینکه هرکاری که قبلا بوده رو بکوبیم تحجر محض هست

تا ریشه فعلی مشخص نشه نمیتونی باهاش برخورد کنی وهربرخوردی اون مشکل رو بزرگتر میکنه

این حرف رو کسی به خودش نگیره چون این مسئله مشترک همه ما ایرانی هاست تقریبا که خودمون رو مرکز پرگار عالم میدونیم وفکرامون رو وحی منزل

به هرحال دیکتاتوری واستبداد ریشه درباورهای ما داره وباید به مرور زمان وبا منطق این مسئله رو حل کرد هرچند خودمم معترفم که زنان درایران قربانی بزرگتری دراین زمینه بودند وهستند ولی باید با صبر وحوصله مسایل رو حل کرد

...

تو کارت از مردی گذشته سجاد جون:ws3:

لینک به دیدگاه
تو کارت از مردی گذشته سجاد جون:ws3:

ای بابا

اولا که اون کانت بود اشتباهی نوشتم دکارت

این روزا چقدر حواس پرت ششدم من!!:ws3:

به من چه بابا ریشه لغت رو هم نمیتونیم تشریح کنیما

عجب روزگاری شده ها

احترام یک مسئله دوطرفه هست ودیگه دوران مردسالاری وزن سالاری گذشته...طبق نظر اغلب جامعه شناسان جوامع ایرانی درتلاش برای رسیدن وپایداری درسطح اشتراک منافع اجتماعی هستند وهمینه که میبینیم دیگه نقش بزرگترای فامیل رو خود پسرودختر بازی میکنن وصرفا برای رعایت احترام ومشورت اونهارو دراولویت قرار میدن

اگر طی این مسیر اگاهانه ومنطقی باشه کمترین اسیب های اجتماعی ممکن دستاورد این مسیر خواهد بود به شرطی که منطق اولویت انتخاب وپرسش های ما باشد:icon_gol:

لینک به دیدگاه
اوووپس

چه قدر هم بحث شده درموردش

بابا این کار روال معمولی بوده وهنوز هم جاهایی این کار میشه

کجاش توهینه؟

عمل درفضا معنی پیدا میکنه

خوبه دوسه روز پیش تاپیک شرایط رو زدم ولی خب حرفای من خیلی ساده تر از اونن که بشه خوندشون!

تو شرایطی که من دیدم این نوعی حفاظت هست وبرای خانومایی که الان ماشالا ادعاشون کشتی تایتانیک رو نصف میکنه اگر لحظه ای این شرایط رخ بده مفهوم این کارا هم قابل درک میشه

وگرنه همه اسم دارن وچه خوبه هرکسی رو محترمانه وبا اسم خودش صدا زد

ولی این مسئله مخاطبش بیشتر از اینکه خانوما باشن اقایونی هستند که نه محیط های بعد از جنگ رو که زمان جنگ خوب یادشونه

دگماتیسم فکری ما ایرانی ها با روشنفکربازی چهارتا دختر وپسر به پایان نمیرسه

واقعیت ها درجاهایی جریان دارن که اغلب کاربران اینترنت خودشون رو از اون حوزه ها جدا میدونن وجدا میکنن

برای حفاظت از پسری که با چسبوندن خودش به توریست المانی به ارضا رسید (شاهد زندش خودم وتو اصفهان اتفاق افتاد وتو تبریز هم تو بازارش مشابه همچین چیزی شده بود وتو تهران هم مسبوق به سابقه بیشتری هست...توریست رو مثال زدم تا فکرتون منحرف سوژه های وطنی نشه که الا ماشالا... پره از بیفکری هردوجنس!!)دختره چه کاری باید بکنه

همچین ادمایی منطق وشعور سرشون نمیشه وبهتره تا جامعه ظرفیت پذیرش عقلانیت رو پیدا نکرده که یه عمر نوح برامون لازمه تا همچین چیزی رو ببینیم از برخورد انفعالی با قضایایی که دوسشون نداریم پرهیز کنیم!!

اگه قبول کنیم این یه روش محافظت هست من با این روش محافظت مشکل دارم، وقتی یک چیز با ارزش داری قایم کردن اون تا ابد چه محافظتیه؟ ببخشید ها ببخشید ولی لغت جایگزینی ندارم، این روش محافظت یعنی من بی عرضه هستم، چیزی که با ارزش هست رو ازش به زیباترین شکل استفاده بکنن بعد مثل مرد هم جورش رو بکشن و ازش محافظت کنن، محافظت از زنی که دوست داری به قیمت بی ارزش شمردن اون؟ نگو بی ارزش کردن زن نیست که هست، واسه خود مرد بده این کار :hanghead:

لینک به دیدگاه
اگه قبول کنیم این یه روش محافظت هست من با این روش محافظت مشکل دارم، وقتی یک چیز با ارزش داری قایم کردن اون تا ابد چه محافظتیه؟ ببخشید ها ببخشید ولی لغت جایگزینی ندارم، این روش محافظت یعنی من بی عرضه هستم، چیزی که با ارزش هست رو ازش به زیباترین شکل استفاده بکنن بعد مثل مرد هم جورش رو بکشن و ازش محافظت کنن، محافظت از زنی که دوست داری به قیمت بی ارزش شمردن اون؟ نگو بی ارزش کردن زن نیست که هست، واسه خود مرد بده این کار :hanghead:

حامد خوندی کامل چی نوشتم؟ اگه یک روز وفقط یک روز از روزای سالهای مثلا 65 یا 66 رو تجربه میکردی اینقدر قاطعانه بدون لغت نمیموندی!

اینا که چیزی نیست

من یه مثال ملموستر برات میزنم

فرض کنیم الان یه برادر 10-12 ساله داشته باشی

ایا الان میتونی بهش بگی مابین ساعت 1 تا 5 عصر ابدا نباید بری بیرون؟

ارجاع میدم به یک گزارش خیلی کوتاه دریکی از اهنگ های شاهین نجفی درمورد کلمه لواط

باور کن هیچوقت نمیتونین اون فضا وکارهایی که تو اون مقطع انجام شده رو تشریح کنین یا بتونین دلیل عمل رو پیدا کنین

این عقیده منه واصرار هم دارم بر این باورم:

وگرنه همه اسم دارن وچه خوبه هرکسی رو محترمانه وبا اسم خودش صدا زد

ولی همه رو به یه چوب نمیرونن

اینقدر یکطرفه قضاوت نکنین بابا

باور کن خنده میگیره وقتی اوضاع امروز رو میبینم وقضیه از اون ور بوم افتادنمون

برای اینکه تفاوت های عمیقتری درسیر اندیشه هارو بهت نشون بدم برو مصاحبه رییس ساواک با بی بی سی که اخیرا انجام شد ونقدهایی که براون مصاحبه نوشته شد رو بخون تا تفاوت معنارو بهتر درک کنی:ws37:

لینک به دیدگاه
حامد خوندی کامل چی نوشتم؟ اگه یک روز وفقط یک روز از روزای سالهای مثلا 65 یا 66 رو تجربه میکردی اینقدر قاطعانه بدون لغت نمیموندی!

اینا که چیزی نیست

من یه مثال ملموستر برات میزنم

فرض کنیم الان یه برادر 10-12 ساله داشته باشی

ایا الان میتونی بهش بگی مابین ساعت 1 تا 5 عصر ابدا نباید بری بیرون؟

ارجاع میدم به یک گزارش خیلی کوتاه دریکی از اهنگ های شاهین نجفی درمورد کلمه لواط

باور کن هیچوقت نمیتونین اون فضا وکارهایی که تو اون مقطع انجام شده رو تشریح کنین یا بتونین دلیل عمل رو پیدا کنین

این عقیده منه واصرار هم دارم بر این باورم:

ولی همه رو به یه چوب نمیرونن

اینقدر یکطرفه قضاوت نکنین بابا

باور کن خنده میگیره وقتی اوضاع امروز رو میبینم وقضیه از اون ور بوم افتادنمون

برای اینکه تفاوت های عمیقتری درسیر اندیشه هارو بهت نشون بدم برو مصاحبه رییس ساواک با بی بی سی که اخیرا انجام شد ونقدهایی که براون مصاحبه نوشته شد رو بخون تا تفاوت معنارو بهتر درک کنی:ws37:

نه من که کامل خوندم مخاطب خاصم تو نبودی فقط در جواب اون جمله ای که گفتی حمایته گفتم، سوءتفاهم نشه خودت که میدونی من ارادت خاص دارم بهت :icon_gol:

والله من هرجوری فکر میکنم نمیتونم قبول کنم :hanghead: کسی که ازدواج میکنه و با خانمش میره بیرون باید جور بی احترامی های احتمالی به خانمش رو بکشه به صد دلیل، اگه نه نمیخواد جور بکشه ازدواج نکنه، بزار از قوه تخیل استفاده کنیم، جایی رو فرض کنیم که لباس وجود نداره و مردم عریان هستن، و یک مرد میاد با مالیدن کثافت و فضولات به تن زنش کاری میکنه که بقیه نتونن نگاهش کنن:hanghead: این داره از زنش دفاع میکنه یا زنش رو انقدر پست میکنه که نیازی به دفاع نداشته باشه؟

شاید، شاید در گذشته دور نصبت به فضای جامعه و آگاهی مردم این کار توجیح پذیر بوده باشه ولی الان من به هیچ وجه نمیتونم قبول کنم :sigh:

لینک به دیدگاه
نه من که کامل خوندم مخاطب خاصم تو نبودی فقط در جواب اون جمله ای که گفتی حمایته گفتم، سوءتفاهم نشه خودت که میدونی من ارادت خاص دارم بهت :icon_gol:

والله من هرجوری فکر میکنم نمیتونم قبول کنم :hanghead: کسی که ازدواج میکنه و با خانمش میره بیرون باید جور بی احترامی های احتمالی به خانمش رو بکشه به صد دلیل، اگه نه نمیخواد جور بکشه ازدواج نکنه، بزار از قوه تخیل استفاده کنیم، جایی رو فرض کنیم که لباس وجود نداره و مردم عریان هستن، و یک مرد میاد با مالیدن کثافت و فضولات به تن زنش کاری میکنه که بقیه نتونن نگاهش کنن:hanghead: این داره از زنش دفاع میکنه یا زنش رو انقدر پست میکنه که نیازی به دفاع نداشته باشه؟

شاید، شاید در گذشته دور نصبت به فضای جامعه و آگاهی مردم این کار توجیح پذیر بوده باشه ولی الان من به هیچ وجه نمیتونم قبول کنم :sigh:

خب خوش تیپ منم میگم همونطوری که علیرضا گفت این مال زمان بچگی ما بود یعنی جایی که دقیقا شما منتظر صدور بلیط برای ورود به دنیا بودین

من قصد توجیه ندارم میگم اون زمان بوده واشتباه یا غیر اشتباه الان نباید محلی از اعراب داشته باشه ولی راهش کوبیدن نیست چون هرکوبشی پژواک ولرزشی داره که شاید درهمون لحظه خودشو نشون نده ولی بالاخره محل اثر میشه!

لینک به دیدگاه
فکر میکنی با نگاهت راضی بشه از خواستش کوتاه بیاد ؟

اعتفادشه مثلا دوست نداره کفش بی جوراب بپوشی لاک بزنی اینارو تو که قبل از ازدواجت نمیپرسی چون به نظرت پیش پا افتاده میاد ولی همین چیزهای کوچک باعث دلخوری ها و دعواها میشه

حالا یه عقیدس که اینجور وقتها بوجود میاد ازون ور دختر هم حساس میشه و شروع میکنه به گیر دادن ها چون تا قبلش موردی نداشت اسمش و گذاشتم گیر

به نظرت این روش مقابله مناسبه یا با صحبت طرفین قابل حل شدنه و اگر نتونه حل شه به نظرت جدایی راه حله؟؟

اعتقادشه؟؟اون وقت کسی که از لاک زدن بدش میاد با حجاب و پوشش من مشکلی نداره؟به خاطر من کلا به حجاب سر اعتقادی ندارم و جلوی کسی موهام رو نمیپوشونم....

چه جوری ممکنه یکی از این جهت مچ باشه ولی از لاک زدن ساده بدش بیاد؟!؟

پ ن : میخوای یه بار اونجوری نگات کنم ببینی چه حسی بت دست میده؟!!؟

لینک به دیدگاه
عجب... :w58:

خوب عرض کنم که من حقیقتش اگر زمانی لاتری رو بردم یا بانکی زدم و اینقدر وضعم خوب بود که تونستم ازدواج کنم توی جمع اگر باشم واقعا به همون اسم مبارک ایشون رو صدا میزنم... کلا درک نمی کنم چرا باید از اینکار پرهیز کرد... :ws38:

پدر بنده هم مادر بنده رو به اسم صدا میکنه... پدر بزرگ مادری بنده هم مادر بزرگم رو به اسم صدا میکرد و پدر بزرگ پدریم هم که کلا مادر بزرگ پدریم رو صدا نمی کرد که حالا بخواد با اسم باشه یا بی اسم...

چرا اینقدر امثال تو کمه سامان؟:ws38:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...