رفتن به مطلب

اسم زنشونو جلو جمع میگفتن علیرضا (اسم بزرگترین بچه ) ...

Alireza Hashemi

به نظر شما در یک جمع نام یک خانم برده شود ؟  

102 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما در یک جمع نام یک خانم برده شود ؟

• 23
    • 79

ارسال های توصیه شده

منم واسم یه مقدار غیر قابل درکه.چون تو خانواده ما هم این چیزا نبوده.البته خوب شاید قدیمیا اینجوری بودن.ولی این کار اشتباه هست.حالا هر اسمی که روش گذاشته بشه.حفاظت یا حماقت.این یه کار اشتباه هست که در اثر یه فرهنگ غلط در جامعه ی ما به وجود اومده.شاید اگه فرهنگ ما مردا بالاتر بود الان اسی میتونست بلقیس رو با صدای بلند صدا بزنه.من خودم بعضی وقتا دیدم.پس خورده نمیگیرم به کسی که وقتی میخواد صدای زنش بزنه یا یه دختر که باهاش فامیل هست، به جای صدا زدن اسمش از چیزای دیگه استفاده کنه.

اما به شخصه دوست دارم طرفم رو با اسمش صدا بزنم.جمع و خلوتش هم برام مهم نیست

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 366
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اعتقادشه؟؟اون وقت کسی که از لاک زدن بدش میاد با حجاب و پوشش من مشکلی نداره؟به خاطر من کلا به حجاب سر اعتقادی ندارم و جلوی کسی موهام رو نمیپوشونم....

این ره که تو میروی به ترکستان است.:icon_razz:

در خواب دیدم آن آبدارچی پارک چیتگر که مدام تذکر میداد، آقایت شده. :hanghead:

لینک به دیدگاه
این ره که تو میروی به ترکستان است.:icon_razz:

در خواب دیدم آن آبدارچی پارک چیتگر که مدام تذکر میداد، آقایت شده. :hanghead:

مگه به من تذکر میداد که بخواد آقای من بشه!؟:whistle:

حیف که خشونت فضا میره بالا، بچه هام که حســـاس! وگرنه میگفتم چی کار میکنم با همچین آدمی :ws37:

لینک به دیدگاه
اعتقادشه؟؟اون وقت کسی که از لاک زدن بدش میاد با حجاب و پوشش من مشکلی نداره؟به خاطر من کلا به حجاب سر اعتقادی ندارم و جلوی کسی موهام رو نمیپوشونم....

چه جوری ممکنه یکی از این جهت مچ باشه ولی از لاک زدن ساده بدش بیاد؟!؟

پ ن : میخوای یه بار اونجوری نگات کنم ببینی چه حسی بت دست میده؟!!؟

هی ما جمعش میکنیم بحث و هی پهنش میکنید :vahidrk:

اعتقاده میدونی یعنی چی ؟

یعنی باور قلبی

شاید شما با یقه پیرهن طرفت کاری نداشته باشی ولی واست مهم باشه دستبند و گربند نندازه مردت:w16:

مثلا واسه من نوعی شاید جوراب پوشیدن و نپوشیدن زنها جلوی مردای غریب مهم باشه ولی از طرفی لاکش مهم نباشه

:ws3:

چرا اونجوری نیگا میکنی مثال دارم میزنم مثال که دلیل بر اعتفاد من نمیشه

یه مثال دیگه برات میزنم که شاید خیلی از پسرها دربارش فکر نکرده باشند ولی زیاد دیدم تو جامعه

اینکه مردی کیف زنی رو واسش حمل کنه

اگه کیف سنگین باشه هیچ اشکالی نداره ولی گاهی اوقات یه کیف 200 گرمی رو برای خود شیرین بازی از دست دختره به زور میگیره :w58:

یهو یه کفش پاشنه بلند بپوش ..چیک چیکم را برو دیگه:vahidrk:

کلا برای ازدواج باید یه سری کوتاه اومدن ها وجود داشته باشه از هر دو طرف

اگر زن من بداند که هدف من از صدا نزدن نام کوچمش در جمعهای غریب توهین نیست و تنها برای اون حس غیرت مردونس پس هیچگاه توهین تلقی نمیکنه ...هیچ یه دمت گرمم میگه تهش:w02:

لینک به دیدگاه
مگه به من تذکر میداد که بخواد آقای من بشه!؟:whistle:حیف که خشونت فضا میره بالا، بچه هام که حســـاس! وگرنه میگفتم چی کار میکنم با همچین آدمی :ws37:

تذکرش مهم نیست.

تذکر بهونه بود که سرشو بکنه تو و تو که جلوی در نشستی رو نگاه میکرد.:whistle:

اگر ذره ای میدونستی حجاب چیست و حکمتش برای خودت هست،اونطوری نمیکردی.

نترس اینجا ملت بچه لوس رو هم کتک میزنن،کسی دلرحم نیست، شما نحوه مبارزه با اون رو تشریح کن.:ws37:

لینک به دیدگاه

اگر زن من بداند که هدف من از صدا نزدن نام کوچمش در جمعهای غریب توهین نیست و تنها برای اون حس غیرت مردونس پس هیچگاه توهین تلقی نمیکنه ...هیچ یه دمت گرمم میگه تهش:w02:

اینو قبول دارم در صورتی که دو طرفه باشه.اگه یکی همیشه کوتاه بیاد وظیفش می شه.

زندگی با من پیش نمی ره باید ما بود.

لینک به دیدگاه
پدر بزرگ .......:4564:

همیشه مادربزرگ مرحومم رو ممد صدا میزد، به اسم دایی بزرگترم. (دلم برای همشون تنگ شده :sigh:)

البته مادربزرگم هم پدبزرگم را ممد صدا میکرد.

کلا قدیما رسم بود زن و شوهر اسم پسر بزرگتر رو برای هم استفاده میکردند.:ws37:

الان کمتر شده....ولی هست.

من خودم بستگی داره اسم طرف چی باشه، مثلا بلقیس ، صغری یا اینا باشه نمیگم بلقیس بیا بریم.:sad0:

عزیزم رو هم فوق العاده برام سخته گفتنش.

احتمالا همون اسی صداش بزنم، نمیدونم واقعا.:icon_pf (34):

چه سنتی ...!!!:whistle:

لینک به دیدگاه
هی ما جمعش میکنیم بحث و هی پهنش میکنید :vahidrk:

اعتقاده میدونی یعنی چی ؟

یعنی باور قلبی

شاید شما با یقه پیرهن طرفت کاری نداشته باشی ولی واست مهم باشه دستبند و گربند نندازه مردت:w16:

مثلا واسه من نوعی شاید جوراب پوشیدن و نپوشیدن زنها جلوی مردای غریب مهم باشه ولی از طرفی لاکش مهم نباشه

:ws3:

چرا اونجوری نیگا میکنی مثال دارم میزنم مثال که دلیل بر اعتفاد من نمیشه

یه مثال دیگه برات میزنم که شاید خیلی از پسرها دربارش فکر نکرده باشند ولی زیاد دیدم تو جامعه

اینکه مردی کیف زنی رو واسش حمل کنه

اگه کیف سنگین باشه هیچ اشکالی نداره ولی گاهی اوقات یه کیف 200 گرمی رو برای خود شیرین بازی از دست دختره به زور میگیره :w58:

یهو یه کفش پاشنه بلند بپوش ..چیک چیکم را برو دیگه:vahidrk:

:a030:

واقعا هم همینطوره فقط باید هدف از صدا نزدن اسم کوچیک مشخص بشه......:icon_gol:

به اسم کوچیک صدا نکردن بی احترامی نیست بلکه نشون دهنده احترامی هست که مرد به زن میزاره و اونرو با کلماتی مثل خانوم ، بانو و..... خطاب میکنه:ws37:

لینک به دیدگاه

:w58:

چه جالبُ بامزه!:ws3:

پدرم همیشه مامانمُ خانوم صدا میکنه! تو فامیلُ دوستُ آشنا شنیدم همه خانوم صدا میکنند بجز داییم و جوونای فامیلُ دوستُ آشنا ، که اسمِ همسرشونُ صدا میکنه!

لینک به دیدگاه

:w58: اگه چند درصد هم احتمال اصلاح این مردم رو میدادم،اونم به باد رفت.

خیلی دوست دارم بدونم اوناییکه به گزینه اولی رای دادن،اصلا فلسفه به وجود آمدن نام برای یک آدم رو میدونن یا نه،صرفنظر از اینکه مرد باشه یا زن.

لینک به دیدگاه
:w58: اگه چند درصد هم احتمال اصلاح این مردم رو میدادم،اونم به باد رفت.

خیلی دوست دارم بدونم اوناییکه به گزینه اولی رای دادن،اصلا فلسفه به وجود آمدن نام برای یک آدم رو میدونن یا نه،صرفنظر از اینکه مرد باشه یا زن.

جند درصد احتمال میدادی؟

فلسفت از اصول غلطه که مبنا را بر اصلاح مردان قرار دادی:ws37:

من به گزینه 1 رای دادم و اگر فلسفه اسم تنها مد نظرت باشه که دیگـــر خودت جواب دادی اسم آواییست برای صدا کردن افراد همین

اگر فلسفه زن و مرد بودن اسمم مدنظرته که اشرف و اكرم ماهد و جان نثا و الا....ماشالا...نقض کننده فلسفت میشه:a030:

لینک به دیدگاه

همه پستارو خوندم الان اين طوري شدم:putertired:

يه خاطره بگم هم مرتبط با موضوع و هم يه زنگ تفريح :ws3:

يكي از اقوام ما نه آقاهه خانمش را با اسم صدا ميكرد نه خانمه شوهرش را

مثلا خانم به شوهرش هووي و مشتي و عمو و از اين قبيل و حتي بدتر صدا ميزده:banel_smiley_4:

تا اينكه واسه يه دونه دخترش خواستگار مياد خانم هم كه ميخواسته محترمانه شوهرش را صدا كنه

مدام ميگه آقاي .... (فاميل شوهرش) يا حسين آقا اما مرد بيچاره اصلا نميفهميده كه با اونه

يه دفعه بهش ميگه هووووووي با توام icon_pf%20(34).gif

و اما به نظر من همون واژه خانم از همه نظر مناسب تره :ws37:

لینک به دیدگاه

جند درصد احتمال میدادی؟

فلسفت از اصول غلطه که مبنا را بر اصلاح مردان قرار دادی:ws37:

من به گزینه 1 رای دادم و اگر فلسفه اسم تنها مد نظرت باشه که دیگـــر خودت جواب دادی اسم آواییست برای صدا کردن افراد همین

اگر فلسفه زن و مرد بودن اسمم مدنظرته که اشرف و اكرم ماهد و جان نثا و الا....ماشالا...نقض کننده فلسفت میشه:a030:

مبنا رو بر اصلاح مردان قرار ندادم،مبنا رو بر اصلاح طرز فکر این مردم قرار داده بودم.

اگه اسم آواییست برای صدا کردن افراد بدون هیچ لحنی، مشکلش کجاست؟

یعنی یکسری مردها اسم زن غریبه ای رو هم بشنون تحریک میشن؟

این اسامی اشرف و اکرم و... که نام بردین متوجه نشدم چطوری ناقض حرف من شد،اصلا ربطش به بحث من چی بود؟

گزینه یک شما نوشتین،بهتره برده نشود (حالت مصلحت اندیشی) مصلحت چه کسی؟

مصلحت مرد یا مصلحت زن یا مصلحت هر دو؟

این مصلحت رو کی تشخیص میده؟

هرچی بیشتر مصلحت اندیشی کنین زندگی برای خودتون بیشتر توی این کشور مسخره و دشوار میشه.

یک خواهش هم از یکسری از دوستان دارم که خیلی براشون احترام قائلم اما حس میکنم هنوز یکسری باورهای سنتی رو دارن و میترسن اون باورهارو کنار بذارن و موقعیت خانوادگیشون به تزلزل بیوفته.

باور کنین اگه یکبار همه سعی کنن با خودشون رو راست باشن،یک مدتی ممکنه جامعه دچار بحران بشه،اما به مرور عادی میشه و تعاملات اجتماعی درست میشن.

توی این مسائل هرچی بیشتر محدودیت به خودتون اعمال کنین اوضاع بدتر میشه،بهتر نمیشه.

لینک به دیدگاه

اینکه جلوی جمع به زنم بگم تیمور یا امثالهم اصلا خوب نیست. تو یه جمع خانوادگی که اسمشو صدا میکنم توی یه جمع غریبه هم اگه نخوام اسمشو صدا کنم، راههایی هست که بدون صدا کردن، صداش کنم !!!!!!!

لینک به دیدگاه

شوخی میکنم میدونم خودم چیز زابیلیه:w02:

به بابا بزرگت بگو گل عنبر از حال میره :ws3:

بابا با دوستات حرف میزنی میگی خانومم فلان شد؛ خواهرم فلان کار رو کرد، بعد دوستاتم ازت یاد میگیرن به زنت میگن خانمت به خواهرت میگن خواهرت، دیگه نمیشه که پیش دوستاتی خواهرت رد بشه بهش بگی هوی دمپایی ... یا میگی خواهر یا اسمشو دیگه :banel_smiley_4:

اتفاقا وقتی اسمش رو نمیگی به دوستاتت یه جورایی میگی که ممکنه شما راجع به ناموس من فکر بد بکنیدا واسه همون اینجوری میگم، اگه نه اسمش رو بگی داری به دوستات میگی جرات داری فکر ناجور کن بزنم مخت از ماتحتت بریزه بیرون :banel_smiley_4:

پدر بزرگم دیگه نیست که از حال بره.

پدربزرگ من هیییز نبود که مدام به فکر عروس گل باشه. :sigh:

اتفاقا عنبر رو یک خاطره جالبی هم ازش داشت.

میگفت رفته بودیم تهران گرسنه بودیم، یک گاری چی داد میزد،عنبر نثارا،عنبر نثارا.

ما رفتیم ازش خریدیم فکر کردیم غذاست، بعدا باز کردیم دیدیم پشکل خر است !!!!!

دیگه نتونستیم دورش بریزیم. :icon_redface:

درست صوبت کن با اسم مامان بزرگ من :w000: بابا این ملت با اسم مامان بزرگ آدم هم بازی میکنن آقا منم موافقم پیش اینا نباید اسم فک و فامیل رو آورد :w000:

:ws28::ws28::ws28::ws28::ws28:

وای از دست شماها

ترکیدم از خنده

:ws28:

پ ن : بنده اگه شاعر بودم و همچنین عاشق، در وصف معشقوم شعر میسرودم حتی اگه اسمش گرگعلی بود! :ws37:

:ws28:نترکی فروغ اسم قحطی بود :ws28::ws28::ws28:

لینک به دیدگاه
دوست دارم بگه منزل!!! منزل بیا منزل برو منزل چایی بده :ws28: منزل ظرفارو بشور:lol: سیبیلم داشته باشه حتما از نوع چخماقی :biggrin:
به نظرت ضعیفه قشنگتر نیست؟ ضعیفه چایی بیار! ضعیفه ظرفا رو بشور! شیکمم داشته باشه قد یه گونی نخود! پیرهن گل منگولیم بپوشه یه لنگم دستش باشه؟ ها؟:دی
لینک به دیدگاه

فکر نکنم این قضیه همه جایی باشه.

اینجا توی روستاهای شمال نه تنها مردها زناشون رو به اسم صدا میزنند،بلکه واسشون توی شالیزار و... شعر هم میخونند.

گویا تهران توی این مسائل از روستاهای ما هم عقب تره. :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
فکر نکنم این قضیه همه جایی باشه.

اینجا توی روستاهای شمال نه تنها مردها زناشون رو به اسم صدا میزنند،بلکه واسشون توی شالیزار و... شعر هم میخونند.

گویا تهران توی این مسائل از روستاهای ما هم عقب تره. :icon_pf (34):

ببخشید یه سوال یکم بی ربط البته:whistle:

نورآباد ممسنی کی تاحالا رفته شمال ایران؟:w58:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...