رفتن به مطلب

آرامش یعنی...

peyman sadeghian

ارسال های توصیه شده

راز آرامش

راز آرامش درون خویشنداری است. انرژی‌های خود را پراکنده نکن. آنها را تحت نظر داشته باش و به طرز مفیدی هدایت کن.

راز آرامش درون در این است که هرکاری را با حواس جمع و علاقه انجام دهی.

راز آرامش درون در زمان حال زندگی کردن است، گذشته و آینده را در چرخه ذهنی ابدیت رها کن.

ky6a2t5tn1x44b2vdzqj.jpg

راز آرامش درون در آسایش درون است. آسایش جسمانی، عاطفی، ذهنی و سپس معنوی است.

راز آرامش درون در دل نبستن است. این را بدان که در حقیقت هیچ چیز و هیچ کس به تو تعلق ندارد.

راز آرامش درون در شادی است. افکار شادی آفرین را آگاهانه حفظ کن.

راز آرامش درون در آرزو نداشتن است. این را بدان که شادی در درون تو جای دارد، نه در اشیاء و شرایط خارج از وجود تو.

راز آرامش درون در این است که همه چیز را همان طور که هست بپذیری. آنگاه با امید و آرامش در جهت بهبودی آن قدم برداری.

راز آرامش درون در درک این مطلب است که تو نمی‌توانی دنیا را تغییر دهی. اما می‌توانی خودت را تغییر دهی.

راز آرامش درون در دوستی با افراد مثبت است. از معاشرت با افرادی که طبیعتی خالی از صفا و صمیمیت دارند، اجتناب کن.

راز آرامش درون در ایجاد آرامش در محیط اطراف خویش است.

راز آرامش درون در یک زندگی ساده است. ضروریات زندگی را دوباره برای خود تعریف کن.

airck2x2427onq2rl42.jpg

راز آرامش درون در یک زندگی سالم است. هر روز ورزش کن، غذای مناسب بخور و نفس عمیق بکش.

راز آرامش درون در داشتن وجدانی پاک است. به آرمان‌هایت پاینده باش.

راز آرامش درون در رفتار آزادانه است. رفتاری که بر آمده از خود واقعی ات باشد، نه افکار دیگران.

راز آرامش درون در این است که در تمام مراحل زندگی از حق پیروی کنی.

راز آرامش درون در غبطه نخوردن به مال دیگران است. این را بدان که آنچه حق توست، هر طور شد خود را به تو خواهد رساند.

راز آرامش در گله‌مند نبودن است. آنچه دنیا به تو می‌بخشد، در مقابل چیزی است که پیش‌تر ، تو به او بخشیده‌ای.

راز آرامش درون در این است که اشتباهات خود را بپذیری و بدانی که فقط خود تو می‌توانی آنها را به موفقیت تبدیل کنی.

راز آرامش درون در این است که بر دشمن درونت غلبه کنی، نه این که او را سرکوب کنی.

راز آرامش درون در تمرین اراده است. حتی اگر نفست به شدت مخالف باشد.

راز آرامش درون در این است که دلت همیشه شاد باشد، حتی هنگامی که دیگران عبوس هستند.

rabjgv1bsnvfw4ciwj9.jpg

راز آرامش درون در این است که به جای توقع خوشحالی از دیگران، خود آنها را خوشحال کنی.

راز آرامش درون در این است که خیر و سلامت دیگران را خیر و سلامت خود بدانی.

راز آرامش درون در بی‌آزار بودن است. هرگز عمدا کسی را نرنجان.

راز آرامش درون کار کردن "در کنار دیگران"، نه "در مقابل" آنها.

kbcu2amg4etw8y37bal.jpg

لینک به دیدگاه
سلام...

به راستی آرامش یعنی چه؟

ایا میشه تعریف مشخصی از آرامش ارائه کرد؟

شما چه زمانی میگید آرامش دارم؟

سلام

آرامش یکی از نعمتهای نامرئی خداوند بزرگ هست که تا زمانیکه در اختیار ماست , به نظرمون نمیاد ولی اگه خدای نکرده یه زمانیس از دستش بدیم تازه میفهمیم که چه نعمتی بوده و تلاش میکنیم بدستش بیاریم

آرامش همون خوشبختی هست

آرامش همون نزدیکی به خداوند هست و هرکسی یه جور خاص خودش میتونه به خداوند نزدیک بشه پس هرکسی تعریف خودش رو داره

آرامش همون آب تو دلت تکون نخوره هم میشه:ws3:

من همین الان هم آرامش دارم:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

به راستی آرامش یعنی چه؟

یعنی بدون کوچکترین استرسی روز رو پشت سر بذارم

بله میشه... یعنی با خیال راحت زندگی کردن ..

وقتی هی یه صدایی در گوشم نگه اینو میخوای چیکار کنی؟

اوووووووه اون یکی چی؟

هنوز این کارتموم نشده و و و

لینک به دیدگاه

به راستی آرامش یعنی چه؟ آرامش یعنی تیک خوردن همه ی کارهایی که باید انجام میشده نگاه کردن به طبیعت بکر با 1 فنجان شیرو قهوه... و دیگر هیچ

مدیونی اگه فکر کنی من گوشه چشمی به این دارم که آرامش یعنی پول:ws3:

ایا میشه تعریف مشخصی از آرامش ارائه کرد؟نچ چون به هرکسی یه چیزی آرامش میده!سیلقه ها مختلفه شاید 1 مزیک آرامش بخش از نظر یکی از نظر من خسته کننده باشه!

شما چه زمانی میگید آرامش دارم؟وقتی داخل طبیعتم هیچی مثه دارو درخت سرسبز به من آرامش نمیده!:a030:

لینک به دیدگاه

ارامش براي هر كس ميتونه معاني مختلفي داشته باشه ، گاهي يه خواب راحت ، زندگي بدون تشويش ، داشتن دوستاي خوب (البته واقعا خوب!) همه ميتونه به ادم ارامش بده يا يه دلتنگي كوچك اين ارامش و ازت بگيره .... قبلا يه مطلبي خوندم كه اگه درست يادم باشه ميگفت "آرامش چيزي نيست كه تو يه مكان بي سرو صدا و بدون مشكل پيدا بشه ،ارامش اون چيزيه كه به شما اجازه ميده تو شرايط سخت بموني و به كارت ادامه بدي "

لینک به دیدگاه

به راستی آرامش یعنی چه؟:icon_gol:

آرامش آن چیزی نیست که در مکانی بی سرو صدا ، بی مشکل و بی کار سخت یافت می شود.

آرامش چیزی است که می گذارد در میان شرایط سخت ، بمانی و آرام باشی.

لینک به دیدگاه

بنظر من آدم وقتی آرامش داره که هیچ نگرانی ، عذاب وجدان و دغدغه ای چه از گذشته و چه از آینده نداشته باشه

برای بقیه سوالا فعلا جوابی ندارم ولی به خاطر کارای روزمره خیلی وقته که احساس آرامش نداشتم

لینک به دیدگاه

درود

ممنونم از نظرات ارزشمند شما..نظرات رو خوندم و لذت بردم:a030:

چیزی که در پاسخها مشخص بود آرامش به نحوی مترادف بود با نداشتن استرس و نگرانی

و اینکه تعریف هر شخص از ارامش به ذهنیت شخصی اون برمیگرده و ارتباط مستقیمی با شرایطی که داخلش هست داره

مثلا برای یه شخص که در بحبوحه امتحانات هست آرامش یعنی نمره قبولی در امتحانات

واسه یه آدمی که 12 ساعت کار مداوم داشته آرامش یعنی یه استراحت درست و حسابی و یه فنجون چای یا قهوه داغ

و الی ماشاالله...

این دونکته تاحالا از صحبتها من برداشت کردم:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
به راستی آرامش یعنی چه؟

با سلام

آرامش یعنی داشتن رضایت....ازخود اطراف..و همه چیز...

ارامش هیچ وقت به معنی سکون و یا نداشتن مشکل نیست....

رضایت از همه چیز میتونه تعریفی برای ارامش باشه حتی با وجود مشکلات

پاینده باشید.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

به راستی آرامش یعنی چه؟

آرامش یعنی دغدغه ی الکی نداشتن،راضی بودن از وضع کنونی و تلاش برای رسیدن به اوج اما بدون نگرانی.

به نظرم تعریفی که هر شخص از آرامش داره با دیگری فرق داره ولی میتونه نقطه ی اشتراک این تعاریف این مطلب باشه نداشتن نگرانی.

وقتی که نگرانی نداشته باشم و به وضعیت با ثباتی تو زندگیم رسیده باشم و تا یه حدی هم به اهداف و آرزوهام رسیده باشم.

الآن تقریبا آرامش دارم.

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...
  • 6 سال بعد...

وابستگی به هیچی و هیچکس نداشته باشی و هیچی و هیچکس ام به تو وابستگی نداشته باشه.

( دیدی بعضیا باید ی دُم باشه بهشون..طرف میخواد اب بخوره میگی دُمم باشه.. نباشه نمیخورم!چه بده که تو اون دُم باشی برا اون بعضیا)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...