رفتن به مطلب

پرسش و پاسخ نرم افزار کریر

ارسال های توصیه شده

نکته مهم در Carrier و تهویه مطبوع :

همونطور که میدونید فن کویل سه دور دارد کم -متوسط -زیاد

براساس بار ی از اون فضا در میارید و میخواید انتخاب فن کویل کنید در درجه اول به نوع موقعیت اون فن کویل توجه کنید و دوما که خیلی مهم تر از نکته اوله

شما با داشتن بار بدست اورده از خروجی نرمافزار Carrier وقتی به کاتالوگ شرکت مربوطه میرید و میخواید نوع فن کویل خود را انتخاب کنید به هیچ عنوان نباید براساس دور حداکثر فن کویل اون فن کویل را انتخاب کنید

چون به فرض وقتی ی فن کویل 400CFM رو انتخاب میکند این مقدار روی دور تند به شما میده و شما باید معیار طراحیتون رو جوری انتخاب کنید که رو دور متوسط فن کویل همون مقدار cfm رو داشته باشید .

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
  • پاسخ 80
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام قبل از اینکه شروع کنم به یادگیریه کریر میخاستم یکسری ابهاماتی توذهنم هست که رفعش کنم

ماشالا مهندسایی ک ابنجا هستن خودشون یک پا مشاور و طراح پروژه های تاسیساتی هستند واسه همین دیدم بهترین جا برای از بین رفتن ابهاماتم شاید اینجا باشه

1)من شنیدم که این نرم افزار چون کرک شده هست توی بعضی از محاسباتش خطای فاحش داره مثلا بار سرمایشی،آیا این مطلب حقیقت داره؟؟همین که این قضیه رومیشنوم اصن میل و رغبتی برای یادگرفتن این نرم افزار پیدا نمیکنم

2)میگن مهندسا برای طراحی اصن از این نرم افزار استفاده نمیکنند با اینکه فک کنم جدیدا حتما باید محاسبات به صورت فایل کریر ارائه بشه؟؟میگن معمولا یک فایل دارن و همونو واسه همه پروژه ها میزنن

ممنون میشم اگه جواب ایناروبدین با اینکه میدونم سر مهندسای مکانیک معمولا خیلی شلوغه

لینک به دیدگاه
سلام قبل از اینکه شروع کنم به یادگیریه کریر میخاستم یکسری ابهاماتی توذهنم هست که رفعش کنم

ماشالا مهندسایی ک ابنجا هستن خودشون یک پا مشاور و طراح پروژه های تاسیساتی هستند واسه همین دیدم بهترین جا برای از بین رفتن ابهاماتم شاید اینجا باشه

1)من شنیدم که این نرم افزار چون کرک شده هست توی بعضی از محاسباتش خطای فاحش داره مثلا بار سرمایشی،آیا این مطلب حقیقت داره؟؟همین که این قضیه رومیشنوم اصن میل و رغبتی برای یادگرفتن این نرم افزار پیدا نمیکنم

2)میگن مهندسا برای طراحی اصن از این نرم افزار استفاده نمیکنند با اینکه فک کنم جدیدا حتما باید محاسبات به صورت فایل کریر ارائه بشه؟؟میگن معمولا یک فایل دارن و همونو واسه همه پروژه ها میزنن

ممنون میشم اگه جواب ایناروبدین با اینکه میدونم سر مهندسای مکانیک معمولا خیلی شلوغه

سلام

پرسیدن سوال و گرفتن پاسخ باعث پویایی تاپیک و در نتیجه تالار مکانیک میشه. پس هر سوالی در ذهنتون هست همینجا بپرسید تا اگه تونستیم پاسخ بدیم و اگه هم نتونستیم بدنبال جواب بریم و یاد بگیریم که این هدف اصلی تاپیک است.

1. درصدی خطا داره که بخاطر همین قفل شکسته بودن نرم افزار است که البته فکر نکنم زیاد محسوس باشه.

به قول مهندسان تاسیسات: هیچ مهندس تاسیساتی نمیتونه روی بار بدست آمده از نرم افزار کریرش قسم بخوره :ws3:

2. قبلا دستی محاسبات رو انجام میدادند ولی الان لازم شده که انجام بدهند و با نقشه ها ارائه بدهند. پس یادگیری این نرم افزار واجب است (حکم صادر شد:ws3:)

اینطوریا هم نیست که از یک فایل استفاده کنند. شاید شرکتهای قدیمی اینکار رو انجام بدند ولی الان دیگه توی هر شرکتی که بخوان استخدام کنند یکی از مواردی که خواسته میشه همین تسلط بر نرم افزار کریر هستش.

توضیح: من خودم هم کریر کار میکنم و هم persian hvac که نرم افزاری کاملا ایرانیه و با کریر مقایسه میشه. بنظر من بخاطر اینکه همه مناطق و شهرهای ایران رو داره بهترین گزینه برای مهندسان داخلی هستش. با رابط کاربری خیلی شبیه به کریر.

لینک به دیدگاه
سلام

پرسیدن سوال و گرفتن پاسخ باعث پویایی تاپیک و در نتیجه تالار مکانیک میشه. پس هر سوالی در ذهنتون هست همینجا بپرسید تا اگه تونستیم پاسخ بدیم و اگه هم نتونستیم بدنبال جواب بریم و یاد بگیریم که این هدف اصلی تاپیک است.

1. درصدی خطا داره که بخاطر همین قفل شکسته بودن نرم افزار است که البته فکر نکنم زیاد محسوس باشه.

به قول مهندسان تاسیسات: هیچ مهندس تاسیساتی نمیتونه روی بار بدست آمده از نرم افزار کریرش قسم بخوره :ws3:

2. قبلا دستی محاسبات رو انجام میدادند ولی الان لازم شده که انجام بدهند و با نقشه ها ارائه بدهند. پس یادگیری این نرم افزار واجب است (حکم صادر شد:ws3:)

اینطوریا هم نیست که از یک فایل استفاده کنند. شاید شرکتهای قدیمی اینکار رو انجام بدند ولی الان دیگه توی هر شرکتی که بخوان استخدام کنند یکی از مواردی که خواسته میشه همین تسلط بر نرم افزار کریر هستش.

توضیح: من خودم هم کریر کار میکنم و هم persian hvac که نرم افزاری کاملا ایرانیه و با کریر مقایسه میشه. بنظر من بخاطر اینکه همه مناطق و شهرهای ایران رو داره بهترین گزینه برای مهندسان داخلی هستش. با رابط کاربری خیلی شبیه به کریر.

خیلی هم خوب:ws3:

آخه یکم نسبت به این نرم افزار دل چرکینم نمیدونم چرا:ws52:

البته با این حرفاتون یکم بهتر شد ولی هنوز کاملا رفع نشده:ws3:

لینک به دیدگاه

منكر اين نيستم كه كرير خطا داره اونم بخاطر اينكه قفلش شكسته شده

دوستانه ميگم هيچوقت انتظار نبايد داشته باشيد ي نرم افزاري كه ميخريم 15 هزارتومن از اون بايد بهترين قابليت هارو داشته باشيم

خوب كاري نداره دوستاني كه فكر ميكنند اين نرم افزار قفلش شكسته شده و جواب هاي اشتباهي ميده برند اورژينان خود نرم افزار كرير رو بگيرن

ولي مهمتر از همه اينه كه بدوني چه طور با نرم افزار كار كني ؟

حتي اگه فرض قفل كرير هم نشكسته باشه ندوني داري چيكار ميكني پس بيايم بگيم فلان نر مافزار چون قفلش شكسته شده پس نبايد باهاش كار كرد واقعا قياس تمسخر اميزيه

همينجوريش تو پروژه هامون 10 درصد ضريب اطمينان ميگيريم اين 10 درصد باعث ميشه تمام خطاهاي محاسباتي رو كاور كنه

يادتون باشه هر نرم افزاري كه قابليت ترجمه رو داشته باشه استفاده نشه بهتره

لینک به دیدگاه
منكر اين نيستم كه كرير خطا داره اونم بخاطر اينكه قفلش شكسته شده

دوستانه ميگم هيچوقت انتظار نبايد داشته باشيد ي نرم افزاري كه ميخريم 15 هزارتومن از اون بايد بهترين قابليت هارو داشته باشيم

خوب كاري نداره دوستاني كه فكر ميكنند اين نرم افزار قفلش شكسته شده و جواب هاي اشتباهي ميده برند اورژينان خود نرم افزار كرير رو بگيرن

ولي مهمتر از همه اينه كه بدوني چه طور با نرم افزار كار كني ؟

حتي اگه فرض قفل كرير هم نشكسته باشه ندوني داري چيكار ميكني پس بيايم بگيم فلان نر مافزار چون قفلش شكسته شده پس نبايد باهاش كار كرد واقعا قياس تمسخر اميزيه

همينجوريش تو پروژه هامون 10 درصد ضريب اطمينان ميگيريم اين 10 درصد باعث ميشه تمام خطاهاي محاسباتي رو كاور كنه

يادتون باشه هر نرم افزاري كه قابليت ترجمه رو داشته باشه استفاده نشه بهتره

مهندس وقتی درمورد کاربرد نرم افزار صحبت میشه، فرض براینه که بلدیم باهاش کار کنیم.

کلا نظر خودم اینه که درصد خیلی پایینی خطا داره. کما اینکه همه نرم افزارهای تحلیلی و محاسبه گر قفل شکسته اینطوریه. از جمله کریر و حتی فلوئنت. که در مورد فلوئنت قضیه وخیم تره.

من با کریر کار کردم و بلد هستم و با Persian HVAC هم کار کردم و اونم بلد هستم.

و میگم که Persian HVAC یه سری امکانات و مواردی داره که بنظرم خیلی خوبه. مثلا اینکه اولا همه شهرهای ایران رو داره. توی انتخاب سیستم کولر آبی و شوفاژ و سایر سیستم های رایج توی ایران رو هم داره (علاوه بر اونایی که توی دنیا رایج هستند). تعداد پره های رادیاتور و ظرفیت هوادهی کولر و ... رو محاسبه میکنه.

جنس سقف و دیوار و شیشه و .... از مصالح رایج توی ایران هستند.

کلا میگم که نرم افزار خوبیه.

ضمن اینکه گزارشگیری خیلی باحالی داره.

بهرحال کلا منظورم اینه که هر دو نرم افزار رو بلد باشیم خیلی خوبه.

:a030:

لینک به دیدگاه

ممنون یکم دلم گرم شد

حالا برای آموزش این نرم افزار چه راهی رو پیشنهاد میکنین؟

من خودم یک فایل آموزشی تصویری دارم که از شرکت بهکامان منتشر شده ولی آموزش مثال نداره فقط میاد هر قسمتشو تشریح میکنه

نظر شما برای آموزش بهتر کریر چیه؟همین روش خوبه آیا؟

لینک به دیدگاه
ممنون یکم دلم گرم شد

حالا برای آموزش این نرم افزار چه راهی رو پیشنهاد میکنین؟

من خودم یک فایل آموزشی تصویری دارم که از شرکت بهکامان منتشر شده ولی آموزش مثال نداره فقط میاد هر قسمتشو تشریح میکنه

نظر شما برای آموزش بهتر کریر چیه؟همین روش خوبه آیا؟

من خودم هم همین DVD رو دارم.

اول باید همه امکانات نرم افزار رو بشناسیم.

بعد پروژه های نمونه ببین.

بعد خودت از اتاق ها و واحدهای کوچیک شروع کن و مقایسه کن.

:a030:

لینک به دیدگاه
weather file برای شهرای دیگه هم موجود هست آیا؟مثلا بیرجند یا مشهد؟

آره.. توي تالار تاسيسات هست. بگرديد پيدا ميكنيد. در چند نوع هم هست. در يك تاپيك. يه سرچ كن :a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

پارکینگ ها ی ساختمون که احتیاج به تهویه مطبوع نداره و یا سیستم گرمایشی و سرمایشی براش نمیزارن رو آیا باید تو قسمت spaces‌کریر تعریف کنیم؟:ws38:

لینک به دیدگاه
پارکینگ ها ی ساختمون که احتیاج به تهویه مطبوع نداره و یا سیستم گرمایشی و سرمایشی براش نمیزارن رو آیا باید تو قسمت spaces‌کریر تعریف کنیم؟:ws38:

خودتون فكر كنيد به چه نتيجه اي ميرسيد، اصولا هرجا نياز به گرم كردن يا سرد كردن باشه رو محاسبه ميكنيم

پاركينگ كه فقط بايد هواش اگزاست شه پس بيهوده اگه بخوايم سرد يا گرم كنيمش

لینک به دیدگاه
خودتون فكر كنيد به چه نتيجه اي ميرسيد، اصولا هرجا نياز به گرم كردن يا سرد كردن باشه رو محاسبه ميكنيم

پاركينگ كه فقط بايد هواش اگزاست شه پس بيهوده اگه بخوايم سرد يا گرم كنيمش

خب کریر نمیاد فنی ک برای اگزاست لازمه رو بگه چه توانی باید داشته باشه یا چه ظرفتی باید داشته باشه؟:ws38:

لینک به دیدگاه
خب کریر نمیاد فنی ک برای اگزاست لازمه رو بگه چه توانی باید داشته باشه یا چه ظرفتی باید داشته باشه؟:ws38:

بزرگوار همه چي رو به انتخاب نرم افزار نزاريد -يكم نياز به استدلال مهندسي هم نيازه ،

هرجا شما قراره اگزاست بكنيد فرمول اون اين مي باشد :

ميزان تعوويض هوا كه براي پاركينگ ها 4-6 خوبه

حجم اون فضاي كه ميخوايد هواشو اگزاست كنيد رو به فوت مكعب تبديل كرده ضربدر ميزان تعويض هوا كنيد تقسيم بر 60 وعدد بدست امده ميزان cfm كه شما بايد هوا رو ازاون اگزاست كنيد بدست مياد باتوجه به اين cfm تصميم ميگريد چه فن رو انتخاب كنيد

اكسيال يا سانتريفيوز

به سراغ كاتالوگ شركت نيكوترا رفته و فن مورد نظر رو انتخاب ميكنيد در صورتي كه فن محوري باشه همين مقدار cfm براي انتخاب كفايت ميكنه درصورتي كه بخواييد فن سانتريفيوژ انتخاب كنيد بايد ميزان هد فن رو م محاسبه كنيد

به سراغ كاتالوگ مربوطه كه رفتيد بعد از انتخاب فن مورد نظر ميزان توان فن در ان درج شده است

موفقو پيروز باشيد

لینک به دیدگاه

برای یک اتاق اداری مقدار infiltration رو برای حالت زمستانه و تابستانه و انرژی آنالیز چقدر باید گذاشت؟:ws37:

از کجا باید بفهمم چقد باید بزارم؟:ws38:

لینک به دیدگاه
برای یک اتاق اداری مقدار infiltration رو برای حالت زمستانه و تابستانه و انرژی آنالیز چقدر باید گذاشت؟:ws37:

از کجا باید بفهمم چقد باید بزارم؟:ws38:

این عدد مربوط به هوای نفوذی به داخل فضا هستش.

از جدول های زیر میتونی استفاده کنی:

p1emz19g3r96ddzpa1qx.jpg

hjvaogkvbygpx1q5yrl.jpg

لینک به دیدگاه
این عدد مربوط به هوای نفوذی به داخل فضا هستش.

از جدول های زیر میتونی استفاده کنی:

p1emz19g3r96ddzpa1qx.jpg

hjvaogkvbygpx1q5yrl.jpg

مهندس اینارو از کجا میشه گیر آورد؟واسه بعدامیگم اگه احیانا به اینجا دسترسی نداشتم

لینک به دیدگاه
مهندس اینارو از کجا میشه گیر آورد؟واسه بعدامیگم اگه احیانا به اینجا دسترسی نداشتم

هندبوک کریر :a030:

نمیدونم توی تالار هست یا نه.

یه سرچی کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...