رفتن به مطلب

رفع اشکال در#C

دختر باران

ارسال های توصیه شده

منظورم این بود:

الان که من یه برنامه می نویسم و فایل یرنامه رو می دم به کسی دیگه. اون واسه اجرا کردنش حتما باید ویژوال .net داشته باشه.

اما اگه بخواییم برنامه رو هر رایانه ای اجرا بشه(مثله همه برنامه های دیگه) چی کار باید کنیم!!!

خب معصومه هم همینو گفت دیگه :ws3: ستاپ ساز ویژوال این قابلیت رو داره که .net framework هارو به اینستال اضافه کنه :w16:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • پاسخ 111
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام؛ خوبید>؟

یه سوال

دو تا فرم دارم که میخام با فشار دادن دکمه روی فرم اول در فرم دوم نوشته textbox عوض بشه. اوکی؟

چطوری شیفت کنم بین این دو فرم؟ نمیشه!! رفته رو نروم!!:4564:

S O S:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام؛ خوبید>؟

یه سوال

دو تا فرم دارم که میخام با فشار دادن دکمه روی فرم اول در فرم دوم نوشته textbox عوض بشه. اوکی؟

چطوری شیفت کنم بین این دو فرم؟ نمیشه!! رفته رو نروم!!:4564:

S O S:icon_gol:

می توانی خصوصیت text رو set و get کنی

این جوری :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

بعد تو کلیک فرم بعدی مقدار دهی کنی

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام بر دوستان گرامی

من دارم یه چیزی تو مایه های 1 اتوکد کوچیک درست میکنم. میخاستم توی panel ام وقتی کیلیک میکنه کاربر شروع کنه به کشیدن یک خط .

خطی که اولش همون نقطه ای هست که کیلیک شده و نقطه دومش نقطه ای هست که موس قرار گرفته.

در نهایت وقتی کاربر واسه بار دوم کلیک میکنه خط نهایی رو بکشه که اول وآخرش دو نقطه ای هست که کاربر کلیک کرده.

این رو من نوشتم... اما

چون با حرکت موس خط جدیدی میکشم و با حرکت بعدی مجبورم صفحه رو پاک کنم و خط جدید رو بکشم، باعث میشه صفحه پرش داشته باشه. و خیلی خوشگل نیست.

میخاستم بدونم راهی هست که بجای پاک کردن کل صفحه فقط خط رو پاک کنم که صفحه خوب نشون داده بشه؟

یا میشه به سی شارپ فهموند که اون پس زمینه ها که همیشه در صفحه هستند رو پاک نکنه ....

گــــــــل:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

سلام.

من دارم یه برنامه برا کتابخونه مینویسم.تو دوتا کلاساش به مشکل برخوردم.یک کلاس date که زمان رو میگره و کلاس member که نام نام خانوادگی تاریخ ثبت نام و تاریخ انقضای رو میگیره.تاریخ اعتبار کارت عضویت تا سه ساله.ثبت نام و انقضا از نوع date هستند.وقتی تاریخ ثبت رو به برنامه بدیم باید خودش توی کلاس member تاریخ انقضا رو پیدا کنه .چطوری؟؟

توی کلاس member یه متغیر bool هم هست که اگر کتاب موجود باشه true و اگه نباشه false.توی یک کلاس دیگه وقتی کتاب امانت گرفته میشه باید این متغید باید false بشه.نمی دونم چه طوری.

چطوری با شی سازی یه اریه رو مقدار دهی میکنن.مثلا یه ارایه ده تای دارم که میخوام دو خونه اولش رو با شی سازی مقدار دهی کنم .

ممنون میشم کمکم کنید.

لینک به دیدگاه
سلام.

من دارم یه برنامه برا کتابخونه مینویسم.تو دوتا کلاساش به مشکل برخوردم.یک کلاس date که زمان رو میگره و کلاس member که نام نام خانوادگی تاریخ ثبت نام و تاریخ انقضای رو میگیره.تاریخ اعتبار کارت عضویت تا سه ساله.ثبت نام و انقضا از نوع date هستند.وقتی تاریخ ثبت رو به برنامه بدیم باید خودش توی کلاس member تاریخ انقضا رو پیدا کنه .چطوری؟؟

توی کلاس member یه متغیر bool هم هست که اگر کتاب موجود باشه true و اگه نباشه false.توی یک کلاس دیگه وقتی کتاب امانت گرفته میشه باید این متغید باید false بشه.نمی دونم چه طوری.

چطوری با شی سازی یه اریه رو مقدار دهی میکنن.مثلا یه ارایه ده تای دارم که میخوام دو خونه اولش رو با شی سازی مقدار دهی کنم .

ممنون میشم کمکم کنید.

میشه واضح تر بگی چی میخای ؟

یا کدایی که زدی رو بذاری.

لینک به دیدگاه

این کلاس date

class date
{
private int month;
private int day;
public int Year { get; private set; }
public date(int theYear, int theMonth, int theDay)
{
Month = theMonth;
Year = theYear;
Day = theDay;
Console.WriteLine("date object constructor for date{0}", this);
}
public int Month
{
get { return month; }
private set
{
if (value > 0 && value <= 12)
month = value;
else
throw new ArgumentOutOfRangeException("Month",value,"Month must be 1-12");
}
}
public int Day
{
get { return day; }
private set
{
int[] daysPerMonth = { 0, 31, 31, 31, 31, 31, 31, 30, 30, 30, 30, 30, 29 };
if (value > 0 && value <= daysPerMonth[Month])
day = value;
else if (Month == 12 && value == 30 && (Year % 400 == 0 || (Year % 4 == 0 && Year % 100 != 0)))
day = value;
else
throw new ArgumentOutOfRangeException("Day", value, "Day must be 1-30");
}
}
public override string ToString()
{
return string.Format("{0}/{1}/{2}", Year, Month, Day);
}

حالا چطوری میتونم سه سال به Year اضافه کنم و به عنوان CreditDate ذخیره کنم؟

اگه ممکنه در مورد this در کلاس date یکم توضیح بدید.چرا اگه نذارمش به tostiring نمیفرستشون؟

هنوز member ازش استفاده نکردم ببینم درست کار میکنه یا نه.باید برای چاپ از this استفاده کنم مثله کلاس date?

لینک به دیدگاه

کلاس date شما تاریخ رو به string تبدیل میکنه برای اینکه یهش 3 سال اضافه کنی باید باز به تاریخ تبدیل بشه و یه تابع برای افرودن به سال بهش اضافه کنی . به نظرم کلاس date برای کار با تاریخ کامل نیست .

چرا برای گرفتن تاریخ از datetime خود C# استفاده نمیکنی ؟ این جوری خیلی راحت میتوانی با توابعش به سالت اضافه کنی .

اگر داری به فارسی تبدیل میکنی و به خاطر همین داری این کارا رو میکنی ، میتوانی عملیاتاتو روی میلادی و با توابع c# انجام بدی و اخر به تاریخ فارسی تبدیل کنی.

توابع تبدیل میلادی به فارسی و بر عکسشم تو نت هست .

this اشاره به شی جاری و فعال داره . وقتی در کلاس date هستی یعنی شی فعالت الان date هست و برای چاب همینو میفرسته .

نه لازم نیست ، ولی تستش کن .

برنامت پایگاه داده هم داره ؟

لینک به دیدگاه

ممنون.

نه نداره.فقط وراثت و ارایه رو درس داده.

اون یکی سوال:چطوری با شی سازی یه ارایه رو مقدار دهی کنم؟مثلا یه ارایه ده تایی دارم که میخوام 3تا خونه ی اولشو مقدار دهی کنم.

لینک به دیدگاه
ممنون.

نه نداره.فقط وراثت و ارایه رو درس داده.

اون یکی سوال:چطوری با شی سازی یه ارایه رو مقدار دهی کنم؟مثلا یه ارایه ده تایی دارم که میخوام 3تا خونه ی اولشو مقدار دهی کنم.

ساری من اینو ندیدم .:icon_redface:

تعریف ارایه :

برای مقدار دهی هم میتوانی یک حلقه بنویسی و 3 تای اول رو مقدار دهی کنی یا دستی مقدار دهی کنی خودت .

به این صورت

لینک به دیدگاه

با استادم که صحبت میکرم گفت که میلادی نباشه.همینطوری خوبه.

فقط میشه یکم بیشتر در مورد سال که باید به علاوه سه بشه توضیح بدید.

اون طوری که گفتید نوشتم ولی ارور میده. :ws52:

لینک به دیدگاه
با استادم که صحبت میکرم گفت که میلادی نباشه.همینطوری خوبه.

فقط میشه یکم بیشتر در مورد سال که باید به علاوه سه بشه توضیح بدید.

اون طوری که گفتید نوشتم ولی ارور میده. :ws52:

کسی نمیتونه کمک بکنه؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من میخوام توی یه listBox برای یه سری از آیتم ها توان2 بزارم، ولی نمیخوام اینجوری (X^2) باشه. میخوام توان بالای متغیر قرار بگیره. باید چیکار کنم؟:ws52:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

بچه ها کسی میتونه این مسئله رو به #c بنویسه:

برنامه ای بنویسید که درون آن تابعی تعریف شده باشد که تشخیص دهد آیا 3 عدد میتوانند اضلاع یک مثلث باشند یا خیر؟این تابع دارای 3 پارامتر ورودی است و یک پارامتر خروجی.اگر مقادیر 3 پارامتر ورودی اضلاع یک مثلث را تشکیل دهند در پارامتر خروجی عدد یک قرار میگیرد در غیر اینصورت صفر قرار میگیرد.پس از نوشتن تابع در بدنه ی اصلی از این تابع استفاده کنید.

تنها چیزی خودم فهمیدم اینه که مجموع دو ضلع مثلث باید از ضلع سوم بزرگتر باشن اگه اشتباه نکرده باشم البته.../

اگه کسی تونست اینو حل کنه یه توضیح مختصری هم بده بیزحمت که یه کمی این مسئله واسم گنگه../

ممنون

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

درود

یه کد تو کنسول نوشتم که فاکتوریل اعداد رو تولید میکنه

یه عدد ازت میخواد و فاکتوریلش رو تحویل میده و این پروسه ادامه داره تا اینکه شما کلمه exit رو وارد کنید

من برای اینکه پروسه دنباله دار باشه از دوتا لوپ و goto استفاده کردم میخوام ببینم میشه بدون گوتو انجامش داد

؟

لینک به دیدگاه
درود

یه کد تو کنسول نوشتم که فاکتوریل اعداد رو تولید میکنه

یه عدد ازت میخواد و فاکتوریلش رو تحویل میده و این پروسه ادامه داره تا اینکه شما کلمه exit رو وارد کنید

من برای اینکه پروسه دنباله دار باشه از دوتا لوپ و goto استفاده کردم میخوام ببینم میشه بدون گوتو انجامش داد

؟

سلام

نمیشه یه حلقه بی نهایت بذارین، بعدش if رو بررسی کنید تا اگه exit تایپ شد، از برنامه کلا خارج بشه وگرنه خودش ادامه میده:ws52:

من تو محیط کنسولی کار نکردم ولی تو محیط فرم اپلیکیشن کد زیرو نوشتم که همون کاری که شما میخواین رو انجام میده. البته اگه for هم نذارین مثل زیر عمل میکنه :w16:

پ.ن: یه button و یه textbox گذاشتم و کدها داخل رویداد کلیک button نوشتم

لینک به دیدگاه
سلام

نمیشه یه حلقه بی نهایت بذارین، بعدش if رو بررسی کنید تا اگه exit تایپ شد، از برنامه کلا خارج بشه وگرنه خودش ادامه میده:ws52:

من تو محیط کنسولی کار نکردم ولی تو محیط فرم اپلیکیشن کد زیر همون کار کد زیرو نوشتم و همون کاری که شما میخواین رو انجام میده :w16:

پ.ن: یه button و یه textbox گذاشتم و کدها داخل رویداد کلیک button نوشته شده

درود بر شما و ممنون با بت پاسخ

راستش منم اول ویندوز فرم کار کردم بعد به پیشنهاد یکی از دوستانرفتم سراغ کنسول

خب یه مشکلی هست:|

من تو تعریف شرط if باید هردو از یک جنس باشن number از جنس int هست و ورودیم از جنس string و نمیتونم مقایسه کنم پس باید تو یه ظرف دیگه قرار بگیره و این باعث میشه از دور خارج بشه:|

لینک به دیدگاه
درود بر شما و ممنون با بت پاسخ

راستش منم اول ویندوز فرم کار کردم بعد به پیشنهاد یکی از دوستانرفتم سراغ کنسول

خب یه مشکلی هست:|

من تو تعریف شرط if باید هردو از یک جنس باشن number از جنس int هست و ورودیم از جنس string و نمیتونم مقایسه کنم پس باید تو یه ظرف دیگه قرار بگیره و این باعث میشه از دور خارج بشه:|

خواهش می کنم :icon_gol:

درست متوجه منظورتون نشدم ولی اگه برنامه رو نگاه کنید یک num از string گرفتیم که هرچی داخل textbox باشه داخل بریزه، بعد اگه کلمه exit بود که هیچ، کلا از برنامه خارج میشه، در غیراینصورت با تابع int.parse به integer تبدیل میشه و داخل متغیر number ریخته میشه:a030:

لینک به دیدگاه
خواهش می کنم :icon_gol:

درست متوجه منظورتون نشدم ولی اگه برنامه رو نگاه کنید یک num از string گرفتیم که هرچی داخل textbox باشه داخل بریزه، بعد اگه کلمه exit بود که هیچ، کلا از برنامه خارج میشه، در غیراینصورت با تابع int.parse به integer تبدیل میشه و داخل متغیر number ریخته میشه:a030:

ffkdn nv foa ,dkn,c tvl la;gd knhvi , ;n alh nvsj isja

lk j, foa ;ks,g la;g nhvl ;i l,ru

ببنید در بخش ویندوز فرم مشکلی نداره و کد شما درست هستش

من تو بخش کنسول مشکل دارم که موقع ورود به شرط if ایراد میگیره.

الان هم درست هستش منتها میخوام بدون استفاده از goto انجامش بدم

چون من باید مقایسه کنم من گفتم جنس ورودی از نوع int باشه بعد که میام مقایسه کنم با "exit" به مشکل میخوره و میگه داده ها از یک نوع نیست

فک کنم باید داخل شرط ایفم یه convert.tostring قبل از int بذارم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...