رفتن به مطلب

رفع اشکال در#C

دختر باران

ارسال های توصیه شده

ممنونازلطفت

این برای ویندوز فرم هستش

من میخوام داخل کنسول اینکارو انجام بدم

داخل ویندوز فرم بلدم:hanghead:

منم کنسول کار نمی کنم:icon_pf (34):

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 111
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

حتما خوشحال میشم چیزی یاد بگیرم. مرسی گلی جون:icon_gol::icon_gol:

اوكي

يه تاپيك جدا راه مياندازم فقط براي همين مباحث شي گرايي :w16:

اميدوارم به چالشم بكشونيد

لینک به دیدگاه
ممنونازلطفت

این برای ویندوز فرم هستش

من میخوام داخل کنسول اینکارو انجام بدم

داخل ویندوز فرم بلدم:hanghead:

ناصر باز زدی تو خط ما:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
اوكي

يه تاپيك جدا راه مياندازم فقط براي همين مباحث شي گرايي :w16:

اميدوارم به چالشم بكشونيد

بحث و گفتگو در مورد اصول مهندسي نرم افزار و شي گرايي

ممنون از شروع بحث

پیگیر مباحث هستم:a030:

لینک به دیدگاه
سلام از منه عزيزم

منظورم اينه

توي جاوا ما يك interface بنام list داريم كه براش پياده سازي هاي مختلفي وجود داره مثلا arraylist, linkedlist

ميخوام بدونم معادلش تو سي شارپ چطوره

اين تقريبا ساختار كامل collection ها توي جاواست

collectionhierarchy.JPG

مباجث مربوط به لیست ها در C# در

Namespace : System.Collections.Generic

قرار دارد.

همه کلاس صف در System.Collections Namespace قرار داده شده .

لینک به دیدگاه
جسارت نشه عزيزم

قصدم فقط يادگيريه

من خودم هنوز تو برخي از مباحث پايه اي جاوا ميلنگم (فقط نياز فوري به tutorialپناه ميبرم ) ازجمله همين كلكسيونها

بخاطر دستور

List list =new List()

پرسيدم

به نظرم اومد توي سي شارپ مستقيما ميشه از خود interface نمونه (object) ساخت

درحالي كه در جاوا اينگونه نيس

در سی شارپ نمیشه از کلاس های اینترفیس به صورت مستقیم اینستنس ساخت

از خود کلاس باید اینستنس ساخت. و به اینتر فیس مربوطه انتساب کرد

Sample: IList str=new List();

:a030:

لینک به دیدگاه
مباجث مربوط به لیست ها در C# در

Namespace : System.Collections.Generic

قرار دارد.

همه کلاس صف در System.Collections Namespace قرار داده شده .

بحث generic كه كلا بحثش جداست ويه موضوع كلي هس و از جاواي اشتباه نكنم پنج وارد دنياي برنامه نويسي شد و بعدا سي شارپ ازش تقليد كرد

اون مربوط به cast كردن نوع داده در زمان كامپايل هس در حالي كه قبل از generic ها كنترل تبديل يك نوع داده به نوع ديگر در زمان اجرا صورت ميگرفت

لینک به دیدگاه
بحث generic كه كلا بحثش جداست ويه موضوع كلي هس و از جاواي اشتباه نكنم پنج وارد دنياي برنامه نويسي شد و بعدا سي شارپ ازش تقليد كرد

اون مربوط به cast كردن نوع داده در زمان كامپايل هس در حالي كه قبل از generic ها كنترل تبديل يك نوع داده به نوع ديگر در زمان اجرا صورت ميگرفت

شما نمونه کد جاوا بفرسین تا راحتر بشه توضیح داد... دقیقا منظورتون رو نمیفهمم ... . بحث جنریک به لیست ها هم مربوط میشه. تو سی شارپ برای استفاده از لیست حتما باید نوع لیست مشخص بشه و لیست ها همیشه جنریک هستن !!! اینترفیس پایه IEnumerebale است که میتواند از کلاس های دیگر اینستنس ساخته و داخل این اینترفیس قرار دهید .

لینک به دیدگاه
شما نمونه کد جاوا بفرسین تا راحتر بشه توضیح داد... دقیقا منظورتون رو نمیفهمم ... . بحث جنریک به لیست ها هم مربوط میشه. تو سی شارپ برای استفاده از لیست حتما باید نوع لیست مشخص بشه و لیست ها همیشه جنریک هستن !!! اینترفیس پایه IEnumerebale است که میتواند از کلاس های دیگر اینستنس ساخته و داخل این اینترفیس قرار دهید .

ما يك واسط بنام List داريم و چن تا كلاس كه اين واسط رو پياده سازي ميكنن

به هنگام تعريف هم اينجوري مي نويسيم :

List myList=new ArrayList();

كه اينجا arraylist يك كلاس هس كه واسط list رو پياده سازي ميكنه

لینک به دیدگاه
ما يك واسط بنام List داريم و چن تا كلاس كه اين واسط رو پياده سازي ميكنن

به هنگام تعريف هم اينجوري مي نويسيم :

List myList=new ArrayList();

كه اينجا arraylist يك كلاس هس كه واسط list رو پياده سازي ميكنه

این لینک هارو بررسی کنید :

این لیک رو حتما ببینید . به نتیجه میرسید : تفاوت arrayeList با لیست نوشته ...

لینک به دیدگاه

سلام بر شما دوستان و همراهان گرام:icon_gol::w02:

حقیقتش من یه برنامه ویژوال میخوام بسازم

اما نمیدونم از کجا باید شروع کنم!

اولین قدم مگه تعیین اینترفیس نرم افزاری که میخوام بسازم نیست؟؟؟:w58:

لینک به دیدگاه
این لینک هارو بررسی کنید :

این لیک رو حتما ببینید . به نتیجه میرسید : تفاوت arrayeList با لیست نوشته ...

اهان پس توي سي شارپ اين IEnunerable هس كه نقش واسط رو بازي ميكنه و list در واقع اونو پياده سازي ميكنه و اونطور كه تو لينك اخري گفته arraylist از رده خارج شده

اگه بخوام بين سي شارپ و جاوا معادلسازي كنم توي سي شارپ اين IEnunerable هس كه بايد پياده سازي شود در جاوا اين Iterable هس كه توسط كلكسيون هاي مختلف پياده سازي ميشه

ما معادل كلاس list سي شارپي رو در جاوا به صورت arraylist و linkedlist داريم

بازم بحث generic ها جداست و تنها محدود به كلكسيونها نيس

لینک به دیدگاه
سلام بر شما دوستان و همراهان گرام:icon_gol::w02:

حقیقتش من یه برنامه ویژوال میخوام بسازم

اما نمیدونم از کجا باید شروع کنم!

اولین قدم مگه تعیین اینترفیس نرم افزاری که میخوام بسازم نیست؟؟؟:w58:

اين برنامه شما قراره روي سيستم خودتون ( ويندوز ) اجرا بشه يا روي وب ؟

لینک به دیدگاه
اين برنامه شما قراره روي سيستم خودتون ( ويندوز ) اجرا بشه يا روي وب ؟

روی کامپیوتر:ws37:

ببنین بذارین یکم ساده تر توضیح بدم

من یه برنامه ای نوشتم برای انجام یه کاری و یا محاسبه و پردازش یه مطلب

حالا یه تعداد دیتا توست کاربر بایستی تو یه سری کادر نوشته بشه

با استارت پردازش، کار پردازش انجام بشه و خروجی به صورت عدد یا نمودار و یا حتی اگه بشه شکل سه بعدی و تلفیق همه ی این ها نمایش داده بشه

مثل همه ی نرم افزارا باید این هم یه اینترفیس داشته باشه

حالا سوالم اینجاست

اولین قدمم باید چی باشه؟

نوشتن برنامه

یا اول تعیین اینترفیس و بعد با توجه به اون نوشتن برنامه؟:ws52:

لینک به دیدگاه
روی کامپیوتر:ws37:

ببنین بذارین یکم ساده تر توضیح بدم

من یه برنامه ای نوشتم برای انجام یه کاری و یا محاسبه و پردازش یه مطلب

حالا یه تعداد دیتا توست کاربر بایستی تو یه سری کادر نوشته بشه

با استارت پردازش، کار پردازش انجام بشه و خروجی به صورت عدد یا نمودار و یا حتی اگه بشه شکل سه بعدی و تلفیق همه ی این ها نمایش داده بشه

مثل همه ی نرم افزارا باید این هم یه اینترفیس داشته باشه

حالا سوالم اینجاست

اولین قدمم باید چی باشه؟

نوشتن برنامه

یا اول تعیین اینترفیس و بعد با توجه به اون نوشتن برنامه؟:ws52:

خب معمولا از user interface شروع ميشه

براي ورود اطلاعات اگه نياز باشه داده ها از يه فايل متني ساده مثلا csv خونده بشه بايد يه دكمه ورود اطلاعات بزاريد كه وختي كليك ميكنه يه كادر باز بشه مسير فايل رو بهش بديد در پشت صحنه بايد عمل خوندن داده از فايل رو بنويسيد

تو مرحله پردازش هم ميتونيد بعد حوندن يه دكمه ديگه بزاريد براي پردازش يا اينكه نه عمل خوندن و پردازش رو با يه دكمه پشت صحنه انجام بده

منظورم اينكه وقتي روي دكمه كليك ميشه يه event توليد ميشه كه تو متد هندلرش اون عمليات خوندن و پردازش رو انجام بده

اما براي نمايش اطلاعات معمولا يكسري كتابخانه هاييي هس كه قشنگ براتون مياد نمودار ميكشه

اين لينك اموزشي براي مايكروسافته

ببنيد چيزي ازش دستگيرتون ميشه

اينم يه ويدئو توي يوتيوب هس

اگه مطالبم گنگ بود بگيد بيشتر توضيح بدم

لینک به دیدگاه
خب معمولا از user interface شروع ميشه

براي ورود اطلاعات اگه نياز باشه داده ها از يه فايل متني ساده مثلا csv خونده بشه بايد يه دكمه ورود اطلاعات بزاريد كه وختي كليك ميكنه يه كادر باز بشه مسير فايل رو بهش بديد در پشت صحنه بايد عمل خوندن داده از فايل رو بنويسيد

تو مرحله پردازش هم ميتونيد بعد حوندن يه دكمه ديگه بزاريد براي پردازش يا اينكه نه عمل خوندن و پردازش رو با يه دكمه پشت صحنه انجام بده

منظورم اينكه وقتي روي دكمه كليك ميشه يه event توليد ميشه كه تو متد هندلرش اون عمليات خوندن و پردازش رو انجام بده

اما براي نمايش اطلاعات معمولا يكسري كتابخانه هاييي هس كه قشنگ براتون مياد نمودار ميكشه

اين لينك اموزشي براي مايكروسافته

ببنيد چيزي ازش دستگيرتون ميشه

اينم يه ويدئو توي يوتيوب هس

اگه مطالبم گنگ بود بگيد بيشتر توضيح بدم

عذر میخوام

ویژوال c++ هم به همین شکله؟

یا خیلی با هم فرق میکنن؟

برا کار من کدومشون قوی ترن؟

ویژوال c++ یا ویژوال c#

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
عذر میخوام

ویژوال c++ هم به همین شکله؟

یا خیلی با هم فرق میکنن؟

برا کار من کدومشون قوی ترن؟

ویژوال c++ یا ویژوال c#

ببينيد تا جايي كه من ميدونم event handling توي c پلاس زياد بولد نشده ولي توي ويژال سي پلاس چرا

و اينو هم بگم كه تو اكثر زبانها نحوه هندل كردن رويدادها (منظورم همون ساختن يه ui و واسط كاربري با كامپوننت هايي مثل فريم ، دكمه ، برچسپ كه با كليك بر روش يه اتفاقي مي افته پشت صحنه و كدي اجرا ميشه ) تو اكثر زبانها يكيه و شبيه به هم هس

البته ما يه موضوعي هم به اسم delegation داريم به اين معني كه ورودي يه تابع يك مقدار نيس بلكه اشاره گر به يه تابع ديگه در جايي ديگه از حافظه هس كه خيلي به مفهوم event نزديكه

ولي اگه بخوام به سوال شما پاسخ بدم بايد بگم به ماهيت پروژه تون نگاه كنيد اگه به جنبه هاي بصري بيشتر تمايل داره بريد سراغ سي شارپ

اگه performance براتون خيلي مهمه بزيد سراغ سي پلاس

واگه هر دو براتون مهمه ولي حالت trade-off براتون داره بريد سراغ ويژوال سي پلاس

ولي

ولي

در كل اگه همين الان به زبان برنامه نويسي خاصي اشنا هستيد و تسلط نسبي بهش داريد تو حيطه همون زبان سعي كنيد ايده خودتونو پياده كنيد

يادگيري يه زبان جديد و تطبيق اون با يافته هاي قبلي تون كمي زمان بره

ببخشيد كمي دير جواب دادم

لینک به دیدگاه
ببينيد تا جايي كه من ميدونم event handling توي c پلاس زياد بولد نشده ولي توي ويژال سي پلاس چرا

و اينو هم بگم كه تو اكثر زبانها نحوه هندل كردن رويدادها (منظورم همون ساختن يه ui و واسط كاربري با كامپوننت هايي مثل فريم ، دكمه ، برچسپ كه با كليك بر روش يه اتفاقي مي افته پشت صحنه و كدي اجرا ميشه ) تو اكثر زبانها يكيه و شبيه به هم هس

البته ما يه موضوعي هم به اسم delegation داريم به اين معني كه ورودي يه تابع يك مقدار نيس بلكه اشاره گر به يه تابع ديگه در جايي ديگه از حافظه هس كه خيلي به مفهوم event نزديكه

ولي اگه بخوام به سوال شما پاسخ بدم بايد بگم به ماهيت پروژه تون نگاه كنيد اگه به جنبه هاي بصري بيشتر تمايل داره بريد سراغ سي شارپ

اگه performance براتون خيلي مهمه بزيد سراغ سي پلاس

واگه هر دو براتون مهمه ولي حالت trade-off براتون داره بريد سراغ ويژوال سي پلاس

ولي

ولي

در كل اگه همين الان به زبان برنامه نويسي خاصي اشنا هستيد و تسلط نسبي بهش داريد تو حيطه همون زبان سعي كنيد ايده خودتونو پياده كنيد

يادگيري يه زبان جديد و تطبيق اون با يافته هاي قبلي تون كمي زمان بره

ببخشيد كمي دير جواب دادم

ممنون از پاسختون:icon_gol:

راستش در حقیقت من می بایست یه برنامه بنویسم که توی اون مسلما یه سری یا چند سری تست های سعی و خطا، یه سری یا چند سری میان یابی و برون یابی و چند سری محاسبات سعی و خطایی باید انجام بشه

در حال حاضر تقریبا با زبان برنامه نویسی C++ آشنا هستم اما هنوز به صورت شیء گرا کاری نکردم و توی این حیطه زیاد آشنا نیستم یعنی Class و Object تا حالا تعریف نکردم

چیزی که تا الان با cpp انجام دادم یه سری تعریف توابع و حل معادلات و سعی و خطا بوده که البته برنامه هایی هم توی این زمینه از حالت console انجام دادم و جواب هم گرفتم

نمیدونم با برنامه های ساخت آتوران چقدر آشنا هستید:ws52:، توی اون برنامه ها شما اینترفیس رو اول میسازی، بعد به هر کدوم از دکمه ها و نوشته ها از بین تعداد خاصی دستور یکی رو انتخاب میکنی تا انجام بده

مثلا اگه رو فلان دکمه کلیک کنی، فلان فایل برات باز بشه یا فلان فولدر برات Explore بشه...

حالا میخوام بدونم Visual cpp تا چه حد این شکلیه؟ یعنی بشه براش اول اینترفیس ساخت و بعد کاری که تک تک دکمه ها و Processی که تک تک فیلد ها انجام میدن رو تعریف کرد.

ضمن اینکه میخوام بدونم با توجه به اینکه از توابع ریاضیاتی مسلما توی برنامه نویسی استفاده میکنم ولی باز هم یه اینترفیس خوب (مثلا خروجی طرح تصویری) بخوام، باز هم Visual C++ رو توصیه می کنید؟

ببخشید سرتون رو درد آووردم:5c6ipag2mnshmsf5ju3:icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون از پاسختون:icon_gol:

راستش در حقیقت من می بایست یه برنامه بنویسم که توی اون مسلما یه سری یا چند سری تست های سعی و خطا، یه سری یا چند سری میان یابی و برون یابی و چند سری محاسبات سعی و خطایی باید انجام بشه

در حال حاضر تقریبا با زبان برنامه نویسی C++ آشنا هستم اما هنوز به صورت شیء گرا کاری نکردم و توی این حیطه زیاد آشنا نیستم یعنی Class و Object تا حالا تعریف نکردم

چیزی که تا الان با cpp انجام دادم یه سری تعریف توابع و حل معادلات و سعی و خطا بوده که البته برنامه هایی هم توی این زمینه از حالت console انجام دادم و جواب هم گرفتم

نمیدونم با برنامه های ساخت آتوران چقدر آشنا هستید:ws52:، توی اون برنامه ها شما اینترفیس رو اول میسازی، بعد به هر کدوم از دکمه ها و نوشته ها از بین تعداد خاصی دستور یکی رو انتخاب میکنی تا انجام بده

مثلا اگه رو فلان دکمه کلیک کنی، فلان فایل برات باز بشه یا فلان فولدر برات Explore بشه...

حالا میخوام بدونم Visual cpp تا چه حد این شکلیه؟ یعنی بشه براش اول اینترفیس ساخت و بعد کاری که تک تک دکمه ها و Processی که تک تک فیلد ها انجام میدن رو تعریف کرد.

ضمن اینکه میخوام بدونم با توجه به اینکه از توابع ریاضیاتی مسلما توی برنامه نویسی استفاده میکنم ولی باز هم یه اینترفیس خوب (مثلا خروجی طرح تصویری) بخوام، باز هم Visual C++ رو توصیه می کنید؟

ببخشید سرتون رو درد آووردم:5c6ipag2mnshmsf5ju3:icon_gol:

اگه پروژه تون قرار نيس دست مشتري بدين و قرار نيس تبديل به يه محصول تجاري مشتري پسند بشه نه لازم نيس قوانين شي گرايي و اصول مهندسي و طراحي نرم افزار رو زياد رعايت كنيد همون تفكر تابعي كفايت ميكنه

با توجه به توضيحات تون براي كار شما ويژوال سي پلاس بيشتر جواب ميده

من سي پلاسي كه براي ui طراحي شده باشه كار نكردم

كار نشد نداره ولي تاجايي كه ميدونم تو سي پلاس سختتره

واصلا بخاطر همين ويژوال سي پلاس طراحي شد

بريد سراغ ويژوال سي پلاس :a030:

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام دوستان

برای یه برنامه که منوهای مختلفی داره و با کلیک روی هر منو قرار یه فرم جدید(منظورم جدول جدیدی یا صفحه جدیدی رو همون فرم) باز بشه.باید چیکار کرد؟

باید از user control استفاده بشه؟ ممنون میشم اگه اموزشی هست برام بزارین

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...