رفتن به مطلب

به من بيچاره كمك كنيد!!!!!!!

در برخورد با متكديان خياباني چه ميكنيد؟؟؟  

54 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. در برخورد با متكديان خياباني چه ميكنيد؟؟؟

• 23
    • 31

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان مطمئنا براي شما هم پيش اومده كه توي كوچه خيابون و بازار و .... به گدايان و متكديان خياباني برخورد كرده باشيد. و احتمالا دلتون به حال آنها سوخته و....

سوال مهم اينجاست كه...

چه ميكنيد؟؟؟ آيا به انها بدون هيچ چون و چرايي كمك ميكنيد؟؟؟ آيا مطمئن هستيد آنها واقعا فقير و محتاج كمك هستن؟؟؟ و در آخر ايا اين نوع كمك كردن به متكديان درست است؟؟؟

ممنون

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 80
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من چند بار کمک کردم اما دیگه باهاشون برخوردی نداشتم و اگر هم برخوردی پیدا کنم دیگه هرگز کمک نمیکنم چون نمیدونم واقعا محتاج هست یا نه

و گزینه هات هم فکر کنم یه چیزی کم داره

لینک به دیدگاه
من چند بار کمک کردم اما دیگه باهاشون برخوردی نداشتم و اگر هم برخوردی پیدا کنم دیگه هرگز کمک نمیکنم چون نمیدونم واقعا محتاج هست یا نه

و گزینه هات هم فکر کنم یه چیزی کم داره

مرسي بابت نظرت

ميشه بگي گزينه هام چي كم داره؟؟

لینک به دیدگاه
مرسي بابت نظرت

ميشه بگي گزينه هام چي كم داره؟؟

خواهش میکنم:w139:

اینو کم داره : اینکه قبلا کمک میکردم اما دیگه کمک نمیکنم:w16:

اخه اینجوری که الان گزینه ها رو گذاشتین یعنی انکه همیشه کمک میکنیم یا همیشه کمک نمیکنیم

یه حد واسط نداره

نمیدنم منظورمو خوب بیان کردم یا نه:ws52:

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم:w139:

اینو کم داره : اینکه قبلا کمک میکردم اما دیگه کمک نمیکنم:w16:

اخه اینجوری که الان گزینه ها رو گذاشتین یعنی انکه همیشه کمک میکنیم یا همیشه کمک نمیکنیم

یه حد واسط نداره

نمیدنم منظورمو خوب بیان کردم یا نه:ws52:

متوجه منظورت شدم ولي فكر كنم ديگه دير شده نميتونم تغييرش بدم.

راستش من خودم هم حد وسط هستم ولي معمولا كمك نميكنم!

براي همين گزينه 2 رو انتخاب كردم

مرسي:w139:

لینک به دیدگاه

سیلام

منم اومدم

میدونی به قول راحله این نیست که یا اصلا کمک نکنیم یا همیشه کمک میکنیم.

والا تازگی ها این متکدیان میان دم در خونه آخ انقد زنگ میزنن آدمو از خواب بیدار میکنن /خوب معلومه که کمک نمیکنیم! ولی خوب بعضی اوقات هم واقعا دل آدم برا اون بچه های کوشولویی که میذارن رو زمین تو سرما گرما میسوزه و کمک میکنیم/

ولی بیشتر ما پول هامونو میریزیم صندوق صدقات یا افراد نیازمندی که مطمئنیم نیازمندن میدیم:ws44:

لینک به دیدگاه
سیلام

منم اومدم

میدونی به قول راحله این نیست که یا اصلا کمک نکنیم یا همیشه کمک میکنیم.

والا تازگی ها این متکدیان میان دم در خونه آخ انقد زنگ میزنن آدمو از خواب بیدار میکنن /خوب معلومه که کمک نمیکنیم! ولی خوب بعضی اوقات هم واقعا دل آدم برا اون بچه های کوشولویی که میذارن رو زمین تو سرما گرما میسوزه و کمک میکنیم/

ولی بیشتر ما پول هامونو میریزیم صندوق صدقات یا افراد نیازمندی که مطمئنیم نیازمندن میدیم:ws44:

مرسي دوست عزيز :a030:

خوب جالب اينه كه تازگيا خيلي از اين بچه هاي كوچيك سوء استفاده ميكنن و يه جورايي با اين كار دل مارو برحم ميارن درحالي كه اگه بدونيم دقيقا اون پولي كه به اون بچه ميديم بدست كي ميرسه و در چه راهي مصرف ميشه شايد هرگز حاضر نباشيم بهشون كمك كنيم

اينطور نيست؟؟

لینک به دیدگاه
مرسي دوست عزيز :a030:

خوب جالب اينه كه تازگيا خيلي از اين بچه هاي كوچيك سوء استفاده ميكنن و يه جورايي با اين كار دل مارو برحم ميارن درحالي كه اگه بدونيم دقيقا اون پولي كه به اون بچه ميديم بدست كي ميرسه و در چه راهي مصرف ميشه شايد هرگز حاضر نباشيم بهشون كمك كنيم

اينطور نيست؟؟

دقیقا

اکثر اوقات ماها هم به همون نتیجه میرسیم که این پول قراره چه جاهایی خرج بشه!!

ولی خوب چه میشه کرد؟!:ws44:

راهی هست؟؟که ما رو مطمئن کنه؟!

پس فک کنم همون بریزیم صندوق یا به همین رفیده خودمون کمک کنیم یا همون خونوداه های نیازمند بهتر باشه نه؟؟:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
دقیقا

اکثر اوقات ماها هم به همون نتیجه میرسیم که این پول قراره چه جاهایی خرج بشه!!

ولی خوب چه میشه کرد؟!:ws44:

راهی هست؟؟که ما رو مطمئن کنه؟!

پس فک کنم همون بریزیم صندوق یا به همین رفیده خودمون کمک کنیم یا همون خونوداه های نیازمند بهتر باشه نه؟؟:JC_thinking:

البت من يه مقدار با صندوق هم مشكل دارم ( يعني اعتماد ندارم)

ولي در كل موافقم :a030:

لینک به دیدگاه

سلام

ای بابا تازگی ها پیرزن هایی رو میارن و میگن ما از راه دور اومدیم و پول برگشت نداریم بیاین به ما کمک کنید و...

من قبلا ها خیلی کمک می کردم اما الان دیگه این کار رو نمی کنم پول ها رو جمع می کنم و به حساب بهزیستی می ریزم . یا اینکه به یه نفر که می دونم محتاجه می دم .

لینک به دیدگاه
سلام

ای بابا تازگی ها پیرزن هایی رو میارن و میگن ما از راه دور اومدیم و پول برگشت نداریم بیاین به ما کمک کنید و...

من قبلا ها خیلی کمک می کردم اما الان دیگه این کار رو نمی کنم پول ها رو جمع می کنم و به حساب بهزیستی می ریزم . یا اینکه به یه نفر که می دونم محتاجه می دم .

براي منم پيش اومده

يه بار يه اقاي تو خيابون اومد جلو گفت كه ميخواد بره فلان جا و كرايه نداره و مثلا 200 تومن پول ميخواد! وقتي يه نگاهي به سر و ريختش انداختم متوجه شدم كه اين دادا پولو واسه گرفتن يه نخ سيگار يا ... ميخواد نه كرايه و منم كمكش نكردم :4chsmu1:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

من و خانوادمو دوستانو آشنایانم نه تنها به هیچ متکدیی کمک نمی کنیم،بلکه به هیچ صندوق صدقات و خیریه ای هم پول نمی اندازیم!

به شما هم پیشنهاد میکنم که طریقه ی مارو پیش بگیرید!

چون من تا تهش رفتمو دقیقاً میدونم که این پولا صرف چه کارایی میشه!

اگر قصد انجام کار خیری رو دارید،صدقاتتونو جمع کنید و آخر هم ماه بدینش به اون نیاز مندی که خودتون قبلاً روش تحقیق کردیدو میدونید که واقعآً نیازمنده!:w139:

یه چیزیو بگم،شاید باور نکنید...ولی من الان چند ساله که تو شهرمون فقیر نمی بینم!!

راسته که میگن تبریز شهر بی گداست!!:a030:

لینک به دیدگاه
من و خانوادمو دوستانو آشنایانم نه تنها به هیچ متکدیی کمک نمی کنیم،بلکه به هیچ صندوق صدقات و خیریه ای هم پول نمی اندازیم!

به شما هم پیشنهاد میکنم که طریقه ی مارو پیش بگیرید!

چون من تا تهش رفتمو دقیقاً میدونم که این پولا صرف چه کارایی میشه!

اگر قصد انجام کار خیری رو دارید،صدقاتتونو جمع کنید و آخر هم ماه بدینش به اون نیاز مندی که خودتون قبلاً روش تحقیق کردیدو میدونید که واقعآً نیازمنده!:w139:

یه چیزیو بگم،شاید باور نکنید...ولی من الان چند ساله که تو شهرمون فقیر نمی بینم!!

راسته که میگن تبریز شهر بی گداست!!:a030:

موافقم منم با این کار

منم گفتم دیگه پولامونو بدیم به افراد نیازمند

البته این موسسه رفیده هم که خود بچه ها براشون وسایل میخرن هم میتونه جای مناسبی باشه هااااااااااااااا

چون دیگه مطمئنیم که برا بچه ها خرج میشه

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
موافقم منم با این کار

منم گفتم دیگه پولامونو بدیم به افراد نیازمند

البته این موسسه رفیده هم که خود بچه ها براشون وسایل میخرن هم میتونه جای مناسبی باشه هااااااااااااااا

چون دیگه مطمئنیم که برا بچه ها خرج میشه

اگر واقعاً مطمئنی که بدستشون میرسه حتماً کمک کن.ولی به نظر من تحت پوشش گرفتن خانواده هایی که هیچوقت اسمشون مطرح نمیشه و ماه هاست بو و رنگ گوشتو ندیدن بهتر باشه.

تا حالا چند بار به پایین شهر رفتید؟

چند بار بینشون بودید،ببه دردو دلشون گوش دادید؟

متاسفانه ازین کمییته ی امداد امام فقط اسمش برامون مونده.درست مثل خیلی چیزایی که دیگه برامون نه تنها ارزش نیستن،بلکه مایه ی ننگمونن!

بهتون توصیه میکنم برای یبارم که شده بریدو به مناطق محروم سر بزنید.بریدو سالمندانی که چشم انتظار دیدنه یک دوستنو ببینید...

اگر من اینجا بیامو از درده این اقشار بگم،خوب نیست.بریدو با چشمانتون شاهده تباه شدن زندگیه این انسانهای شریف باشیدو از این تباهی جلوگیری کنید!:w139:

لینک به دیدگاه
اگر واقعاً مطمئنی که بدستشون میرسه حتماً کمک کن.ولی به نظر من تحت پوشش گرفتن خانواده هایی که هیچوقت اسمشون مطرح نمیشه و ماه هاست بو و رنگ گوشتو ندیدن بهتر باشه.

تا حالا چند بار به پایین شهر رفتید؟

چند بار بینشون بودید،ببه دردو دلشون گوش دادید؟

متاسفانه ازین کمییته ی امداد امام فقط اسمش برامون مونده.درست مثل خیلی چیزایی که دیگه برامون نه تنها ارزش نیستن،بلکه مایه ی ننگمونن!

بهتون توصیه میکنم برای یبارم که شده بریدو به مناطق محروم سر بزنید.بریدو سالمندانی که چشم انتظار دیدنه یک دوستنو ببینید...

اگر من اینجا بیامو از درده این اقشار بگم،خوب نیست.بریدو با چشمانتون شاهده تباه شدن زندگیه این انسانهای شریف باشیدو از این تباهی جلوگیری کنید!:w139:

وای نگو که رفتم دیدم:ws44:

یه بار برای درس شیمی توی دبیرستان رفتیم سالمندانی که اگه بگم چه جایی بود حالتون بهم میخوره!

از دیدن اون بیچاره ها و جاشونو مکانی که زندگی میکردن و طرز رسیدگی بهشون تا یک هفته گریه میکردم و افسرده بودم!

ولی واقعا چه کاری از دست من برمیومد؟؟:ws44::ws44:

لینک به دیدگاه

پس ظاهرا بهترين راه كمك كردن به بهزيستي ، اسايشگاه سالمندان و يا كمك به صورت مستقيم به خانواده هايي كه از نيازمنديشون اطلاع داريم هست. :w16:

راههاي ديگه اي به ذهنتون ميرسه؟؟؟

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
وای نگو که رفتم دیدم:ws44:

یه بار برای درس شیمی توی دبیرستان رفتیم سالمندانی که اگه بگم چه جایی بود حالتون بهم میخوره!

از دیدن اون بیچاره ها و جاشونو مکانی که زندگی میکردن و طرز رسیدگی بهشون تا یک هفته گریه میکردم و افسرده بودم!

ولی واقعا چه کاری از دست من برمیومد؟؟:ws44::ws44:

اگر وقت اضافی داری،میتونی بریو تو نگهداریشون به پرستارای اونجا کمک کنی.مدیریته سالمندانم به شدت استقبال میکنه!

اگر در توانت نیستو وضعیت مالیت خوبه،میتونی چنتاشون به تکفل بگیریو براشون پرستار استخدام کنیو مرتب بهشون سر بزنی!

اگر وضعیت مالیت خیلی هم خوب نیست ولی میتونی کمک مالی کنی،میتونی همراه با خانوادت بری پایین شهرو بعد از پرسو جو خوانواده ی فقیری رو تحت تکفل بگیری.البته بعد از اطمینان از هدر نرفتنه کمکهای مالیت.یا اصلاً میتونید کالاهای غذایی ببرید پخش کنید!

منو چنتا از دوستام مورده آخرو انتخاب کردیم...:a030:

لینک به دیدگاه
اگر وقت اضافی داری،میتونی بریو تو نگهداریشون به پرستارای اونجا کمک کنی.مدیریته سالمندانم به شدت استقبال میکنه!

اگر در توانت نیستو وضعیت مالیت خوبه،میتونی چنتاشون به تکفل بگیریو براش پرستار استخدام کنیو مرتب بهش سر بزنی!

اگر وضعیت مالی خیلی هم خوب نیست ولی میتونی کمک مالی کنی،میتونی همراه با خانوادت بری پایین شهرو بعد از پرسو جو خوانواده ی فقیری رو تحت تکفل بگیری.البته بعد از اطمینان از هدر نرفتنه کمکهای مالیت.یا اصلاً میتونید کالاهای غذایی ببرید پخش کنید!

منو چنتا از دوستام مورده آخرو انتخاب کردیم...:a030:

منم با گزینه آخر بیشتر موافقم.

پرستاری که اصلا نگو برم اونجا دو روزه افسردگی شدید میگیرم میرم تیمارستان!:ws44:

مرسی از پیشنهادات:rose:

لینک به دیدگاه

من که هیچ وقت به گداهایی که تو خیابون می بینم کوچیکترین کمکی نمیکنم.

جالبه این قضیه 200 تومن که پیانیست گفت. کسی که میخواد کرایه تاکسی 200تومنی بده قطعاً راهش خیلی کوتاهه و میشه راحت پیاده بره. آخه الان کدوم مسیر طولانی 200 تومن میشه :ws28: حتی راضی نیست .

ولی همونطور که همه شماها گفتین بهترین روش کمک مستقیم به نیازمندای واقعی هستش که میشناسیم.

حالا از بچه های یتیم و مریض گرفته تا سالمندا و خونواده های خیلی نیازمند.

من چندماه پیش چیزایی از چندتا روستا دیدم واقعاً اعصابم خورد بود که چرا باید اینطوری باشه. :ws44:

یه زن تنها با 8تا بچه بزرگ و مریض. یه روستای بدون آب که آب آشامیدنیش اب گل آلودی بود که با فشار خیلی خیلی کم از یه لوله بیرون میومد و کل مردم روستا اب خوردنشون اون بود. واسه مصارف دیگه هم که اصلاً نداشتن. یه لوله کشی آب یا زدن چاه انقدر سخته که اصلاً بهشون نرسیدن؟

از این چیزا متأسفانه خیلی زیاده :ws44:

لینک به دیدگاه

من اصلا به کسانی که توی خیابون تکدی گری می کنن ، کمک نمی کنم!

عزیزان همیشه یادتون باشه اون کسانی که واقعا احتیاج دارن اولا یه خدای بزرگ اون بالا دارن ثانیا همچین کسانی آبرومند هستند هیچ وقت گدایی نمی کنن:ws2:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...