رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

چند وقتیه که سوالاتی برای من و چند نفر از دوستان برقی من پیرامون کار در عسلویه پیش اومده که بد ندونستم این سوالات رو با دوستان نو اندیش هم در میون بذارم.

عسلویه جای مناسبی برای کار کردن هست؟

چه شرکت، کارخونه و یا نیروگاهی رو در عسلویه می شناسید که یه مهندس برق می تونه اونجا کار کنه؟

چه امکاناتی به یک مهندس در عسلویه داده میشه؟

چطور میشه در عسلویه استخدام شد و شروع به کار کرد؟

مزایای کار در عسلویه نسبت به شهر های دیگه چیه ؟ اصلا مزیتی برای یک مهندس برق داره؟

کدوم گرایش برق در عسلویه کارآمد تره؟

برای کار در این شهر مدرک تحصیلی یک مهندس برق در چه سطحی باید باشه ؟

:ws37:

لینک به دیدگاه

به عنوان یک مهندس برق قدرت تا جایی که اطلاع دارم در چارت های کاری تعمیرات، بازرس فنی ، و بهره برداری امکان کار هست در گریش الکترونیک و کنترل در تعمیرات ابزار دقیق و یا تمیرات دستگاهای انالیزر در گرایش مخابرات را دقیقا اطلاع ندارم و تا جایی که میدونم برای خانم ها بیشتر مهنس الکترونیک استخدام میشه

نحوه استخدام هم با پیگیری اگهی ها هفته نامه بازار کار و اطلاع رسانی های که میشه امتیاز بومی بوشهر و استان فارس مخصوص شیراز بیشتر هست

منظورت از مزیت رو نمیدونم ولی از لحاظ حقوقی به دلیل دوری از خانواده بدی و الودگی و گرمی بیش از حد اب و هوا تقریبا دوبل میدن ولی بازم میگم در واقع این پولی که میدن به دلیل شرایط اونجاس و البته پول خون و دور افتادن از جامعه شهری ...در ضمن اگه مزیت را بنا به فعالیت و تحقیق و یادگیری و تلاش برای بدست اوردن تجربه و درامد بیشتر بدونی باید بگم اینجا کمتر از این خبر ها هست چون خود به خود سیستم ادم را مجبور به تنبلی و کم تحرکی میکنه البته این نظر شخصیم هست چون دوستای دانشکاهیم را توی شهر میبینم و با امثال خودم تو عسلویه مقایسه میکنم .

معمولا لیسانس کافیه ولی مدرک بالا قطعن بهتر هرچند کارشناسی و و کارشناسی ارشد از لحاظ حقوقی چندان تفاوتی نمیکنه

امکانات خاصی به مهندس برق داده نمیشه مثل بقیه پرسنل ...

در مود جای مناتسب هم باید بگم بستگی به خود ادم داره . در ضمن اینجا مراحل کاری ابنجوری هست که ممکنه کار یا شرکت توی پروژه باشه یعنی در خال ساخت و ساز اینجور کارها معمولا در دست پیمونکار هست خقوق این کار ها تقریبا بیشتر هست ولی حالت پیمانکاری داره و مدت زمان معین این جور کار ها سختی زیاد تری دارن ..

ممکنه واحد صنعتی در حال راه اندازی باشه که کار یک مهندس در این مرحله هم خیلی سنگین و سخت هست

یا ممکنه واحد صنعتی راه اندازی شده باشه که در این مرحله کار ها مخدود به بازید ها و روتین های روزانه یا هفتگی یا ماهانه یا سالانه میشه.

بازم سوالی داشتی بگو تا جایی که اطلاع داشتم جواب میدم

لینک به دیدگاه

ممنون بابت حوصله ات تو جواب دادن :icon_gol:

من مدت زیادیه که دنبال اطلاعاتم اما از هرکسی که می پرسیدم می گفتن استخدام شدن اونجا خیلی سخته اونم بدون سابقه کار و پارتی

سابقه کار خیلی مهمه یا به آزمون استخدامی ربط داره؟

پارتی چطور؟

به خانم ها کمتر کار می دن یا خانم ها خودشون مایل به اونجا اومدن نیستن؟

لینک به دیدگاه

سلام .... ببین تا جایی که من میدونم اگر آزمون استخدامی کشوری باشه برای قبول شدن نیازی به سابقه کار نیست تقریبا مثل کنکور میمونه که البته این ازمون ها بیشتر برای رسمی شدن کسانی هست که اونجا پیمانی کار میکنن نه برای استخدام فرد جدید اگر قبول هم بشی این مرحله اولشه بعدش یک یا چند مرحله باید مصاحبه تخصصی بشی و بعد یه سری مراحل دیگه و آخر طب صنعتی که تو این مراحل اگه پارتی نداری محترمانه خودت دیگه پیگیرش نشو.البته بالاخره وقتی آگهی میزنن استخدام 4000 نفر مجبورن یه 100 نفری از آدمای عادی هم ببرن واسه همین امیدوار باش.....

--------------------------------------------------------------------------------

حالا این وسط یه خاطره از خودم بگم خالی از لطف نیست البته ربطی به عسلویه نداره در مورد آزمون استخدامی هست : من خودم توی آزمون ذوب آهن قبول شدم رتبم هم خوب بود . مراحل استخدامش بالغ بر یک سال طول کشید چند مرحله مصاحبه تخصصی رفتم اونا هم به هر دردسری بود گذروندم (وای وای یه سوالایی میپرسیدن که نگو.....) بقیه مراحل که نگو یادم میفته حالم بد میشه . چقدر دوندگیو کاغذ بازیو این اداره اون اداره شدن برای تشکیل پرونده و ... تا اینکه بالاخره استخدام شدم . پرونده داتم اونجا ، پست کاریم مشخص بود ، اسمم رد شده بود . گفتن یه طب صنعتی دیگه هم باید بری. اونم رفتیم که چه بر ما گذشت بگذریم ... در آخر هم به علت داشتن عینک ردم کردند...... (از بس یه سال رفتیمو اومدیم با همه آشنا شده بودیم روز آخر که میخواستم برم با یکیشون صحبت میکردم گفت تو متوجه نشدی ولی یکی دیگه جات استخدام شده این عینک هم بهونه بود اگرنه شغلی که قرار بود توش استخدام بشی ربطی به عینک نداشت) خلاصه پس شد آنچه شد......... خاطرات دیگری هم دارم شاید یه روز یک تاپیک زدم خاطرات استخدامی همه رو توش نوشتم . (سابقه ای بس طولانی توی آزمون استخدام و مصاحبه دارم):ws3:

---------------------------------------------------------------------------

ولی برای استخدام های شرکتی (که الان تقریبا همه استخدام ها اینجوری شده) حرف اول رو سابقه کار میزنه (البته بعد از پارتی)......

یعنی امکان نداره بدون سابقه کار مرتبط کمتر از 3 سال اصلا راهت بدن بری تو شرکت یه سلام بکنی بیای بیرون چه برسه به مصاحبه .عسلویه و هرجای دیگه فرقی نمیکنه همه جا همینه.......

البته اگه پارتی داشته باشی هیچ کدوم از این مشکلات رو نداری........

حالا این حرفارو نزدم که نا امید بشیا من خودم بی عرضه بودم اگرنه همون طور که اطلاع دارید پارسال 2500000 هزار شغل ایجاد شده امسال هم خیلی دیگه ایجاد میشه دست گلشونم درد نکنه.......... هرکی هم فکر میکنه نمیشه این قدر شغل ایجاد کرد من دلیل محکم دارم که میشه. دلیل رو در زیر مینویسم

دلیل محکم : والا میشه :w16:! شما میگید نمیشه ؟ :banel_smiley_4:به خدا میشه ! :w16:شما کمک کنین والا میشه ..........:ws28:

البته منم الان بیکار نیستما گاهی برقکاری ساختمان انجام میدم ، کامپیوتر تعمیر میکنم ، تدریس خصوصی انجام میدم ، تراکت پخش میکنم ، آب حوض میکشم ، باغچه بیل میزنم و ... (همین ماهاییم چند شغله ایم باعث میشیم فرصتای شغلی کم بشه ):a030:

لینک به دیدگاه

سلام

سلام به رو ماهت :w02:

چند وقتیه که سوالاتی برای من و چند نفر از دوستان برقی من پیرامون کار در عسلویه پیش اومده که بد ندونستم این سوالات رو با دوستان نو اندیش هم در میون بذارم.

بزار ببینیم چه خبره :banel_smiley_4:

عسلویه جای مناسبی برای کار کردن هست؟

خیر

چه شرکت، کارخونه و یا نیروگاهی رو در عسلویه می شناسید که یه مهندس برق می تونه اونجا کار کنه؟

تمام شرکت ها با برق کار میکنه پس مهندس برق یا نیرو فنی برقی نیاز دارن

چه امکاناتی به یک مهندس در عسلویه داده میشه؟

بستگی داره به شغل طرف و کار طرف و سابقه کارش داره

گاهی وقتا هیچی فرقی با کارگر عادی نداره

چطور میشه در عسلویه استخدام شد و شروع به کار کرد؟

روزنامه از طریق اگهی استخدام یا پارتی

مزایای کار در عسلویه نسبت به شهر های دیگه چیه ؟ اصلا مزیتی برای یک مهندس برق داره؟

تنها مزیتش حقوق

کدوم گرایش برق در عسلویه کارآمد تره؟

کنترل و قدرت و الکترونیک و مخابرات :ws3:

برای کار در این شهر مدرک تحصیلی یک مهندس برق در چه سطحی باید باشه ؟

پارتی باشه سطح مهم نیس

این از جواب هااااا

اما بریم سر بحث اصلی

من به اندازه موهای سرم دیدم که ادم رفته عسلویه:whistles:

نمی دونم این ملت چی فکر کردن فقط شنیدن عسلویه پول میدن :banel_smiley_4:

اصلا از اب و هواش خبر دارید

اونجا دارن پول جون ادم رو میدن نه پول تخصص و مهارت طرف رو

مگه ادم چند سال زنده اس که بخواد عمرش رو اونجا تلف کنه

ادم همیشه هر چیز رو به پول نمیفروشه

اونجا پر از گازهای سمی هستش

که بعد چند سال ادم انواع و اقسام بیماری های شناخته شده و شناخته نشده میگیره :banel_smiley_4:

خلاصه ادم هر چیز رو با پول عوض نمیکنه

بخوای میتونم کمی از از اب و هواش تعریف کنم که حسابی جا بیوفته :ws3:

لینک به دیدگاه

من 8 سال خوزستان بودم

هوای اونجا گازهایی داره که هنوز تو جدول مندلیوف شناخته نشده :ws3:

گرماش هم که نیاز نیست بگم چطوره :banel_smiley_4:

بچه های اونجا با اون هوا و گرما که بزرگ شدن

میرفتن عسلویه سر سه یا چهار ماه نشده فرار میکردن :icon_pf (34):

حالا حساب کن بچه های تهران برن اونجاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا:ws3:

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان :icon_gol:

جالبه از هرکسی در مورد عسلویه می پرسم سریع می گه حقوقش بالاست آب و هواش بد!

شغل خاصی توی عسلویه نیست یعنی همون کاری که تو اصفهان یک الکترونیکی می کنه تو عسلویه به عهده اش گذاشته میشه؟

می خوام بدونم از نظر تجربه کاری چطوره؟

لینک به دیدگاه
ممنون بابت حوصله ات تو جواب دادن :icon_gol:

من مدت زیادیه که دنبال اطلاعاتم اما از هرکسی که می پرسیدم می گفتن استخدام شدن اونجا خیلی سخته اونم بدون سابقه کار و پارتی

سابقه کار خیلی مهمه یا به آزمون استخدامی ربط داره؟

پارتی چطور؟

به خانم ها کمتر کار می دن یا خانم ها خودشون مایل به اونجا اومدن نیستن؟

تا جایی که اطلاع دارم به ازمون استخدامی ربط داره مصاحبه شغلی هم خیلی مهمه بیشتر اطلاعات علمی و تجربیات عملی نقش مهمی در گزینش داره ،..

پارتی و سابقه چندان مطرح نیست اگه بخوان استخدام کنند اگهی میدن امتحان وودی میگرن مصاحبه تخصصی میکنن طب صنعتی دوره اموزش و شروع به کار...

البته شاید در مصاحبه سوال بشه قبلا جایی کار کردی و اگر کار کرده باشی یک امتیاز محسوب بشه ..

توی شرکت ما از بین 400 و خردی نیروی رسمی شرکت تنها بیست تا سی نفر مهندس خانم در همه رشته ها هست که رشتیه مهندسی شیمی بیتر است و تقریبا با پیشرفت شرکت و نقش عملیاتی خانم ها کمتر شد و در حال حاظر همه مهندسین شیمی خانم در بخشی به عنوان واخد فرایند چمع شدن که عملا هیچ نقش مهمی در فرایند شرکت ندارند بیشتر در حال ادامه تحصیل رفتن به دوره های اموزشی چاپ نشریه های فذهنگی ووو...که این اواخر صدای دیگر پرسنل هم در اعتراض بلند شده ولی به هر حل شرکت پتروشیمی ما دولتی است و خصوصی نیست که براش مهم باشه ...

خانم ها به دلایل گوناگون مخصوصا در تعمیرات مثلا همین تعمیرات برق کارایی به اندازه اقایان ندارند به هر حال اگه یک مدت اونجا کار کنید متوجه میشید.

لینک به دیدگاه
ممنون دوستان :icon_gol:

جالبه از هرکسی در مورد عسلویه می پرسم سریع می گه حقوقش بالاست آب و هواش بد!

شغل خاصی توی عسلویه نیست یعنی همون کاری که تو اصفهان یک الکترونیکی می کنه تو عسلویه به عهده اش گذاشته میشه؟

می خوام بدونم از نظر تجربه کاری چطوره؟

میدونی چیه

اینم بگم این شایعات راجع به حقوق برا سال های 84 و 85 و 86 بود

اون زمان هر کس با یه فرقون می رفت دم عسلویه می رفت سر کار

(میگم اندازه مو سرم دیدم ملت رفتن عسلویه :ws3:)

اما الان امار که دارم حقوقش تفاوت زیادی نداره

دلیلش ب هم کمی سیاسیه :whistle:

اما شغل خاص

واقعا تو رشته برق نمیشه گفت فلان رشته یا گرایش فلان شغل خاص رو داره

نخ سوزن صفر کیلومتر :ws3:

مهندس برق صفر کیلومتر باید از پادویی شرو کنه تا بعدددددد 2 یا 3 سال تجربه ببینه واقعا کدوم قسمت علاقه داره و میتونه پیشرفت کنه

تا وارد صنعت نشی ی نمی تونی بگی من از این خوشم میاد از اون بدم میاد

ادم باید بدون هیچ پیش زمینه ای وارد صنعت بشه

که من از فلان چیز خوشم میاد ز فلان چیز بدم میاد

اکثر قدرتی ها از دروس الکترونیکی بدشون میاد و اکثر قدرتی ها از درس های الکترونیکی

کافیه به یه قدرتی که از الکترونیکی بدش میاد یه بُرد مثل بُرد رکتی فایر بدن بگن برو قعطاتش رو در بیارررررررررررر:ws3:

روانی میشه با اون پیش زمینه اش :icon_pf (34):

اما کسب تجربه

بهترین مکان برا یه مهندس برق برا کسب تجربه انجام پروزه اس

اگر کسی میخواد واقعا با سواد بشه و راه یک ساله رو یه ماهه بره باید بره و با شرکت های پیمانکار برقی همکاری کنه برا انجام پروزه

من تجربه دو تا پروزه رو دارم

واقعا مفیده و ثواد ادم بالا میره

:w02:

چقد حرف زدم :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

سلام...

من خودم عسلویه نرفتم ولی یکی از رفیقام ماموریت زیاد میرفت اونجا.بنده خدا دیگه کم آورد از اون کار اومد بیرون

در حالی که خودش میگفت حقوقش بالاست ولی نتونست طاقت بیاره.

به قول دوستمون پسر ایرونی،اونجا پول جون آدمو میدن نه تخصصشو

لینک به دیدگاه

عسلویه از لحاظ در امدی خوبه . منم دوستم عسلویه است با همسرش ولی برای زندگی جای مناسبی نیست.

الودگی هوای زیادی داره.گرمی هوا. اگر میتونید توی شرایط سخت کار کنید انجا خوبه. سابقه کار هم خیلی مهم است. که دارا بودن 3 سال سابقه کار مرتبط از شرایط اکثر استخدام هاست. پارتی هم از همه مهم تر است. ایشالله موفق بشید.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

این تاپیکو دیدم یادم افتاد...

یکی دو هفته پیش یکی از دوستام واسه کار تو عسلویه استخدام شد...ازش جزییات کار تو اونجارو میپرسم میگم...

فقط در این حد بگم که طرف فرق فاز و نولو نمیدونست، یکی معرفیش کرد رفت اونجا با حقوق برجی دو و نیم ملیون مشغول کار کردنه...

اگه شرایط زندگی تو اونجا سخت باشه حاضرید با این مقدار حقوق برید اونجا کار کنید؟

لینک به دیدگاه
این تاپیکو دیدم یادم افتاد...

یکی دو هفته پیش یکی از دوستام واسه کار تو عسلویه استخدام شد...ازش جزییات کار تو اونجارو میپرسم میگم...

فقط در این حد بگم که طرف فرق فاز و نولو نمیدونست، یکی معرفیش کرد رفت اونجا با حقوق برجی دو و نیم ملیون مشغول کار کردنه...

اگه شرایط زندگی تو اونجا سخت باشه حاضرید با این مقدار حقوق برید اونجا کار کنید؟

سلام

ممنون

خب فکر می کنی کسی که کار بلد نیست چقدر اونجا دووم بیار؟

من به خاطر حقوق دنبال این موضوع نیستم

دلم می خواد کار تو عسلویه رو تجربه کنم بیشتر از 2 یا 3 سال هم نمی خوام بمونم

لینک به دیدگاه
سلام

ممنون

به نظر من کسی که کار بلد نباشه خیلی نمیتونه دووم بیاره...ولی امیدوارم که بتونه بمونه...

والا خودش که فعلا راضیه...میگه که کار شاخی انجام نمیدیم...به گفته ی خودش که سخت ترین کارش جابه جا کردن دو تا سیمه که اونم خودشون بهش میگن...ولی ممکن به مرور زمان اتفاقات دیگه ای واسش بیوفته و نتونه کاری رو که بهش میگنو انجام بده...و اگه اینطوری باشه صد در صد برمیگرده...

اگه حقوق نیست پس چیه؟

چرا عسلویه؟چرا 2 یا 3 سال؟

لینک به دیدگاه
به نظر من کسی که کار بلد نباشه خیلی نمیتونه دووم بیاره...ولی امیدوارم که بتونه بمونه...

والا خودش که فعلا راضیه...میگه که کار شاخی انجام نمیدیم...به گفته ی خودش که سخت ترین کارش جابه جا کردن دو تا سیمه که اونم خودشون بهش میگن...ولی ممکن به مرور زمان اتفاقات دیگه ای واسش بیوفته و نتونه کاری رو که بهش میگنو انجام بده...و اگه اینطوری باشه صد در صد برمیگرده...

اوهوم:ws37:

اگه حقوق نیست پس چیه؟

چرا عسلویه؟چرا 2 یا 3 سال؟

خب توضیحش زیاد و با سانسوره :icon_redface:

لینک به دیدگاه

دوستان کسی از پول بدش نمیادولی مهمتر از اینا شرایط سخت اونجاست

نمیگم نمیشه میشه ولی بخدا توی تهرانم میشه کار کرد بدی ماها میدونید چیه حاضر نیستیم ی چیزی رو باسختی بدست بیاریم

کسی که پارتی نداره سابقه نداره فکر نکنه مرده دور ازجونش

شما زندهای حتی اگه اینارو نداشته باشی یکم همت خودمونو میطلبه همت میطلبه بری برای شرکت مفتی کار کنی ، یعنی هیچ هزینه ای بهت نداند تا چند ماه که راه بیوفتی راه که افتادی بعدا ی چیزی میدند بهت

من خودمو میگم کار جورشه میرم عسلویه ،اینو نمیگم بخاطر پولش بخاطر قطب صنعتی که داره میگم

تجربه بهترین درس است هرچند حق التدریس ان گران باشد (کارلایل)

به امید منان

همه چی میشه اگه خودت بخوای شعار نمیدم پارتیم فقط خداست

فقط تو بخواه خدا برات میخواد

لینک به دیدگاه
دوستان کسی از پول بدش نمیادولی مهمتر از اینا شرایط سخت اونجاست

نمیگم نمیشه میشه ولی بخدا توی تهرانم میشه کار کرد بدی ماها میدونید چیه حاضر نیستیم ی چیزی رو باسختی بدست بیاریم

کسی که پارتی نداره سابقه نداره فکر نکنه مرده دور ازجونش

شما زندهای حتی اگه اینارو نداشته باشی یکم همت خودمونو میطلبه همت میطلبه بری برای شرکت مفتی کار کنی ، یعنی هیچ هزینه ای بهت نداند تا چند ماه که راه بیوفتی راه که افتادی بعدا ی چیزی میدند بهت

من خودمو میگم کار جورشه میرم عسلویه ،اینو نمیگم بخاطر پولش بخاطر قطب صنعتی که داره میگم

تجربه بهترین درس است هرچند حق التدریس ان گران باشد (کارلایل)

به امید منان

همه چی میشه اگه خودت بخوای شعار نمیدم پارتیم فقط خداست

فقط تو بخواه خدا برات میخواد

منظورت از شرایط سخت چیه؟

در این که آدم باید خودش همت داشته باشه شکی نیست ولی داشتن پارتی هم خودش یه امتیازه...با داشتن پارتی خیلی زودتر میتونی به اون چیزی که میخوای برسی...

لینک به دیدگاه

تو عسلویه شما 14 روز کار میکنی 14 روز خونه ای تو اون 14 روز کلا سر پروژه ای امکان دارم باتوجه به اقتضای اون پروژه از شهر دور باشی

شرایط سخت ابو هوا شرجی و داشتن رطوبت بالا وهمین ططوبت بالا بعث افزایش گرما میشه

اولش سخته کم کم عادت میکنید

همونطور که عرض کردم کسی که پارتی داره اصلا باهاش کاری نداریم ما ی پارتیمون اون بالایه پس باید رزومه جالبی باید داشته باشیم اگه نداریم بریم دنبالش بریم یاد بگیریم نگیم کار نیست کار هست ولی همه دنبال پول هنگفتند عزیزان با کم شروع کنید روزی میرسه 100 برابر اونو در میارید و صبرو حوصله زیادهم داشته باشید چیز که ساده بدست بیاد ساده هم از دست میره

حق نگهدار

لینک به دیدگاه
سلام

ممنون

من خودم نرفتم ولی اطرافیانم زیاد رفتن .

به نظر من اینجوری که میگی دوست داری کار اون جا رو تجربه کنی برو. به حرف بقیه هم گوش نده که سخته و اب و هواش بده.

برو و خودت ببین و تجربه کن. هرچی باشه هرچه قدرم باد به هر حال مریخ نیست که ناشناخته باشه.....یه سری ادم از جنس خودمون اونجا هستن.

برو و تجربه کن . اگر نتونستی تحمل کنی فوقش برمیگردی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...