رفتن به مطلب

:::::میزگردشماره سی خانواده باموضوع :عشق،قبل ازدواج یا بعدازدواج؟::::::

peyman sadeghian

ارسال های توصیه شده

تحلیلتون جالب بود ولی حرفاتون کاملا خارج از بحث بود . بحث عشق قبل از ازدواجه نه دوستیه قبل از ازدواج . اینا اصلا یکی نیستند . و عشق قبل از ازدواج اصلا بر پایه دوستی نیست . اگر هم منظور کسی که تاپیک رو باز کرده اونه اونوخ باید بیاد عنوان رو عوض کنه . عشق قبل از ازدواج یعنی خواستگاری و ازدواجی که مبناش عشقه حالا تو دانشگاه یا محیط کار ... .

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 57
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

تحلیلتون جالب بود ولی حرفاتون کاملا خارج از بحث بود . بحث عشق قبل از ازدواجه نه دوستیه قبل از ازدواج . اینا اصلا یکی نیستند . و عشق قبل از ازدواج اصلا بر پایه دوستی نیست . اگر هم منظور کسی که تاپیک رو باز کرده اونه اونوخ باید بیاد عنوان رو عوض کنه . عشق قبل از ازدواج یعنی خواستگاری و ازدواجی که مبناش عشقه حالا تو دانشگاه یا محیط کار ... .

خب این عشق قبل ازدواج چه جوری بوجود میاد و خود فرد از کجا متوجه بشه که طرف مقابلش هم عاشقش هست یا نه؟

اگه شما عاشق طرف مقابل بشین و برین خواستگاری و جواب بله بشنوین آیا همه مشکلات حله؟

یعنی باهم تفاهم دارین؟یعنی هیچ مشکلی پیش نمیاد؟

پس آشنایی و شناخت چی میشه؟

از کجا بفهمیم این یه عشق واقعیه یا یه احساس زود گذر؟

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
خب این عشق قبل ازدواج چه جوری بوجود میاد و خود فرد از کجا متوجه بشه که طرف مقابلش هم عاشقش هست یا نه؟

اگه شما عاشق طرف مقابل بشین و برین خواستگاری و جواب بله بشنوین آیا همه مشکلات حله؟

یعنی باهم تفاهم دارین؟یعنی هیچ مشکلی پیش نمیاد؟

پس آشنایی و شناخت چی میشه؟

از کجا بفهمیم این یه عشق واقعیه یا یه احساس زود گذر؟

نه تازه شروع مشکلاته . آشنایی در قالب چند جلسه گفتگو با اطلاع خانواده میتونه باشه . بیشتر از اون زیادی پای احساسات وسط میاد و رسما شناخت تعطیل میشه . و در نهایت ازدواج با هر روش و شرایطی که باشه شناخت صد در صد توش نیس منتها میشه در حد این که از نظر اعتقادی و رفتار و فرهنگ با هم سازگار هستن شناخت پیدا کرد . اما این که تا طرف عاشق شد یا حسی پیدا کرد بره انقد میخ بشه که با هم دوست بشن به احتمال زیاد به مشکل میخورن بهترین راه اینه که سعی کنن سریع رسمی بشه . :icon_gol:

لینک به دیدگاه
نه تازه شروع مشکلاته . آشنایی در قالب چند جلسه گفتگو با اطلاع خانواده میتونه باشه . بیشتر از اون زیادی پای احساسات وسط میاد و رسما شناخت تعطیل میشه . و در نهایت ازدواج با هر روش و شرایطی که باشه شناخت صد در صد توش نیس منتها میشه در حد این که از نظر اعتقادی و رفتار و فرهنگ با هم سازگار هستن شناخت پیدا کرد . اما این که تا طرف عاشق شد یا حسی پیدا کرد بره انقد میخ بشه که با هم دوست بشن به احتمال زیاد به مشکل میخورن بهترین راه اینه که سعی کنن سریع رسمی بشه . :icon_gol:

هنوز به اینکه چطور قبل ازدواج عاشق بشیم؟ یا این که از کجا بدونیم عاشق شدیم جواب ندادین؟

اگه ندونیم که دختر هم از ما خوشش میاد یانه چطور بریم خواستگاری؟

و اگه رفتیم خواستگاری و خانواده دختر گفتن که اجازه صحبت کردن با دخترشون رو به شما نمی دن یا اصلا گفتن دخترمون قصد ازدواج نداره چی؟

لینک به دیدگاه
درود

بسیار پاسخ زیبایی بود ..احسنت:a030:

با تمام این تفاسیر متأسفانه شاهد این گونه احساسات کور که به اشتباه عشق نامیده میشود هستیم...

به نظر شما راهی هست که بشه از این قلیانهای احساسی جلوگیری کنیم؟

و اینکه قبل ازدواج چه احساسی به نظر شما نسبت به طرف مقابل باید داشت؟(غیراحساسا آرامشی که بهش اشاره کردی..)گاهی یه کم سخته اون امواج مثبت رو گرفتنicon_pf%20%2834%29.gif

ببخشيد من از تاپيكت جا موندم و وقت نكردم كل پست ها را بخونم

اما در پاسخ سوالي كه از من پرسيدي

"احساسات خود را بيان كنيد"

اين جمله مفهومي زيبا دارد.در مواجهه با يك شاخه گل با صداي بلند بيان كنيد :چه كل زيبايي

در مواجهه با صداي دلنشين بگوييد چه صداي دلنشيني

اگر دوستتان لباس زيبايي بر تر كرده به او بگوييد چه لباس زيبايي

اگر مدل مويش را عوض كرده به او بگوييد چه زيبا شده ايد و نيز حالت هاي عكس اين موضوع ,يعني در مواقعي كه از چيزي خوشتان نمي آيد بيان كنيد.

اين بيان كردن ها كمك مي كند كه احساسات شما حقيقي تر شود و بيان احساسات براي شما به يك عقده ي ناخواسته تبديل نشود .اين عقده ي ناخواسته باعث مي شود تا كسي كمي به شما نزديك شد و اعتماد شما را جلب كرد با بيان دو جمله ي دوستت دارم احساسات شما را بفريبد و از آن سو استفاده كند.

خودتان را عادت بدهيد به گفتن و شنيدن جملات احساسي تا عقل شما عادت كند در مواجهه با اين جملات صحت و سقم آن را از طريقي جز شنيدن نيز بسنجد.

متاسفانه نداشتن اين تجربه باعث مي شود كه ما خيلي زود فريب احساسات لحظه اي خود را بخوريم.

اما در مورد پيش از ازدواج:

فردي كه شما براي ازدواج برمي گزينيد مي بايست فردي باشد كه در طولاني مدت در شما ايجاد احساسات ناخوشايند نكند.اين يعني از كنار هم بودن لذت ببريد و و احساس لذت كنيد نه اينكه همديگر را تحمل كنيد.

براي همين نمي بايست صرفا به سيماي طرف توجه كرد هرچند ظاهر يكي از فاكتور هاي مهم هست.

براي فهميدن اين موضوع مي بايست فرد مورد نظر خود را در موقعيت هاي مختلف ببينيد.مثلا:

-در يك محيط عمومي

-در ميان جمعي صميمي

-در فضا هاي تفريحي

-در فضاهاي اختصاصي

-در مقابل بزرگتر ها

-در مقابل كوچكتر ها

البته شايد بتوان برخي موارد را در هم ادغام نمود

يك مطلب را هم بگويم و تمام

زيبايي ظاهر بعد از مدتي عادي مي شود و آنچه تا ابد جذاب مي ماند كاراكتر و شخصيت افراد است .لذا سعي كنيد خيلي زود از لايه هاي ظاهري افراد به لايه هاي باطني او گذر كنيد و چوب محك خود را بر باطن او بزنيد نه بر ظاهر

لینک به دیدگاه
هنوز به اینکه چطور قبل ازدواج عاشق بشیم؟ یا این که از کجا بدونیم عاشق شدیم جواب ندادین؟

اگه ندونیم که دختر هم از ما خوشش میاد یانه چطور بریم خواستگاری؟

و اگه رفتیم خواستگاری و خانواده دختر گفتن که اجازه صحبت کردن با دخترشون رو به شما نمی دن یا اصلا گفتن دخترمون قصد ازدواج نداره چی؟

عاشق شدن به نظرم یه کار ارادی نیس که روش واسش بگن . بعد به نظرم واقعا نمیشه به این راحتی گفته این حس عشقه یا هوسه . ولی یه چیزی که هست اینه که تو عشق کسی به فکر اندام معشوقش نمی افته یا آنچنان به بعد جنسی قضیه نگاه نمیکنه و با هیزی نگاش نمیکنه .

یعنی چی ؟ یعنی میخواین اول مطمین بشین دختر هم شما رو میخواد یا نه بعد برید خواستگاری ؟؟ اینم ازین حرفاستا !!! دخترای خوب و عاقل به این راحتی از احساسشون حرفی نمیزنن و فقط گفتن بله میشه فهمید .

سوال اخر هم بدیهیاته . بستگی به شرایط داره میشه منتظر موند تا دختر قصد ازدواج پیدا کنه . میشه فراموشش کرد . مونده به اینکه چقدر خاطرخواه باشی و چقدر دلت قرص باشه ازینکه این دختر همونیه که میخوایش و میتونی با افتخار کنارش باشی . میشه جنگید میشه خیلی تلاش کرد میشه به نتیجه رسید ولی باید همه جوانب رو در نظر گرفت .

لینک به دیدگاه
چرا که نه ؟ اگه جامعه آماریتون رو یه مقدار وسیع تر کنین هست .

منم سوالتون با سوال جواب میدم . به نظرتون یه شناخت عمیق تعریفش چیه و در چه شرایطی به دست میاد ؟؟ من حس میکنم شما کلا با یه حس منفی نسبت به عشق جلو میاین اینه که همه ی استدلال ها رو زیر سوال می برین . اینجوری بخواین نگاه کنین در روابطی هم که طرفین با شناخت کامل ازدواج کردند باز هم مشکلاتی به وجود اومده . اینه که نمیشه هیچ وقت قسم خورد که این دیگه خودشه و رد خور نداره . ازدواج واقعا یه هندونه ی سر بسته اس (دختر پسر هم نداره ) . ولی به خیال این که بعد از ازدواج عشق به وجود بیاد خیلی خطرناکه . منظورم این نیس که عشق قبل از ازدواج الزامیه لااقل باید یه حس مثبت و یه تمایل قلبی باشه .

البته من میگم همه چیز باید در قالب شرع و عرف و دین باشه و به همون صورت سنتی پیش بره خیلی بهتره و این به نوعی خودش نشون دهنده ی میزان احترامه .

بیاین مدلسازی کنیم . فرض کنین یه پسر مذهبی هست این پسر از بد حادثه عاشق هم شده . حالا به نظرتون این پسر عاشق چه جور دختری میشه ؟ آیا اصلا به خودش اجازه میده که به یه دختر اهل قر و فر فکر کنه ؟ قطعا نه . این خودش یه درجه از شناخته . حتی عاشق شدن ها هم یه محاسباتی پشتش هست کاملا بی در و پیکر نیس .

در ابتدا پاسخ شما رو بدهم

به نظرتون یه شناخت عمیق تعریفش چیه و در چه شرایطی به دست میاد ؟؟

شناخت عمیق به نظر من تعریفش شناخت و احاطه نسبتا کلی(چون خلقیات انسان بسته به شرایط تغییر میکنه)نسبت به عکس العملهای فرد مقابل در شرایط مختلف هست ..و هر شناخت رو باید نسبت به محیط مناسب حودش بدست آورد

من با دید منفی جلو نمیام فقط حرف من اینه عشق قبل ازدواج بوجود میاد یا بعدش ؟سوال کاملا واضحه

اگه میگید عشق واقعی با شناخت بدست میاد و نیاز به گذر زمان داره پس حسی که منتهی به ازدواج میشه عشق نیست چون فاکتور زمان رو نداره و میل و کششی که افراد رو به سمت ادامه رابطه سوق میده ریشه در هوس و امیال انسانی داره اگه عشق هست پس تکلیف اون عشقی که با گذر زمان بدست میاد چیه؟دونوع عشق وجود داره؟

ماهم نگفتیم دوست قبل ازدواجw58.gif!!!هرجا گفتم بگو تا اصلاحش کنم :a030:

بحث همونطور که توضیح دادم سر اینه که عشق یا علاقه یا دوست داشتن که برای ازدواج چون باید خالص باشه همه یه معنی رو میده (بیایم همه این عبارات رو در کلمه عشق خلاصه کنیم ،کاری به هوسبازیهای افراد سودجو با نام عشق نداریم و قضیه رو ایده آل فرض میکنیم که احساسات یا عشق هستند یا هوس)قبل ازدواج باشه بهتره یا بعدش؟

کلا به نظر شما عشق قبل ازدواج بوجود میاد و منتهی به ازدواج میشه یا بعدش؟

لینک به دیدگاه
عاشق شدن به نظرم یه کار ارادی نیس که روش واسش بگن . بعد به نظرم واقعا نمیشه به این راحتی گفته این حس عشقه یا هوسه . ولی یه چیزی که هست اینه که تو عشق کسی به فکر اندام معشوقش نمی افته یا آنچنان به بعد جنسی قضیه نگاه نمیکنه و با هیزی نگاش نمیکنه .

برای رسیدن به این حس که هوس یا عشق می تونه باشه آیا نیازی به ارتباط با فرد هست یانه؟

باید با طرف مقابلت ارتباط داشته باشی که این احساس شکل بگیره یا نه نمیشه که با شنیدن اسم یه نفر یا یه بار دیدن یه نفر عاشقش شد.

پس هر طور که فکر کنیم نیاز هست که شناختی از طرف مقابل در حد معمول هم که شده داشته باشیم.

یعنی چی ؟ یعنی میخواین اول مطمین بشین دختر هم شما رو میخواد یا نه بعد برید خواستگاری ؟؟ اینم ازین حرفاستا !!! دخترای خوب و عاقل به این راحتی از احساسشون حرفی نمیزنن و فقط گفتن بله میشه فهمید .

از کدوم حرفا؟ دونستن اینکه کسی علاقه ای به ازدواج با شما داره یا نه مگه حرف غیر منطقی هستش؟

اگه اینطوره چرا خانواده ها قبل اینکه برن خواستگاری اول هماهنگی هارو انجام میدن بعد اگه اجازه دادن میرن خواستگاری؟ برای دونستن احساس یه دختر نیاز نیست که مستقیم ازش سئوال کرد. بلکه میشه از طریق واسطه به جواب رسید. پس عاقل و خوب بودن دختر زیاد تاثیری نداره.

سوال اخر هم بدیهیاته . بستگی به شرایط داره میشه منتظر موند تا دختر قصد ازدواج پیدا کنه . میشه فراموشش کرد . مونده به اینکه چقدر خاطرخواه باشی و چقدر دلت قرص باشه ازینکه این دختر همونیه که میخوایش و میتونی با افتخار کنارش باشی . میشه جنگید میشه خیلی تلاش کرد میشه به نتیجه رسید ولی باید همه جوانب رو در نظر گرفت .

برای این قسمت از حرفات هم به نظرم یک سئوال کافیه اون هم اینکه چطور می تونی عاشق کسی باشی و برای رسیدن بهش صبر کنی که هیچ احساسی نسبت بهت نداره یا اصلا نمی دونه که دوستش داری و عاشقش هستی.:icon_gol:

حالا میخواد قصد ازدواج پیدا کنه یا نه؟:icon_gol:

لینک به دیدگاه
اول من.......:ws3:

همه این عشق و علاقه ای که ازش حرف میزنیم بستگی داره به نوع رابطه بین دختر و پسر....

تو اکثر این رابطه ها درسته به نظر دو طرفه میاد ولی یکی از این دونفر واقعا خواهان این رابطه نیست و صرفا برای سرگرمی با طرف مقابلش ارتباط داره...

اگه هر دو واقعا خواهان باشن و عشق کورشون نکرده باشه ( چون معمولا دختر پسرا توی این شرایط چشمشون و رو خیلی چیزا میبندن تا فقط به وصال برسن) میشه به پایداری این رابطه امیدوار بود.....

درمورد اینکه عشق باید قبل از ازدواج باشه یا نه....؟

باید بگم نمیشه اسمشو عشق گذاشت....به نظر من یه شناخت کلی کافیه.....ولی گاهی در این بین این شناخت منجر به عشق میشه که خیلی هم بد نیست.....

ولی عشق بعد از ازدواج دوام و شیرینی بیشتری داره....

:hanghead:

آقا پیمان.....

چرا از حرفهای من نقل قول نگرفتین؟!!!

یعنی حتی ارزششو نداشت که بهش فکر کنید......:sad0:

نه

شما اولین باره در مباحث من شرکت میکنید و با نحوه مباحثه من آشنا نیستید پس عجولانه قضاوت نکنید:a030:

برای اینکه سرنخی به شما بدهم عرض میکنم که در مباحث از مواردی نقل قول میگیرم که با نظرات من تناقض یا

نیاز به توضیحی بیشتر داشته باشد مثلا در نقل قولی که الان از پست اول شما گرفتم مواردی که باهاشون موافقم

رو رنگین کردم میبینید که با بیشتر گفته های شما موافقم

درضمن در ادامه نگاه کنید متوجه میشید که از پستهایی که مرا قانع کرده است دیگر نقل قول نگرفته ام:w16:

لینک به دیدگاه

نظریات امیر خیلی زیبا و دل نشینه

خب منم نظرم رو بگم

عشق واقعی قبل از ازدواج لازمه .. و البته نباید طولانی بشه

موردی که من دیدم و خیلی هم باهاش موافق بودم

یه آقا پسری اومد خاستگاریه دوستم و بعد از تایید شدن از جانب دو طرف و آشنایی و صحبت طی چند جلسه

آقا پسر شماره همراه دختر خانم رو گرفت و به مدت تقریبا یک ماه با هم از طریق تلفن و پیامک ارتباط داشتن

پیامک ها هم در حد سلا صبح شما بخیر و اینا بود ولی اون علاقه و عادت به همدیگه داشت شکل میگرفت

این وسط شکستن پای خواهر پسر هم باعث به تعویق افتادن مراسم شده بود و فرصتی بیشتر برای شناخت دو طرف از هم

تا اینکه با هم ازدواج کردن و الان که سه سال از اون روز میگذره خدارو شکر روز به روز به علاقه شون افزوده میشه

پ.ن

هر دو طرف آدمای پخته و عاقلی بودن که عقلشون جلوتر از احساسشون تصمیم میگرفت...

و اگه تو این ارتباطی که قبل از ازدواجشون داشتن مشکلی از هم دیده بودن وصال صورت نمیگرفت

لینک به دیدگاه
نه

شما اولین باره در مباحث من شرکت میکنید و با نحوه مباحثه من آشنا نیستید پس عجولانه قضاوت نکنید:a030:

برای اینکه سرنخی به شما بدهم عرض میکنم که در مباحث از مواردی نقل قول میگیرم که با نظرات من تناقض یا

نیاز به توضیحی بیشتر داشته باشد مثلا در نقل قولی که الان از پست اول شما گرفتم مواردی که باهاشون موافقم

رو رنگین کردم میبینید که با بیشتر گفته های شما موافقم

درضمن در ادامه نگاه کنید متوجه میشید که از پستهایی که مرا قانع کرده است دیگر نقل قول نگرفته ام:w16:

من قبلا هم شرکت کرده بودمااااا:hanghead:

ممنونم......:icon_gol:

لینک به دیدگاه

من صرفا علاقه به ظاهر شخص و اسمشو عشق نميذارم ، رفتارش هم تو ماندگاري اين علاقه دخيله كه بايد با شناخت بدست بياد ...اين خيلي مهمه كه قبل ازدواج طرف به دلت بشينه اما اصلا با اون عشقي كه بخواد چشم منو كور كنه و بعد ازدواج بيدار بشم موافق نيستم . حتي كسي كه به نظرم دچار فوران احساسات شده و همه ويژ‍گي هاي طرفشو خيلي عالي ميبينه بايد يكم تامل كنه ، بايد جلوي احساساتو بگيره و يكم به عقل و منطق ميدون بده تا ببينه واقعا بعد از گذشت يه مدت باز هم موافق اين شخص هست يا نه

لینک به دیدگاه
چرا دیگه هیچ بحثی اینجا نیست؟؟؟؟؟؟

باید به یه نتیجه ای برسیم یا نه همینجوری نصفه ولش می کنیم:icon_gol:

خوب باید بحث ادامه پیدا کنه من خودم معمولا توی تاپیکهایی که میزنم سعی میکنم یه محرک باشم بیشتر تا خود بچه ها نظر بدن

نظراتم رو در قالب سوالاتم گفتم hanghead.gif

اما واسه اینکه صرحتر بیان بشه عرض میکنم:

عشق، هرچقدر هم پاک و معصوم باشه ،ریشه در امیال انسانی داره قبل ازدواج تا این حس ، که خیلی شبیه هوس هست ،شکل نگیره اقدامی واسه ازدواج صورت نخواهد پذیرفت پس عشق قبل ازدواج شکل میگیره اما هدایت این حس که به سمت امیال انسان بیشتر سوق پیدا کنه یا به سمت احساسات پاک بشر دوستانه دست خود فرد هست

حالا نظرتون رو با توجه به این تعریف بیان کنید:a030:

لینک به دیدگاه

البته که باید، با دیدن یک نفر احساسی در آدم شکل بگیره تا اینکه به ازدواج ختم بشه

ولی همانطور که گفتید مهم فهمیدن این حس هست که آیا یه نوع هوای نفسانیه یا علاقه و محبتی که خود یا رفتار فرد در آدم بوجود آورده.

ولی برای تشخیص این مورد باید چکار کنیم:

1-خود فرد باید شرایط رو حی و جسمی خودش رو بررسی کنه یعنی اینکه توی اون شرایطی که این حس بوجود آمده بیشتر خصوصیات جنسی طرف مد نظرش بوده یا خلق و خوی طرف.

نمی تونم این مورد رو اونطور که می خوام بیان کنم ولی برای اینکه منظورم رو بهتر برسونم یه این مورد اشاره کنم:

برای همه ماها مواقعی بوده که غریزه جنسی ما یا بهتر بگم که حالات شهوانی ما عود میکنه و بر رفتار و عملکرد ما تأثیر میذاره که توی اون موقع نیاز داریم که به نوعی این خواسته ذاتی خودمون رو برطرف کنیم اگه در این شرایط نسبت به فردی علاقه مند بشیم بیشتر بعد نفسانی و جنسی فرد مورد نظر ما بوده که با افول این غریزه ممکنه این علاقه از بین بره.

ولی اگر توی چنین شرایطی گیر افتادیم باید چیکار کنیم؟

به نظرم باید با منطق توی فکر و دلمون مورد رو بررسی کنیم و با خودمون روراست باشیم و ببینیم که آیا اونی که انتخاب کردیم همونی هست که به درد زندگی بخوره یا کسی هست که با ایده آل های ما برای همسر آینده یکی باشه یا شبیه باشه؟

بعد که به نتیجه رسیدیم و اگه در شرایط ازدواج بودیم باید دیدمون رو بازتر کنیم و به شناخت از همدیگه بپردازیم و زمینه رو برای ازدواج فراهم کنیم

اگر هم کسی نیود که ما می خواستیم به نظرم ادامه ندادن این رابطه با بیان دلیل خیلی بهتر از ادامه آن رابطه باشه.

یک راه ساده تری هم هست که من خودم به شخصه چند بار امتحان کردم و به نتیجه رسیدم.

هرموقع با دیدن یکی احساسی خاص بهم دست میدده و دلم به تپش می افته قبل اینکه به سمت طرف برم اول به خودم میگم که از کجا معلوم که این یه علاقه واقعیست و هوس نیست پس تا یه هفته صبر می کنم و اگه باز هون حس سایق رو داشتم می فهمم که بیشتر علاقه هست تا هوا و هوس.

توی چند موردی که برام پیش اومد بعد یه هفته دیدم احساسم نسبت به طرف همون حس سابق نبود.:icon_gol:

فعلا همین :icon_gol:

لینک به دیدگاه
چرا دیگه هیچ بحثی اینجا نیست؟؟؟؟؟؟

باید به یه نتیجه ای برسیم یا نه همینجوری نصفه ولش می کنیم:icon_gol:

به نظرم بد نیس بگم چرا . بحث رو کش میدین واقعا کش میدین . مثلا خود من با هر کلمه ی نظرم یه سوال درست کردین !!! و معلوم نیس به کجا میخواین برسین ؟!!! و این که خب این بحثا خیلی بوده تو فروم ها و سایت های مختلف ، اینه که نباید زیاد رو یه قسمت مانوور بدین چون چیز جدیدی نمیشه ازش درآورد . و دیگه این که لحن نوشته ها حالا شما یا پیمان یه جوریه . معلوم نیس میخواین بحث رو مدیریت کنین یا اینکه واقعا مثلا یه سری چیزایی براتون سواله ؟!!!! بعد خیلی شرمنده اما این فقط حس شخصیمه ناراحت نشین : آدم بعضی وقتا حس میکنه بعضیا تاپیک که میزنن فقط میخوان تعداد پاسخا و صفحه ها بالا بره . :icon_gol:

لینک به دیدگاه

من اعتقادم اینه که برای شروع یه زندگی مشترک حتما باید عاشق بود

از کجا معلومه عشق بعد از ازدواج به وجود میاد؟

یکی از دوستان من به ازدواج سنتی معتقد بود الان عقد کرده و به زودی ازدواج میکنه من اون شور و شوق رو در وجودش نمی بینم که بخواد یه زندگی جدید رو با یکنفر دیگه شروع کنه شاید بعد از ازدواج علاقه به وجود بیاد شاید هم کی میدونه. من که هیچ وقت در این مورد ریسک نمیکنم

لینک به دیدگاه
من اعتقادم اینه که برای شروع یه زندگی مشترک حتما باید عاشق بود

از کجا معلومه عشق بعد از ازدواج به وجود میاد؟

یکی از دوستان من به ازدواج سنتی معتقد بود الان عقد کرده و به زودی ازدواج میکنه من اون شور و شوق رو در وجودش نمی بینم که بخواد یه زندگی جدید رو با یکنفر دیگه شروع کنه شاید بعد از ازدواج علاقه به وجود بیاد شاید هم کی میدونه. من که هیچ وقت در این مورد ریسک نمیکنم

این عشق قبل ازدواج چطور و در چه شرایطی بوجود میاد؟درنگاه اول؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...