رفتن به مطلب

:::::میزگردشماره سی خانواده باموضوع :عشق،قبل ازدواج یا بعدازدواج؟::::::

peyman sadeghian

ارسال های توصیه شده

این عشق قبل ازدواج چطور و در چه شرایطی بوجود میاد؟درنگاه اول؟

کی گفته اونایی که با دوستی عاشق میشن تونگاه اول بوده معمولا اول دوست میشن بعد ممکنه عاشق بشن

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 57
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به نظرم بد نیس بگم چرا . بحث رو کش میدین واقعا کش میدین . مثلا خود من با هر کلمه ی نظرم یه سوال درست کردین !!! و معلوم نیس به کجا میخواین برسین ؟!!! و این که خب این بحثا خیلی بوده تو فروم ها و سایت های مختلف ، اینه که نباید زیاد رو یه قسمت مانوور بدین چون چیز جدیدی نمیشه ازش درآورد . و دیگه این که لحن نوشته ها حالا شما یا پیمان یه جوریه . معلوم نیس میخواین بحث رو مدیریت کنین یا اینکه واقعا مثلا یه سری چیزایی براتون سواله ؟!!!! بعد خیلی شرمنده اما این فقط حس شخصیمه ناراحت نشین : آدم بعضی وقتا حس میکنه بعضیا تاپیک که میزنن فقط میخوان تعداد پاسخا و صفحه ها بالا بره . :icon_gol:

دوست عزیزم نمی دونم چی باعث شده که به این نتیجه رسیدین

ولی من به شخصه وقتی توی چنین تاپیکی شرکت می کنم سعی می کنم به نتیجه ای که به درد بخور باشه برسم وقتی هم از پست کسی نقل قول می گیرم و سئوال می پرسم یعنی واقعا برام مهم بوده و جوابی که ازش می گیرم به دردم می خوره نه اینکه خدای نکرده فکر بکنین که قصد بی احترامی یا چیز دیگری داشتم.:icon_gol:

در کل اگر فکر کردین که جایی به شما ندونسته بی احترامی کردم، ازتون معذرت می خوام،:icon_gol: امیدوارم به دل نگیرین:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به نظرم بستگی به نوع فکر هر کسی داره ...عشق و علاقه میتونه بعد از ازدواج هم پیش بیاد و خیلیا رو هم دیدم که اینطور بوده

البته یه دوره نامزدی و آشنایی به نظرم ضروریه چون این احتمال هم وجود داره که نه تنها این علاقه به وجود نیاد بلکه یه خصوصیاتی تو طرف مقابل وجود داشته باشه تو ذوق آدم بزنه یا شرایط دلزدگی ایجاد کنه

من فک میکنم اگه یه تمایل و گرایش اولیه وجود داشته باشه و بعدشم دو طرف طی یه پروسه مسیر ازدواج و طی کنن وبیشتر با علایق و سلیقه های هم آشنا بشن و علاقه شونو تو این پروسه محک بزنن و پله پله جلو برن بهتره

به طبع ممکنه این علاقه با دیدن خصوصیات خوب طرف مقابل بیشتر بشه یا برعکس

به طور کلی عشقای آتشین و یکباره ایجاد شده که بعضی وقتا هم خیلی چیزا رو قربانی میکنه فک نمیکنم نتیجه ای داشته باشه

لینک به دیدگاه
دوست عزیزم نمی دونم چی باعث شده که به این نتیجه رسیدین

ولی من به شخصه وقتی توی چنین تاپیکی شرکت می کنم سعی می کنم به نتیجه ای که به درد بخور باشه برسم وقتی هم از پست کسی نقل قول می گیرم و سئوال می پرسم یعنی واقعا برام مهم بوده و جوابی که ازش می گیرم به دردم می خوره نه اینکه خدای نکرده فکر بکنین که قصد بی احترامی یا چیز دیگری داشتم.:icon_gol:

در کل اگر فکر کردین که جایی به شما ندونسته بی احترامی کردم، ازتون معذرت می خوام،:icon_gol: امیدوارم به دل نگیرین:icon_gol:

نه عزیز جان این حرفا چیه . من فقط نظرمو برای مدیریت بهتر بحث گفتم . آدم تو فضای مجازی دلگیر نمیشه اونم بی دلیل .:w16: . یه سایتی هست کلا تریپه ازدواجن همه (منجمله خودم:ws3: ) .

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
. بحث های خیلی خوبی مرتبط با این مسایل هست آدم خیلی شناخت بهتری به دست میاره . بد نیس یه سری بزنین .

لینک به دیدگاه
این عشق قبل ازدواج چطور و در چه شرایطی بوجود میاد؟درنگاه اول؟

شاید نظر من مخالف جامعه امروز باشه

نمیگم که دوستای دوره نوجونی امروز که بیشتر از روی هوا و هوسه رو میپسندم

اما به نظر من قبل از اینکه دو نفر به فکر ازدواج بیافتن یه مدت با هم دوست باشن اینطور شناخت بهتری رو همدیگه پیدا میکنن

به عشق تو نگاه اول هم اعتقاد ندارم چون اون موقع فقط ظاهر بوده و عمیق نیست

لینک به دیدگاه
به نظرم بد نیس بگم چرا . بحث رو کش میدین واقعا کش میدین . مثلا خود من با هر کلمه ی نظرم یه سوال درست کردین !!! و معلوم نیس به کجا میخواین برسین ؟!!! و این که خب این بحثا خیلی بوده تو فروم ها و سایت های مختلف ، اینه که نباید زیاد رو یه قسمت مانوور بدین چون چیز جدیدی نمیشه ازش درآورد . و دیگه این که لحن نوشته ها حالا شما یا پیمان یه جوریه . معلوم نیس میخواین بحث رو مدیریت کنین یا اینکه واقعا مثلا یه سری چیزایی براتون سواله ؟!!!! بعد خیلی شرمنده اما این فقط حس شخصیمه ناراحت نشین : آدم بعضی وقتا حس میکنه بعضیا تاپیک که میزنن فقط میخوان تعداد پاسخا و صفحه ها بالا بره . :icon_gol:

منظور از زدن این میزگردها دیدن و شنیدن نظران بچه هاست بچه هایی که شاید هیچ شناختی از علم روانشناسی یا علوم بالینی خانواده نداشته باشند و نظراتی ناب و برگرفته از تجربیات تلخ و شیرین زندگی شون ، نظراتی که هیچ جای دنیا نمیتونی پیدا کنی که از هر گنجی واسه من ارزشمندتره نظراتی که من به شخصه خیلی چیزها ازشون یاد گرفتم و پیش خیلی از بچه های اینجا شاگردی میکنم کمی سطحی نگری تون آزرده خاطرم کرد

اینجا قرار نیست مثل میزگردهای تلویزیونی متخصصین این امر بیان و کلی حرف و شعارهای زیبا تحویل ما بدهند اینجا نظرات ناب بچه ها بیان میشه درست یا غلط هرچی که هست زمان و فرجه ای هست که بعضی نظرات به چالش کشیده بشه:banel_smiley_4:

کی گفته اونایی که با دوستی عاشق میشن تونگاه اول بوده معمولا اول دوست میشن بعد ممکنه عاشق بشن

ببین این با تعریفی که از عشق واقعی میشه کمی تناقض پیدا نمیکنه؟:ws52:

عشقی که تو یه لحظه و یا در زمان کوتاهی بوجود بیاد بیشتر شبیه هوس میشه درسته؟

کمی بین این تعاریف و بازه زمانی عاشق شدن موندمhanghead.gif

به نظرم بستگی به نوع فکر هر کسی داره ...عشق و علاقه میتونه بعد از ازدواج هم پیش بیاد و خیلیا رو هم دیدم که اینطور بوده

البته یه دوره نامزدی و آشنایی به نظرم ضروریه چون این احتمال هم وجود داره که نه تنها این علاقه به وجود نیاد بلکه یه خصوصیاتی تو طرف مقابل وجود داشته باشه تو ذوق آدم بزنه یا شرایط دلزدگی ایجاد کنه

من فک میکنم اگه یه تمایل و گرایش اولیه وجود داشته باشه و بعدشم دو طرف طی یه پروسه مسیر ازدواج و طی کنن وبیشتر با علایق و سلیقه های هم آشنا بشن و علاقه شونو تو این پروسه محک بزنن و پله پله جلو برن بهتره

به طبع ممکنه این علاقه با دیدن خصوصیات خوب طرف مقابل بیشتر بشه یا برعکس

به طور کلی عشقای آتشین و یکباره ایجاد شده که بعضی وقتا هم خیلی چیزا رو قربانی میکنه فک نمیکنم نتیجه ای داشته باشه

به نکات خیلی خوبی اشاره کردی ممنونم:a030:

نه عزیز جان این حرفا چیه . من فقط نظرمو برای مدیریت بهتر بحث گفتم . آدم تو فضای مجازی دلگیر نمیشه اونم بی دلیل .:w16: . یه سایتی هست کلا تریپه ازدواجن همه (منجمله خودم:ws3: ) .
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
. بحث های خیلی خوبی مرتبط با این مسایل هست آدم خیلی شناخت بهتری به دست میاره . بد نیس یه سری بزنین .

این جواب شما هیچ ربطی ببه بحث ما نداره اگه مشکلی با روند بحث داریم میتونی ادامه ندید:a030:

لینک به دیدگاه
شاید نظر من مخالف جامعه امروز باشه

نمیگم که دوستای دوره نوجونی امروز که بیشتر از روی هوا و هوسه رو میپسندم

اما به نظر من قبل از اینکه دو نفر به فکر ازدواج بیافتن یه مدت با هم دوست باشن اینطور شناخت بهتری رو همدیگه پیدا میکنن

به عشق تو نگاه اول هم اعتقاد ندارم چون اون موقع فقط ظاهر بوده و عمیق نیست

دوستی و شناخت در چه شرایطی؟به نظرت واقعا میشه کسی رو در اینگونه روابط شناخت؟:ws38:

لینک به دیدگاه
دوستی و شناخت در چه شرایطی؟به نظرت واقعا میشه کسی رو در اینگونه روابط شناخت؟:ws38:

ببینید شاید از نظر شما غیر معمول باشه مثل دوستی دو تا دختر با هم

یا دوستی دو تا پسر با هم

یه دوستی پاک

من دوستی رو تا وقتی پاک میدونم که به جنسیت طرف مقابل توجه نشه حتما شنیدین که میگن با دختری ازدواج کن که اگه پسر بود بهترین دوستت میشد

به عنوان یک دختر تا زمانیکه مثلا تو محل کارم یا دانشگاه یه اقا به عنوان یک جنس مخالف به من نگاه نکنه خیلی گرم و دوستانه برخورد میکنم و خیلی راحت میتونم اینجا شناخت پیدا کنم

لینک به دیدگاه
ببینید شاید از نظر شما غیر معمول باشه مثل دوستی دو تا دختر با هم

یا دوستی دو تا پسر با هم

یه دوستی پاک

من دوستی رو تا وقتی پاک میدونم که به جنسیت طرف مقابل توجه نشه حتما شنیدین که میگن با دختری ازدواج کن که اگه پسر بود بهترین دوستت میشد

به عنوان یک دختر تا زمانیکه مثلا تو محل کارم یا دانشگاه یه اقا به عنوان یک جنس مخالف به من نگاه نکنه خیلی گرم و دوستانه برخورد میکنم و خیلی راحت میتونم اینجا شناخت پیدا کنم

وقتی قضیه و بحث ازدواج باشه کمی سخته با این دید طرف مقابلتو ببینی چون قراره با جنسیت مخالف خودت ازدواج کنی

اما درمورد اینکه باید بهترین دوستت بشه کاملا موافقم :a030:

به نظر من کمی ایده تون با واقعیت جور نیست و شبیه یه نظریه ایده آلیستیه

لینک به دیدگاه
وقتی قضیه و بحث ازدواج باشه کمی سخته با این دید طرف مقابلتو ببینی چون قراره با جنسیت مخالف خودت ازدواج کنی

اما درمورد اینکه باید بهترین دوستت بشه کاملا موافقم :a030:

به نظر من کمی ایده تون با واقعیت جور نیست و شبیه یه نظریه ایده آلیستیه

اگه بخوایم فقط به مسائل جنسی ازدواج فکر کنیم که باید به جنسیت طرف مقابل توجه کنیم اما من نظر دیگه ای دارم در مورد ازدواج

همیشه وقتی بحثی پیش میاد در این رابطه دوستام همینو به من میگن که ایده آلیستی

اما من میگم اصراری برای ازدواج ندارم و تا وقتی نفر مورد نظر رو پیدا نکردم ترجیح میدم مجرد باشم

لینک به دیدگاه

ببین این با تعریفی که از عشق واقعی میشه کمی تناقض پیدا نمیکنه؟:ws52:

عشقی که تو یه لحظه و یا در زمان کوتاهی بوجود بیاد بیشتر شبیه هوس میشه درسته؟

کمی بین این تعاریف و بازه زمانی عاشق شدن موندمhanghead.gif

چه تناقضی؟دو نفر که دوست میشن هیچ کدوم همون لحظه اول عاشق وشیدا نیستن بعد از یه مدتی که تر این دوستی میگذره شاید به این نتیجه برسن که همو دوست دارن البته منم اصلا به عشق تو یه نگاه اعتقاد ندارم و میگم دو نفر که با دوستی به عشق میرسن چه اشکالی داره اونم در طول زمانی ایجاد شده:ws52:

لینک به دیدگاه
چه تناقضی؟دو نفر که دوست میشن هیچ کدوم همون لحظه اول عاشق وشیدا نیستن بعد از یه مدتی که تر این دوستی میگذره شاید به این نتیجه برسن که همو دوست دارن البته منم اصلا به عشق تو یه نگاه اعتقاد ندارم و میگم دو نفر که با دوستی به عشق میرسن چه اشکالی داره اونم در طول زمانی ایجاد شده:ws52:

تناقضش اینجا میشه که گفته میشه عشق واقعی در طول زمان و با شناخت از هم حاصل میشه بااین تعریف عشق قبل ازدواج به هوس بیشتر شبیه خواهد بود واگه گفته بشه که نه اونم عشقه چه عشقی هست؟این که شد یک بام و دو هوا!!!البته قبل ازدواج منظورم موقعی هست که دو طرف زیاد باهم ارتباط ندارند شاید در حد چند جلسه کوتاه...

دو نفر که دوست میشن هیچ کدوم همون لحظه اول عاشق وشیدا نیستن

بحث ما دوستی نیست:banel_smiley_4:

فرض کن یه آقا پسر و دختر خانومی همدیگه رو ملاقات میکنند چه حسی باعث میشه این دو به فکر ارتباط و ازدواج بیافتند؟عشق یا هوس؟

لینک به دیدگاه

در جامعه امروزی ما اکثر ازدواج ها قبلش دوستیه،اینکه بخوایم این موضوع رو بی ربط با مسائله دوستی بگیریم

کار اشتباهیه...{حتی افراد مذهبی}

عشق یا هوس !!!

بارها به این کلمه فکر کردم، به نظر من هردوشون به هم ربط داره......

ولی یه آقا وخانمی که اولین بار همو میبین مطمئنا اون حس عاشقی رو ندارن،شاید یه حسی گذرا باشه،که بازهم نمیشه گفت هوس.......

عاشقی ===>علاقه شدید

این حس به مرور رخ میدنه، ارتباط بیشتر،اشتباه ا کثر جوون ها اینه که همیشه فکر میکنن خودشون با بقیه فرق دارن ،پس با دوستی عاشق هم نمیشن...

وقتی که شیفته یک نفر میشی یعنی یک یا چندین ویژگی مثبت در این فرد مشاهده میکنی که شمارو به خودش جلب کرده .....

وقتی به بعد مادی فرد فقط توجه بشه اینجاس که تنها هوسه.........

در یه رابطه ای که قراره به ازدواج ختم بشه ، باید به بعد جسمانی فرد هم توجه باشه،اما در مرحله بعد از انتخاب معیارها ،

لااقل کمی باهم هم خونی داشته باشن..

به شخصه هنوز هم ازدواج به صورت سنتی رو قبول ندارم،مگر اینکه باطرف مقابل آشنایی دیرینه ای داشته باشی

که بازهم نیاز به تحقیقه....... ،اگر خانوادها بزارن در مدتی این دونفر زیر نظر خودشون باهم باشن،بسیاری از مشکلات حل میشه و این دلبستگی ها هم آخرش ناپیدا نیست،چون خانواده پشتوانه این دونفرهستن.......

_ در آخر عشق بعد ازدواج وجود داره،خیلی از افراد هم بعد ازدواج به همسرشون دل بستن،امابه نظر من اون حس قبل ازدواج لازم هستش........{حسی که میل طرف رو برای ازدواج با فرد مقابل بیشتر میکنه}

:icon_gol: :icon_gol:

لینک به دیدگاه

چند روز پیش یک اتفاق خوب توی زندگی من افتاد که به همین موضوع ربط داشت

نمیدونم شما عشق واسه خودتون چه تعریفی میکنید اما عشق هوس نیست و نمیشه.بنظرم عشق قبل ازدواج بهتره اگه یک عشق واقعی باشه چون تاثیرشو توی زندگی خودم دیدم نمونه اش پدر و مادر خودم که سالها دارن زندگی میکنن وبا مشکلات زیادی کنار اومدن

لینک به دیدگاه
تناقضش اینجا میشه که گفته میشه عشق واقعی در طول زمان و با شناخت از هم حاصل میشه بااین تعریف عشق قبل ازدواج به هوس بیشتر شبیه خواهد بود واگه گفته بشه که نه اونم عشقه چه عشقی هست؟این که شد یک بام و دو هوا!!!البته قبل ازدواج منظورم موقعی هست که دو طرف زیاد باهم ارتباط ندارند شاید در حد چند جلسه کوتاه...

فرض کن یه آقا پسر و دختر خانومی همدیگه رو ملاقات میکنند چه حسی باعث میشه این دو به فکر ارتباط و ازدواج بیافتند؟عشق یا هوس؟

هیچ وقت همون اول که همو ملاقات میکنن به عشق وازدواج نمیرسن ممکنه حس کنن تفاهم دارن حالا این باعث میشه رابطه ادامه داشته باشه وقتی ادامه پیدا میکنه شناخت ایجاد میشه وشاید ایجاد علاقه هم بشه وشاید عشق قبل از ازدواج پس هم زمان کافی بوده وهم شناخت این عشق قبل از ازدواج چه اشکالی داره؟

لینک به دیدگاه
هیچ وقت همون اول که همو ملاقات میکنن به عشق وازدواج نمیرسن ممکنه حس کنن تفاهم دارن حالا این باعث میشه رابطه ادامه داشته باشه وقتی ادامه پیدا میکنه شناخت ایجاد میشه وشاید ایجاد علاقه هم بشه وشاید عشق قبل از ازدواج پس هم زمان کافی بوده وهم شناخت این عشق قبل از ازدواج چه اشکالی داره؟

مشکلش اینکه اگه به هم نرسن،زندگی هردوشون مختل میشه.......

یه زمانی شرایط ایده آله ،یعنی حس میکنی ایده اله،اما بعدا که به مرحله خواستگاری میرسه تازه شرایط عوض میشه......

لینک به دیدگاه
مشکلش اینکه اگه به هم نرسن،زندگی هردوشون مختل میشه.......

یه زمانی شرایط ایده آله ،یعنی حس میکنی ایده اله،اما بعدا که به مرحله خواستگاری میرسه تازه شرایط عوض میشه......

تا حدی قانع کننده بود :w16:ولی اگه شناختشون دقیق باشه چرا بهم نرسن؟:ws52:

لینک به دیدگاه
تا حدی قانع کننده بود :w16:ولی اگه شناختشون دقیق باشه چرا بهم نرسن؟:ws52:

شناختشون دقیق بوده،اما احساس دخالت بیشتر داشته..........

بعضی وقتی دونفر میان همو بشناسن،احساسات هم خرج هم دیگه میکنن، بعد معایب طرفشون رو کمتر میبینن....

در این زمان هست که هم چیزو ایده آل میبینن،بعد ازدواجشون غلط میشه.....

حالا یه سری از افراد هم اینجوری نیستن ،معایب رو میبینن،وبعد از چند سال دوستی کلا قطع ارتباط میکنن.....

بله افرادیم داریم که باشناخت ازدواج کردن،معایب همم دیدن،اما کنار اومدن،و حمو تحقیر نکردن......(این ازدواج درسته،ولی با فشار زندگی امروز اکثرا به همدیگه سرکوفت میزنن،نیاز به تمرین داره.......شناخت کاملم فقط زیر یه سقف رخ میده- در این مرحله شناخت کلی میشه روی فرد داشته باشیم}

دوباره اشاره میکنم:

اگر خانوادها بزارن در مدتی این دونفر زیر نظر خودشون باهم باشن،بسیاری از مشکلات حل میشه و این دلبستگی ها هم آخرش ناپیدا نیست،چون خانواده پشتوانه این دونفرهستن....

اینجا دیگه دوستی هم لازم نیست........

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...