رفتن به مطلب

باهم شبکه های عصبی یادبگیریم

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 67
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

برای کار باشبکه عصبی از جه نرم افزارهایی میشه استفاده کرد؟:ws38::ws38::ws38:

سلام دوست عزیز

متلب که یه تولباکس خیلی کامل برای شبکه عصبی داره، ولی برای پیاده سازیش از زبان های برنامه نویسی دیگه مثل #c هم فکر کنم استفاده میشه.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...
یک شبکه را ایستا می گویند که دران feedback و delay وجود نداشته باشد در این نوع از شبکه ها نحوه اعمال ورودی ها مهم نیست همه داده ها به صورت همزمان به شبکه اعمال می شوند.

یک مثال از شبیه سازی شبکه ایستا با بردارورودی همزمان :

شبکه زیر را می خواهیم شبیه سازی کنیم :

9k3mcltakibxjch2hp5.jpg

برای ایجاد چنین شبکه ای طبق شکل زیر عمل کنید :

wc1og7q5yzwug5kquzzd.jpg

همانطور که می بیند در قسمت خط فرمان نرم افزار MATLAB دستورات بالایی را تایپ کنید:

درخط اول داریم اعلام می کنیم که یک شبکه عصبی تک نورونی( پارامتر دوم تابع newlin) با دو ورودی (پارامتر اول تابع newlin) میخواهیم برای مشخص کردن نوع تابع انتقال از اسم تابع موردنظر استفاده می کنیم . تابع newlin تابع انتقال خطی را شبیه سازی می کند max و min مقدار هر ورودی را به صورت [1 3;1 3] مشخص می کنیم این پارمتر مشخص می کند که هریک از ورودی ها دارای کمترین مقدار یک و بیشترین مقدار سه هستند .

خط دوم به هریک از ورودی ها , وزن اختصاص میدهد به این معنی که ورودی اول دارای وزن یک و ورودی دوم دارای وزن دو هست . بایاس رو هم به صورت پیش فرض صفر نگه میداریم بردار P ورودی ها رو به شبکه اعمال می کند درواقع این بردار یک ماتریس دو در چهار هست . خط اخر بوسیله تابع sim , شبکه را شبیه سازی می کند و خروجی را به ما میدهد .

در این مثال باید به این نکته توجه کنیم که این شبکه هنوز وارد فاز یادگیری نشده است (یادگیری بعدا توضیح داده خواهد شد ).

اگر به صورت دستی و با کاغذ قلم این مقادیر را به شبکه اعمال کنیم می بینیم که همین خروجی را می توانیم بدست بیاوریم .

تابع خطی به صورت زیر عمل می کند

w*p+b=x

F(x)=x

سلام.

ممنون از زحمتی که کشیدید.

عکس کد نیافتاده میشه دوباره بذاریدش!!!

لینک به دیدگاه
سلام.

ممنون از زحمتی که کشیدید.

عکس کد نیافتاده میشه دوباره بذاریدش!!!

ممنون

دوست عزيز اين عكسا احتمالا از سرور حذف شده منم خودم ندارم كه در اختيارتون بزارم

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

عکسای این آموزش مربوط به کتاب Neural Networks Design هست نوشته آقای مارتین هاگان .

کتاب خیلی فوق العاده ای هست و میشه آخرین ورژن اون رو رایگان از

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
دانلود کرد :

26 فصله و خیلی عالی توضیح داده (البته یکسری جاهاش کتاب Neural Network a comprehensive foundation بهتر توضیح داده )

وقتی کتاب رو دانلود کردید نمونه های متلبش رو هم دانلود کنید :

(پایین صفحه لینکش هست)

برای هر فصلش چندتا برنامه متلب هست که بصورت تصویری چیزی که یادگرفتید تو اون فصل رو نمایش میده برای فهمیدن خیلی عالیه (مثلا برنامه همین چیزی که خانوم افشار اینجا توضیح دادن اونجا هست با توضیحاتش )

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

سلام دوستان

من ی پروژه دارم راجع ب تشخیص سرطان سینه ..ولی نمیدونم باید از کجا شروع کنم

لطفا اگه پروژه یا مطلبی دارید بذارید خیلی احتیاج دارم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...