رفتن به مطلب

طرحی برای پیشرفت تالار مکانیک

ارسال های توصیه شده

درود...

قصدم از زدن این تاپیک این است که کمکی به پیشرفت تالار بکنم و طرحی میدهم با وجود ضعف و نقص احتمالی که با کمک شما دوستان عزیز مکانیکی امیدوار موثرتر و بهتر بشود ...

گام اول: ابتدا باید مشخص کنیم که پیشرفت تالار مکانیک برای اعضای این تالار چقدر اهمیت دارد که این تشخیص از نظرسنجی که در این باب میزنیم بدست می آید. برای ما هم کمیت مهم است هم کیفیت حضور اعضای تالار که این نظرسنجی هر دو شاخص را یکجا به ما میدهد.

گام دوم: فراخوان برای همکاری با تالار مکانیک----->> این فراخوان بدین صورت است که کسانی که در تاپیک نظرسنجی ,پیشرفت تالار برایشان اهمیت دارد و اعلام حضوری مفید و موثر را در تالارداشتند, نوع همکاری وعلاقه خود را نسبت به هر بخش یا زیرتالار مشخص کنند.

گام سوم: با مشخص شدن افراد به تفکیک گرایش و علاقه نسبت به هر زیرتالار برای هر کدام از این افراد یک مسئولیت تعیین کنیم تا با ریزتر شدن مدیریت و مسئولیت,کارها دقیقتر و بهتر پیش رود.

* با نظارت دقیق مدیران بالادستی و کمک آنها هر کسی عهده دار مسولیت بخشی از تالار می شود شود,با این کار هم برای افراد کار کردن لذت بخشتر است هم تعهد می آورد.

* تجربه نشان داده که در این انجمن با مقایسه قبل و بعد مسئول شدن افراد,درمی یابیم که این عهده دار شدن مسئولیت چقدر در حضور فعالانه آنها تاثیر گذار است البته با تعریف دقیق و مشخص مسئولیت هر فرد و ارائه بیلان کاری فرد مسئول به مدیر بالادستی خود باعث رقابت سالم و پیشرفت هرچه بهتر تالار خواهد شد.

* البته با توجه به دانایی و توانایی هر فرد و با تشخیص مدیر تالار یا زیرتالار میتوان بیش از یک مسئولیت را برای فرد لایق تعریف کرد.

* دوستان به این نکته توجه کنند که مصداق ضرب المثل "سنگ بزرگ علامت نزدن است" نشویم بدین معنی که فعالیت کل تالار به واسطه علاقه مند نداشتن به بخشی از تالار, تحت شعاع قرار نگیرد فعلا ما در بخشهایی که نقاط قوت تالار است را با جدیت پیگیری کنیم و به مرور و با همکاری اعضای جدید, بخشهای مسکوت و غیرفعال را راه بیاندازیم.

* در آخر عرض کنم که اگر گام اول این طرح انجام نشود یا نتایج درخور نداشته باشد طرح به سرانجام نمیرسد چون گام اول تعیین کننده انگیزه و شور اعضا برای همکاری و پیشرفت تالار است.

به امید پیشرفت هر چه بهتر تالار مکانیک

با تشکر

بدرود...:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

دوستان نظر شما برای پیشرفت تالار چیست؟ مطمئنا نظرات شما در بهبود عملکرد تالار موثر خواهد بود پس لطفا همکاری نمایید.

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

روشی که به نظرم میرسه اینجوریاست:

1. یه سرشماری انجام بدیم و لیستی از کاربرانی که حداقل 5 پست تو تالار دادن و تو 1 ماه اخیر به تالار سر زدن رو بدست بیاریم.
  2. اون لیست رو توسط کاربران فعال تالار و مدیران چک کنیم و ببینیم چند درصدشون مایل به همکاری در تالار هستن.
  3. بعد از مشخص شدن لیست ثانویه...تاپیکی زده بشه و کاربرانی که مایل به فعالیت تو تالار بودن بیان و طی 1 پست سوابق تحصیلی و شاخه هایی که می خوان توش فعالیت کنن و همچنین زمان های فعالیتشون رو مشخص کنن.(پست اول رو مدیر تالار باید بزنه برای تعیین مقررات و همچنین افزودن داوطلبان جدید به پست 1)
  4. مدیران بخش ها همراه با مدیران تالار باید طی جلسه ای جمع بشن و مسیرهای فعالیت تالار تا 1 سال رو مشخص کنن.
  5. تو این مرحله مدیران هر بخش موظف هستن تا کاربرانی که خودشون رو تو تاپیک قبلی معرفی کردن رو بر حسب نیاز بخششون (برنامه ای که تو بند قبل چیده شده) به بخش خودشون فرا بخونن و زمینه ی فعالیت مناسب با درخواستشون رو براشون فراهم کنن.
  6. هر 3 ماه باید فعالیت این کاربران بررسی بشه و درصورت همخوانی با ملاک های مد نظر بهشون ارتقاء داده بشه(مثلاً بشن معاون مدیر بخش و ...)
  7. هر سال نظر سنجی بین کاربران بخش ها و مدیران تالار سایت صورت بگیره برای ابقاء یا تعویض مدیر بخش.
  8. باید با مدیران ارشد سایت هم هماهنگ بشیم تا بخش های آموزش آنلاین و ارتباط با صنعت رو را بندازیم و از عواید اینکار برای پاگیر کردن مدیران بخش ها و کاربران فعالش استفاده کنیم. ;)

شاید به بند 7 اعتراض وارد بشه...ولی باید قبول داشته باشیم...مدیریت بیش از 1 سال یا آدم رو از کارش زده میکنه یا وابستگی ایجاد میکنه و یا اینکه کاربران فعال رو با سد عدم پیشرفت مواجه میکنه...باید به تمامی فعالان این تضمین داده بشه که روزی خود اونها هم به میدیریت دست پیدا میکنن.

===================================

البته اینم بگم...من یه مدت غیبت کبری داشتم...بدین منظور شاید با یکسری تقسیمات تالار آشنا نباشم و ایرداتی تو طرحم مطرح باشه.:icon_redface:

===================================

الان که داشتم نظر حسین رو میخوندم...دیدم نظرمون تا حدودی به هم نزدیکه!:icon_pf (34):(الان ملت میگن کپی پیست کردم!)

لینک به دیدگاه

درود آقا امین بازگشتتون رو خیر مقدم میگم و خیلی خوشحالم که شما بازگشتید، امیدوارم با حضور شما و سایر دوستان در مسیر صحیح بهتر حرکت کنیم:icon_gol:

در مورد موضوع اولی که فرمودید همچین تاپیکی هست اما زیاد مورد توجه کاربران قرار نمیگیره...

نقد و بررسی: مرجع شناسایی اعضا محترم تالار مکانیک , تواناییها و سوابق ...

ولی باید یک بازنگری در جذب کاربر برای پست زدن در این تاپیک کرد.

در بخش هیئت علمی جلسات مکرری برگزار میشه و تصمیماتی گرفته میشه ولی بدلیل اینکه از سوی کاربران مورد توجه قرار نمیگیره قضیه مسکوت میشه...دو موضوع اخیر نشریه و مسابقه توانایی انتقال مفاهیم است. که اصلا از طرف کاربران مکانیک مورد حمایت قرار نگرفت.

در مورد آموزش نرم افزار که من نظرم اینه که به جای تایپ از شیوه های تصویر برداری برای آموزش استفاده کنیم و نظیر این کار در تاپیک PDMS اجرا شد که باز مورد توجه کاربران قرار نگرفت.و یا خیلی ها فقط دانلود کردن و رفت...

اما در مورد ارتباط با صنعت اگر بیشتر توضیح بفرمایید ممنون میشم.

متشکرم که در بحث شرکت کردید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

درود! :ws3:

نه بابا...با اومدن من به تنها که چیزی عوض نمیشه...باید برنامه ای ریخت تا خیلیای دیگه رو بیاریم تو گود...من که فسیل شدم رفت...امید ما به جوانان مملکت است.:whistle:

تاپیکی که من مد نظرمه باید کمی فعالتر از اون تاپیک باشه...باید تنها کاربرانی که قصد فعالیت دارن توش پست داده باشن...یعنی یجوری احساس تعهد به گردن کاربران گذاشته بشه.

میدونید مشکل فروم ما دقیقاً چیه؟

ما نمیدونیم چی از کاربرانمون می خوایم...هدفمون رو برای آینده ترسیم نمیکنیم...شاید هم اگر کردیم کاربران رو از اهدافمون مطلع نمیکنیم... تقریباً همه ی کاربران مکانیک دوست دارن با نرم افزار Solidworks یا دست کم یک نرم افزار طراحی آشنا بشن...ولی وقتی منِ نوعی نمیام تو آموزشام از کاربران مکانیک کار بکشم و بهشون تکلیف بدم یا به نوعی راه یاد گرفتن رو براشون مشخص کنم...اونا یادگیری این نرم افزار رو میذارن واسه اولویت های بعدی...و تفریح و سرگرمی اولویت های بالاتری از یادگیری این نرم افزار حیاتی رو تصاحب میکنه....و اون کاربر تنها زمانی فیلش یاد هندوستان میکنه که استادش تو دانشگاه ازش پروژه می خواد :icon_redface:

این شیوه ی آموزشی غلطه!

نباید بذاریم کاربر معلمش رو دور بزنه و آرشیوی از آموزشها رو داشته باشه ولی هیچکدوم رو حتی مرور نکنه.اینجاست که بحث آموزش آنلاین میاد وسط...باید حس خلاء دانش رو تو کاربران بیدار کرد...وقتی من کتاب آموزش Solidworks رو تو هاردم داشته باشم...خیالم جمه که یه استاد تو هاردم دارم...ولی وقتی احساس نیاز کنیم...صفحات اون کتاب رو با ترس و لرز ورق میزنیم!

با آموزش آنلاین کاربر در حد سوادش مطلب جدید گیرش میاد...شاید ما ندونیم نقطه ی صفر دانشمون کجاست...جایی که تراکم اطلاعات جدید ثبت شده در مغز اجازه ورود مطالب جدید به مغز رو نمیده (شاید این حالت تو کلاسهای حضوری براتون پیش اومده باشه) ولی با کمک آموزش و آزمون های آنلاین این نقطه کاملاً قابل کشف و بهبوده...

برای آموزش آنلاین میشه این شرط رو گذاشت...

هزینه ی 100 ساعت دوره ی حضوری Solidworks تا اونجایی که میدونم 150هزار تومنه.

ما میتونیم تو آموزشگاه آنلاین این هزینه رو به 50 هزار تومن کاهش بدیم و شرط بذاریم که در صورت قبولی در آزمون نهایی 40% هزینه به کاربر باز گردونده میشه.

خود این نکته باعث ترغیب و احساس مسئولیت تو کاربر میشه تا با روالی که استاد مشخص کرده درس رو پیش ببره...و به قولی از زیر کار در نره!

مبحث آزمون آنلاین خیلی گستردست و توضیحات کاملش موضوع تاپیک رو به انحراف میکشونه...ولی تنها چیزی که میتونم بگم اینه که ایجاد چنین امکانی تو سایت (اونم تو بخش های آموزشیش) واقعاً ضروریه...

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

ارتباط با صنعت...واژه ایه که من از روی درس کارآموزی ورداشتم...چون خیلی نزدیکی بینشون احساس میشه!:icon_redface:

نمیدونم تابحال به سایت GrabCAD سر زدید یا نه...ولی چیزی که در وهله اول نظر آدم رو به خودش جلب میکنه،تعداد کاربران سایت و مسابقاتشه.

موضوع ارتباط با صنعتی که من در ذهن دارم در ارتباط با بخش مسابقات این سایته...این سایت واسطه ایست بین کاربران از کل دنیا و شرکت و کمپانی ها.

شاید بپرسید چجوری؟

این سایت محلیه که شرکتها برای بدست آوردن محصول اولیه یا محصولی جدید مبلغی رو هزینه میکنن که قسمتی از این مبلغ به سایت بصورت سود معامله(حق دلالی:ws3:) تعلق میگیره و بخش دیگش صرف مسابقه ای میشه که کاربران سایت توش شرکت میکنن...شرکت اون بخش از هزینه رو بعنوان پاداش به نفر یا نفرات برتر مسابقات اهدا میکنه...از تی شرت گرفته تا کارت گرافیک Quadro 6000 و 5000$ وجه نقد!:ws37:

سوالی که برای من ایجاد شده اینه...چرا ما نتونیم مشابه این سایت رو تو ایران تاسیس کنیم؟

میتونیم از همینجا شروع کنیم...میتونیم ، ولی به کاربران متخصص نیاز داریم...باید اول بنیه دانش مهندسی سایت رو بالا ببریم...

برای اینکار هم باید نیرو جذب سایت کنیم...باید این نیرو ها رو سازمان دهی و بهشون جهت بدیم.

این سایت تو زمینه ی طراحی CAD جلو رفته...ما میتونیم تو تمامی شاخه های مهندسی بسطش بدیم.

لینک به دیدگاه
درود! :ws3:

نه بابا...با اومدن من به تنها که چیزی عوض نمیشه...باید برنامه ای ریخت تا خیلیای دیگه رو بیاریم تو گود...من که فسیل شدم رفت...امید ما به جوانان مملکت است.:whistle:

تاپیکی که من مد نظرمه باید کمی فعالتر از اون تاپیک باشه...باید تنها کاربرانی که قصد فعالیت دارن توش پست داده باشن...یعنی یجوری احساس تعهد به گردن کاربران گذاشته بشه.

میدونید مشکل فروم ما دقیقاً چیه؟

ما نمیدونیم چی از کاربرانمون می خوایم...هدفمون رو برای آینده ترسیم نمیکنیم...شاید هم اگر کردیم کاربران رو از اهدافمون مطلع نمیکنیم... تقریباً همه ی کاربران مکانیک دوست دارن با نرم افزار Solidworks یا دست کم یک نرم افزار طراحی آشنا بشن...ولی وقتی منِ نوعی نمیام تو آموزشام از کاربران مکانیک کار بکشم و بهشون تکلیف بدم یا به نوعی راه یاد گرفتن رو براشون مشخص کنم...اونا یادگیری این نرم افزار رو میذارن واسه اولویت های بعدی...و تفریح و سرگرمی اولویت های بالاتری از یادگیری این نرم افزار حیاتی رو تصاحب میکنه....و اون کاربر تنها زمانی فیلش یاد هندوستان میکنه که استادش تو دانشگاه ازش پروژه می خواد :icon_redface:

این شیوه ی آموزشی غلطه!

نباید بذاریم کاربر معلمش رو دور بزنه و آرشیوی از آموزشها رو داشته باشه ولی هیچکدوم رو حتی مرور نکنه.اینجاست که بحث آموزش آنلاین میاد وسط...باید حس خلاء دانش رو تو کاربران بیدار کرد...وقتی من کتاب آموزش Solidworks رو تو هاردم داشته باشم...خیالم جمه که یه استاد تو هاردم دارم...ولی وقتی احساس نیاز کنیم...صفحات اون کتاب رو با ترس و لرز ورق میزنیم!

با آموزش آنلاین کاربر در حد سوادش مطلب جدید گیرش میاد...شاید ما ندونیم نقطه ی صفر دانشمون کجاست...جایی که تراکم اطلاعات جدید ثبت شده در مغز اجازه ورود مطالب جدید به مغز رو نمیده (شاید این حالت تو کلاسهای حضوری براتون پیش اومده باشه) ولی با کمک آموزش و آزمون های آنلاین این نقطه کاملاً قابل کشف و بهبوده...

برای آموزش آنلاین میشه این شرط رو گذاشت...

هزینه ی 100 ساعت دوره ی حضوری Solidworks تا اونجایی که میدونم 150هزار تومنه.

ما میتونیم تو آموزشگاه آنلاین این هزینه رو به 50 هزار تومن کاهش بدیم و شرط بذاریم که در صورت قبولی در آزمون نهایی 40% هزینه به کاربر باز گردونده میشه.

خود این نکته باعث ترغیب و احساس مسئولیت تو کاربر میشه تا با روالی که استاد مشخص کرده درس رو پیش ببره...و به قولی از زیر کار در نره!

مبحث آزمون آنلاین خیلی گستردست و توضیحات کاملش موضوع تاپیک رو به انحراف میکشونه...ولی تنها چیزی که میتونم بگم اینه که ایجاد چنین امکانی تو سایت (اونم تو بخش های آموزشیش) واقعاً ضروریه...

ایشالا برنامش رو میریزیم که خیلی های دیگه هم برگردن...آقا اسماعیل هم خیلی به این موضوع متمایل هستن...بهر حال شما هر کدوم یک وزنه برای تالار هستید:ws3:

آخه یکی از مشکلات اینه که کاربران اصلا تمایل به همکاری ندارن...لذت ارسال پست در تالار مکانیک چند نفر مگر اصلا در تالار بحث ها رو دنبال میکنند؟ شاید ما سلیقه بچه ها رو نمیدونیم...

بله شاید یکی از مشکلات همین باشه که اساسنامه مشخصی نداریم و هر مدیری اهداف خودش رو داره..البته این خوبه ولی گاهی اوقات موجب موازی کاری میشه.

نظیر این پیشنهاد شما رو آقا امیر (amirgb) چند وقت پیش دادن ولی با این شیوه که کاربرانی که میخواهند آموزش ببینن ابتدا اعلام آمادگی کنند و سپس در یک فایل PDF قسمتی از آموزش ها که در اختیار عموم گذاشته نمیشه براشون ارسال بشه و این در اختیار گذاشتن اطلاعات وابسته به فعالیت و همکاری کاربر باشه..(باا توجه به اینکه پیغام های پروفایل پاک شد اصل پیشنهاد یادم نیست...برداشت خودم رو نوشتم.) ولی باز چون استقبال چندانی از تاپیک های آموزشی نبود فعلا موضوع دنبال نشد.

با اصل موضوع آموزش آنلاین موافقم ولی نحوه اجراش رو نمیدونم...چون کاربری که تا بحال آموزش استاد رو ندیده چجوری حاضر بشه وجهی پرداخت کنه ...مسلما اساتید قوی در تالار داریم که بدون هیچ چشم داشت مادی فعالیت میکنند....ولی جذب کاربران پر کار و علاقه مند به یادگیری به اموختن و دنبال کننده مطلب یکم سخت تره..چون اینجوری استاد اگر تمایلی نبینه به مرور سرد میشه...

لینک به دیدگاه
ارتباط با صنعت...واژه ایه که من از روی درس کارآموزی ورداشتم...چون خیلی نزدیکی بینشون احساس میشه!:icon_redface:

نمیدونم تابحال به سایت

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
سر زدید یا نه...ولی چیزی که در وهله اول نظر آدم رو به خودش جلب میکنه،تعداد کاربران سایت و مسابقاتشه.

موضوع ارتباط با صنعتی که من در ذهن دارم در ارتباط با بخش مسابقات این سایته...این سایت واسطه ایست بین کاربران از کل دنیا و شرکت و کمپانی ها.

شاید بپرسید چجوری؟

این سایت محلیه که شرکتها برای بدست آوردن محصول اولیه یا محصولی جدید مبلغی رو هزینه میکنن که قسمتی از این مبلغ به سایت بصورت سود معامله(حق دلالی:ws3:) تعلق میگیره و بخش دیگش صرف مسابقه ای میشه که کاربران سایت توش شرکت میکنن...شرکت اون بخش از هزینه رو بعنوان پاداش به نفر یا نفرات برتر مسابقات اهدا میکنه...از تی شرت گرفته تا کارت گرافیک Quadro 6000 و 5000$ وجه نقد!:ws37:

سوالی که برای من ایجاد شده اینه...چرا ما نتونیم مشابه این سایت رو تو ایران تاسیس کنیم؟

میتونیم از همینجا شروع کنیم...میتونیم ، ولی به کاربران متخصص نیاز داریم...باید اول بنیه دانش مهندسی سایت رو بالا ببریم...

برای اینکار هم باید نیرو جذب سایت کنیم...باید این نیرو ها رو سازمان دهی و بهشون جهت بدیم.

این سایت تو زمینه ی طراحی CAD جلو رفته...ما میتونیم تو تمامی شاخه های مهندسی بسطش بدیم.

ایده تون خیلی عالیه...بسیاری از دوستان دیگر هم همین بحث رو همیشه بیان کردن ولی شیوه بیان شما بسیار قابلیت عملی شدن رو داره مگر اینکه یک پشتیبان صنعتی پیدا کنیم...بنظرتون صنعت ما قابلیت پشتیبانی رو داره؟ این قسمت قضیه حل بشه واسه ما بقیش من به شما اطمینان میدم....
لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
ایشالا برنامش رو میریزیم که خیلی های دیگه هم برگردن...آقا اسماعیل هم خیلی به این موضوع متمایل هستن...بهر حال شما هر کدوم یک وزنه برای تالار هستید:ws3:

آخه یکی از مشکلات اینه که کاربران اصلا تمایل به همکاری ندارن...لذت ارسال پست در تالار مکانیک چند نفر مگر اصلا در تالار بحث ها رو دنبال میکنند؟ شاید ما سلیقه بچه ها رو نمیدونیم...

بله شاید یکی از مشکلات همین باشه که اساسنامه مشخصی نداریم و هر مدیری اهداف خودش رو داره..البته این خوبه ولی گاهی اوقات موجب موازی کاری میشه.

نظیر این پیشنهاد شما رو آقا امیر (amirgb) چند وقت پیش دادن ولی با این شیوه که کاربرانی که میخواهند آموزش ببینن ابتدا اعلام آمادگی کنند و سپس در یک فایل PDF قسمتی از آموزش ها که در اختیار عموم گذاشته نمیشه براشون ارسال بشه و این در اختیار گذاشتن اطلاعات وابسته به فعالیت و همکاری کاربر باشه..(باا توجه به اینکه پیغام های پروفایل پاک شد اصل پیشنهاد یادم نیست...برداشت خودم رو نوشتم.) ولی باز چون استقبال چندانی از تاپیک های آموزشی نبود فعلا موضوع دنبال نشد.

با اصل موضوع آموزش آنلاین موافقم ولی نحوه اجراش رو نمیدونم...چون کاربری که تا بحال آموزش استاد رو ندیده چجوری حاضر بشه وجهی پرداخت کنه ...مسلما اساتید قوی در تالار داریم که بدون هیچ چشم داشت مادی فعالیت میکنند....ولی جذب کاربران پر کار و علاقه مند به یادگیری به اموختن و دنبال کننده مطلب یکم سخت تره..چون اینجوری استاد اگر تمایلی نبینه به مرور سرد میشه...

اسمال آقا تراوزوئین واسه خودشون...:w02:

من ازون سیب زمینیام که وقتی مقدار وزنه روند نمیاد یکی میندازن تو سینی!:ws28:

نگید اینو...نگید که تمایل ندارن...بهتره بگیم بستر فراهم نیست برای فعالیتشون....مسیر فعالیتشون مشخص نیست...کاربری فعالیت در شاخه ای رو آغاز میکنه که هیشکی غیر خودش علاقه ای به اون بحث نداره و اون کاربر تنها میمونه...این وظیفه مدیران بخشه که کمکش کنن تا شاخ و برگ بدن به فعالیت اون کاربر!

امیر آقا استاد ماست...ولی دیگه شیوه ی آموزش از طریق pdf جاشو به آموزش اینتراکتیو یا آموزش از طریق فایل های فلش داده...اینجوری از کپی کردن هم جلوگیری میشه.

استقبال میشه...باور کنید نزدیک به 80-90 درصد میهمانان انجمن به دنبال دانلود اومدن...یا آموزش یا یه فایل دیگه!

نحوه ی آموزشش رو اگر خواهان باشید میتونید با هماهنگی با ممد یه تاپیکی بزنیم تا اونجا کامل توضیحاتش رو بدیم...بحث هزینه صرفاً برای پول کشیدن از مردم نیست...بلکه برای ایجاد حس مسئولیت برای دانشجوئه...ممد خودش خیلی داره تلاش میکنه در این راستا.:a030:

یادمه استاد تربیت بدنیمون میگفت کفش می خواید بخیرید برید گرونترینشو بخرید...چون هم جنسش خوب میشه و هم بهتون انگیزه میده واسه ورزش کردن!:icon_redface:

نگران استقبال نباشید...حتماً قسمتی از آموزشها رو برای عموم باز میذاریم تا با روند کار و نحوه ی آموزش استاد آشنا بشن.

روش کار آموزش آنلاین اینطوری نیست که کارو وسط راه ول کنه...استادا باید حتی تا آزمون های پایانی رو تحویل آنالیزور سایت بدن تا بررسی کنه و اگر سیلابسها و آزمون ها مورد تآیید اون فرد بود بخش اون درسی که قراره آموزش داده بشه آنلاین میشه...دقیقاً مثل ساخت فیلم.:ws37:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
ایده تون خیلی عالیه...بسیاری از دوستان دیگر هم همین بحث رو همیشه بیان کردن ولی شیوه بیان شما بسیار قابلیت عملی شدن رو داره مگر اینکه یک پشتیبان صنعتی پیدا کنیم...بنظرتون صنعت ما قابلیت پشتیبانی رو داره؟ این قسمت قضیه حل بشه واسه ما بقیش من به شما اطمینان میدم....

میدونستم...من باید رئیس جمهور بشم...:4564:

قابلیتش رو داره...ولی نه بین شرکت های دولتی...ما باید بین شرکت های خصوصی مانور بدیم...چون دولتیارو رانت خوارا قبضه کردن و اجازه ی فعالیت به ما رو نخواهند داد...این قضیه رو از نزدیک شاهد بودم.

لازمه ی انجام این پروسه رو هم گفتم...اول باید اکیپ های مهندسیمون رو تقویت کنیم و کارگاه هایی تشکیل بدیم تا به اون شرکت ها نشون بدیم که لایق همکاری با اونها هستیم...وگرنه من کسی رو نمیشناسم در ازای کار ناقص یا خراب اعتماد کنه و پولی بده!:icon_redface:

تو آینده باید همکاری با سایتهای مشابه انجمن خودمون رو هم در نظر بگیریم...دیگه الان عصر عصر رقابت نیست...اگر بخوایم کاری به این بزرگی رو انجام بدیم نباید تنهایی انجامش بدیم...چون هرچه جامعمون وسیعتر باشه احتمال موفقیت و اعتبارمون بالاتر میره.

لینک به دیدگاه

نحوه ی آموزشش رو اگر خواهان باشید میتونید با هماهنگی با ممد یه تاپیکی بزنیم تا اونجا کامل توضیحاتش رو بدیم...بحث هزینه صرفاً برای پول کشیدن از مردم نیست...بلکه برای ایجاد حس مسئولیت برای دانشجوئه...ممد خودش خیلی داره تلاش میکنه در این راستا.:a030:

یادمه استاد تربیت بدنیمون میگفت کفش می خواید بخیرید برید گرونترینشو بخرید...چون هم جنسش خوب میشه و هم بهتون انگیزه میده واسه ورزش کردن!:icon_redface:

نگران استقبال نباشید...حتماً قسمتی از آموزشها رو برای عموم باز میذاریم تا با روند کار و نحوه ی آموزش استاد آشنا بشن.

روش کار آموزش آنلاین اینطوری نیست که کارو وسط راه ول کنه...استادا باید حتی تا آزمون های پایانی رو تحویل آنالیزور سایت بدن تا بررسی کنه و اگر سیلابسها و آزمون ها مورد تآیید اون فرد بود بخش اون درسی که قراره آموزش داده بشه آنلاین میشه...دقیقاً مثل ساخت فیلم.:ws37:

پس یک تاپیک در بخش انقلاب آموزشی بزنید و نظراتتون رو اونجا اعلام کنید.:w16: متوجه منظورتون شدم ولی خواستم همه جوانب رو سنجیده باشیم.

آره خیلی خوبه...واسه سالید ورک شما، کتیا اقا جعفر و آقای موسویان ، PDMS هم آقا حامد رو داریم...آیا شما سه نفر حاضر به همکاری هستید؟ به مرور استعداد بقیه هم کشف میشه ولی خب برای شروع نیاز به چند داوطلب داریم:w02: یعنی حاضر هستید این مقدار وقت بزارید؟

میدونستم...من باید رئیس جمهور بشم...:4564:

قابلیتش رو داره...ولی نه بین شرکت های دولتی...ما باید بین شرکت های خصوصی مانور بدیم...چون دولتیارو رانت خوارا قبضه کردن و اجازه ی فعالیت به ما رو نخواهند داد...این قضیه رو از نزدیک شاهد بودم.

لازمه ی انجام این پروسه رو هم گفتم...اول باید اکیپ های مهندسیمون رو تقویت کنیم و کارگاه هایی تشکیل بدیم تا به اون شرکت ها نشون بدیم که لایق همکاری با اونها هستیم...وگرنه من کسی رو نمیشناسم در ازای کار ناقص یا خراب اعتماد کنه و پولی بده!:icon_redface:

تو آینده باید همکاری با سایتهای مشابه انجمن خودمون رو هم در نظر بگیریم...دیگه الان عصر عصر رقابت نیست...اگر بخوایم کاری به این بزرگی رو انجام بدیم نباید تنهایی انجامش بدیم...چون هرچه جامعمون وسیعتر باشه احتمال موفقیت و اعتبارمون بالاتر میره.

میشه موضوع رو باز بیشتر باز کنید؟ چه کارگاههایی؟ چه تخصص هایی؟ افرادی که ما میشناسیم همه تخصص های مختلفی دارن که باید به خوبی بینشون ارتباط برقرار کرد.اما برای جهت دهی ارتباط نیاز به حرکت در یک مسیر جهت دار هستش...اینجا فعالیت های بین رشته ای هم ارزش پیدا میکنه. بهتر نیست برای شروع یک زمینه رو مشخص کنیم همزمان هم مهارت های بچه ها رو جهت دهی کرد و هم با شرکت های مرتبط وارد بحث شد؟

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
پس یک تاپیک در بخش انقلاب آموزشی بزنید و نظراتتون رو اونجا اعلام کنید.:w16: متوجه منظورتون شدم ولی خواستم همه جوانب رو سنجیده باشیم.

آره خیلی خوبه...واسه سالید ورک شما، کتیا اقا جعفر و آقای موسویان ، PDMS هم آقا حامد رو داریم...آیا شما سه نفر حاضر به همکاری هستید؟ به مرور استعداد بقیه هم کشف میشه ولی خب برای شروع نیاز به چند داوطلب داریم:w02: یعنی حاضر هستید این مقدار وقت بزارید؟

میشه موضوع رو باز بیشتر باز کنید؟ چه کارگاههایی؟ چه تخصص هایی؟ افرادی که ما میشناسیم همه تخصص های مختلفی دارن که باید به خوبی بینشون ارتباط برقرار کرد.اما برای جهت دهی ارتباط نیاز به حرکت در یک مسیر جهت دار هستش...اینجا فعالیت های بین رشته ای هم ارزش پیدا میکنه. بهتر نیست برای شروع یک زمینه رو مشخص کنیم همزمان هم مهارت های بچه ها رو جهت دهی کرد و هم با شرکت های مرتبط وارد بحث شد؟

هان؟! :w58:

چرا من آخه؟

اگه رئیس تالار بزنه بهتر نیست؟

یا روبان و قیچی رو بدیم دست ممد...:ws3:(حالا این انقلاب آموزشی کجا هست؟!:ws52:)

اینجوری جماعت بیشتر حساب میبرن...:banel_smiley_4:...از استاد امیر جی.بی هم بخواید بیان فعالیت کنن...کار آموزش بصورت گروهی باشه بهتر جواب میده...با شما و امیر میشیم 6 نفر...مهندس بهروز تو بخش آباکوس هم همراه با آقا جعفر میتونن بخش آموزش آباکوس رو راه بندازن...

به یک فرد قابل اعتمادی هم نیاز داریم که فایل های آموزشی رو مرتب کنه و برای بهره برداری تو سایت آموزشی قرار بده..این فرد باید ادیتور خوبی هم باشه و تا حدودی هم به برنامه نویسی و طراحی سایت وارد باشه...احتمالاً میندازیم گردن مدیر اجرایی سایت!:whistle:

داوطلب که من هستم ولی یه دست صدا نداره...با اساتیدی که نام بردید هم باید هماهنگی صورت بگیره تا اساس نامه ای برای کارمون بنویسیم و کارها رو طبق یک پروسه ی مشخص جلو ببریم.

بخش آموزش سایت هم در حال تکمیل شدنه...تا وقتی که اون آماده میشه ما باید فایل های آموزشیمون رو آماده کرده باشیم.

=====================================

چندی پیش از غیبت کبری این جانب،فک کنم تو بخش پیشنهادات همین تالار بود...گفتم که بیاید تاپیکی ایجاد کنیم تا دوستانی که فعالیت عملی دارن و با صنعت ارتباط دارن تجربه های شخصیشون رو اونجا مطرح کنن.

اون تاپیک الان به دردمون میخورد.:icon_redface:

ما به افرادی با تجربه ی عملی نیاز داریم که تا حدودی خط حرکتمون و نیازهایی که شرکت ها دارن رو برامون مشخص کنن تا ما هم نسبت به اون نیازها کارگاه هامون رو راه بندازیم.

فرض کنید دوستی پیدا شد و گفت که شرکت XXX اکثراً به طراحی کانال کولر نیاز داره و تو بخش آنالیز سیال گیر میکنه...ما هم میتونیم سفارش فرضی،در نظر بگیریم و اون رو بدیم به اکیب طراحی و آنالیزی که از قبل تو سایتمون سازمان دهی شدن و میزان رضایت از کار رو از اون دوستمون جویا شیم.

البته فکر کنم این طرح ارتباط با صنعت همین الان جواب نده...ما باید اول نیروی فعالمون رو شناسایی و جمع آوری کنیم...آموزششون بدیم...تستشون کنیم و فعالیتشون رو زیر نظر بگیریم بعد دست به فعالیت تو صنعت بزنیم.:ws38:

لینک به دیدگاه
هان؟! :w58:

چرا من آخه؟

اگه رئیس تالار بزنه بهتر نیست؟

یا روبان و قیچی رو بدیم دست ممد...:ws3:(حالا این انقلاب آموزشی کجا هست؟!:ws52:)

اینجوری جماعت بیشتر حساب میبرن...:banel_smiley_4:...از استاد امیر جی.بی هم بخواید بیان فعالیت کنن...کار آموزش بصورت گروهی باشه بهتر جواب میده...با شما و امیر میشیم 6 نفر...مهندس بهروز تو بخش آباکوس هم همراه با آقا جعفر میتونن بخش آموزش آباکوس رو راه بندازن...

به یک فرد قابل اعتمادی هم نیاز داریم که فایل های آموزشی رو مرتب کنه و برای بهره برداری تو سایت آموزشی قرار بده..این فرد باید ادیتور خوبی هم باشه و تا حدودی هم به برنامه نویسی و طراحی سایت وارد باشه...احتمالاً میندازیم گردن مدیر اجرایی سایت!:whistle:

داوطلب که من هستم ولی یه دست صدا نداره...با اساتیدی که نام بردید هم باید هماهنگی صورت بگیره تا اساس نامه ای برای کارمون بنویسیم و کارها رو طبق یک پروسه ی مشخص جلو ببریم.

بخش آموزش سایت هم در حال تکمیل شدنه...تا وقتی که اون آماده میشه ما باید فایل های آموزشیمون رو آماده کرده باشیم.

=====================================

چندی پیش از غیبت کبری این جانب،فک کنم تو بخش پیشنهادات همین تالار بود...گفتم که بیاید تاپیکی ایجاد کنیم تا دوستانی که فعالیت عملی دارن و با صنعت ارتباط دارن تجربه های شخصیشون رو اونجا مطرح کنن.

اون تاپیک الان به دردمون میخورد.:icon_redface:

ما به افرادی با تجربه ی عملی نیاز داریم که تا حدودی خط حرکتمون و نیازهایی که شرکت ها دارن رو برامون مشخص کنن تا ما هم نسبت به اون نیازها کارگاه هامون رو راه بندازیم.

فرض کنید دوستی پیدا شد و گفت که شرکت XXX اکثراً به طراحی کانال کولر نیاز داره و تو بخش آنالیز سیال گیر میکنه...ما هم میتونیم سفارش فرضی،در نظر بگیریم و اون رو بدیم به اکیب طراحی و آنالیزی که از قبل تو سایتمون سازمان دهی شدن و میزان رضایت از کار رو از اون دوستمون جویا شیم.

البته فکر کنم این طرح ارتباط با صنعت همین الان جواب نده...ما باید اول نیروی فعالمون رو شناسایی و جمع آوری کنیم...آموزششون بدیم...تستشون کنیم و فعالیتشون رو زیر نظر بگیریم بعد دست به فعالیت تو صنعت بزنیم.:ws38:

گروه انقلاب آموزشی

آخه شما و یا مدیر تالار چه تفاوتی داره..مهم تفکر پشت قضیه هست.... و اینکه ایشون در حال حاضر خیلی گرفتارن ... و بنظرم تفکر افراد مهم است نه سمتی که دارن اینجوری سایر کاربرها هم یاد میگیرن که می تونن نظر بدن..بهر حال هر جور خودتون صلاح میدونید...:icon_gol:

اصلا شما از آقا بهروز خبر دارید؟ با ایشون در ارتباط هستید؟ چون مدتی هست که فعالیت نکردن؟

چقدر کار باید بلد باشه...مدیر اجرایی آقا محمد منظورتون هست دیگه؟منم موافقم.

من بقیه دوستان هم دعوت میکنم تا اگر نظر مساعد داشتن بحث رو ادامه بدیم...فقط آقا بهروز با شما.

برای تشخیص نیازهای صنعتی نیاز به افرادی با دید صنعتی داریم..

به آقای نسیمی هم میل دادم امیدوارم ایشون هم نظر خودشون رو بگن...شما هم با آقا سجاد صحبت کنید..اگر اولین پروژه فرضی مون نیروگاهیی باشه خیلی خوبه...بعد از مشخص شدن صورت مساله نیازهای مرتبط شناسایی شده و در جهت آن به جذب کاربر و ارائه آموزش پرداخته و به آهستگی حرکت خودمون رو آغاز میکنیم.

لینک به دیدگاه

اصولاً تالار گفتگو برای تبادل اطلاعات به کار میره

به عبارت بهتر پرسش و پاسخ

بعضی ها حرفه ای ترند و سوال بقیه رو جواب میدن و بعضی فقط سوال می پرسن

زمانی که هر کس در حوزه تخصصی خودش خیلی خوب کار کرده باشه می تونه موجب پیشرفت بقیه هم بشه

مثلاً تاپیک catia در باشگاه مهندسان این حالت رو پیدا کرده. بنده خودم در اون تاپیک فعالیت زیادی داشتم

و سعی کردم در این انجمن هم تا جایی که در توان دارم کار کنم.

ولی چند نکته نباید یادمون بره.

1- کسانی که حرفه ای تر کار می کنن زمان محدودی دارن این یک واقعیته

به این دلیل که بیشتر وقتشون رو باید روی کاری متمرکز کنن که درآمد مالی براشون داشته باشه

ولی این جور تالارها هیچگونه درآمدی براشون نداره

2- اکثر اوقات کاربران در اینترنت دنبال این هستند که توی یکی از این تالارهای گفتگو خیلی سریع

مطلب مورد نظر خودشون رو پیدا کنن و بزنن به چاک (بیشتر دنبال ماهی هستند تا ماهی گیری)

اینطوری کسی به فکر پیشرفت نیست

3- متاسفانه توی این انجمن یه مقدار لوس بازی زیاد هست (انجمن های دیگه رو نمی دونم)

به نظر من بالا بردن حجم دیتابیس سایت با پیام های تبریک تولد و صندلی داغ و ... زیاد لازم نیست

باید منظور اصلی از پیشرفت به درستی تفهیم بشه. چنین تالارهایی اصولاً ظرفیت پیشرفت خیلی زیاد رو ندارن

فقط در حد پرسش و پاسخ کفایت می کنه.

گروه های کاری اینترنتی هم تا زمانی که پای سرمایه در میون نباشه جواب نمیده. مثلاً اگر بخوایم یه گروه کاری

طراحی مهندسی راه بندازیم اولش همه میان تشکر می کنن و میگن ما هم هستیم. موقع عمل که میشه همه میگن

من نمی رسم ، وقت ندارم ...

ولی تنها پیشنهاد مفیدی که می تونم بدم اینه که

فکر می کنم با بالابردن حجم آپلود برای کسانی که واقعاً حرفی برای گفتن دارن و می خوان مطالبشون رو که حاصل زحماتشون

هست برای بقیه به اشتراک بذارن، پیشرفت خوبی در بخش مکانیک حاصل بشه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار،

راستش برای کسی مثل من با سطح تجربه (فعالیت در سایت) و دانش کم نسبت به عزیزانیکه دیدگاهاشونو رو بیان کردن و پیشنهادهایی برا این موضوع دادن نظر دادن سخته و جرات میخواد.سعی میکنم مشکلات خودمو بیان کنم شاید مفید باشه، موضوع اینکه شخصا دوست دارم تا اونجاکه در توانمه در تالار فعالیت داشته باشم اما زمان آزاد زیادی در روز ندارم ، دقیقا نمیدونم در چه زمینه هایی میتونم کارآمدتر باشم و مطالب و موضوعاتی که در دست دارم تا چه حد میتونه مفید باشه و حتی تکراری نباشه (چون فرصت اینو ندارم که درمورد تکراری بودن یا نبودنشون تحقیق کنم) ... شاید اگر تعدادی از کاربران باسابقه مسئول جمع آوری مطالب مقالات و تحقیقات باشن یه نظمی صورت بگیره و نیازها، نوع فعالیتها وتواناییهای افراد مشخص بشه، اینجوری شاید کاربران تازه وارد هم بتونن راحت تر و سریع تر تو مسیر بیوفتن و فعالیتهایی داشته باشن. اگر ناآگاهانه نظر دادم عذر خواهی میکنم.:icon_redface:

لینک به دیدگاه
با عرض سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار،

راستش برای کسی مثل من با سطح تجربه (فعالیت در سایت) و دانش کم نسبت به عزیزانیکه دیدگاهاشونو رو بیان کردن و پیشنهادهایی برا این موضوع دادن نظر دادن سخته و جرات میخواد.سعی میکنم مشکلات خودمو بیان کنم شاید مفید باشه، موضوع اینکه شخصا دوست دارم تا اونجاکه در توانمه در تالار فعالیت داشته باشم اما زمان آزاد زیادی در روز ندارم ، دقیقا نمیدونم در چه زمینه هایی میتونم کارآمدتر باشم و مطالب و موضوعاتی که در دست دارم تا چه حد میتونه مفید باشه و حتی تکراری نباشه (چون فرصت اینو ندارم که درمورد تکراری بودن یا نبودنشون تحقیق کنم) ... شاید اگر تعدادی از کاربران باسابقه مسئول جمع آوری مطالب مقالات و تحقیقات باشن یه نظمی صورت بگیره و نیازها، نوع فعالیتها وتواناییهای افراد مشخص بشه، اینجوری شاید کاربران تازه وارد هم بتونن راحت تر و سریع تر تو مسیر بیوفتن و فعالیتهایی داشته باشن. اگر ناآگاهانه نظر دادم عذر خواهی میکنم.:icon_redface:

درود...از حضورتون متشکرم:icon_gol:

همه ما ساعاتی رو در اینجا میگذورنیم، ساعاتی که برای ما ارزشمند استو مسلما میخواهیم حداکثر بهره وری از اون رو داشته باشیم...قصدمون هم این است که کاربران تالار مکانیک به جای اینکه بگن وقت ندارم که اینجا سپری بشه به جایی برسیم که حداکثر بهره وری رو از سایت داشته باشن و از این رهگذر به هم کمکی کرده باشیم.

متاسفانه از یک سمت دوستان تازه وارد خجالت میکشن در بحث ها شرکت کنند و از سمت دیگه دوستان قدیمی فکر میکنند این دوستان تمایل ندارند و بعد از مدتی دلسرد میشن...این شکاف رو یکجوری باید پر کرد...

اما در مورد تکراری بودن مطلب هنگام ارسال مطلب جدید موضاعات مشابه نمایش داده می شود.

پس حتما باید در جمع اوری اطلاعات کاربران بازنگری بسیار جدی نمود...خوشحالم که نظر خودتون رو بیان نمودید و باز هم متشکرم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستای عزیز

از یه طرف خوشحالم که میبینم دوستای مکانیکی هنوز به فکر تالارشون هستن و براش تلاش میکنن از طرف دیگه ناراحت که که تالار مکانیک نیاز به این برنامه ریزیا داره که متاسفانه حتما مشکل داره که دوستان بفکر برطرف کردنش هستن. (البته من خیلی وقته نبودم و امیدوارم اشتباه کرده باشم)

نظرات دوستانو که میخوندم یاد مرحوم تالار عمران افتادم که یه زمانی همین برنامه ریزیها توش انجام میشد. ولی تجربه ای که اونجا داشتیم این بود که به زور و با تشویق و امتیاز و مسئولیت دادن و مدیریت نمیشه یه تالارو موفق کرد. این جور حرکتا درسته که موقتا یه تغییری ایجاد میکنه ولی انرژی که یهو تخلیه بشه دیگه چیزی برا ادامه نداره...

یه تالار باید آروم آروم رشد کنه و اگه نکرد دنبال دلیل بیماریش گشت.

امیدوارم تالار مکانیک مثل همیشه بهترین تالار باشه

لینک به دیدگاه
سلام به همه دوستای عزیز

از یه طرف خوشحالم که میبینم دوستای مکانیکی هنوز به فکر تالارشون هستن و براش تلاش میکنن از طرف دیگه ناراحت که که تالار مکانیک نیاز به این برنامه ریزیا داره که متاسفانه حتما مشکل داره که دوستان بفکر برطرف کردنش هستن. (البته من خیلی وقته نبودم و امیدوارم اشتباه کرده باشم)

نظرات دوستانو که میخوندم یاد مرحوم تالار عمران افتادم که یه زمانی همین برنامه ریزیها توش انجام میشد. ولی تجربه ای که اونجا داشتیم این بود که به زور و با تشویق و امتیاز و مسئولیت دادن و مدیریت نمیشه یه تالارو موفق کرد. این جور حرکتا درسته که موقتا یه تغییری ایجاد میکنه ولی انرژی که یهو تخلیه بشه دیگه چیزی برا ادامه نداره...

یه تالار باید آروم آروم رشد کنه و اگه نکرد دنبال دلیل بیماریش گشت.

امیدوارم تالار مکانیک مثل همیشه بهترین تالار باشه

درود بی کران و ممنون از حضورتون:icon_gol:

همانگونه ای دوستان فرمودن یکی از مشکلات تالار مکانیک نداشتن برنامه ای مدون و حرکت در آن جهت است..با همکاری دوستان در حال یافتن این جهت مناسب و به عبارتی افق چند ساله :whistle:تالار مکانیک هستیم که موضوغ محور شود نه کاربر محور.

منتظر نظرات سازنده شما نیز هستیم که آزموده را آزمودن خطاست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...