رفتن به مطلب

انجام گروهی پروژه های تأسیساتی نمونه

ارسال های توصیه شده

چند روزی هست که خیلی خیلی درگیر هستم. اصلا وقت ندارم. نه اینکه خونه نباشم هااا.

خونه هستم ولی به کارهای بیرون میرسم بیشتر.

دارم تلاش میکنم که بتونم طراحی رو به پایان برسونم.

شانس من مهمون داریم خفن. این چند روز تعطیلی بد دردسری شد :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 119
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 2 هفته بعد...
طراحی کنیم فقط باید این دفعه باید سیستم فن کویل استفاده کنیم و حتما فاضلاب و اب رسانی طراحی بشه

من میخام فقط رو قسمت فن کویلش کار کنم تازه کارم اگه میشه کمکم کنیدالبته با انرژی پلاس میخام طراحی کنم:ws37:

چندتا سوال

1-از کجا بدونم باید چندتا زون در نظر بگیرم و کجاهارو زون بگیرم کجاهارونگیرم؟

2-از کجا باید بدونم چند نفر داخل ساختمون دارن رفت و آمد میکنن و زندگی میکنن؟

فعلا همینا :ws37:

لینک به دیدگاه
من میخام فقط رو قسمت فن کویلش کار کنم تازه کارم اگه میشه کمکم کنیدالبته با انرژی پلاس میخام طراحی کنم:ws37:

چندتا سوال

1-از کجا بدونم باید چندتا زون در نظر بگیرم و کجاهارو زون بگیرم کجاهارونگیرم؟

2-از کجا باید بدونم چند نفر داخل ساختمون دارن رفت و آمد میکنن و زندگی میکنن؟

فعلا همینا :ws37:

واقعا از دوستان معذرت میخوام که نتونستم این پستو ادامه بدم مشکلات کاری پیش اومده

1-عزیز زون نه فضا -جاهایی رو که میخوای سرد کنی یا گرم کنی باید حساب کنی مثلا دستشویی رو گه نه گرم میکنی نه سرد منظور با اون سیستمی که میخوای اجرا کنی منظوره یعنی فن کویل که میخوای کار کنی که تو دتشویی حمام اشپزخونه که نمیزاری پس حساب نکن بقیه رو حساب کن

2 تقریب باید حساب کنی منظور تو ی اتاق 9 متری یا 12 متری شما 2 نفر بگیر تو پذیرایی وهال بستگی به متزاژ داره -همیشه میخوای حساب کنی خودتو بزار جای افراد اون خونه فکر کن تو خانوادت هستید این خیلی ساده تر میکنه تا اینکه بیام بگم شما حتما تو پذیرایی باید 4 نفرو در نظر بگیری و ....

کدوم پروژه رو میخوای فن کویل بزاری ؟

متزاژ رو لطف کن بگو؟

تعداد طبقات وتعداد واحد ؟

نوع کاربری رو هم بگو ؟

با تشکر از شما دوست عزیز پروزه تو بگو تا با کریر حساب کنیم نتایجشو باهم مقایسه کنیم -

لینک به دیدگاه
واقعا از دوستان معذرت میخوام که نتونستم این پستو ادامه بدم مشکلات کاری پیش اومده

1-عزیز زون نه فضا -جاهایی رو که میخوای سرد کنی یا گرم کنی باید حساب کنی مثلا دستشویی رو گه نه گرم میکنی نه سرد منظور با اون سیستمی که میخوای اجرا کنی منظوره یعنی فن کویل که میخوای کار کنی که تو دتشویی حمام اشپزخونه که نمیزاری پس حساب نکن بقیه رو حساب کن

2 تقریب باید حساب کنی منظور تو ی اتاق 9 متری یا 12 متری شما 2 نفر بگیر تو پذیرایی وهال بستگی به متزاژ داره -همیشه میخوای حساب کنی خودتو بزار جای افراد اون خونه فکر کن تو خانوادت هستید این خیلی ساده تر میکنه تا اینکه بیام بگم شما حتما تو پذیرایی باید 4 نفرو در نظر بگیری و ....

کدوم پروژه رو میخوای فن کویل بزاری ؟

متزاژ رو لطف کن بگو؟

تعداد طبقات وتعداد واحد ؟

نوع کاربری رو هم بگو ؟

با تشکر از شما دوست عزیز پروزه تو بگو تا با کریر حساب کنیم نتایجشو باهم مقایسه کنیم -

آها گرفتم

من میخاستم همین نقشه آخری که شما نقششو گذاشتی انجامش بدم اگه ایراد نداشته باشه

لینک به دیدگاه
آها گرفتم

من میخاستم همین نقشه آخری که شما نقششو گذاشتی انجامش بدم اگه ایراد نداشته باشه[/QUOT

چه اشکالی داره افرین خوبه

به این نکته توجه کن شما اونجا نمیتونی فن کویل بزاری -جاش نیست درموردش بحث کنیم و گرنه دلیل میاوردم برات شما ببر جلو منم کریرشو میزنم فقط ی چیزی شما با جنس دیوار کارداری ؟

لینک به دیدگاه
آها گرفتم

من میخاستم همین نقشه آخری که شما نقششو گذاشتی انجامش بدم اگه ایراد نداشته باشه[/quot

چه اشکالی داره افرین خوبه

به این نکته توجه کن شما اونجا نمیتونی فن کویل بزاری -جاش نیست درموردش بحث کنیم و گرنه دلیل میاوردم برات شما ببر جلو منم کریرشو میزنم فقط ی چیزی شما با جنس دیوار کارداری ؟

باشه

بعد سرمایش گرمایش با موتور خونه دیگه نه؟

آره جنس دیوار هاروهم باید داشته باشم

لینک به دیدگاه

باشه

بعد سرمایش گرمایش با موتور خونه دیگه نه؟

آره جنس دیوار هاروهم باید داشته باشم

جنس دیوارها + پنجره ها + دیوارها+ اطراف ساختمون بازه یا نه؟فعلا همینا:ws37:

لینک به دیدگاه

باید براش فضا تعریف کنی ولی فضاهایی مثل دستشویی وحمام رو تهویه نمیکنند

حالا میخام ببینم اگه آشپزخونه اوپن باشه یک سره در نظر بگیریم با حال و تهویش کنیم یا نه؟ فک میکنم باید مثل حال و پذیرایی تهویه بشه و جز بار ساختمون محاسبه بشه

لینک به دیدگاه

جنس دیوارها + پنجره ها + دیوارها+ اطراف ساختمون بازه یا نه؟فعلا همینا:ws37:

دیوارتو هر جنسی دوت داری بگیر فقط ضریب انتقال حرارت از 0.18 بیشتر نشه

سقف خارجیتم از 0.3 بیشتر نشه -پنجره هم شما دوجداره بگیر 0.65

لینک به دیدگاه
ببخشید در محاسبه بار مگه آشپزخانه هم مثل اتاق خواب و... فضا محسوب نمیشه؟ یعنی مگر تو کریر نباید تعریف بشه؟

این پست جواب سوال شما بود دیگه مهندس:vahidrk:

حالا میخام ببینم اگه آشپزخونه اوپن باشه یک سره در نظر بگیریم با حال و تهویش کنیم یا نه؟ فک میکنم باید مثل حال و پذیرایی تهویه بشه و جز بار ساختمون محاسبه بشه

لینک به دیدگاه
این پست جواب سوال شما بود دیگه مهندس:vahidrk:

مهندس جان ببخش پاسخ ندادم -اصولا عرض کردم برای طراحی شما باید فضاهایی رو بگیری که بخوای دماهاشونو کنترل کنی مثل چی اتاق خواب ها پذیرایی و ...

هیچوقت نمیای تو مستر رو بگیری چون تهویه میشه -حمام بستگی داره که پنجره به سمت بیرون داره یانه اگه داره بهتر از حوله خشک کن استفاده کنی تا اینکه وسیله گرمایش استفاده کنی

تو اشپزخونه درسته که نه میخوایم گرمش کنیم و نهسرد ولی قبول داریم که گرمای اون تو زمستونو تو تابستون وارد پذیرایی و نشیمن میشه

پسنمیتونی ی فضای جداگانه بگیری پس بیا ی کاری کن بار اشپزخونتو بنداز رو پذیرایی ونشیمن

برای تهویه اشپزخونه با توجه به مقرارت ملی ساختمان مبحث 14 شما باید حدود 100 تا 200 cfm اگزاست داشته باشی که من خودم 120 cfm در نظر میگیرم -یعنی ی هود جزیره ای میتونی بزاری -یا بیای از ی کانا 6*6 استفاده کنی

تو دستشوی بخاطر نوع موقعیت این مکان بهتر شما فشار دستشویی رو منفی درنظر بگیری یعنی شما بیا 200 cfm اگزاست کن که هوارو بهسمت بیرون بده و به همین خاطر خاصیت مکشی داشته باشه تا اینکه هوارو به سمت پذیرایی و نشیمن بدی

مهندس عزیز اگه میبیند این نکاتو میگم برای اینه که میخوام استفاده کنید-این حرفا گفتن نداره ولی برای تمام چیزایی که تو این انجمن گفتم و تو این چند خط عرض کردم زحمت کشیدم بدستشون اوردم پس استفاده کنید ساده رد نشید مطمئن باشید به دردتون میخوره

با تشکر

لینک به دیدگاه
مهندس جان ببخش پاسخ ندادم -اصولا عرض کردم برای طراحی شما باید فضاهایی رو بگیری که بخوای دماهاشونو کنترل کنی مثل چی اتاق خواب ها پذیرایی و ...

هیچوقت نمیای تو مستر رو بگیری چون تهویه میشه -حمام بستگی داره که پنجره به سمت بیرون داره یانه اگه داره بهتر از حوله خشک کن استفاده کنی تا اینکه وسیله گرمایش استفاده کنی

تو اشپزخونه درسته که نه میخوایم گرمش کنیم و نهسرد ولی قبول داریم که گرمای اون تو زمستونو تو تابستون وارد پذیرایی و نشیمن میشه

پسنمیتونی ی فضای جداگانه بگیری پس بیا ی کاری کن بار اشپزخونتو بنداز رو پذیرایی ونشیمن

برای تهویه اشپزخونه با توجه به مقرارت ملی ساختمان مبحث 14 شما باید حدود 100 تا 200 cfm اگزاست داشته باشی که من خودم 120 cfm در نظر میگیرم -یعنی ی هود جزیره ای میتونی بزاری -یا بیای از ی کانا 6*6 استفاده کنی

تو دستشوی بخاطر نوع موقعیت این مکان بهتر شما فشار دستشویی رو منفی درنظر بگیری یعنی شما بیا 200 cfm اگزاست کن که هوارو بهسمت بیرون بده و به همین خاطر خاصیت مکشی داشته باشه تا اینکه هوارو به سمت پذیرایی و نشیمن بدی

مهندس عزیز اگه میبیند این نکاتو میگم برای اینه که میخوام استفاده کنید-این حرفا گفتن نداره ولی برای تمام چیزایی که تو این انجمن گفتم و تو این چند خط عرض کردم زحمت کشیدم بدستشون اوردم پس استفاده کنید ساده رد نشید مطمئن باشید به دردتون میخوره

با تشکر

حتما استفاده میکنیم خیلی مفیده اطلاعاتتون ممنونم که وقت میزارید و با حوصله جواب میدین

تو انرژی پلاس جایی رو ندیدم که بخاد اگزاست تعریف کنیم بجاش یک zone infliltration‌ هست و یک zone ventlation فک کنم همینا باشه نه مهندس؟

لینک به دیدگاه
حتما استفاده میکنیم خیلی مفیده اطلاعاتتون ممنونم که وقت میزارید و با حوصله جواب میدین

تو انرژی پلاس جایی رو ندیدم که بخاد اگزاست تعریف کنیم بجاش یک zone infliltration‌ هست و یک zone ventlation فک کنم همینا باشه نه مهندس؟

اصلا نیازی نست که بگی تو نرم افزار که چقدر میخوای ی قسمتی رو تهویه کنی -تو کریر اصلا این قضیه وجود نداره که بگیم مثلا دستشویی چقدر اگزاست شه

ولی قسمتایی رو داریم که وقتی ریپورت میگیرم باتوجه به سیستم تعریف شده بگه که چه مقدار این اتاق cfm نیاز داره

برای تهویه تجربی عمل میکنیم -

این مواردی که شما اشاره کردی برای نفوذ هوا که در اولی نفوذ هوابه داخل زون از نوعه طبیعیه و در دومی اجباری - دقیقا نمیدونم این مواردی که اشاره کردی زیر بخش چه نوع سیستمی هست -

امکان میدم باشه چون اسم نرم افزارت انرژی پلاسه شاید رو این بخشم برای خودش محاسبات داشته باشه -

لینک به دیدگاه

ببین عمرن اگه بتونم پیدا بکنم ، هیچ معماری اینقدر ذوق به خرج نمیده که بیاد سه بعدی طراحی کنه -خوب عزیز کاری نداره که کجاشو میمونی همیشه هر نقشه ای رو میخوای شروع کنی ی جای کلیدی اونو پیدا کن مثل اسانسور یا رمپ یا همون پله بعد باتوجه به اونا قدم به قدم برو تو ساختمونو اشپزخونهو ... پیدا کن هیچ کاری نداره فقط یکم حواستو جمع کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...