رفتن به مطلب

انجام گروهی پروژه های تأسیساتی نمونه

ارسال های توصیه شده

مهندس من بار نهان و محسوس رو بلد نیستم اصن چیه توی سیلابس درس تهویه مطبوع دانشگاه هم نیس ینی به ما اصن بار سرمایش رو درس نمیدن ،الان طباطبایی رو هم نگاه کردم ولی چیزی متوجه نشدم،حالا باید چیکار کنم؟:ws37:

صفحه 200 به بعد رو بخون

بیشتر سوالاتت رو جواب داده مهندس

واتاژ، بار محسوس و نهان انسان و وسایل و ...

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 119
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اینم اولین کار من با کریر

فک کنم کلی اشکال داشته باشه:icon_redface:

مخصوصا تو مساحت هایی که دادم شک دارم:ws52:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
فک کنم اشکال اولیه کارم رو فهمیدم.من هر طبقه رو فقط یه فضا در نظر گرفتم.اشتباه نه؟:hanghead::icon_redface:

سلام

سال نو مبارک

بهتره که هر اتاق رو به عنوان یک فضا در نظر بگیریم :a030:

لینک به دیدگاه
سلام

سال نو مبارک

بهتره که هر اتاق رو به عنوان یک فضا در نظر بگیریم :a030:

بهتره یعنی چی؟یعنی اینجوری هم که گرفتم مشکل نداره؟؟؟؟

یا حتما باید اتاق ها جدا بشن؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
بهتره یعنی چی؟یعنی اینجوری هم که گرفتم مشکل نداره؟؟؟؟

یا حتما باید اتاق ها جدا بشن؟؟؟؟؟؟؟

مهندس جان اگه شما بخوايد هر طبقه ي فضا در نظر بگيريد موردي نداره

ولي هدف از محاسبات با نرم افزار كرير بدست اوردن لود هر فضا مي باشد كه براساس ان مقدار بتوانيم تجهيزات مربوطه را انتخاب كنيم و تلفاتي كه بوجود مياد رو جبران كنيم و به دماي اسايش افراد برسيم

وقتي شما مياييد هر طبقه رو ي فضا در نظر ميگيريد در موقع ريپورت گرفتن به مشكل بر خواهيد خورد چرا ؟

چون شما لود كلي داريد ونميدونيد سهم هر اتاق چقدره كه بياييد براساس اون انتخاب تجهيزات كنيد

ممكنه اتاقي وجود داشته باشه كه ديوار خارجي سمت شمال داره و چون در جهت شمال بار كمتري لازم داره با اين كار شما وقتي بار اين فضا رو نميدونيد هزينه اضافي خرج ميكنيد براي گرم يا سرد كردن اين فضا و از هدف اصلي كه رسيدن به نقطه اسايش هست دور مي شويم

پس بهتره بياييم هر اتاق رو ي فضا در نظر بگيريم ، بخاطر داشتن ريپورت دقيقتر براي طراحي انتخاب تجهيزات

لینک به دیدگاه
من همچنان منتظر رفع اشکال فایلم هستم این تعطیلات کی تموم میشه:ws37:

منتظر باش:ws3:

من الان سركار هستم.

امروز اط ساعت 7 صبح تا 7 صبح فردا كشيك هستم. :ws37:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام مهندس! من دانشجو معماریم و برای واحد تاسیساتم استاد گفته 1 خونه مسکونی و بردار و تعداد پره هایی که برای شوفاژ لازم داره و با تمام مراحل محاسبه کنید ! اما درس نداده !!! من چطوری میتونم محاسبه کنم ؟؟ نمونه کار ندارید که بردارم از روش حساب کنم ؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید :mrsbeasley::mrsbeasley::mrsbeasley::mrsbeasley:

لینک به دیدگاه
سلام مهندس! من دانشجو معماریم و برای واحد تاسیساتم استاد گفته 1 خونه مسکونی و بردار و تعداد پره هایی که برای شوفاژ لازم داره و با تمام مراحل محاسبه کنید ! اما درس نداده !!! من چطوری میتونم محاسبه کنم ؟؟ نمونه کار ندارید که بردارم از روش حساب کنم ؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید :mrsbeasley::mrsbeasley::mrsbeasley::mrsbeasley:

ببین این به دردت میخوره.البته شاید یه اشکالاتی داشته باشه چون من خودم این ترم تهویه مطبوع دارم.ولی کلیتش درسته

یه چیزی که گفته نشده اینه که انتخاب تعداد پره بایستی مضربی از 5 و 7 باشه.اگه غیر این لازم باشه بایستی سفارش داده بشه تا کارخونه بسازه که بدلیل قیمت بالا هیچکی این کارو نمی کنه

لینک به دیدگاه
ببین این به دردت میخوره.البته شاید یه اشکالاتی داشته باشه چون من خودم این ترم تهویه مطبوع دارم.ولی کلیتش درسته

یه چیزی که گفته نشده اینه که انتخاب تعداد پره بایستی مضربی از 5 و 7 باشه.اگه غیر این لازم باشه بایستی سفارش داده بشه تا کارخونه بسازه که بدلیل قیمت بالا هیچکی این کارو نمی کنه

تعداد پره رادیاتور باید مضربی از 5 و 7 باشه؟ :ws38:

منبع این حرفتون رو ذکر کنید لطفاً

جمله قرمز رو یه توضیح می فرمایید مهندس؟ :a030:

لینک به دیدگاه
تعداد پره رادیاتور باید مضربی از 5 و 7 باشه؟ :ws38:

منبع این حرفتون رو ذکر کنید لطفاً

جمله قرمز رو یه توضیح می فرمایید مهندس؟ :a030:

اینو استاد تهویه مون گفت.اون قسمت قرمز هم همینجور.منظورم اینه که اگه مضربی از 5 و 7 نبود(مثلا11)کارخونه سفارشی می زنه.ولی نیازی نیست و تعداد پره رو 12 در نظر می گیریم.یعنی یه 5 تایی و یه 7 تایی

فک نمی کنم اشتباه باشه:ws38:

لینک به دیدگاه
اینو استاد تهویه مون گفت.اون قسمت قرمز هم همینجور.منظورم اینه که اگه مضربی از 5 و 7 نبود(مثلا11)کارخونه سفارشی می زنه.ولی نیازی نیست و تعداد پره رو 12 در نظر می گیریم.یعنی یه 5 تایی و یه 7 تایی

فک نمی کنم اشتباه باشه:ws38:

حالا یه مورد:

تا حالا شده بری جایی و تعداد پره رو 3 تا ببینی؟

یا اینکه مثلا 3 تا باشه و یکی بهش اضافه کنند و بشه 4 تا؟

کلا بیشتر از این تعجب کردم که فرمودید باید سفارش داده بشه به کارخانه!

:ws38:

لینک به دیدگاه

برای تعیین تعداد پره رادیاتور از این رابطه استفاده میشه:

n=Q total/Q

Q بار حرارتی یک پره هستش و n تعدا د پره ها.اگر n اعشاری یا فرد به دست بیاد بزرگترین عدد زوج بعد از محاسبه شده مبنا قرار می گیره چنانچه تعدا پره ها بیشتر از 20 تا باشه بعلت چرخش نامناسب آبگرم در طول رادیاتور باید از دور رادیاتور با تعدا پره کمتر استفاده بشه.

لینک به دیدگاه

دوست بزرگوار با تمام احترامي كه به اساتيد دانشگاه مخصوصا اساتيد درورس تهويه مطبوع دارم ، استاد شما يا تا به الان كار اجراي نكرده يا اينكه شما از حرفهاي ايشون برداشت بد كرده ايد ،

اين حرفتون قدري غير منطقيه كه ميگيد بايد كارخونه بسازه - چون در صورتي كه پره مورد نظر كم باشه در اجرا به تعداد پره اي كه نياز داريم پره اضافه ميشه -

با اين حرف هم مخالف هستم كه حتما بايد پره ها زوج باشه - ايه قران نازل نشده كه بايد پره حتما زوج باشه -

انتخاب تعداد پره به ظرفيت حرارتي اون بستگي داره - به كاتالوگ هاي ايران رادياتور مراجعه كنيد و ظرفيت حرارتي پره هاي مختلف در ان وجود دارد - تعداد پره هاي رادياتور حدالمكان نبايد از 25 پره بيشتر بشه اونم بخاطر اينه كه اون گردش مطلوبي كه ميخواهيم داشته باشيم كمتر محيا ميشه - واغلب زماني كه رادياتور طول بلندي داشته باشه يكطرف رادياتور ولرم مي باشد - با باتوجه به اينكه هوا گيري هم شده است

در صورتي كه براي فضاي مجبور هستيم تعداد پره بيشتر لحاظ بشه بهتر بجاي اينكه طول رادياتور زياد كنيم در دو نقطه - يعني دو ديوار خارجي رادياتور ها را قرار بديم و به نسبت تعداد پره اي كه محاسبه كرديم پره ها رو نصف كنيم و در دو سمت ديوار خارجي قرا بديم تا هم اينكه گردش اب بهتري داشته باشيم - هم از لحاظ معماري جلوه بهتري داشته باشيم - و هم از ان چيزي كه خرج كرده ايم بهترين بازده اي حرارتي را برده باشيم

لینک به دیدگاه
دوست بزرگوار با تمام احترامي كه به اساتيد دانشگاه مخصوصا اساتيد درورس تهويه مطبوع دارم ، استاد شما يا تا به الان كار اجراي نكرده يا اينكه شما از حرفهاي ايشون برداشت بد كرده ايد ،

اين حرفتون قدري غير منطقيه كه ميگيد بايد كارخونه بسازه - چون در صورتي كه پره مورد نظر كم باشه در اجرا به تعداد پره اي كه نياز داريم پره اضافه ميشه -

با اين حرف هم مخالف هستم كه حتما بايد پره ها زوج باشه - ايه قران نازل نشده كه بايد پره حتما زوج باشه -

انتخاب تعداد پره به ظرفيت حرارتي اون بستگي داره - به كاتالوگ هاي ايران رادياتور مراجعه كنيد و ظرفيت حرارتي پره هاي مختلف در ان وجود دارد - تعداد پره هاي رادياتور حدالمكان نبايد از 25 پره بيشتر بشه اونم بخاطر اينه كه اون گردش مطلوبي كه ميخواهيم داشته باشيم كمتر محيا ميشه - واغلب زماني كه رادياتور طول بلندي داشته باشه يكطرف رادياتور ولرم مي باشد - با باتوجه به اينكه هوا گيري هم شده است

در صورتي كه براي فضاي مجبور هستيم تعداد پره بيشتر لحاظ بشه بهتر بجاي اينكه طول رادياتور زياد كنيم در دو نقطه - يعني دو ديوار خارجي رادياتور ها را قرار بديم و به نسبت تعداد پره اي كه محاسبه كرديم پره ها رو نصف كنيم و در دو سمت ديوار خارجي قرا بديم تا هم اينكه گردش اب بهتري داشته باشيم - هم از لحاظ معماري جلوه بهتري داشته باشيم - و هم از ان چيزي كه خرج كرده ايم بهترين بازده اي حرارتي را برده باشيم

جالب اینه که ایشون مهندس مشاور هستند و توی کمیته ی فنی نظام مهندسی هم هستند.اتفاقا بهشون گفتم که تو خوابگاه خودمون 9 پره هم هست گفت اون بی سلیقگی مهندسش بوده:ws51:

لینک به دیدگاه
جالب اینه که ایشون مهندس مشاور هستند و توی کمیته ی فنی نظام مهندسی هم هستند.اتفاقا بهشون گفتم که تو خوابگاه خودمون 9 پره هم هست گفت اون بی سلیقگی مهندسش بوده:ws51:

جناب مهندس چه ربطي داره كه ايشون مهندس مشاور باشند يا نباشند مهم اينه دارند يه مبحثي رو به اشتباه جا ميندازند

دلايل فني براتون ميارم :

در ابتداي امر شما اشاره نكرديد كه رادياتور مورد نظر فولادي باشه يا الومينويمي

فرض بر اين گرفته شد به دليل استفاده كمتر از فولادي شما منظورتون الومينومي مي باشد

اصولا در بازار پره هاي الومينيومي به صورت 3 ، 5 ،‌7 ،‌12 مي باشد

و چند سالي هست كه شركت هاي شير هاي توليد كرده اند كه ديگه فرقي نميكنه شما ميخوايد لولها تون چپ باشه يا راست

ولي برعكس در رادياتور فولادي فقط بايد حتما ذكر ميشد

در رادياتور فولادي حتما بايد تعداد پره زوج انتخاب بشه - چون به دلايلي كه خود شركت سازنده از گفتن ان خوداري ميكنه

ولي اصولا به اين دليل كه شايد در خط مونتاژ نميخوان توليد بياد پايين و فقط زوج توليد ميكنند

ولي برعكس در رادياتور هاي الومينويمي شما در صورتي كه هر تعداد پره هاي كه بخواهيد ميتونيد سفارش بديد

در صورتي كه پره نياز باشه با ماسوره تعداد پره هاي كه بخوايدبه هم اضافه ميكنيد

لینک به دیدگاه
جناب مهندس چه ربطي داره كه ايشون مهندس مشاور باشند يا نباشند مهم اينه دارند يه مبحثي رو به اشتباه جا ميندازند

دلايل فني براتون ميارم :

در ابتداي امر شما اشاره نكرديد كه رادياتور مورد نظر فولادي باشه يا الومينويمي

فرض بر اين گرفته شد به دليل استفاده كمتر از فولادي شما منظورتون الومينومي مي باشد

اصولا در بازار پره هاي الومينيومي به صورت 3 ، 5 ،‌7 ،‌12 مي باشد

و چند سالي هست كه شركت هاي شير هاي توليد كرده اند كه ديگه فرقي نميكنه شما ميخوايد لولها تون چپ باشه يا راست

ولي برعكس در رادياتور فولادي فقط بايد حتما ذكر ميشد

در رادياتور فولادي حتما بايد تعداد پره زوج انتخاب بشه - چون به دلايلي كه خود شركت سازنده از گفتن ان خوداري ميكنه

ولي اصولا به اين دليل كه شايد در خط مونتاژ نميخوان توليد بياد پايين و فقط زوج توليد ميكنند

ولي برعكس در رادياتور هاي الومينويمي شما در صورتي كه هر تعداد پره هاي كه بخواهيد ميتونيد سفارش بديد

در صورتي كه پره نياز باشه با ماسوره تعداد پره هاي كه بخوايدبه هم اضافه ميكنيد

در مورد پره های آلومینیومی اونجوری که من پرسیدم تعدادشون 3، 5، 7 تایی هستش و برای 12تایی از یه 5تایی با یه 7 تایی استفاده میشه:a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

با سلام خدمت اساتید و مهندسین عزیز, مخصوصا مهندس بوستانی و مهندس رحیمی

من ورودی 86 مکانیک سیالات(پیوسته) تهران جنوبم و الان ماهای آخر سربازیمو میگذرونم, و نمیدونم بعد خدمت باید چیکار کنم, دنبال یه کار جذاب و آینده دار میگردم, و فکر میکنم, تاسیسات اون شغل ایده آل من باشه, می خواستم از شما بپرسم که برای شروع کار چیکار باید بکنم, کجا باید برم, از کجا باید شروع کنم؟ آیا این شغل بازار کار خوبی داره, درآمدش خوبه, چه معلوماتی برای شروع به کار لازمه؟ تنها واحد تاسیساتی که من پاس کردم تهویه مطبوع 1 بوده! لطفا راهنمایی کنید برای شروع به کار چیکار باید بکنم, لطفا تجربیات خودتونم بگید.

در ضمن من یه پروژه نمونه هم حل کردم, البته فقط بار های حرارتیشو با کریر انجام دادم, می خواستم اشکالامو بهم بگید, و راهنمایی کنید برای ترسیم نقشه و باقی کارها.

اگر پروژه ی حل شده هم دارید ممنون میشم برام تو سایت قرار بدید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...