رفتن به مطلب

منبع آینده انرژی جهان کدام است؟  

41 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. منبع آینده انرژی جهان کدام است؟

ارسال های توصیه شده

بنظر شما در 50 سال اخیر کدامیک از منابع انرژی نام برده شده، منبع اصلی انرژی جهان است؟دلیل شما برای این انتخاب چیست؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 109
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

صاحب تاپیک چرا رای نمیده؟

سر درس بیو کلی استادمون تعریف کرد و بهش امیدوار بود. تو بعضی کشورها استفاده از این انرژی خیلی وقته شروع شده اما متاسفانه تو بقیه کشورها پیشرفت خیلی کمی داشته!:sigh:

لینک به دیدگاه
صاحب تاپیک چرا رای نمیده؟

سر درس بیو کلی استادمون تعریف کرد و بهش امیدوار بود. تو بعضی کشورها استفاده از این انرژی خیلی وقته شروع شده اما متاسفانه تو بقیه کشورها پیشرفت خیلی کمی داشته!:sigh:

من هم رای خواهم داد....اجازه بدید اول کمی در مورد گزینه ها بحث کنیم.

در ایران هم یک نیروگاه بیو آغاز به کار کرده.....تصور کنید از زباله ها بتوان انرژی تولید کرد...هم به محیط زیست کمک کردیم و هم تولید توان داشته ایم....

در حال حاضر بیو چند در صد از انرژی جهان را تامین میکنه؟

لینک به دیدگاه
من هم رای خواهم داد....اجازه بدید اول کمی در مورد گزینه ها بحث کنیم.

در ایران هم یک نیروگاه بیو آغاز به کار کرده.....تصور کنید از زباله ها بتوان انرژی تولید کرد...هم به محیط زیست کمک کردیم و هم تولید توان داشته ایم....

در حال حاضر بیو چند در صد از انرژی جهان را تامین میکنه؟

اطلاع نداشتم از نیروگاه ایران.کدوم شهر؟

فکر کنم حدود 20درصد باشه در حال حاضر

لینک به دیدگاه

به نظر من امکانات استفاده از انرژی خورشیدی میتونه در هر مکانی مهیا باشه.

ولی برخی منابع نظیر انرژی هسته ای (با توجه به امکانات لازم جهت غنی سازی اورانیوم و نیز حساسیتی که جامعه جهانی نسبت به راه اندازی این نیروگاهها در سراسر جهان نشون میده) نمیتونه جامع باشه.

انرژی بادی هم میتونه بعد از انرژی خورشیدی قرار بگیره:a030:

این نظر منه البته:ws3:

لینک به دیدگاه
اطلاع نداشتم از نیروگاه ایران.کدوم شهر؟

فکر کنم حدود 20درصد باشه در حال حاضر

نیروگاه بیو گاز شیراز و خراسان ..البته اطلاعات زیادی در موردش ندارم...خوشحال میشم هر کدام از دوستان عزیز اطلاعاتی در این زمینه دارند در اختیار بقیه هم قرار بدن.

در تهران نیز اقداماتی داره انجام میشه و چند ماه پیش در مورد نیروگاهی در استان مازندران نیز خبرهایی شنیدم.

سوال دیگه....تفاوت نیروگاه بیو گاز با بیو مس در چیست؟

در مورد نیروگاههای هند چه اندازه اطلاعات دارید؟

به نظر من امکانات استفاده از انرژی خورشیدی میتونه در هر مکانی مهیا باشه.

ولی برخی منابع نظیر انرژی هسته ای (با توجه به امکانات لازم جهت غنی سازی اورانیوم و نیز حساسیتی که جامعه جهانی نسبت به راه اندازی این نیروگاهها در سراسر جهان نشون میده) نمیتونه جامع باشه.

انرژی بادی هم میتونه بعد از انرژی خورشیدی قرار بگیره:a030:

این نظر منه البته:ws3:

بازده انرژی خورشیدی چقدره؟

بازده انرژی بادی چقدره؟

همانطور که میدونید بسیاری از کشورها تمایل به استفاده از smart grid که در آن بحث استفاده همزمان از انرژی خورشید و باد مطرح است روی آورده اند.در این مورد چقدر اطلاعات دارید؟

لینک به دیدگاه
نیروگاه بیو گاز شیراز و خراسان ..البته اطلاعات زیادی در موردش ندارم...خوشحال میشم هر کدام از دوستان عزیز اطلاعاتی در این زمینه دارند در اختیار بقیه هم قرار بدن.

در تهران نیز اقداماتی داره انجام میشه و چند ماه پیش در مورد نیروگاهی در استان مازندران نیز خبرهایی شنیدم.

سوال دیگه....تفاوت نیروگاه بیو گاز با بیو مس در چیست؟

در مورد نیروگاههای هند چه اندازه اطلاعات دارید؟

بازده انرژی خورشیدی چقدره؟

بازده انرژی بادی چقدره؟

همانطور که میدونید بسیاری از کشورها تمایل به استفاده از smart grid که در آن بحث استفاده همزمان از انرژی خورشید و باد مطرح است روی آورده اند.در این مورد چقدر اطلاعات دارید؟

اطلاعاتی در مورد بازده این انرژی ها الان ندارم. :ws52:

در مورد Smart Grid هم اطلاع ندارم :ws3:

کلا دست خودت رو میبوسه که اطلاعات تکمیلی رو اینجا قرار بدی خانم مهندس انرژی :gnugghender:

لینک به دیدگاه
اطلاعاتی در مورد بازده این انرژی ها الان ندارم. :ws52:

در مورد Smart Grid هم اطلاع ندارم :ws3:

کلا دست خودت رو میبوسه که اطلاعات تکمیلی رو اینجا قرار بدی خانم مهندس انرژی :gnugghender:

اگه اطلاعاتی در مورد راندمان این منابع انرژی ندارید پس چرا به این گزینه ها رای دادید؟:icon_pf (34):

بیشتر علاقه مندم این تاپیک کاربر محور بشه،یعنی بر سر مباحث بحث بشه،پس به جای پاس دادن موضوع به زمین من :ws3:لطفا یکم در مورد این موارد سرچ کنید و اطلاعاتش رو در اختیار سایرین نیز قرار بدید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
اگه اطلاعاتی در مورد راندمان این منابع انرژی ندارید پس چرا به این گزینه ها رای دادید؟:icon_pf (34):

بیشتر علاقه مندم این تاپیک کاربر محور بشه،یعنی بر سر مباحث بحث بشه،پس به جای پاس دادن موضوع به زمین من :ws3:لطفا یکم در مورد این موارد سرچ کنید و اطلاعاتش رو در اختیار سایرین نیز قرار بدید:icon_gol:

خوب فاکتور های انتخاب من فراوانی و امکانپذیر بودن بود :ws3:

همه جا نور خورشید هست :ws3:

ولی همه جا باد نیست :ws3:

چشم

حتما" :w02:

لینک به دیدگاه

نیروگاه بیوگاز خراسان:

این نیروگاه به ظرفیت نامی 650 کیلو وات در محل دفنگاه قدیمی شهر مشهد با سرمایه گذاری اولیه 15 میلیارد ریال افتتاح گردید .

این نیروگاه قادر است بمدت 13 سال ، سالانه بیش از 4 میلیون کیلووات ساعت برق را به شبکه تحویل نماید . میزان بیو گاز استفاده شده در این نیرو گاه سالانه بیش از 2 میلیون متر مکعب خواهد بود . ضمنا" میزان کاهش انتشار گار های گلخانه ای برای آن نیز حدود 20 هزار تن در سال خواهد بود که اقدامات اولیه جهت فروش اعتبار کربن آن در قالب مکانیزم توسعه پاک (CDM) انجام شده است .

نیروگاه بیوگاز شیراز:

ظرفیت این نیروگاه 1060 کیلووات است و می تواند بیش از 4 میلیون متر مکعب بیوگاز را تبدیل به برق نماید و در نهایت سالانه تا حدود 8 میلیون کیلووات ساعت برق تولید کند.

متاسفانه فقط این اطلاعات کلی رو به دست آوردم.اما بازم بهتر از هیچیه!:icon_gol:

لینک به دیدگاه
نیروگاه بیوگاز خراسان:

این نیروگاه به ظرفیت نامی 650 کیلو وات در محل دفنگاه قدیمی شهر مشهد با سرمایه گذاری اولیه 15 میلیارد ریال افتتاح گردید .

این نیروگاه قادر است بمدت 13 سال ، سالانه بیش از 4 میلیون کیلووات ساعت برق را به شبکه تحویل نماید . میزان بیو گاز استفاده شده در این نیرو گاه سالانه بیش از 2 میلیون متر مکعب خواهد بود . ضمنا" میزان کاهش انتشار گار های گلخانه ای برای آن نیز حدود 20 هزار تن در سال خواهد بود که اقدامات اولیه جهت فروش اعتبار کربن آن در قالب مکانیزم توسعه پاک (CDM) انجام شده است .

نیروگاه بیوگاز شیراز:

ظرفیت این نیروگاه 1060 کیلووات است و می تواند بیش از 4 میلیون متر مکعب بیوگاز را تبدیل به برق نماید و در نهایت سالانه تا حدود 8 میلیون کیلووات ساعت برق تولید کند.

متاسفانه فقط این اطلاعات کلی رو به دست آوردم.اما بازم بهتر از هیچیه!:icon_gol:

ممنون دوست عزیز....پس الان ما یک سری اطلاعات در مورد توان و هزینه نیروگاه بیو گاز ساخته شده در ایران داریم....میشه با اطلاعاتی که دیگر دوستان در مورد منابع دیگه قرار میدن مقایسه کرد.

لینک به دیدگاه
درود بر شما

شم من میگه هسته ای. باشه سرچ می کنم..

به نظرم هسته ای به عنوان منبع انرژی آینده برای جهان مناسب نیس (با نهایت احترام)

اولا که درصد کمی از کشورها منبع این انرژی و هزینه لازم برای راه اندازی اون رو دارن.در ثانی سایر کشورها که زیاد هستن باید احتمالا این انرژی رو بخرن که نیاز به پول داره

لینک به دیدگاه
خوب فاکتور های انتخاب من فراوانی و امکانپذیر بودن بود :ws3:

همه جا نور خورشید هست :ws3:

ولی همه جا باد نیست :ws3:

چشم

حتما" :w02:

حداقل انگلیس از این قاعده مستثنی است. همه دنبال یه ذره نور خورشیدن برا خشک شدن لباساشون!

مطمئنا خیلی از کشورهای اروپایی نمی تونن رو خورشید به عنوان منبع انرژی حساب کنن

به ایران نگاه نکنین که خوشبختانه سرشار از این موهبته اما متاسفانه اونطور که باید استفاده نمیشه ازش.ایشالله در آینده

لینک به دیدگاه
من خیلی جاها شنیدم که آینده در دستان پیل های سوختیه

نمیدونم چرا تو گزینه ها پیداش نکردم نکنه اصلا انرژی نیست این:ws3:

راکتور،موتورهای احتراق داخلی،پیل سوختی و... انرژی نیستن،وسیله تولید انرژی هستن

لینک به دیدگاه

البته واژه تبدیل مناسب تر است تا تولید!(بقای انرژی:انرژی نه تولید میشه و نه از بین میره..)

لینک به دیدگاه

مهندس از نقطه نظر قابلیت تولید انرژی داریم نگاه میکنیم والا که هیچ کس به پاتاله گاو به چشم انرژی نگاه نمیکنه:banel_smiley_4:

که در نهایت همشون منجر به تولید انرژی الکتریکی هستند :w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...