رفتن به مطلب

انجمن شهرسازان مرده (2)

ارسال های توصیه شده

خداییش من یکی ترس تو کارم نیست فقط یکمی سرم شلوخه که از هفته بعد امیدوارم وقتم بیشتر شه ..

خوب حالا هویت و اینا به کنار ...

شهروندان کجای طرحت جا دادی عزیزم .... ؟؟؟؟ منظورم نظراتشونه ....

بعدشم شهری که یک تیپ خونه داشته باشه .... تنوعش کجاشه اونوقت ؟؟

میدونم مرتضی جان شما که با ترس میونه نداری

شما چه بیای چه نیای عزیز مایی:a030:

توضیح اینکه شهروندان در کجای طرحم قرار دارن رو که فکر کنم قبلا دادم و به نظرم لازم نیست که دوباره بدم چون میدونم خوندی که میگی منظورت نظراتشون بوده

ببین دونالد جان ما شهرسازیم و شهرسازی رو بر اساس اصول شهرسازی انجام میدیم و طرحی که میدیم باید اصول و قواعد و اسلوب شهرسازی توش رعایت شده باشه که خیلی اوقات نمیتونیم نظرات میدم که البته جای خودش محترمه ولی به صورت عامیانه و غیر مهندسی داده میشه رو توی طرح هامون رعایت کنیم اینجوری باشه که هر کسی از مردم یه نظر رو دارن و نمیشه تمامی این نظرات اعمال بشه :a030: ما با توجه به تجربیات خودمون حاصل از مشاهدات و تحقیقات درباره نیازها و رفتارهای اجتماع برای اجتماع برنامه ریزی میکنیم

بابت تنوع در شهر هم میتونم بگم که تنوع در شهرمن در سایر کاربری هایت مناطق مسکونی به علت رعایت همون اصل برابری باید به یک صورت طراحی بشه:a030:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 75
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من توی این طرح سعی کردم فقط صرف به اصول نظری و صرفا چند نمودار نپردازم بلکه علاوه بر این موارد و توجه به شکل معماری شهر سعی براین داشتم که شهرم رو طوری طراحی کنم که جوابگوی آینده نیازمندیهای ناشی از پیشرفت اجتماعی و فنی بشر باشه:a030:

خب اگه اینطوره رشد افقی شهر که ناشی از افزایش جمعیته چیکار میکنی؟ تو اونقد صنایع چپوندی تو شهر که جمعیت و شهر به هر طرف برن آلودگی و وجود صنایع ازارشون میده پس خبری از رشد افقی نیس و شهر تو یه چارچوب محدود میشه:sigh:

لینک به دیدگاه
سوالمو با دقت بخون ( تعارضارو) اونوقت از این گفتت پشیمون میشی:w16:

رعایت استانداردها و سرانه کاربری ها در شهر یک امری مسلمه که باید به اون پرداخته بشه و که اصولا هر طراحی که به اصول شهرسازی پایبند باشه این رو توی شهرش استفاده میکنه من هم از این قضیه مستثنی نیستم

فاطمه جان تعارض رو توی قسمتی بعدی پرسیدی صبر کن پست ها رو یکی یکی باید جواب بدم :a030:

عجله نکن به قسمت تعارضش هم میرسیم توی اون قسمت اصلا تعارض رو مطرح نکرده بودی دوباره بهش نگاه بنداز:w16:

لینک به دیدگاه
من با طرح بقیه چیکار دارم. :ws3:درباره هویتم که چیزی نگفتم :banel_smiley_4:

مگه داری فقط یه خونه طراحی میکنی که میگی هرکی خواست میاد میخره و زندگی میکنه و هرکی نخواست نمیاد. طرح رو داری واسه مردم میدی، بعدش مردم نباید هیچ نظری داشته باشن؟ :w000:

قبرستونم همه خونه ها مثل هم هستش. :ws3: اونجام برابری اینا هستش. اون فضاهای عمومی و خاصش هم میشه امامزاده که تو هر قبرستونی هست. :ws3: فکر کردی شهر طراحی کردی؟

4خط اینور اونور کردی. تازه بعدشم میگی مردمو کامل در نظر گرفتم :banel_smiley_4:

منم با طرح بقیه کاری نداشتم خودت طرح ماتای فلک زده رو آوردی وسط :ws3: منم نگفتم درباره هویت چیزی گفتی من گفتم حس تعلق از بی هویتی ناشی میشه نگو دیگه از حس تعلق هم صحبتی نکردی که با من طرفی اینطوری:vahidrk:

آره طرح رو واسه مردم میدم ولی نظر مردم کاملا غیر کارشناسانه ست و علاوه بر غیر کارشناسانه بودن هر کی یه چیزی میخواد که باهم جور در نمیاد باید باشناخت از مردم برای اونها برنامه ریزی کرد:a030:

یه سوال کتابخونه ش رو امزاده بگریم نمایشگاه رو چی میگیری ؟ موزه رو چی ؟ و..... رو چی ؟ خدایی خودت از این تشبیهی که کردی خنده ت نگرفت من که مردم از خنده :ws28:

کاش حداقل شما بلد بودی همون خط رو هم اینور و اونور کنی یکی بیاد از طرحت ایراد بگیره که خودش طراح باشه:ws3:

لینک به دیدگاه

تو شهر صنعتیتون تعارض بین مسائل صنعتی و اجتماعی و همینطور بین صنعتی و زیست محیطی همچنین تعارض بین منافع خصوصی تو فعالیتهای صنعتی با منافع جمعی از نظر شهرنشینی به وضوح دیده میشه !

:ws52:

قبول کن بدون فکر و برنامه ریزی صحیح شهرتو ساختی مخصوصا انتخاب صنایع. :guntootsmiley2:

خب چه کاریه، مینوشتین گفتمان بین محمد و حمید ( ورود افراد متفرقه اکیدا ممنوع ) :whistle:

دو دوست عزیز موفق باشین:banel_smiley_4:

اینو که خوندم « تعارض بین منافع خصوصی تو فعالیتهای صنعتی با منافع جمعی از نظر شهرنشینی» اینجوری شدم:w58:

اصلا شما نقشه های طرح شهر من رو دیدین ؟ من کاملا تفکیک بین صنعتی و سایر کاربری های شهری مثل اموزش ومسکونی و بهداشتی رو داشتم که از این لحاظ مورد تحسین بسیاری از حتی منتقدین قرار گرفتم

من تعارض بین فعالیت های صنعتی و منافع جمعی رو از نظر شهرنشینی قبول ندارم به نظم این حرف شما ناشی از اطلاعات ناکافی و یا حتی غلطیه که از نظام سوسیالیستی باشه پیشنهاد میکنم اصولش رو مطالعه کنین :a030:

اتفاقا انتخاب صنایع رو که کاملا بجا برنامه ریزی شده اصلا این حرف رو قبول ندارم خواستین بیشتر باتون توضیح میدم:a030:

گفتمان حمید و محمد نیست عزیز من پست ها رو به ترتیب جواب میدم محمد رو نمیدونم ولی من موفق میشم :ws3:

لینک به دیدگاه
منم با طرح بقیه کاری نداشتم خودت طرح ماتای فلک زده رو آوردی وسط :ws3: منم نگفتم درباره هویت چیزی گفتی من گفتم حس تعلق از بی هویتی ناشی میشه نگو دیگه از حس تعلق هم صحبتی نکردی که با من طرفی اینطوری:vahidrk:

آره طرح رو واسه مردم میدم ولی نظر مردم کاملا غیر کارشناسانه ست و علاوه بر غیر کارشناسانه بودن هر کی یه چیزی میخواد که باهم جور در نمیاد باید باشناخت از مردم برای اونها برنامه ریزی کرد:a030:

یه سوال کتابخونه ش رو امزاده بگریم نمایشگاه رو چی میگیری ؟ موزه رو چی ؟ و..... رو چی ؟ خدایی خودت از این تشبیهی که کردی خنده ت نگرفت من که مردم از خنده :ws28:

کاش حداقل شما بلد بودی همون خط رو هم اینور و اونور کنی یکی بیاد از طرحت ایراد بگیره که خودش طراح باشه:ws3:

یعنی هرجایی که ساخته بشه از اول حس تعلق نداره؟ با توجه به حرفات این نتیجه ازش برمیاد. :ws52:

امان از این خودبرتر بینی شما مدرنیستا :icon_pf (34): شهرسازای واقعی خود مردمن.

بابا بودن چندتا کاربری که دلیل به خوب بودن و تنوع نیست؟ قرار نیست که خوابگاه باشه که فقط خونه های مسکونی باشه. بودن این کاربریا شاهکار که نبوده دیگه :ws3: بماند که با تفکیک عملکردی شدیدی که انجام دادی بعضی جاهای شهر واقعاً شهر مرده ها میشه و بدرد الان ما میخوره که روحامون سرگردون مونده :ws3:

شناختت از مردم فقط به عنوان یه انسان یا موجود دوپا هستش با یه سری نیازهای اولیه دیگه؟ :ws3:

لینک به دیدگاه
یعنی هرجایی که ساخته بشه از اول حس تعلق نداره؟ با توجه به حرفات این نتیجه ازش برمیاد. :ws52:

امان از این خودبرتر بینی شما مدرنیستا :icon_pf (34): شهرسازای واقعی خود مردمن.

بابا بودن چندتا کاربری که دلیل به خوب بودن و تنوع نیست؟ قرار نیست که خوابگاه باشه که فقط خونه های مسکونی باشه. بودن این کاربریا شاهکار که نبوده دیگه :ws3: بماند که با تفکیک عملکردی شدیدی که انجام دادی بعضی جاهای شهر واقعاً شهر مرده ها میشه و بدرد الان ما میخوره که روحامون سرگردون مونده :ws3:

شناختت از مردم فقط به عنوان یه انسان یا موجود دوپا هستش با یه سری نیازهای اولیه دیگه؟ :ws3:

نه خیر پاتریک جان جنابعالی بد برداشت کردی منظورم این بود که این شهرهای جدیدی که ساخته میشه و مردم بهش حس تعلق ندارن دلیلش نبودن و فقدان یک ریشه تاریخیه امیدوارم منظورم رو گرفته باشی:a030:

شهرساز واقعی اونیکه با اصول و در نظر گرفتن مردم برای مردم طراحی کنه نه اینکه بزاره مردم تصمیم بگرین براش اینجوری که باشه تو برای چی هستی خود مردم طراحی میکنن ما نمونه هایی زیادی داریم که خود مردم طرح ریزی کردن که الان ازش به بافت ارکانیک نام میبریم بله گدس جان طراحی رو بدیم دست مردم میشه همون بافت ارگانیک فاقد شکل هندسی مناسب ، کوچه های باریک و........... :icon_pf (34):

چندتا کاربری؟:w58:نکنه تو فکرکردی شهر فقط کاربری مسکونیه این کاربری ها هر کدوم واسه خودش چند شاخص مثلا موزه و نمایشگاه و .... از تنوع های کاربری فرهنگی هستن حالا بماند که سایر کاربری ها چند تا مصداق مختلف داره بله گدس جان توی شهر من به اندازه کافی تنوع وجود داره:a030:تفکیک عملکردی شدید رو فقط در مورد بخش صنعتی با سایر بخش ها انجام دادم وگر درسته کاربری ها تفکیک شده ولی در داخل و کنار کاربری های دیگه جانمایی شده میگی نه یه نگاه به نقشه بنداز:ws3:

در مورد شناخت هم باید بگم اگه موجود دوپا با یکسری نیازهای اولیه ازجمله موزه و نمایشگاه و تئاتر رو باز و سرپوشیده و خیلی چیزهای دیگه رو حساب کنی اره حرف تو درسته:ws28:

لینک به دیدگاه
خیال پردازیه, اگه نبود باید اجرا میشد. دلتو به یه نقشه خوش کردی تونی:ws28:

وای چه تلافی ای کنی وقتی نوبت من میشه:sad0:

شما همت تون کمه فکر میکنین خیال پردازیه دقیقا مثل اون روزهاییکه به ژول ورن میگفتن رمان سفر به کره ماه که نوشتی خیال پردازیه الان به جایی رسیدن که کره ماه توریست داره:ws3:

موارد زیادی اجرا شده که قبلا توضیح دادم در ضمن هر کاری باید اول روی نقشه بیاد:a030:

شک نکن که انتقام می ستانم:w000::ws28:

لینک به دیدگاه

شما همت تون کمه فکر میکنین خیال پردازیه دقیقا مثل اون روزهاییکه به ژول ورن میگفتن رمان سفر به کره ماه که نوشتی خیال پردازیه الان به جایی رسیدن که کره ماه توریست داره:ws3:

موارد زیادی اجرا شده که قبلا توضیح دادم در ضمن هر کاری باید اول روی نقشه بیاد:a030:

شک نکن که انتقام می ستانم:w000::ws28:

کجا همتمون کمه. من تو کتم نمیره که یه شهر اینجوری باشه و انقدر بی قانون . تازه هواشم الودست. همون بهتر که رو نقشه موند وگرنه معلوم نبود چقدر ادم بیچاره میشدنااا:ws28:

نمیذارم انتقام بگیری,من خودمو واسه نبرد آماده کردم برادر:ws47:

لینک به دیدگاه
:ws3: مستر تونی شما ادعاتون میشه که خیلی هوای مردم رو داشتید و تو طرحاتون بهشون اهمیت دادین!!! پس چرا سعی کردین ساختموناتون به صورت ساده و بدون تزیین باشه؟؟ و یکی از ابندایی ترین نیازهای مردم که زیبایی دوستی و تنوع بوده رو رعایت نکردین:banel_smiley_4: توضیحی دارید واسه همچین خبط و خطایی؟؟:whistles:
لینک به دیدگاه
:ws3: مستر تونی شما ادعاتون میشه که خیلی هوای مردم رو داشتید و تو طرحاتون بهشون اهمیت دادین!!! پس چرا سعی کردین ساختموناتون به صورت ساده و بدون تزیین باشه؟؟ و یکی از ابندایی ترین نیازهای مردم که زیبایی دوستی و تنوع بوده رو رعایت نکردین:banel_smiley_4: توضیحی دارید واسه همچین خبط و خطایی؟؟:whistles:

بارها و بارها گفتم و این مسئله رو توضیح دادم بازم توضیح میدم من کاملا توی طرحم به مردم توجه داشتم اگه نمیدونید براتون توضیح میدم نیازهای اولیه مردم چیزهای دیگه ست که من با بوجود آوردن مجتمعهای مسکونی مجهز به خدمات عمومی که توی اون زمان کاری منحصر به فرد بود به این مسئله توجه داشتم

بحث زیبایی شناختی رو باید توی کل شهر ببینیم توی موزه ها آمفی تئاترها ، کتابخانهه ، مراکز اداری و بسیاری موارد دیگه :a030:اگر توی کل شهر توجه کنی من تنوع طلبی و زیبایی دوستی رو کاملا رعایت کردم من نیمی از بخش مسکونی شهرم رو به فضای سبز اختصاص دادم یکی از موضوعاتی که من شدیدا به اون توجه داشتم تامین آفتاب و هوای کافی برای خانه ها بود :w16: چطور میگین به مردم توجه نداشتم:w000:

جدای از تمامی این موارد میتونم بگم شهری که من طراحی کردم به علت شکل معمارانه اش یک کار بسیار نوینیه اینو تمامی هم عصرای من تایید کردن:a030:

در ضمن من از پیشگامان تریج مصالح ساختمانی جدید عصر خودم مثل بتن مسلح بودم که به نظر حودم و بیساری از معماران اون دوران از نقاط قوت کار من به شمار میره:a030:

لینک به دیدگاه

جدای از تمامی این موارد میتونم بگم شهری که من طراحی کردم به علت شکل معمارانه اش یک کار بسیار نوینیه اینو تمامی هم عصرای من تایید کردن:a030:

در ضمن من از پیشگامان تریج مصالح ساختمانی جدید عصر خودم مثل بتن مسلح بودم که به نظر حودم و بیساری از معماران اون دوران از نقاط قوت کار من به شمار میره:a030:

این که از پیشگامان بودین رو منم قبول دارم:w16:.....ولی فک کنید ساختموناتون بدون تزیین و ساده بوده....آخه فکر کنید ساختمون بتنی ساده؟؟؟؟:ws3: ادم یاد سیاه چال می افته....به نظرم با این شرایط مردم افسردگی مزمن smiley-sad012.gifمی گرفتن بقیه هم یا مجرم smiley-violent018.gifمی شدن یا معتادsmiley-sw021.gif........شهرتونم که دادگاه و زندان نداشته.........چه جور می خواین جمعش کنید با این وضعیت؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
این که از پیشگامان بودین رو منم قبول دارم:w16:.....ولی فک کنید ساختموناتون بدون تزیین و ساده بوده....آخه فکر کنید ساختمون بتنی ساده؟؟؟؟:ws3: ادم یاد سیاه چال می افته....به نظرم با این شرایط مردم افسردگی مزمن smiley-sad012.gifمی گرفتن بقیه هم یا مجرم smiley-violent018.gifمی شدن یا معتادsmiley-sw021.gif........شهرتونم که دادگاه و زندان نداشته.........چه جور می خواین جمعش کنید با این وضعیت؟؟؟؟؟

بدون تزیین نبوده سادگیش رو قبول دارم و این شهر به علت شکل خاص معمارانه ش در چارچوب نظم خاصی که بر آن اون حاکم بود دارای چشم انداز زیبا ،متنوع و زنده ای بود اینو فقط من نمیگم اکثر معماران زمان من تایید کردن (اینو به نقل از خود گارنیه نگفتم از دیگران نقل گرفتم):a030:حتی در این شهر تمامی کودکان ،نوجوانان و جوانان زیر بیست سال در مدارس مختلفی که باتوجه به شرایط سنی اونا در نظر گرفه شده بود قرار میگرفتن این خودش مانع بروز خیلی از جرم و جنایت که اشاره کردی میشه در ضمن شهر من درقالب نظام سوسیالیستی اداره میشد که اونقدرها که شما میگین بی قانون نیست:a030:

لینک به دیدگاه

در ضمن شهر من درقالب نظام سوسیالیستی اداره میشد که اونقدرها که شما میگین بی قانون نیست:a030:

سوسياليسم اخلاقي: چنين سوسياليستي كه به سوسياليسم يوتوپيايي يا آرمان­شهري هم مشهور است به كاپيتاليسم اين­گونه انتقاد مي­كند كه وضع موجود وضع خوبي نيست لذا به­دنبال جامعه­اي است كه به­طور كامل خارج از وضع موجود است و از طرف ديگر به موجودات بشري ديدگاهي انسان­دوستانه دارد به اين صورت كه موجودات بشري مخلوقاتي هستند كه عشق و همدلي و هم­كاري آنها را به­هم پيوند داده است. به­طورخلاصه قدرت اخلاقي سوسياليسم نه از توجه به آنچه مردم دوست دارند، بلكه از توجه به آنچه آنها توان تبديل­شدن به آن­را دارند، نشات مي­گيردبنابراين اين نوع سوسياليسم به­طور اساسي توسعه انساني فراتر از اصالت فردي را تشريح مي­كند.

مستر گارنیه این همه اصولیست که شما ازش دم می زنید:ws3: یعنی شهرتون رویایی بود چون واسه انسان های رویایی ساخته بودین:w02: این طرحی که شما داشتین واسه از ما بهترونه!!!!!!! یعنی دوست داشتنی های مردم رو نادیده میگیرین و ازشون می خواین چیزی باشن که نمی خوان.....:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

سوسياليسم اخلاقي: چنين سوسياليستي كه به سوسياليسم يوتوپيايي يا آرمان­شهري هم مشهور است به كاپيتاليسم اين­گونه انتقاد مي­كند كه وضع موجود وضع خوبي نيست لذا به­دنبال جامعه­اي است كه به­طور كامل خارج از وضع موجود است و از طرف ديگر به موجودات بشري ديدگاهي انسان­دوستانه دارد به اين صورت كه موجودات بشري مخلوقاتي هستند كه عشق و همدلي و هم­كاري آنها را به­هم پيوند داده است. به­طورخلاصه قدرت اخلاقي سوسياليسم نه از توجه به آنچه مردم دوست دارند، بلكه از توجه به آنچه آنها توان تبديل­شدن به آن­را دارند، نشات مي­گيردبنابراين اين نوع سوسياليسم به­طور اساسي توسعه انساني فراتر از اصالت فردي را تشريح مي­كند.

مستر گارنیه این همه اصولیست که شما ازش دم می زنید:ws3: یعنی شهرتون رویایی بود چون واسه انسان های رویایی ساخته بودین:w02: این طرحی که شما داشتین واسه از ما بهترونه!!!!!!! یعنی دوست داشتنی های مردم رو نادیده میگیرین و ازشون می خواین چیزی باشن که نمی خوان.....:icon_pf (34):

اینکه شما اوردی اصول و فلسفه ش بود یعنی چیزیکه بهش میخوایم برسیم من قوانین و مقراراتش رو گفتم ولی درمجموع فرقی نمیکنه من این اصول رو تایید میکنم واما بریم به سراغ جواب سوال شما

این قسمت که آبی کردی رو ایرادی توش نمیبینم لازمه در این باره این توضیح رو بدم که درمجموع تمامی این مباحث برای جلوگیری و برخوردبا تبعات ناشی از انقلاب صنعتی در شهرها بود که دو نوع برخورد داشتیم 1) عده ای راه حل برون رفت رو حل مسائل در داخل خود فضای کلانشهر ها میدونستن و میگفتن که مشود این وضعیت رو سامان داد:a030: 2) عده ای هم از جمله خود من و جنابعالی(هاوارد) و..... راه حل رو خارج از این فضا میدونستن. جمله آبی به این قسمت اشاره میکنه

اما جمله قرمز و ابی بعد اون : ببینین مطمئنا باید به توسعه جامعه انسانی بیشتر توجه بشه تا خود فرد ما داریم داخل نظام اجتماعی زندگی میکنیم توی بسیاری از ادیان هم به این قضیه اشاره شده مثلا توی اسلام به منافع جمعی تاکید شده تا فردی مثال توجه به مسائل فردی مثل همون شخسیه که توی قایق داره کنار خودش رو سوراخ میکنه این فقط به خودش تاثیر نداره ضررش به کل مجموع حاضر توی اون قایق میرسه

انسان رویایی نساختم بحث من و این نظام اینه که اولویت با منافع جمعیه انسان به ذات یک موجود اجتماعیه

فرض کن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی رو بدین دست هر فرد هرچی دوست داره انجام بده چه هرج و مرجی میشه بسیاری از رفتارهای فردی بازخورد اجتماعی دارند که باید کنترل بشه:a030:

لینک به دیدگاه
چی بگیم این تونی که ماشالا زیربار اشتباهاتش نمیره. :ws3:

نرود میخ آهنی در سنگ :icon_pf (34):

کدوم اشتباه شما دلیل آوردین منم جواب دادم

شما که خودتون هیچ کاری نکردین فقط منتقدین

راستی منتقدی هم شغله :ws3:

لینک به دیدگاه
مستر گارنیه...شما تنها کاری که کردین خط مشی دادن به لوکوربوزیه :whistles: بود. طرحی هم اجرایی نکردین!!!!!

کدوم خط مشی تا حالا طرح هاییکه من دادم با طرح های چارلز اداورد مقایسه کردین ببینین چقدر با هم فرق داره

شاید یکی از شباهت های حرف ما تاکیدبر اصول طراحی توی شهره که میگیم باید با اصول شهرسازی طرح داد نه اینکه هرکی دید توی رشته ش چیزی نمیشه بیاد توی شهرسازی نظریه بده:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...