رفتن به مطلب

چرا مهندسی شیمی؟

ارسال های توصیه شده

سلام به همه بچه هاهمین الان این سوال به ذهنم اومد که چرا این رشته رو انتخاب کردین؟ این همه رشته......مزیت و برتری این رشته از نظر شما نسبت به سایر رشته ها چی بوده و هست؟

لینک به دیدگاه

خودم پاسخ بعدی رو میدم. کسی نیست؟!؟!؟

قبل از ورود به دانشگاه بعضی از بچه ها گول اون کلمه شیمی رو میخورن. البته منظورم الان نیست که همه با چشم باز تشریف میبرن دانشگاه و به تعداد همه هم صندلی هست!

ولی قبلا ها که لااقل این طوری بود.......یعنی بعضی ها به خاطر علاقه به شیمی اومدن. گفتن حالا که شیمی دوست داریم چه خوبه که در کنارش مهندس هم بشیم :دی

و عده ای هم با شناخت خود رشته اومدن

شاید یه دلیل عمدش ترجمه اشتباه از اسم این رشته باشه. یعنی مهندسی فرآیند لغت مناسبتری به نظر میاد.

از حیث تاریخچه که همه میدونن جزو قدیمی ترین رشته های فنی به شمار میاد درجهان. و به طور کلی علم طراحی و کنترل واحد های فرآیندی که بارزترینشون میتونه پالایشگاه های پتروشیمی باشه هست.

به هردلیل که کسی وارد این رشته بشه فکر میکنم اگر علاقه (که لزوما نباید از قبل باشه در طول تحصیل هم میتونه به وجود بیاد )و یه مقدار هم زمینه کاری براش محیا باشه آینده درخشانی در انتظارشه. چرا که درس هاش در عین سختی فوق العاده زیاد که فکر میکنم بعد از مهندسی برق سخت ترین رشته باشه، میتونه خیلی شیرین لذت بخش و قابل فهم باشه. به خصوص درسهایی مثل ترمودینامیک، انتقال حرارت، کنترل فرآیند :ws37:

لینک به دیدگاه
خودم پاسخ بعدی رو میدم. کسی نیست؟!؟!؟

قبل از ورود به دانشگاه بعضی از بچه ها گول اون کلمه شیمی رو میخورن. البته منظورم الان نیست که همه با چشم باز تشریف میبرن دانشگاه و به تعداد همه هم صندلی هست!

ولی قبلا ها که لااقل این طوری بود.......یعنی بعضی ها به خاطر علاقه به شیمی اومدن. گفتن حالا که شیمی دوست داریم چه خوبه که در کنارش مهندس هم بشیم :دی

و عده ای هم با شناخت خود رشته اومدن

شاید یه دلیل عمدش ترجمه اشتباه از اسم این رشته باشه. یعنی مهندسی فرآیند لغت مناسبتری به نظر میاد.

از حیث تاریخچه که همه میدونن جزو قدیمی ترین رشته های فنی به شمار میاد درجهان. و به طور کلی علم طراحی و کنترل واحد های فرآیندی که بارزترینشون میتونه پالایشگاه های پتروشیمی باشه هست.

به هردلیل که کسی وارد این رشته بشه فکر میکنم اگر علاقه (که لزوما نباید از قبل باشه در طول تحصیل هم میتونه به وجود بیاد )و یه مقدار هم زمینه کاری براش محیا باشه آینده درخشانی در انتظارشه. چرا که درس هاش در عین سختی فوق العاده زیاد که فکر میکنم بعد از مهندسی برق سخت ترین رشته باشه، میتونه خیلی شیرین لذت بخش و قابل فهم باشه. به خصوص درسهایی مثل ترمودینامیک، انتقال حرارت، کنترل فرآیند :ws37:

مهندسی ه شیمی درس شیمی کمتر از 12 واحد داره!!!!(در تایید شما)

لینک به دیدگاه

من اصلا نمی دونم چرا...

دستِ تقدیر منو آورد تا این جا...

همین جام اعتراف می کنم که ترمی یه بار دمِ در آموزش بودم واسه انصراف:ws3:

ولی در کل رشته ی پر مغزیه...

لینک به دیدگاه

والا زمان ما کسی نبود راهنماییمون کنه و رشته ها رو بهمون معرفی کنه. من حتی دوم دبیرستان موقع انتخاب رشته برام ریاضی و تجربی فرقی نمی کرد! شاید به خاطر اینکه با رتبه یکسان، میشه تو ریاضی رشته بهتری رو تو دانشگاه قبول شد، رفتم ریاضی

دانشگاه هم به قول همکار گرام، شیمی خیلی دوس داشتم و از طرفی تو انتخاب رشته دانشگاهیم تقریبا همه رشته ها رو زدم به جزء it و کامپیوتر. قسمت میم شیمی بود دیگه. الانم واقعا راضی هستم و عاشق رشتم. کلی از خوندنش لذت میبرم و باهاش حال می کنم

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

برای انتخاب رشته یکی بهم گفت برای اینکه بدونی چه رشته ای رو باید بزنی خودتو توی اون شغل تصور کن ببین احساس رضایت میکنی؟ منم خودم توی کارخونه و... تصور کردم و شدم یه مهندس شیمی الانم خیلی خوشحالم و خدارو شکر میکنم که این راهو امدم.

مزیت این رشته اینه که میتونی فکر و ایده های جدیدتو به کار بگیری و جای پیشرفتت خیلی زیاده و همچنین اینکه من تحلیل رو به حفظ ترجیح میدم و این رشته همین گونه است.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام دوستان من تازه عضو شدم خواستم یه جوابی داده باشم ،مهندسی شیمی ترکیبی از ریاضی شیمی و فیزیک است که اگر با روانشناسی و جامعه شناسی و مقدار زیادی سیاست ترکیب بشه یک ابر انسان تولید میکنه که من به اون دلیل انتخابش کردم ولی چیزای دیگه ای هم بودن که دوست ندارم کسی بهم بخنده و نمیگم

لینک به دیدگاه
سلام دوستان من تازه عضو شدم خواستم یه جوابی داده باشم ،مهندسی شیمی ترکیبی از ریاضی شیمی و فیزیک است که اگر با روانشناسی و جامعه شناسی و مقدار زیادی سیاست ترکیب بشه یک ابر انسان تولید میکنه که من به اون دلیل انتخابش کردم ولی چیزای دیگه ای هم بودن که دوست ندارم کسی بهم بخنده و نمیگم

سلام. :icon_gol:

موافقم که مهندسی شیمی رشته خوبی‌ه و زیبایی های زیادی داره بواسطه استفاده‌های کاربردی‌ش از ریاضی و فیزیک و شیمی و ....

اما در راستای این نظرتون یه سوال پیش میاد :

اینکه چرا پس روانشناسی یا جامعه شناسی یا ... و انتخاب نکردید. یا اینکه چرا مهندسی مکانیک نخوندید. بهرحال مهندس شیمی رشته ایه که بعدا از مهندسی مکانیک جدا شده. در واقع شاخه ای از مهندسی مکانیک محسوب میشده.

کاش یک مقدار بیشتر راجع به اعتقادتون در زمینه تولید ابر انسان توضیح میدادید

:a030:

لینک به دیدگاه
سلام. :icon_gol:

موافقم که مهندسی شیمی رشته خوبی‌ه و زیبایی های زیادی داره بواسطه استفاده‌های کاربردی‌ش از ریاضی و فیزیک و شیمی و ....

اما در راستای این نظرتون یه سوال پیش میاد :

اینکه چرا پس روانشناسی یا جامعه شناسی یا ... و انتخاب نکردید. یا اینکه چرا مهندسی مکانیک نخوندید. بهرحال مهندس شیمی رشته ایه که بعدا از مهندسی مکانیک جدا شده. در واقع شاخه ای از مهندسی مکانیک محسوب میشده.

کاش یک مقدار بیشتر راجع به اعتقادتون در زمینه تولید ابر انسان توضیح میدادید

:a030:

سلام نیچه میگه ابر انسان کسی هستش که بتونه تغییر ایجاد کنه،حالا مقدار تغییر در چه سطحی باشه! خبر از ابر انسانی بزرگ تر و خبر از تکامل بیشتر می دهد و به نظر من چون مهندسی شیمی ترکیبی از سه علم است و می توان علم اقتصاد را هم به آن اضافه کرد اگر با خود شناسی فرد همراه شود می تواند نتیجه خوبی بدهد... بنده بسیار مهندسان شیمی دیده ام که با بیشترین سطح هوش دارای اسفبارترین زندگی ها بوده اند...

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

یکی از استادهای ما می گفت چند تن از دانشجویان دکترای مهندسی شیمی که در دانشگاه صنعتی شریف هم بودند، خود کشی کردن....به نظر من امکان داره چون م.شیمی مطالعه زیاد میخواد، دیگه وقتی برای مطالعه دیگر علوم باقی نمونده باشه و از نظر روان شناسان دلیل عمده خود کشیها افسردگی حاد هستش و شاید اگر این دوستان مطالعه ای در مورد روان بشر داشتند به راحتی از زندگی ناامید نمی شدند... این تنها برای مهندسی شیمی نیستش و در کل کسانی که IQ بالایی دارند توی زندگی عادی مشکل دارند و این بر میگرده به کمبود هوش هیجانی یا EQ که با مطالعه کردن در مورد خودشناسی و دیگر علوم انسانی میشه افزایشش داد مثلا اینشتین که یکی از نام آوران فیزیک بود و IQ بالایی داشت، اما اصلا زندگی شخصی موفقی نداشت... و بنده این رو در ادامه اون حرف قبلیم عرض کردم و منظورم این هستش که هیچ شاخه ای از علم به تنهایی کامل نیستش.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

تشکر... :a030:

آمار افسردگی کلا بالا رفته متاسفانه... خودکشی کردن هم دلایل مختلفی میتونه داشته باشه... راحت نمی شه راجع بهش قضاوت کرد....

من خودم رو در حدی نمی‌دونم بخوام راجع به این مسائل نظر بدم...

حرفاتون قابل تامل‌ه و جالب... :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...