رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

نمی دونم چی شد که دور از جون شما احمق شدم رفتم بدن سازی ثبت نام کردم :icon_pf (34):

اما به مربیم هم گفتم که می خوام هم کاهش وزن داشته باشم هم کاهش سایز

ولی مربی خیلــــــــــــــی مربی:banel_smiley_4: از اول به من نگفت که تو دیگه آخرشی ؛ با ورزش نه لاغرتر می شی و نه سایز کم می کنی

حالا بدبختانه بعد از 1.5 ماه می بینم هم 2 کیلو وزن اضافه کردم هم سایز :4564:

سوال اول این که چه مدت طور می کشه با توجه به این که بدنم هم سفت شده اینا بریزه ؟:sigh:

و اما سوال دوم این که جایگزین این ورزش چه ورزشی باشه خوبه ؟ ترکه آلبالو رو دیدی هم باریکه هم سفت

من هم دقیقا دنبال یه چنین چیزی هستم :w02:

من نظرم روی یوگا و پیلاتس بود

از لحاظ فیزیکی هم ، قدم تقریبا بلنده و حدودا لاغر هم هستم

حالا نظر شما چیه ؟ :ws37:

پ.ن : به جز شنا و رزمی پیشنهاد بدین

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 113
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام.اول اینکه هرورزشی را میکنی باید اولا بین تمریناتت وقفه نندازی و مدام باشه و اون حرکتی راکه انجام میدی درست انجام بدی شاید مربی بالا سرت نبوده در غیر این صورت نتیجه عکس میگیری بعدشم بدنسازی و ایروبیک خوبه ولی برای نتیجه گرفتن باید حوصله داشته باشی و انتظار نداشته باش سر یکی دو ماه سریع نتیجه بگیری هر ورزشی را که دوست داری برو ولی قواعدش را درست و مداوم انجام بده:a030::w16:

لینک به دیدگاه

بهترین ورزش، دویدن تحت فشاره !

از یه کیلومتر مشخص شروع کنید و هر بار 500 متر بهش اضافه کنید.

سعی کنید تو چند صد متر آخر، زمانی که کاملا خسته هستید، سرعت رو بالا ببرید.

تنفس فقط از راه بینی؛ بعد از یه مدت هم تنفس شما خود به خود تنظیم می شه

شیوه صحیح دویدن رو هم یاد بگیرید تا حرکت های اضافه نداشته باشید.

یوگا به لحاظ جسمی چیزی براتون نمیاره

ورزش دومی رو هم نمی دونم چیه !

شنا و رزمی هم خوبه !

لینک به دیدگاه
سلام.اول اینکه هرورزشی را میکنی باید اولا بین تمریناتت وقفه نندازی و مدام باشه و اون حرکتی راکه انجام میدی درست انجام بدی شاید مربی بالا سرت نبوده در غیر این صورت نتیجه عکس میگیری بعدشم بدنسازی و ایروبیک خوبه ولی برای نتیجه گرفتن باید حوصله داشته باشی و انتظار نداشته باش سر یکی دو ماه سریع نتیجه بگیری هر ورزشی را که دوست داری برو ولی قواعدش را درست و مداوم انجام بده:a030::w16:

اولا که مرسی جواب دادی :icon_gol:

دوما من تازه ورزش رو شروع نکردم ؛ همون شنا و رزمی رو که گفتم سالهاست حرفه ای دنبال می کنم اما در حال حاضر نمی خوام برم اون طرفی :hanghead:

اما در مورد نکاتی که گفتی:

بین تمریناتم هیچ وقفه ای نمی ندازم

هر حرکت رو چندین بار از مربی می پرسم که مطمئن بشم دارم درست انجام می دم

اما این مسئله رو امروز خودم مربی ام گفت که چون زیادی لاغری با بدن سازی امکان نداره که لاغر تر از این بشی برای عضلانی شدن هم به هر حال سایزت اضافه می شه (که البته این آخری رو فکر می کنم یا از بی خود بودن بدن سازیه یا مربیم درست و حسابی چیزی نمی دونه :banel_smiley_4:)

در آخر بازم مرسی از توصیه ات :a030:

لینک به دیدگاه
بهترین ورزش، دویدن تحت فشاره !

از یه کیلومتر مشخص شروع کنید و هر بار 500 متر بهش اضافه کنید.

سعی کنید تو چند صد متر آخر، زمانی که کاملا خسته هستید، سرعت رو بالا ببرید.

تنفس فقط از راه بینی؛ بعد از یه مدت هم تنفس شما خود به خود تنظیم می شه

شیوه صحیح دویدن رو هم یاد بگیرید تا حرکت های اضافه نداشته باشید.

یوگا به لحاظ جسمی چیزی براتون نمیاره

ورزش دومی رو هم نمی دونم چیه !

شنا و رزمی هم خوبه !

مرسی از جوابتون :icon_gol:

مثلا روی تردمیل با روی سطح صاف

از لحاظ تنفسی مشکل ندارم

اما منظور از شیوه درست دویدن چیه ؟

و یکی از این که می گین یوگا به لحاظ جسمی چیزی نمیاره منظورتون چیه ؟:ws52:

لینک به دیدگاه

آخه چرا میخوای لاغر بشی :w58: اونم ترکه آلبالویی؟

ایروبیک به نظرم خوبه

دومیدانی هم برای لاغرشدن تاحالا خوب جواب داده

میتونی برای شیوه درست دویدن رو یاد بگیری بری کلاس مربی بهت آموزش بده:ws37:

لینک به دیدگاه

با درود،

اول این سوالارو جواب بده:

قدت چقدره؟

وزنت چقدره؟

تغذیه فعلیت چیه؟

همه ورزشا وزن کم میکنن،عامل اصلی تعیین کننده کاهش وزن به همراه ورزش رژیم غذایی هستش.یعنی بایستی برای وزن کم کردن و یا زیاد کردن وزن ،رژیم غذایی گرفت.

مورد دیگه اینکه برای کاهش وزن بهترین ورزش ،ورزشهای ایروبیک هستش،مثل دو استقامت ،دوچرخه سواری،ورزشهای ایروبیک گروهی و....

یوگا زیاد خوب جواب نمیده.اگه ورزشکار هستی و اضافه وزن داری کارت یه ذره سخت تره چون بدنت با ورزش عادت کرده و وزن آوردی ،پس باید از یه سری شوک های ورزشی و تغذیه ای استفاده کنی...

لینک به دیدگاه
با درود، درود :)

اول این سوالارو جواب بده:

قدت چقدره؟ 176

وزنت چقدره؟ تا یه 1.5 پیش (دقیقا قبل از باشگاه رفتن) 52 اما الان 56 :4564:استخوان بندیم هم متوسطه

تغذیه فعلیت چیه؟ کلا با خوردن زیاد مشکل دارم ..... روزای عادی فقط صبحونه رو می خورم اگر هم ناهار یه غذایی باشه که خوردنش راحته می خورم اگر نه که ناهار هم نمی خورم ، شام هم که هیچ وقت نمی خوردم

الان هم که مثلا ماه رمضونه فقط برای افطار یه لیوان شیر و خرما 2-3 تا هم نون سوخاری با مربا شام و سحر هم که دوست ندارم بخورم

خودم که کالری روزانه ام رو حساب کردم نهایتا 700-800 تاست

همه ورزشا وزن کم میکنن،عامل اصلی تعیین کننده کاهش وزن به همراه ورزش رژیم غذایی هستش.یعنی بایستی برای وزن کم کردن و یا زیاد کردن وزن ،رژیم غذایی گرفت. می دونم ؛ مربیم هم که اولش فکر می کردم میخوام چاق بشم می خواست برنامه غذایی بده اما وقتی که گفتم قصدم لاغر کردنه و در مورد وعده های غذاییم گفتم منصرف شد!

مورد دیگه اینکه برای کاهش وزن بهترین ورزش ،ورزشهای ایروبیک هستش،مثل دو استقامت ،دوچرخه سواری،ورزشهای ایروبیک گروهی و....

مشکل اینجاست که من از ورزش ایروبیک خیلی بدم میاد یعنی خسته کننده است و بی هدف

یوگا زیاد خوب جواب نمیده.

میشه بدونم چرا خوب جواب نمی ده ؟!

اگه ورزشکار هستی و اضافه وزن داری کارت یه ذره سخت تره چون بدنت با ورزش عادت کرده و وزن آوردی ،پس باید از یه سری شوک های ورزشی و تغذیه ای استفاده کنی...

مثلا چی ؟!

ممنون از پاسخ گویی تون :icon_gol:

لینک به دیدگاه
آخه چرا میخوای لاغر بشی :w58: اونم ترکه آلبالویی؟ مگه بده ؟ :5c6ipag2mnshmsf5ju3

ایروبیک به نظرم خوبه خوبه ولی نمی دونم چرا برای من قابل تحمل نیست ... چیزی رو هم که دوست نداشته باشم زود ولش می کنم :hanghead: اتفاقا یه دوره که رفتم خیلی هم خوب جواب گرفتم

دومیدانی هم برای لاغرشدن تاحالا خوب جواب داده

میتونی برای شیوه درست دویدن رو یاد بگیری بری کلاس مربی بهت آموزش بده:ws37:

مرسی از راهنماییت شهدخت جونم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون از پاسخ گویی تون :icon_gol:

راستش بنظر وزن و قدمتناسبی داری.

:w58:خیلی کم غذایی!!!

احتمالا متابولیسم بدنت با تغذیت سازگاری پیدااکرده . و برای همینه وزن کم نمیکنی. باید رژیم پروتئین بگیری و کربو هیدراتو حذف کنی .یعنی انرژی مورد نیاز بدنتو از سینه مرغ و یا ماهی و سفیده تخم مرغ تامین کنی +ورزش هوازی

آیا بدنت چربی اضافی داره؟میتونی با تست 2.5 سانتی تا حدی تشخیص بدی.به این صورت که قسمتهای مختلف بدنو نیشگون گرفت (به ویژه جاهایی که احساس میشه چربی اضافه داره) اگه بیشتر از 2.5 سانتی متر کلفتی داشت یعنی چربیش اضافیه.

چاره ای نیست ،بهترین حرکات برای وزن کم کردن ورزشهای هوازی یا ایروبیک هستش .اهل پیاده روی هستی؟تمرین با وزنه؟ باید ببینی از چه ورزشایی خوشت میاد؟ پینگ پنگ ؟ بدمینتون ؟ تنیس؟....

یوگا انواع مختلف داره ،که از 150 کالری در ساعت مصرف داره تا 650. که تقریبا یوگای 150 کالری عمومیت داره.و شما باید تمرینی انتخاب کنی که حد اقل 350 کالری در ساعت سوخت داشته باشه.

در ضمن فعالیت یوگا شدت کافی و مناسب برای کم کردن وزن های تثبیت شده رو نداره.

لینک به دیدگاه

احتمالا متابولیسم بدنت با تغذیت سازگاری پیدااکرده . و برای همینه وزن کم نمیکنی.

منم با این نظر دوستمون موافقم طلاجون شما خیلی سطح متابولیسم بدنتو پایین آوردی بدنت دچار یه جور بی تفاوتی شده

همونطور که تغییرات سریع در وزن و بالا پایین کردن های اون برا بدن ضرر داره پایین نگه داشتن سطح سوخت ساز بدن برا دراز مدت خوب نیس

بهترین کار مشورت با یه متخصص تغذیه هس

با وزن 56 شما روزانه به 1680 کالری انرژی نیاز داری نه 800

لینک به دیدگاه

یوگا برا فرم دهی و زیبا کردن تک تک اعضای بدن ( برا خانوما سینه و باسن بخصوص )خوبه البته از نظر فکری و روحی واقعا ورزش عالیه

من خودم با ایروبیک حال نکردم اما خودم روزانه 20 دقیقه اروم عمل دویدن رو انجام میدم

دوچرخه سواری برا شل کردن عضلات و چربیهای ران خیلی خوبه بشرطی که شما تندتند رکاب بزنید و رو سطوح مقاومتی شدن نرید (اینو الان به شخصه دارم تجربه می کنم )

درکل تو ورزش یه اصلی هس برا شل کردن و آب کردن چربی حرکات تند و سریع برا سفت کردن و قوی تر کردن حرکات مقاومتی و سنگین و اهسته همراه با مکث (10 الی 15 ثانیه )

لینک به دیدگاه

یه دنیا تشکر ؛ هم از سارا جون:flowerysmile: و هم آقا مهرداد :flowerysmile:

واقعا راهنمایی هاتون ارزنده بود :icon_gol:

منم با این نظر دوستمون موافقم طلاجون شما خیلی سطح متابولیسم بدنتو پایین آوردی بدنت دچار یه جور بی تفاوتی شده

همونطور که تغییرات سریع در وزن و بالا پایین کردن های اون برا بدن ضرر داره پایین نگه داشتن سطح سوخت ساز بدن برا دراز مدت خوب نیس

بهترین کار مشورت با یه متخصص تغذیه هس

با وزن 56 شما روزانه به 1680 کالری انرژی نیاز داری نه 800

اتفاقا امروز مربی شنام رو دیدم ..... اون هم همین نظر رو داشت که بدنم از لحاظ سوخت و ساز قفل کرده و این اضافه وزن هم اضافه وزنه کاذبه که چون این قدر به بدن سوخت محدود رسیده حالا هر ماده غذایی رو که وارد بدن می شه حتی آب رو هم ذخیره می کنه

اون هم نظرش این بود که باید دوباره روی برنامه غذاییم تجدید نظر کنم :hanghead:

پ.ن: اما هیچ کس درک نمی کنه که من کلا از غذا خوردن و وقت برای غذا صرف کردن خوشم نمیاد:4564:

تا 2 ساعت بعد از ورزش نباید شیرینیجات و چیزهای دیگه بخوری چون به شدت چاق کننده هست

:icon_gol:

نه حواسم هست

اولا روزایی که ورزش سنگین می کنم اصلا میلم رو به غذا کلا از دست می دم

دوما من تا تنها مزه ای که هیچ میونه خوبی ندارم همین شیرینه !

لینک به دیدگاه

نظر بقیه رو نمیدونم...

اما به نظر من والیبال بری بهتره

من هم بدنم سفت شده بود هم اینکه روو فرم اومده بودم...ینی چاق که نشدم هیچ وزنم کم شد ..

به نظرم هم قدت خوبه ...

یوگا هم خوبه...دختر خاله من میره ، ما قبلا لاغر بود الان نسبت به اون موقع چاق شده بود:ws38: البته پُر شده بود..

حالا بازم انتخاب با خودتهhapydancsmil.gif

اگه جایگزینش ورزشی انتخاب نکنی(مثه منhanghead.gif) از 1 تا 2 ماه بعدش فکر میکنم ماهیچه ها شل میشه...

لینک به دیدگاه

چن تا نکته :

-بهترین و رو فرم ترین اندام ها رو خانومای فرانسوی دارن چون از صب تا شب دارن غذا میخورن ولی قد گنجیشک میخورن

-برا اینکه موتور سوخت سازی بدن خاموش نشه باید به صورت زیگزاگی غذا خورد یعنی اگه امروز 500 کالری خوردی فردا 800 تا و الی اخر یعنی باید بدن رو پیچوند تا به وضع موجود عادت نکنه و شروع به ذخیره سازی نکنه

- عضله گران بهاتر و سنگین تر از چربی هس اگه با وجود ورزش وزنتون بالا میره درحالی که پرخوری نکردین بدونید بدن درحال عضله سازیه البته احتمالا (چون باید پزشک تشخیص بده )

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

خب .... از اون جایی که نمی دونم پرسش و پاسخ ها چرا توی انجمنا بی نتیجه می مونه ، خواستم جواب تاپیک خودم رو بدم که حداقل اگر کسی مشکل من رو داشت ، شاید این تاپیک بتونه یه مقدار راهنماییش کنه

دقیقا از زمانی که من بدنسازی رو رها کردم 10 کیلو اضافه کردم :4564:

الان می گم به چه شکل

به یه مشاور تغذیه مراجعه کردم که در مورد تغذیه نامناسبم کلی نکوهشم کرد و بهم هشدار داد که اگر به همین منوال پیش برم حتما آسیب جدی به بدنم می زنم و مهم تر از همه هم احتمالا باید دور یه سری کارا و فعالیت هام برای همیشه خط بکشم

پس اولین گام تغذیه بود که خب چون یک دفعه دریافت کالریم بالا رفت مسلما وزنم هم زیاد شد !

(البته من کلا اشتهایی به خوردن غذا نداشتم یعنی از هر چیزی که وقتی باری خوردن ازم بگیره بدم میومد که البته با راه کارهایی که گرفتم الان خوب خوبم:a030:)

بعد از اون هم تصمیم گیری برای یه ورزش مناسب بود که طبق راهنمایی هایی که گرفتم به دنبال همون ورزش های ایروبیک بودم .

اول برای دو که متاسفانه برای خانوما توی کشور ما شرایط فراهم نیست که بخوان از فضای باز استفاده کنن توی باشگاه ها و روی تردمیل هم که واقعا کار خسته کننده و اعصاب خورد کنیه

شنا هم که گفتم فعلا نمی تونم دنبالش کنم

یوگا هم طبق نظر دوستان و تحقیقاتی که خودم کردم به اون سرعتی که من می خواستم جواب نمی گرفتم

..........

خلاصه که ..... الان 3 هفته ایه خود ورزش ایروبیک رو انتخاب کردم ؛ قبل از اون هم تمام مسیر تا باشگاه رو اکثرا پیاده (پیاده روی سریع) یا با دوچرخه طی می کنم که حدود 45 دقیقه ای طول می کشه

اما متاسفانه اندامم کاملا از فرم در اومد به این خاطر که تمام عضلاتم که دوباره شل شده ایجاد چاقی و تورم کاذب کرده :icon_pf (34):

هر چند طی این 3 هفته تونستم 2 کیلو از این وزن اضافی رو کنم:hapydancsmil: اما از نظر مربیم نباید دست به وزنه و بدنسازی بزنم

در کل دختر خانومای عزیز اگه قراره ورزش کنین باور کنین که بدنسازی هیچ دردی ازتون دوا نمی کنه به همون سرعتی که شاید شاید روی فرم بیاردتون به همون سرعت که البته سریع تر ، اگر رهاش کنین از همون ظاهر اولیه ای هم که داشتین محروم می شین !!!!!!!!!!!!

نظر شخصی : بدن سازی واقعا ورزش نیست :whistles:

لینک به دیدگاه

طلا جون اون مشاور درمورد میزان کالری دریافتیت چیزی نگفت؟

بعدشم من الان دوچرخه و پیاده روی دارم (البته دوچرخه رو فعلا نمی تونم ادامه بدم فقط پیاده روی برام امکان پذیره ) به نظرتو که تجربه داری خوبه ؟

لینک به دیدگاه
تغذیه فعلیت چیه؟

همه ورزشا وزن کم میکنن،عامل اصلی تعیین کننده کاهش وزن به همراه ورزش رژیم غذایی هستش.یعنی بایستی برای وزن کم کردن و یا زیاد کردن وزن ،رژیم غذایی گرفت.

یوگا زیاد خوب جواب نمیده.اگه ورزشکار هستی و اضافه وزن داری کارت یه ذره سخت تره چون بدنت با ورزش عادت کرده و وزن آوردی ،پس باید از یه سری شوک های ورزشی و تغذیه ای استفاده کنی...

خب .... از اون جایی که نمی دونم پرسش و پاسخ ها چرا توی انجمنا بی نتیجه می مونه ، خواستم جواب تاپیک خودم رو بدم که حداقل اگر کسی مشکل من رو داشت ، شاید این تاپیک بتونه یه مقدار راهنماییش کنه

دقیقا از زمانی که من بدنسازی رو رها کردم 10 کیلو اضافه کردم :4564:

الان می گم به چه شکل

به یه مشاور تغذیه مراجعه کردم که در مورد تغذیه نامناسبم کلی نکوهشم کرد و بهم هشدار داد که اگر به همین منوال پیش برم حتما آسیب جدی به بدنم می زنم و مهم تر از همه هم احتمالا باید دور یه سری کارا و فعالیت هام برای همیشه خط بکشم

پس اولین گام تغذیه بود که خب چون یک دفعه دریافت کالریم بالا رفت مسلما وزنم هم زیاد شد !

(..........

خلاصه که ..... الان 3 هفته ایه خود ورزش ایروبیک رو انتخاب کردم ؛ قبل از اون هم تمام مسیر تا باشگاه رو اکثرا پیاده (پیاده روی سریع) یا با دوچرخه طی می کنم که حدود 45 دقیقه ای طول می کشه

اما متاسفانه اندامم کاملا از فرم در اومد به این خاطر که تمام عضلاتم که دوباره شل شده ایجاد چاقی و تورم کاذب کرده :icon_pf (34):

هر چند طی این 3 هفته تونستم 2 کیلو از این وزن اضافی رو کنم:hapydancsmil: اما از نظر مربیم نباید دست به وزنه و بدنسازی بزنم

:banel_smiley_4:من که اینا رو گفته بودم!!!

در کل دختر خانومای عزیز اگه قراره ورزش کنین باور کنین که بدنسازی هیچ دردی ازتون دوا نمی کنه به همون سرعتی که شاید شاید روی فرم بیاردتون به همون سرعت که البته سریع تر ، اگر رهاش کنین از همون ظاهر اولیه ای هم که داشتین محروم می شین !!!!!!!!!!!!

نظر شخصی : بدن سازی واقعا ورزش نیست :whistles:

بدن ساز ی ورزش خیلی خوبیه ولی بنا به مقتضیات اندام افراد مختلف و نیاز و خواست اونها برای تغییراتشون باید با ترکیبی از ایروبیک و وزنه ویا ورزش اصلیشون انجام بشه.

در هر حال این سرشت و ماهیت بیشتر تمرینهاست که اگر مدتی کنار گذاشته بشه آمادگی و تاثیراتش از بین میره. ایروبیک هم اگر کنار گذاشته بشه ،اندام ثابت نمیمونه . کشتی گیر هم اگه یه مدت تمرین نکنه و کشتی نگیره هم تکنیکش افت پیدا میکنه و هم قدرتش وهمچنین بقیه ورزشا .با کنترل تغذیه تا حدی میشه از تحلیل و یا تورم بدن جلوگیری کرد (مثلا انسان اگه یه مدت درس هم نخونه دانسته هاش هم فراموش میشه)

بنظر بهترین کار اینه که یه زمان کمینه در روند زندگی به ورزش اختصاص داده بشه (مثل مسواک زدن عادت بشه)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...