رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

من به شدت با نظر سارا- افشار موافقم

این طوری یه حس رقابت یا تشویق به وجود میاد که خودش نیروی محرکه است

خوب حالا برنامه من

صبح 6:30 که بیدار می شم اول یه 3-4 لیوانی آب نوش جان می کنم :w58:

بعد صبحانه (یه تخم مرغ + 2-3 تا نون سوخاری و گاهی شاید یه قاشق عسل) و آماده می شم برای ورزش

3 روز در هفته می رم باشگاه ایروبیک 3 روز هم توی حیاط حدودا 1.5 طناب و حلقه می زنم و میدوم !

البته مسیر باشگاه رو (رفت و برگشت پیاده روی سریع می کنم )

حدودا ساعت 11 می رسم خونه که تا یه دوش بگیرم می شه 11:30

دوش آب سرد خیلی کم می کنه به رفع کوفتگی و خیلی آدم رو سرحال میاره اما خب آب گرم برعکس عمل می کنه دیگه !

راستی بین ورزشم آب زیاد می نوشم

(توجه : اگر بین ورزش آب زیاد بنوشین باعث می شه ورزشتون چربی سوز باشه در غیر این صورت اون ورزش بیشتر حکم عضله ساز رو پیدا می کنه !)

11:30 هم که یه بطری آب و یه دونه سیب برمی دارم و میرم به درس خوندن تا 2 که قرار باشه ناهار بخورم

که اون هم معمولا یه حجم مشخص برنجه با حالا اون خورشت یا هر چیزی دیگه ای !

(نکته : تا قبل از غذا هر قدر می خواین آب بنوشین اما وسط غذا یا بعد از غذا به هیچ وجه این کار رو نکنین ! چون باعث می شه اسید معده رقیق بشه و هضم غذا درست و به موقع صورت نگیره و غذا توی معده بمونه و جذب بدن بشه ! )

تا 2 ساعت بعد از ناهار که چیزی نمی خورم تا عصرونه که اون هم 2 تا میوه معمولا می خورم با یه مقدار تنقلات

بعد از اون دیگه هیچ کالری نمی گیرم و شام هم نمی خورم فقط زمانی که می خوام بخوابم که معمولا ساعت 3 صبحه یه لیوان شیر و لالا ......

یه روز در هفته رو هم که روزه ام یعنی دریافت کالری 0 اما آب و چای جای خودش رو ازش نمی گذرم

به خودم در هیچ موردی سختی نمی دم که نخورم چون خودم می دونم اگر چیزی رو که می خوام نخورم بداخلاق می شم و می افتم به جون بقیه :ws28:

از همه چیز می خورم اما خیلی کم شاید به اندازه چند تا دونه که به تعداد انگشت های یه دست هم نرسه !

ولی خب به همون قانع می شم دیگه :ws37:

وقتی هم که احساس خوردن میاد سراغم سعی می کنم حواسم خودم رو پرت کنم یا با آب سر و ته همه چیز رو به هم بیارم!

من شخصا با این برنامه دارم خوب جواب می گیرم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 113
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اینم برنامه من

ساعت 7 بیدار شدن

چون معمولا همون موقع احساس گشنگی ندارم حدود یه ساعت اینا به کارای دیگه ام میرسم

بعد صبحونه میزان کالری دریافتی 220 الی300 کالری(تازه چن روزه اینقدرش کردم قبلا کمتر بود) که معمولا دو کف دست نون (اندازه فلاپی دیسک ) +تخم اب پز و چایی یه لیوان یا

سه کف دست نون + 15 گرم (نصف قوطی کبریت ) پنیر +یه قاشق مربا خوری عسل + چایی

بعدش کارای روزانه خودم و وسطاش هرچن لیوان که تونستم آب میخورم

تا 1و نیم ظهر که نصف فنجان ماست پرچرب (کم چرب اصلا مزه نداره) + نصف کف دست نون .اینا 125 الی135 کالری

تا ساعت 4و نیم عصر که باز فقط آب

ساعت 4 و نیم یه لیوان چایی با دو عدد بیسکویت ساقه طلایی (120 کالری)

باز تا ساعت 6و نیم هیچی نمی خورم

6 و نیم عصر یک کفگیر برنج بدون روغن (حدود 7 قاشق غذاخوری ) + خورشت هرچی باشه (یه قاشق ) +سالاد شیرازی +سبزی به مقدار یه کاسه کوچولو = 350 الی 400 کالری

تا دو الی سه ساعت بعدش هیچی نمی خورم که اماده ورزش بشم

30 دقیقه دوی آهسته (تازه گذاشتم تو برنامه روزانه ام )+ یه ساعت پیاده روی تند + 10 الی 15 دقیقه حرکات کششی و غیره

حدود نیم ساعت بعد ورزش هم یه سیب متوسط + چن تا دونه میوه دیگه حالا هرچی شد 120 الی 150 کالری

بعدش یه ساعت کار می کنم بعدش حدود 12 یا 1 نصف شب لالا

لینک به دیدگاه
بچه ها یه سوال

برا کسی که 1200 تا میخوره و روزی با ورزش مثلا 300 می سوزونه یعنی دریافتی بدنش 900 تا میشه ؟ یا نه

بعدشم چرا رو بعضی از مواد غذایی انرژی رو به کالری می نویسن ولی رو بعضی به کیلو کالری

قضیه اش چیه ؟

بچه ها کسی جواب این سوال رو نمیدونه ؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
بچه ها کسی جواب این سوال رو نمیدونه ؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

منظور از کالری همون کیلو کالری هستش ولی مصطلح شده به کالری(واحد انرژی غذایی)

کیلو کالری مقدار انرژی هست که دمای 1 کیلو گرم آبو 1 درجه سانتی گراد بالا میبره.

وقتی شخصی 1200 کالری میگیره و 300 رو باورزش میسوزونه یعنی دریافتی بدنش 1200 کالری بوده و:

اگر اضافه وزن پیدا کرد یعنی میزان انرژی ورودیش بیشتر بوده و بصورت توده گوشت و چربی ذخیره شده.

اگر وزنش کم شد یعنی در فعالیتهای دیگر روزمره بقیه انرژیو مصرف کرده و از ذخیره قند و ماهیچه و چربی به عنوان انرژی مصرف کرده و سوزونده.

اگر وزنش تغییر پیدا نکرد یعنی این 1200 کالری برای مصرف ورزش و فعالیت روزمره کفاف میداده.

نکته این که بدن در طول شبانه روز انرژی مصرف میکنه حتی در هنگام خواب و یا کارهای روزمره و حتی فکری...و مصرف انرژی مختص ورزش کردن نیست.ورزش به نوعی در مصرف انرژی جهش بوجود میاره و تسریعش میکنه.

لینک به دیدگاه

من دوباره اومدم:ws3:

تصميم گرفتم تا مطابق راهنمايي هاي شما علي الخصوص آقا مهرداد و مشورت با يه كارشناس ارشد تربيت بدني برنامه م رو تا كنكور اينطوري ادامه بدم..

صبحا نصف ليوان اب و بعد يه سيب بعد ده مين پياده روي و پنج مين حركات كششي نرم بعد صبحانه كامل و بعد درس...هر يك نيم ساعت يه ربع چرت. .

اول اينكه نظرتون چيه و بعد اينكه لطفا چند تا حركات كششي نرم رو واسه پنج مين معرفي كنيد....

منم با اين مثلا براي كنكور خوندنم همه رو اسير كردم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

ممنون...:icon_redface:

لینک به دیدگاه

من هم اومدم یه چندتا نکته که هم تجربه شخصیه و هم علمی رو بگم :

اولیش مورد توجه ویژه بانوان گرانقدر انجمن :w02:

هر کس که بهت گفت "تو دیگه زیادی لاغری" یا "یه پرده گوشت داشته باشی خیلی قشنگ تر می شی" یا از این قبیل حرفا ، در حقیقت خود شیطونه و داره گولت می زنه :w000:

چون اگه یه روزی بنا به دلایلی همون "یه هوا " پر تر شدن بشه "دو هوا" می ریزن سرت که چاق شدی :banel_smiley_4:

مهم تر از اون این که عوارض روحی و جسمی اضافه وزن فقط مال خودته نه اونایی که دوران لاغریت برات نسخه چاقی می پیچیدن ! :icon_razz:

دوما بچه هایی که شبا ورزش می کنین :

ورزش شبانه توی هوای آزاد به خصوص پارک ها و جایی که دار و درخت و گیاه زیاده اصلا توصیه نمی شه ؛ چون همون طور که می دونین شب زمانیه که گیاهان دی اکسید کربن می گیرن

سوما اشخاص گروه خونی o بهترین زمان برای ورزششون صبحگاهه

چهارما یه جایی توی پستا اسم از آجیل آورده شده بود :

بهتره بدونین آجیل و کلا مغزها فـــــــــــــــوق العاده پرکالری هستن !!!!!!!!!!!!!!!

مثلا یه دونه گردوی متوسط 30 کالری داره

یا یه دونه پسته درشت 8 کالری

تخمه آفتاب گردون که دیگه هیچی

اما اگه عادت به تخمه خوردن دارین می تونین با تخمه هندوانه جایگزینش کنین و کم کم کلا تخمه رو حذف کنید

پنجما در مورد هندوانه هم که همه فکر می کنن آبه !

کلا می شه چربی ؛ پس خیلی رعایت کنین

(البته حالا که دیگه فصل هندوانه تمامه !)

بازم اگه چیزی یادم اومد میام می گم :icon_gol:

لینک به دیدگاه

امروز 45 دقيقه پياده روي كردم

430 كالري مصرف شد

ضربان قلبم بين 110 تا 130 بود

500 گرم كاهش وزن داشتم كه با دو سه ليوان اب دوباره برگشت

لینک به دیدگاه
من هم اومدم یه چندتا نکته که هم تجربه شخصیه و هم علمی رو بگم :

اولیش مورد توجه ویژه بانوان گرانقدر انجمن :w02:

هر کس که بهت گفت "تو دیگه زیادی لاغری" یا "یه پرده گوشت داشته باشی خیلی قشنگ تر می شی" یا از این قبیل حرفا ، در حقیقت خود شیطونه و داره گولت می زنه :w000:

چون اگه یه روزی بنا به دلایلی همون "یه هوا " پر تر شدن بشه "دو هوا" می ریزن سرت که چاق شدی :banel_smiley_4:

مهم تر از اون این که عوارض روحی و جسمی اضافه وزن فقط مال خودته نه اونایی که دوران لاغریت برات نسخه چاقی می پیچیدن ! :icon_razz:

دوما بچه هایی که شبا ورزش می کنین :

ورزش شبانه توی هوای آزاد به خصوص پارک ها و جایی که دار و درخت و گیاه زیاده اصلا توصیه نمی شه ؛ چون همون طور که می دونین شب زمانیه که گیاهان دی اکسید کربن می گیرن

سوما اشخاص گروه خونی o بهترین زمان برای ورزششون صبحگاهه

چهارما یه جایی توی پستا اسم از آجیل آورده شده بود :

بهتره بدونین آجیل و کلا مغزها فـــــــــــــــوق العاده پرکالری هستن !!!!!!!!!!!!!!!

مثلا یه دونه گردوی متوسط 30 کالری داره

یا یه دونه پسته درشت 8 کالری

تخمه آفتاب گردون که دیگه هیچی

اما اگه عادت به تخمه خوردن دارین می تونین با تخمه هندوانه جایگزینش کنین و کم کم کلا تخمه رو حذف کنید

پنجما در مورد هندوانه هم که همه فکر می کنن آبه !

کلا می شه چربی ؛ پس خیلی رعایت کنین

(البته حالا که دیگه فصل هندوانه تمامه !)

بازم اگه چیزی یادم اومد میام می گم :icon_gol:

با اون یه پره گوشت طلا جون باهات موافقم شدییییییییییییییییییییییییید

کار این روزای من دقیقا شده این

سارا نی قلیون شدی

سارا بسه دیگه مگه میخوای خودتو محو کنی

حتی وقتی میرم پیاده روی بیرون دخترای تپل بهم متلک میندازن که این باربی کجاشو میخواد آب کنه

ولی من ورزش رو با هیچی عوض نمی کنم خیلی بهم کمک می کنه بخصوص فکری و روحی

یه دونه دیشب نرفته بودم تا نصف شب تو جام غلت میزدم و خوابم نمی برد و کلی فکر عجیب و غریب به ذهنم می اومد

................

یه چیزی رو هم من بگم برحسب تجربه و البته علم تغذیه و پزشکی هم ثابت کرده

همون طور که می دونید 17 مهر روز جهانی تخم مرغ بود تخم مرغ برا کسایی که تو دوره رژیم همراه با ورزش هستند بسیار غذای مفیدیه

سعی کنید هر روز یه تخم آب پز تو وعده غذایی تون قرار بدین جهت جلوگیری از هدر رفت عضله بدن خیلی مفیده

لینک به دیدگاه
امروز 45 دقيقه پياده روي كردم

430 كالري مصرف شد

ضربان قلبم بين 110 تا 130 بود

500 گرم كاهش وزن داشتم كه با دو سه ليوان اب دوباره برگشت

ضربان قلبت عالی یعنی طبیعی بود

نگران نباش کم کم اثرشو می بینی

سعی کن اوایل کار خودتو دیر به دیر وزن کنی مثلا هفته ای یه بار

اینجوری ذوق زده میشی

ولی آب رو بخور روزی کم کمش 10 لیوان

لینک به دیدگاه

بچه هایی که چاق و پر هستین و میخوایید وزن کم کنید حتما حتما کنار ورزش و رژیم آب رو بخورید روزی 10 لیوان

چن وقت پیش دختری رو دیدم مثل اینکه این قبلا خیلی چاق بود ولی چون موقع کم کردن وزنش آب نمی خورد (بابت همون کم نشون دادن وزن ) باورتون نمیشه انقد بدنش شل و پوستش بد شده بود بازوهاش عین این لش گوسپند شده بود وا رفته بود در حد چی

تازه سیاه هم شده بود

به نظرم همون چاقی براش بهتر بود خیلی خیلی بد شده بود

وقتی علتشو پرس و جو شدم فهمیدم آب نمی خورد

آب باعث میشه درحین کم کردن وزن , پوست حاصیت ارتجاعی خودشو حفظ کنه و همراه با کم شدن سایز خودشو جمع کنه و سفت بشه

لینک به دیدگاه

از کجا بفهمم یک ساعت ایروبیک چقدر کالری می سوزونه ؟؟ TAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

بچه ها من کلا سوخت و ساز ندارم انگار.TAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gifمربیم گفت تست تیروئید بده ، تیروئیدمم نرماله نرماله w58.gif

شایدم من صبر ندارم icon_razz.gif

البته تغییر سایز داشتما تو لباسام مشخصه اما فکر کنم ماه اول وقتی یکدفعه میزان کالری کم بشه با ورزش، تغییرات باید خیلی محسوس تر باشه 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه
از کجا بفهمم یک ساعت ایروبیک چقدر کالری می سوزونه ؟؟ TAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

بچه ها من کلا سوخت و ساز ندارم انگار.TAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gifمربیم گفت تست تیروئید بده ، تیروئیدمم نرماله نرماله w58.gif

شایدم من صبر ندارم icon_razz.gif

البته تغییر سایز داشتما تو لباسام مشخصه اما فکر کنم ماه اول وقتی یکدفعه میزان کالری کم بشه با ورزش، تغییرات باید خیلی محسوس تر باشه 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

این سایت یه تقریبی بهت میده

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

ببین شاید گوشت بدنت سفته

ولی اصلا ناامید نشو

قبلا گفتم من برا اینکه وزنم از x برسه به x-1 یه ماه طول کشید منظورم اوایل کار بود مثل تو ناامید شده بودم حتی فکر می کردم طبیعت بدن من اینه که کمتر از x نمیشه

اما بعدش به خودم گفتم من ورزش می کنم و غذای سالم و به اندازه می خورم برا سلامتی خودم

صبر کن نتیجه اشو می بینی

همون سایز کم کردن خودش یه علامته :w16:

لینک به دیدگاه

سارا جون من این سایت رو هم دیدم

اما تا جایی که من می دونم و پرسیدم

ایروبیک در هر ساعت 600 کالری می سوزونه ! (البته نه در حد این ایروبیکی که شبکه ایران بیوتی نشون می ده ! :banel_smiley_4:)

در ضمن در مورد این نوشیدن آب هم 10000 % با سارا موافقم

یه خانوم 28 در عرض 5 ماه 20 کیلو کم کرد اون هم تحت نظر

تازه روزی 2 ساعت هم پیاده روی می کرد که بدنش شل و از فرم افتاده نشه

اماالان پوست بدنش رو نگاه کنی از پوست بدن یه پیرزن 80 ساله بدتره !

حالا داره می ره پوستش رو بکشه اما می دونی چه بدبختی باید بکشه و چه هزینه ای داره می کنه ؟! :icon_pf (34):

پس پیشگیری بهتر از درمانه ؛ الان اگر شده به اجبار هم آب بنوشین تا این رژیم و ورزش به جای تضمین سلامت نشه تهدید سلامت ! :a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...