رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

بدنسازی که میرفتی چه حرکاتی با چه وزنه هایی بهت میگفته انجام بدی که فکر میکنی مضر هست؟

اتفاقا حرکات آرام با وزنه های سبک خیلی به شکل گیری عضلات کمک میکنند، مخصوصا در جلوگیری از قوز کمر و سفت شدن ماهیچه های پشت دست و تسلط بیشتر روی اعضا.

اوناییکه میرن پودر میخورن و وزنه میزنن رو نگاه نکنین، مثلا اون دستگاه کشش وزنه با سیم، یا پروانه، فوق العاده هست.

ماه اول سبک بود که روی بدنم جواب نداد و از ماه دوم سوپر بود

به نظرم این ورزش یه ورزش تلقینیه ؛ منظورم اینه که انگار با این دستگاه ها می خوای به بدن تلقین کنی که به چه فرمی شکل بگیره در حالی که خب بعد از یه مدت که این حرکات کنار گذاشته بشه دوباره همه چیز به حالت اول برمی گرده به نظر من این نمی شه ساختن بدن

در ضمن بدن سازی بیشتتر توی دسته ورزش های بی هوازیه که چربی سوزی ندارن و عضله سازی می کنن

یعنی به نظرم می شه به عنوان به عنوان مکمل ازش استفاده کرد ؛ یعنی رشته اصلی ورزشی چیز دیگه ای باشه و حالا برای تقویت عضلات با دستگاه هم کار کنی

پس برا همینه ک من همیشه لاغرم! بدنم همش تو شوکه! هیچ وخ دریافتی هاش ثابت نبوده!:|

یکی‌ ک دیگه حسو حال ورزش نداره, غذا خوردنش رو برنامه ک نیس هیچ کلا قرو قاطیه, تنبله, برنامه خوابش هم منظم نیس, تحرکش بیشتر تو رقصه اونم نه ب شکل منظم, بدونه درس کردن اینا چی‌ جوری امکان اضافه وزن داره آیا؟ :164:

نگاری اینا همه عامل چاقیه که !!! :w58:

چه طور در مورد تو برعکس جواب می ده ؟:icon_razz:

ببخشید عزیزم این میزان کالری ها که گفتی ، تو چه مدت زمانی می سوزن ؟؟ مثلا با یک ساعت ؟

بله سارا جون . منظور در هر ساعته :ws37:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 113
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

نگاری اینا همه عامل چاقیه که !!! :w58:

چه طور در مورد تو برعکس جواب می ده ؟:icon_razz:

نه دیگه بدنه من منظم بش انرژی پروتئین , ویتامین, کالری... اینا نرسیده, هر روزش با روز قبلو بعدش فرق داشته، واسه همین هرچی‌ دریافت می‌کرده ذخیره نمی‌کرده! خواب هم مهمه اگه منظم نباشه سوخت و ساز بدن ب مشکل برمیخوره... من اصلا ساعت خوابم منظم نیس تازه عادت دارم بیشتر از ۹ ساعت بخوابم! البته قبلن زیاد مشکلی‌ با وزنم نداشتم فوقش ۳ کیلو می‌خواستم ک پرتر بشم هویجوری.. یکی‌ دو ماهه همه اینا تشدید شده وعده‌های قضایی‌ اصلی‌م هم کمترو بی‌ برنامه تر شده! ک ییهو خیلی‌ وزن کم کردم:|

درضمن من بد غذام خیلی‌.. گوشت کم میخورم خیلی‌، با اشتها هم نمی‌خورم، هله هوله پر کالری زیاد میخورم فقط، صبحانه هم نمی‌خورم، آروم هم غذا میخورم، معدم هم فنچه, از یه حدی بیشتر نمیتونم بخورم ولی‌ مرضه خوردن و یخچال داشتم همش میخوردم ولی‌ نه ییهو با حجم زیاد, کم کم با حجم معمولی و بی‌ برنامه .... بیا همه راز‌های لاغری رو گفتم دیگه :ws3:

ب فرم هیکل هم فک کنم بستگی داره! آخه من با قد ۱۷۰ - ۵۲ بودم نه شکمو پهلو داشتم نه چاق ب نظر میومدم! تازه می‌خواستم ۵۵ بشم! ۵۵ هم میشدم بازم جا داشتم اضافه کنم! وختی پست اولتو خوندم چشام شیش تا شد ک تو قدت بلندتره ولی‌ می‌خوای لاغر شی‌‌! :ws3:

لینک به دیدگاه
باید هر وعده ی غذایی یه لقمه بیشتر از اون چیزی که میخوری بخوری تا معده ات گشاد کنه. از کره و ماء الشعیر هم توی وعده های غذایی ات استفاده کنی.

اشتباه ترین روش چاق شدن اینه که پرخوری کنی و شیرینی بخوری و بالعکس.:ws3: یعنی کسی که چاقه شروع کنه به نخوردن :| اینا همش اشتباهه.

در واقع بهترین راه تنظیم وزن تنظیم سیستم سوخت و ساز بدنه متناسب با وزن و قدته! همین!

هرکی از پرخوری و کم خوری زیاد وزنش تغییر کرده به سرعت برگشته به همون حالت قبلیش

مرسی جیمی

همینه دیگه!میگم تمام مواد غذایی پرکالری که چاق میکنن روی من اثر نمیذاره همینه.من دلستر الان یک ساله شده جزو ثابت برنامه غذاییم.دوستم نداشتم،ذائقه مو تغییر دادم الان با میل میخورم.ولی هیچ تغییری ایجاد نشده.

پرخوری هم فک کن بتونم:icon_pf (34):مثلا اگه نهایت حد گرسنگیمم باشه،از همون نصف غذای یه فرد نرمال(این فرد نرمالو میانگین گرفتم از بقیه که میگم)که ته اشتهای منه،دیگه نمیتونم یه قاشق بیشتر بخورم.

البته اینم بگم که من لایف استایلم یه مشکل اساسی داره.ورزش بطور جدی هیچ کجای زندگی من نیست.از بچگی که چون فیزیکشو نداشتم سراغ هیچ ورزشی حرفه ای یا نیمه حرفه ای نرفتم،نهایت پیاده روی و ترد میل و دوچرخه سواری بوده که اونم برنامه مشخص طولانی مدتی نداشتم براش.

ولی اون روزی یه لقمه بیشتر خوب بود به نظرم.ممکنه بتونه روی معده من اثر بذاره:ws38:

دقیقا من هم همین حالت رو داشتم

یعنی حاضر بودم سخت ترین کارا رو انجام بدم اما ازم نخوان 2 جا بشینم : یکی روی صندلی سینما . یکی هم سر همین میز غذا :icon_pf (34):یعنی به نظرم وقت تلف بود غذا خوردن

اما نمی دونی همین چه آسیبی به بدن می زنه

یعنی سر همین بد غذایی و غذا نخوردن من عذاب هایی کشیدم که الان هر چی می ذارن جلوم بی چک و چونه میخورم

از ریزش مو تا آسیب پذیر بودن بیش از حد استخوان ها و شکستن دست و پا و ضعف و سرگیجه و .....

تنها راحش اینه که وقتی غذا می خوری با همه وجود اون غذا رو بخوری ؛ منظورم اینه که تمام حواست رو توی اون لحظه فقط معطوف به خوردنت کنی و سعی کنی که ازش لذت ببری ، می بینی بعد از یه مدت عادت می شه

در ضمن در مورد لاغریت هم اگر به دکتر تغذیه خوب مراجعه کنی حتما مشکلت حل می شه ، الان دیگه دردی نیست که درمان نداشته باشه

یکی از دوستان من دقیقا همین مشکل رو داشت (البته اون این قدر می خورد که گاهی حال من رو بد میکرد اما چاق نمی شد) با مراجعه به دکتر هم مشکل لاغریش تحت کنترل قرار گرفت هم شیوه خوردنش

میدونی تو در حق بدنت خیلی ستم میکردی؟:icon_pf (34):

یعنی اشتها داشتی ولی بدغذا بودی؟:icon_pf (34):

من نمیتونم.پارسال رفتم پیش متخصص تغذیه.برنامه غذایی داد.

من برنامه غذاییم قبلش خیلی داغون بود،هیچکدوم از واحدهای غذایی لازم برای بدنو من استفاده نمیکردم.شیر نمیخوردم،میوه اصلا،سالاد و سبزی که هیچی.

با برنامه غذایی ای که بهم داد بهتر شدم،ولی مشکلم این بود که مثلا اگه یه وعده نهار دارم،کنارش باید ماست و سالادم به عنوان واحد غذایی بخورم،نمیتونستم،نهارم که تموم میشد دیگه انگار با زنجیر منو بستن به میز،با زجر میخوردم .یا صبحانه ها اگه یه قوطی کبریت پنیر دارم با مثلا کره بادوم زمینی،این خوردنش یک ساعت طول میکشید،چون یهو نمیتونستم بخورم و باز برام شکنجه بود.

برنامه غذاییم اصلاح شد ولی وزنم رشد قابل ملاحظه ای نداشت.

چک آپ انجام دادی؟ راجع به کارکرد غدد مثلا تیروئید یا مشکلات جسمی دیگه مطمئنی؟

آره

آخرین بار تیرماه بود آزمایش دادم.کم کاری تیروئید که ندارم،به کم خونی مشکوک بودم که آزمایشا چیزی نشون نداد.فقط فقر ویتامین دی داشتم (که دخترا توی ایران همه دارن فک کنم)که دوره درمانو طی کردم درست شد.

فقط همین ضعف جسمیه که اذیتم میکنه.

لینک به دیدگاه
بدن نیاز به شوک داره

هم از لحاظ تغذیه هم حرکات ورزشی

اینجوری نیس که اگر شما 2-3 ماه با تغذیه و حرکات ثابت نتیجه گرفتین و هر ماه 2 کیلو کاهش وزن داشتید ماه بعد هم به همین روال پیش بره !

هر چند وقت یه بار باید نوع حرکت - ترتیب - شدت و زمان رو تغییر بدین

ضمن اینکه پیاده روی تنها برای کاهش وزنی که شما مرود نظرته کافی نیست

پیاده روی برای همه افراد ضروری ـه چه لاغر چه چاق

برای کاهش وزن باید چیزی فراتر از پیاده روی رو انجام بدین!

دقیقا

خودمم به همین رسیدم:w16:

سارا جون من هم با vergill موافقم

بدن به شوک نیاز داره

در اصل اون 700 تایی که می گی همش سوخت شده ؛ همون طور که خودت هم اشاره کردی بهتره که کالری دریافتی نوسان داشته باشه و یه مقدار خاص نباشه در مورد حرکات ورزشی هم دقیقا همین طوره

اما در مورد میزان کالری مصرفی دوچرخه و پیاده روی ، بستگی به سرعت انجامش داره

مثلا پیاده روی با سرعت متوسط 300 کالری می سوزونه

اما پیاده روی با سرعت بالا 480 تا می سوزونه

این در حالتیه که دوچرخه در حالت تند 400 تا می سوزونه

در ضمن بستگی به میزان فعالیتت هم داره که آیا توی اون یک هفته فعالیت بیشتر نبوده

در یاد یادت هم بمونه که بدن در اثر تکرار گاهی هم قفل می کنه

با توجه به کاهش وزنی که داری باید هر بار هم مقدار کالری دریافتی رو طبق اون محاسبه کنی و کم و زیادش کنی

راستی عضله ها هم باشه که خودش افزایش وزن رو به دنبال داره چون سنگین تر هستن ؛ پس همیشه هم مشکل از عملکرد ما نیست :ws37:

راستی خانوما باید حواسشون باشه که سه روز قبل و سه روز بعد از شروع قاعدگی (معمولا 3 روزه برای بعضی خانوما که دوره اشون طولانی مدت تره این زمان بیشتز می شه ) روی ترازو نرن ؛ چون وزنی که نشون می ده وزن حقیقی نیست و در اصل وزن میزان آبی که در این دوره توی بدن خانوما انباشته می شه

من دوچرخه رو برا لاغری رونای پا بکار می بردم ولی خب رو شکم و پهلوها هم خیلی اثر کرد

چون من میزان کارلری دریافتیم کمتر از حد لازم بود بود وهمراه با ورزشهای هوازی فکر نمی کنم عضله سازی کرده باشم

الان من حدود سه هفته میشه که بیشتر از 750 کالری در روز نمی خورم هرچن بعضی روزا واقعا حس می کردم نمی تونم جلو خودمو بگیرم و تا 1200 -1600 تا هم میخوردم

ولی الان بشدت از نظر ورزش کردن تو محدویتم

یه جورایی به ورزش کردن وابسته شدم روزی که انجام نمیدم اعصابم بدجور بهم میریزه حوصله هیچ کدوم از کارامو ندارم

به نظرتون غیر پیاده روی (که فعلا به اون اونم خیلی محدود دسترسی دارم به خاطر کار زیادم ) چه ورزش های دیگه ای می تونم انجام بدم ؟

لینک به دیدگاه
دقیقا

خودمم به همین رسیدم:w16:

من دوچرخه رو برا لاغری رونای پا بکار می بردم ولی خب رو شکم و پهلوها هم خیلی اثر کرد

چون من میزان کارلری دریافتیم کمتر از حد لازم بود بود وهمراه با ورزشهای هوازی فکر نمی کنم عضله سازی کرده باشم

الان من حدود سه هفته میشه که بیشتر از 750 کالری در روز نمی خورم هرچن بعضی روزا واقعا حس می کردم نمی تونم جلو خودمو بگیرم و تا 1200 -1600 تا هم میخوردم

ولی الان بشدت از نظر ورزش کردن تو محدویتم

یه جورایی به ورزش کردن وابسته شدم روزی که انجام نمیدم اعصابم بدجور بهم میریزه حوصله هیچ کدوم از کارامو ندارم

به نظرتون غیر پیاده روی (که فعلا به اون اونم خیلی محدود دسترسی دارم به خاطر کار زیادم ) چه ورزش های دیگه ای می تونم انجام بدم ؟

وقت داری باشگاه بری؟ یه ساعت در روز اگه بتونی وقت بذاری یه باشگاه ورزشی ثبت نام کن...فقط نرمش و دویدن و رقص و ...

لینک به دیدگاه
وقت داری باشگاه بری؟ یه ساعت در روز اگه بتونی وقت بذاری یه باشگاه ورزشی ثبت نام کن...فقط نرمش و دویدن و رقص و ...

نه اصلا

دویدن رو میتونم انجام بدم ولی زود خسته میشم بیشتر از نیم ساعت اونم دوی اهسته :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
مرسی جیمی

همینه دیگه!میگم تمام مواد غذایی پرکالری که چاق میکنن روی من اثر نمیذاره همینه.من دلستر الان یک ساله شده جزو ثابت برنامه غذاییم.دوستم نداشتم،ذائقه مو تغییر دادم الان با میل میخورم.ولی هیچ تغییری ایجاد نشده.

پرخوری هم فک کن بتونم:icon_pf (34):مثلا اگه نهایت حد گرسنگیمم باشه،از همون نصف غذای یه فرد نرمال(این فرد نرمالو میانگین گرفتم از بقیه که میگم)که ته اشتهای منه،دیگه نمیتونم یه قاشق بیشتر بخورم.

البته اینم بگم که من لایف استایلم یه مشکل اساسی داره.ورزش بطور جدی هیچ کجای زندگی من نیست.از بچگی که چون فیزیکشو نداشتم سراغ هیچ ورزشی حرفه ای یا نیمه حرفه ای نرفتم،نهایت پیاده روی و ترد میل و دوچرخه سواری بوده که اونم برنامه مشخص طولانی مدتی نداشتم براش.

ولی اون روزی یه لقمه بیشتر خوب بود به نظرم.ممکنه بتونه روی معده من اثر بذاره:ws38:

من برنامه غذاییم قبلش خیلی داغون بود،هیچکدوم از واحدهای غذایی لازم برای بدنو من استفاده نمیکردم.شیر نمیخوردم،میوه اصلا،سالاد و سبزی که هیچی.

با برنامه غذایی ای که بهم داد بهتر شدم،ولی مشکلم این بود که مثلا اگه یه وعده نهار دارم،کنارش باید ماست و سالادم به عنوان واحد غذایی بخورم،نمیتونستم،نهارم که تموم میشد دیگه انگار با زنجیر منو بستن به میز،با زجر میخوردم .یا صبحانه ها اگه یه قوطی کبریت پنیر دارم با مثلا کره بادوم زمینی،این خوردنش یک ساعت طول میکشید،چون یهو نمیتونستم بخورم و باز برام شکنجه بود.

آره

آخرین بار تیرماه بود آزمایش دادم.کم کاری تیروئید که ندارم،به کم خونی مشکوک بودم که آزمایشا چیزی نشون نداد.فقط فقر ویتامین دی داشتم (که دخترا توی ایران همه دارن فک کنم)که دوره درمانو طی کردم درست شد.

فقط همین ضعف جسمیه که اذیتم میکنه.

متخصص فقط بهت برنامه قضایی‌ داد؟ دارویی واسه افزایش اشتها بهت نداد؟

ببینید بچه ها خصوصا دخترا به هیچ وجه دارو برای لاغری یا چاقی نخورید

کلا هرچقدر دارو به بدن کم برسه بهتره

استفاده از مکمل‌ها هم بد نیس.. برای کسایی‌ ک پر کاری تیروئید دارن یا کم اشتهان یا وخ نمی‌کنن مواد لازم رو ب بدنشون برسونن خوبه.. تا جایی‌ ک من میدونم ضرر نداره!:ws38: بعضی‌ مکمل‌ها ولی‌ واسه ورزشکار هس.. اونا منظورم نیس..

لینک به دیدگاه
نه اصلا

دویدن رو میتونم انجام بدم ولی زود خسته میشم بیشتر از نیم ساعت اونم دوی اهسته :5c6ipag2mnshmsf5ju3

خودت اگه تو خونه میتونی حلقه و طناب و دراز نشست بزن...فقط یه ساعت..

لینک به دیدگاه
خودت اگه تو خونه میتونی حلقه و طناب و دراز نشست بزن...فقط یه ساعت..

من دور کمر و پهلوهام چیزی نمونده که حلقه بزنم استخونه :hanghead:

دراز نشست رو هم میرم یعنی یه سری حرکت یوگا تو ذهنم مونده اونارو انجام میدم

طناب هم میگن برا دخترا خوب نیس باعث جابجا شدن تخمدان و اینا میشه

لینک به دیدگاه
من دور کمر و پهلوهام چیزی نمونده که حلقه بزنم استخونه :hanghead:

دراز نشست رو هم میرم یعنی یه سری حرکت یوگا تو ذهنم مونده اونارو انجام میدم

طناب هم میگن برا دخترا خوب نیس باعث جابجا شدن تخمدان و اینا میشه

اگه ورزشو فقط واسه روحیه ت میخوای و قصد کم وزیاد کردن وزن نداری هرجور شده سعی کن یه ساعت پیاده روی تند داشته باشه..تو این هوای پاییزی هم خیلی میچسبه چه روز چه شب...

لینک به دیدگاه

سارا جون می شه دقیقا بگی هدفت از ورزش چیه ؟ :ws52:

یعنی می خوای کم کنی ؟ اضافه کنی ؟ ثابت نگه داری ؟ یا کلا برای روحیه و به صرف عادت انجام می دی ؟

اون طوری فکر می کنم بهتر بتونی دنبال یه ورزش مناسب با هدفت بگردی :ws37:

لینک به دیدگاه
سارا جون می شه دقیقا بگی هدفت از ورزش چیه ؟ :ws52:

یعنی می خوای کم کنی ؟ اضافه کنی ؟ ثابت نگه داری ؟ یا کلا برای روحیه و به صرف عادت انجام می دی ؟

اون طوری فکر می کنم بهتر بتونی دنبال یه ورزش مناسب با هدفت بگردی :ws37:

خب ببین من الان 59 ام با قد 170

وزن فیتنسم 63 هستش

یعنی من از وزن فیتنسم 4 تا کم دارم و اگه جلوی خودمو نگیرم منظورم یه ماه دوماه نیستا فاصله زمانی طولانی رو میگم خیلی زود این چارتا رو پر می کنم

برا همین اونجور که من حساب کرده بودمو خب بدنم تو این چار ماه و خرده ای جواب داده بود در هر ماه 3 کیلو کم می کردم

من باید اخر شهریور 57 میشم و اخر مهر هم 54

بعد اون دیگه کمتر از حد استاندارد خوردن رو می زاشتم کنار و برحسب وزن و قدم میخوردم

از طرف دیگه بخاطر شرایط فعلیم امکان ورزش انچنانی ندارم

این ثابت موندن وزنم تو شهریور اعصابمو خراب کرده

درضمن یه جورایی با ورزش کردن از نظر روحی ارضا میشم احساس گناه نمی کنم خودت این دوره رو تجربه کردی می دونی منظورم از احساس گناه چیه

الان دنبال یه ورزشیم که هم وزنمو بیاره پایین

و هم با شرایطم (اتاق نشینی ) جور دربیاد

نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه

لینک به دیدگاه
نه دیگه بدنه من منظم بش انرژی پروتئین , ویتامین, کالری... اینا نرسیده, هر روزش با روز قبلو بعدش فرق داشته، واسه همین هرچی‌ دریافت می‌کرده ذخیره نمی‌کرده! خواب هم مهمه اگه منظم نباشه سوخت و ساز بدن ب مشکل برمیخوره... من اصلا ساعت خوابم منظم نیس تازه عادت دارم بیشتر از ۹ ساعت بخوابم! البته قبلن زیاد مشکلی‌ با وزنم نداشتم فوقش ۳ کیلو می‌خواستم ک پرتر بشم هویجوری.. یکی‌ دو ماهه همه اینا تشدید شده وعده‌های قضایی‌ اصلی‌م هم کمترو بی‌ برنامه تر شده! ک ییهو خیلی‌ وزن کم کردم:|

درضمن من بد غذام خیلی‌.. گوشت کم میخورم خیلی‌، با اشتها هم نمی‌خورم، هله هوله پر کالری زیاد میخورم فقط، صبحانه هم نمی‌خورم، آروم هم غذا میخورم، معدم هم فنچه, از یه حدی بیشتر نمیتونم بخورم ولی‌ مرضه خوردن و یخچال داشتم همش میخوردم ولی‌ نه ییهو با حجم زیاد, کم کم با حجم معمولی و بی‌ برنامه .... بیا همه راز‌های لاغری رو گفتم دیگه :ws3:

ب فرم هیکل هم فک کنم بستگی داره! آخه من با قد ۱۷۰ - ۵۲ بودم نه شکمو پهلو داشتم نه چاق ب نظر میومدم! تازه می‌خواستم ۵۵ بشم! ۵۵ هم میشدم بازم جا داشتم اضافه کنم! وختی پست اولتو خوندم چشام شیش تا شد ک تو قدت بلندتره ولی‌ می‌خوای لاغر شی‌‌! :ws3:

پس چرا همه این هایی که گفتی روی من برعکس جواب داد !!!!!!! :4564:

من کلا در 24 ساعت اگه یه روز 5 ساعت بخوابم یعنی شاهکار کردم ؛ چون دقیقا از 5 سال پیش به یاد ندارم که بیشتر از 4-5 ساعت نهایتا در روز خوابیده باشم که این اواخر بدتر هم شدم

تنها خوراکی های مورد علاقه ام هم بستنی و لواشک و آلوچه و از میوه ها هم سیب بوده

شب ها که کلا می پیچیدم و شام نمی خوردم ! ناهار هم اگر خونه بودم و مامانم هم خونه بود مجبور بودم بخورم!

برادرم هم همیشه می گفت اگه غذای کلاغات (منظورش مرغ عشقامه :banel_smiley_4:) رو جمع کنی اونا بیشتر از تو روزانه غذا می خورن!

سبزیجات که کلا تعطیل بود از بین گوشت ها هم فقط ماهی اونم فقط قزل !

کلا هم به شیر اب وصل بودم این قدر که آب می خوردم

فعالیتم هم یکمی بیش از سنم بود :دی

اما با همه این ها همون طور که توی پست اول گفتم بعد از یه مدت که کلا بدنم استپ کرد و بعدش هم اضافه کردم :icon_pf (34):

فکر می کنم فیزیک بدن هامون متفاوته ! :ws52:

نه چشمات 6 تا نشه من کلا دوست دارم محو بشم :ws3:

لینک به دیدگاه
خب ببین من الان 59 ام با قد 170

وزن فیتنسم 63 هستش

یعنی من از وزن فیتنسم 4 تا کم دارم و اگه جلوی خودمو نگیرم منظورم یه ماه دوماه نیستا فاصله زمانی طولانی رو میگم خیلی زود این چارتا رو پر می کنم

برا همین اونجور که من حساب کرده بودمو خب بدنم تو این چار ماه و خرده ای جواب داده بود در هر ماه 3 کیلو کم می کردم

من باید اخر شهریور 57 میشم و اخر مهر هم 54

بعد اون دیگه کمتر از حد استاندارد خوردن رو می زاشتم کنار و برحسب وزن و قدم میخوردم

از طرف دیگه بخاطر شرایط فعلیم امکان ورزش انچنانی ندارم

این ثابت موندن وزنم تو شهریور اعصابمو خراب کرده

درضمن یه جورایی با ورزش کردن از نظر روحی ارضا میشم احساس گناه نمی کنم خودت این دوره رو تجربه کردی می دونی منظورم از احساس گناه چیه

الان دنبال یه ورزشیم که هم وزنمو بیاره پایین

و هم با شرایطم (اتاق نشینی ) جور دربیاد

نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه

بله ، متوجه شدم :w16:

اول می تونم یه سوالی بپرسم ؟ می شه بدونم بین چه رده سنی هستی ؟ (برای وزن استاندار می خوام بدونم :ws37:)

می گم با توجه به کاهش وزنی که داشتی هر بار میزان کالریت رو هم کاهش دادی دیگه ؟

مسلما یه جای کار می لنگه ! یا اشکال توی محاسبه کالری دریافتیه و نبودن تعادل بین دریافت کربوهیدارت و چربی و پروتئین یا اشکال از کم شدن فعالیت و ورزشته

هر چند که استرس و ناراحتی و هیجانات روحی هم خیلی توی مسئله کاهش وزن تاثیر گذاره (تا حدی که باور کردنی نیست !!)

مطمئن باش یه چیزی توی برنامه ات تغییر کرده که باید اون رو اصلاح کنی ؛ اگه اون ضعف رو پیدا کنی خود به خود راه حلش رو هم پیدا می کنی با توجه به این که تجربه داری

در مورد ورزش ، برای کاهش وزن باید دنبال ورزش های چربی سوز باشی که اون هم ورزش هایی که معمولا هوازی و توی فضای بازه !

مثلا نمی تونی یه طور تنظیم کنی که یه مسیری رو تا خونه یا محل کار پیاده روی کنی ؟ البته منظورم پیاده روی سریعه

در شرایط محدود هیچی مثل دویدن و پیاده روی تاثیرگذار نیست چون هم کل بدن درگیر می شه ،هم روی تنفس بسیار تاثیرگذاره ،و هم باعث شادابی و روحیه بخشی می شه :ws37:

درضمن اگر بدونی بیشتر روی چه ناحیه ای می خوای کار کنی بهتره ؛ چون در جواب فروغ گفتی با پایین تنه مشکلی نداری پس این اضافه وزن یا وزنی که دوست داری کم کنی از چه ناحیه بدنه ؟

لینک به دیدگاه

نه، من هم کلا خوراکم کم بود در کنار این که بد غذا هم بودم !

پریسا جون اگه واقعا با این مسئله مشکل داری باید این نمی شه و نمی تونم رو بذاری کنار

فقط غیر ممکن غیر ممکنه دیگه !

الان هر جا رو که نگاه می کنی همه یه تابلو زدن به عنوان دکتر یا مشاور تغذیه اما به نظر من جایی برو که تاثیرش رو به عینه دیده باشی

اون جوری خود دکتر هم می دونه که چه آزمایش خاصی رو باید انجام بدی

من شخصا دکتر کرمانی رو خیلی قبول دارم ، روی چندین نفر هم تاثیر برنامه هاش رو دیدم

همه جوره به دلت راه میاد اما در کمال تعجب نتیجه دلخواهت رو هم می گیری

کتاب معجزه ای برای لاغر ها رو نمی تونی از بیرون تهیه کنی و باید توی یکی از همایش هاش شرکت کنی تا کتاب رو بهت بدن اما برنامه و کتاب ها و همایش هاش واقعا تاثیرگذاره

این هم وب سایتش برای کسایی که می خوان

یه سر بزنین اطلاعاتی رو که می خواین می تونین بگیرین

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

:ws37:

لینک به دیدگاه
پس چرا همه این هایی که گفتی روی من برعکس جواب داد !!!!!!! :4564:

من کلا در 24 ساعت اگه یه روز 5 ساعت بخوابم یعنی شاهکار کردم ؛ چون دقیقا از 5 سال پیش به یاد ندارم که بیشتر از 4-5 ساعت نهایتا در روز خوابیده باشم که این اواخر بدتر هم شدم

تنها خوراکی های مورد علاقه ام هم بستنی و لواشک و آلوچه و از میوه ها هم سیب بوده

شب ها که کلا می پیچیدم و شام نمی خوردم ! ناهار هم اگر خونه بودم و مامانم هم خونه بود مجبور بودم بخورم!

برادرم هم همیشه می گفت اگه غذای کلاغات (منظورش مرغ عشقامه :banel_smiley_4:) رو جمع کنی اونا بیشتر از تو روزانه غذا می خورن!

سبزیجات که کلا تعطیل بود از بین گوشت ها هم فقط ماهی اونم فقط قزل !

کلا هم به شیر اب وصل بودم این قدر که آب می خوردم

فعالیتم هم یکمی بیش از سنم بود :دی

اما با همه این ها همون طور که توی پست اول گفتم بعد از یه مدت که کلا بدنم استپ کرد و بعدش هم اضافه کردم :icon_pf (34):

فکر می کنم فیزیک بدن هامون متفاوته ! :ws52:

نه چشمات 6 تا نشه من کلا دوست دارم محو بشم :ws3:

خب ببین تو خوابت تنظیم بوده من گاهی‌ شبا می‌خوابم گاهی‌ تا صبح نمی‌خوابم تا ظهر می‌خوابم بعد میرم بیرون, امکان داره یه عالمه فعالیت کنم شب برگردم خونه خسته باشم بخوابم شاید شب برم مهمونی شب نشینی! شاید گاهی‌ تو روز بخوابم گاهی‌ نخوابم!

تو میگی‌ غذا کم می‌خوردی شام نمیخوردی! من غذا میخوردم, اگه وختی گشنمه غذا نخوردم تبدیل ب انسان اولیه میشم میگیرم یکیو میکشمD: :|

من ناهار میخوردم به اندازه معمولی اگه غذارو دوس داشتم! من گوشت تو خورشتو نمی‌خورم لوبیای لوبیا پلو رو نمی‌خورم و اوه یه عالمه از این بد غذایی‌ها! ولی‌ باز یه سری چیزا می‌رسید ب بدنم, ولی موادی ک می‌رسید ب بدنم هیچ اصول‌ و تنظیمی نداشت هیچ وخ! نیم ساعت بعده ناهار باز گشنم میشد هله هوله میخوردم! گاهی‌ پیش میومد ساعت یک ناهار بخورم گاهی‌ ساعت پنج! گاهی‌ رفته بودم باشگا اشتها نداشتم نمیخوردم هیچی‌! آب هم اصلا نمی‌خورم تقریبا! خب بدنه بدبخت چت میزد لاغر میموند!:| :ws3:

بدنه تو تقریبا هیچی‌ بش نمیرسیده هرچی‌ میدیده تعجب می‌کرده ذخیره می‌کرده :ws3: به این روند عادت کرده بوده,و بعدش ک تغذیه ت رو بهتر کردی باز وزن اضافه کردی دیگه... ورزش هم میکردی کمک می‌کرده دیگه عضله میشده..

بدنه من همیشه تغذیه و خواب و فعالیتش در نوسان بوده, این نوسان باعث میشده سوخت و سازش تنظیم نباشه, ذخیرش کم باشه...

بعدم اینجوری ک تو میگی‌, تو چاق نیسی! می‌خوای خیلی‌ لاغر شی‌‌! نکن خو دختر, قده ۱۷۵ و این وزن یعنی‌ مانکن:ws3: چه کاریههههه؟:|

لینک به دیدگاه
بله ، متوجه شدم :w16:

اول می تونم یه سوالی بپرسم ؟ می شه بدونم بین چه رده سنی هستی ؟ (برای وزن استاندار می خوام بدونم :ws37:)

می گم با توجه به کاهش وزنی که داشتی هر بار میزان کالریت رو هم کاهش دادی دیگه ؟

مسلما یه جای کار می لنگه ! یا اشکال توی محاسبه کالری دریافتیه و نبودن تعادل بین دریافت کربوهیدارت و چربی و پروتئین یا اشکال از کم شدن فعالیت و ورزشته

هر چند که استرس و ناراحتی و هیجانات روحی هم خیلی توی مسئله کاهش وزن تاثیر گذاره (تا حدی که باور کردنی نیست !!)

مطمئن باش یه چیزی توی برنامه ات تغییر کرده که باید اون رو اصلاح کنی ؛ اگه اون ضعف رو پیدا کنی خود به خود راه حلش رو هم پیدا می کنی با توجه به این که تجربه داری

در مورد ورزش ، برای کاهش وزن باید دنبال ورزش های چربی سوز باشی که اون هم ورزش هایی که معمولا هوازی و توی فضای بازه !

مثلا نمی تونی یه طور تنظیم کنی که یه مسیری رو تا خونه یا محل کار پیاده روی کنی ؟ البته منظورم پیاده روی سریعه

در شرایط محدود هیچی مثل دویدن و پیاده روی تاثیرگذار نیست چون هم کل بدن درگیر می شه ،هم روی تنفس بسیار تاثیرگذاره ،و هم باعث شادابی و روحیه بخشی می شه :ws37:

درضمن اگر بدونی بیشتر روی چه ناحیه ای می خوای کار کنی بهتره ؛ چون در جواب فروغ گفتی با پایین تنه مشکلی نداری پس این اضافه وزن یا وزنی که دوست داری کم کنی از چه ناحیه بدنه ؟

بله عزیزم

27 ام

از این جا من وزن ایده ال مو حساب کردم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

با هر بار کاهش وزن نه به صورت منظم ولی اوایل کار 1700 بعد کردم 1500 بعد 1200 ولی همون طور که گفتم سه هفته میشه که کردم 750

ولی وسطاش یه نامنظمی هایی هم داشتم مثلا یه روز شده بود 2000 تا بخورم ولی دو روزپشت سرهم بیشتر از 400 تا نخورم

فعالیتم بدنیم حدود یه هفته میشه کم کردم ولی قبلا هر روز یک و نیم ساعت پیاده روی و دو ساعت هم دوچرخه سواری می کردم یعنی کل شهریور این روند کارم بود ولی همونطور که گفتم شهریور فقط یه کیلو کم کردم

الان تقریبا همه قسمتهای بدنم متناسبه هم بالا تنه (که هیچی دیگه نموندicon_pf%20(34).gif) پایین تنه هم به تناسب رسیده

ولی همونطور که گفتم میخوام از حد ایده ال و فیتنسم پایین تر بیام تا اگه بعد در اثر نوسان وزن بالا رفتم دیگه نهایتا برسم به وزن ایده ال و فیتنسم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...