رفتن به مطلب

بام سبز و روشهای اجرای آن

* v e n o o s * مهمان

ارسال های توصیه شده

• 7 ماه بعد...
  • پاسخ 51
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 1 سال بعد...

درود...ممنونم از ونووس خانوم جهت به اشتراک گذاشتن این مطالب...

جهت غنی شدن تاپیک مقاله ای کامل و جامع رو به اشتراک می زارم...:icon_gol::icon_redface:

.

.

.

چکیده:

امروزه شهرها از دو نماد جغرافیایی (محیط طبیعی، اجتماعی و اقتصادی) و مصنوعی( محیط انسان ساخت - معماری) بهره مند هستند. بشر امروزه در پی فعالیت های روزانه و در تکاپو برای گذران زندگی روزمره و معاش خود و در جهت احداث مسکن، چه به عنوان سرپناه و چه به منظور سرمایه گذاری، مسمترا این دو نماد را تغییر شکل می دهد و محیط زیست شهری را دگرگونمی سازد. در این فرایند فضاهای سبز، باغ ها و جنگل ها تبدیل به آسمان خراش ها و شهرک های مسکونی می شوند. آهن و آجر ، سیمان و سنگ جای گزین سیمای ساختمانی شهرها که روزگارانی علاوه بر تامین محل سکونت انسان چشم اندازی سبز و زیبا در اختیار وی قرار میداد شده است. شهر نشینان امروزی گاهی که به درون خود می نگرند با احساس خلائی عمیق از دستیابی به طبیعت خود را به دور از آسایش و آرامش راستین می یابند. در مقابله با این مشکل، بشر از گذشته های دور به ایجاد بام های سبز یا باغ بام ها به عنوان راه حلی مناسب برای آشتی دوباره با طبیعت و تغییر چشم انداز شهری روی آورده است. در واقع بام سبز استفاده از فضاهای بلا استفاده و بی روح ساختمان های شهری در جهت ایجاد لکه های سبز می باشد. این امر علاوه بر جنبه زیبائی شناختی شهر موجب تلطیف هوا (در مقیاس میکرو کلیما) و کاهش آلودگی هوا و نهایتاً بهبود محیط زیست ساکنان شهر می گردد.

مشخصات مقاله:مقاله در 24 صفحه به قلم دكتر محمد تقي رضويان(عضو هيأت علمي دانشگاه شهيد بهشتي)،دكتر امين غفوري پور(عضو هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مركزي)،ماهان رضويان (دانشجوي عمران دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مركزي).منبع:آمایش محیط دانشگاه آزاد ملایر پاییز 1389 شماره 10

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 10 ماه بعد...
اینم فایلش که گفتم میزارم دانلود کنید :ws3::

فایل ورد

حجم : 4 مگابایت

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

دوستان فایل مشکل داره؟میگه صفحه موجود نمی باشد

لینک به دیدگاه

نتم داغونه.باگوشی ام بدونه مودم.دان اینم 2تومن آب خورد.ولی میشه ها امتحان کن.مستر مدیر رسیدگی کنید دیگه نت من شارژیه اونم از نوع ایرانسل:-(:-(:-(:-(

لینک به دیدگاه
نتم داغونه.باگوشی ام بدونه مودم.دان اینم 2تومن آب خورد.ولی میشه ها امتحان کن.مستر مدیر رسیدگی کنید دیگه نت من شارژیه اونم از نوع ایرانسل:-(:-(:-(:-(

منم نمیتونم دانلودش کنم!

لینک به دیدگاه
  • 5 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...