رفتن به مطلب

دفتر مدیریت تالار it

ارسال های توصیه شده

سلام

توضیح نمیخواد

هر مساله ای ؛ مشکلی ؛ سوالی ؛ توضیحی و درخواست مدیریتی ؛ ک داشتین اینجا در خدمتتون هستم .

از اسپم , و پست های غیر مفید پرهیز کنید .

هر گونه پیشنهاد , انتقاد یا موردی ک قابل بحث باشه اینجا بررسی میشه .

سایر گفتگوهای دوستانه در این تاپیک http://www.noandishaan.com/forums/thread68395.html انجام میشه .

موفق باشید

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام.

یه پیشنهاد برای مسابقه داشتم.

چطوره یه مسابقه راه بندازیم با عنوانه حدس شخصیتای آی تی و کامپیوتر و عکسای شخصیاتی مهم رو بذاریم و بچه ها حدس بزنن و امتیاز بدیم بهشون؟

یا اینکه فراخوان بدیم که عکسای مربوط به تازه های جدید که کسی نمیدونه رو پیدا کنن بفرستن ما هم نظرسنجی بذاریم براشون و به برنده امتیاز بدیم؟

یا اینکه هرچی تو ذهنشون میاد درباره تازه ای جدید که هنوز ساخته نشده رو بگن و به بهترین ایده امتیاز بدیم؟

لینک به دیدگاه
سلام.

چطوره یه مسابقه راه بندازیم با عنوانه حدس شخصیتای آی تی و کامپیوتر و عکسای شخصیاتی مهم رو بذاریم و بچه ها حدس بزنن و امتیاز بدیم بهشون؟

یا اینکه فراخوان بدیم که عکسای مربوط به تازه های جدید که کسی نمیدونه رو پیدا کنن بفرستن ما هم نظرسنجی بذاریم براشون و به برنده امتیاز بدیم؟

یا اینکه هرچی تو ذهنشون میاد درباره تازه ای جدید که هنوز ساخته نشده رو بگن و به بهترین ایده امتیاز بدیم؟

با اخری بیشتر موافقم

ابتکار بچه ها درباره اختراع و نواوری یه محصول جدید

یا دست کاری فناوری ها یه قابلیت و اضافه یا کم کنیم توشون

این باید جالب باشه

البته بقیه بچه هام نظرشونو بدن

مرسی :icon_gol:

لینک به دیدگاه
با اخری بیشتر موافقم

ابتکار بچه ها درباره اختراع و نواوری یه محصول جدید

یا دست کاری فناوری ها یه قابلیت و اضافه یا کم کنیم توشون

این باید جالب باشه

البته بقیه بچه هام نظرشونو بدن

مرسی :icon_gol:

خواهش میکنم :icon_gol:

خودمم روی همین گزینه بیشتر موافقم

البته نظر بقیه هم مهمه

لینک به دیدگاه

تیکه اول خوبه و میشه کاربردی اش کرد(حدس شخصیت ها و یا فناوری های جدید)

درمورد بخش دوم که عکسهای فناوری جدید رو بذارن ،امتیازبندی به چه صورت میتونه باشه؟یعنی اگه فناوری پیشرفته تری رو معرفی کردن امتیازبیشتری میگیرن؟معیارامتیازدهی چطوری تعیین میشه؟

درموردبخش اخرموافقم.اما اگه درست اجرا بشه.و باید یک فکری برای استقبالش بشه.یعنی چطوری این کارشروع بشه که بعدازمدتی به تاپیک خاک گرفته ای تبدیل نشه.

اما پیشنهاد من:

بیایم ترجمه ها رو و یایک سری تاپیک بزنیم.تاپیکهایی برای معرفی فناوری های پیش رو در دنیای کامپیوتر.

و از تعریفش شروع بکنیم گام به گام پیش بریم تا برسیم به جاهای مورد استفاده ازاون فناوری. و درنهایت ایده های نو دراستفاده ازاون زمینه را به کمک بچه ها بررسی و اعلام میکنیم.اینطوری هم فناوری جدید با پیشینه اش درک شده هم ایده های جدید برای اون جمع اوری شده.

منتظرنظرات دوستان هستم.:a030:

لینک به دیدگاه
تیکه اول خوبه و میشه کاربردی اش کرد(حدس شخصیت ها و یا فناوری های جدید)

درمورد بخش دوم که عکسهای فناوری جدید رو بذارن ،امتیازبندی به چه صورت میتونه باشه؟یعنی اگه فناوری پیشرفته تری رو معرفی کردن امتیازبیشتری میگیرن؟معیارامتیازدهی چطوری تعیین میشه؟

درموردبخش اخرموافقم.اما اگه درست اجرا بشه.و باید یک فکری برای استقبالش بشه.یعنی چطوری این کارشروع بشه که بعدازمدتی به تاپیک خاک گرفته ای تبدیل نشه.

اما پیشنهاد من:

بیایم ترجمه ها رو و یایک سری تاپیک بزنیم.تاپیکهایی برای معرفی فناوری های پیش رو در دنیای کامپیوتر.

و از تعریفش شروع بکنیم گام به گام پیش بریم تا برسیم به جاهای مورد استفاده ازاون فناوری. و درنهایت ایده های نو دراستفاده ازاون زمینه را به کمک بچه ها بررسی و اعلام میکنیم.اینطوری هم فناوری جدید با پیشینه اش درک شده هم ایده های جدید برای اون جمع اوری شده.

منتظرنظرات دوستان هستم.:a030:

اهان من الان با توضیحات شما پیشنهاد دوم زهرا رو فهمیدم

یعنی این که هر کسی بره یه فناوری رو کامل از هر نظری بررسی کنه و توضیح بده بعد مطابق اون امتیاز بگیره

این خیلی خوبه با این موافقم

در مورد پیشنهاد خودت من بازم متوجه نشدم

نمیدونم چرا

بیشتر توضیح میدی ؟

لینک به دیدگاه

فکرکنم منظورشون این بودش که عکس فناوری روبذارن و درنظرسنجی به عکسها امتیازبدن..(این چیزی بود که من متوجه شدم)، ولی همونطورکه گفتم متوجه معیارنظرسنجی و امتیازدهی نشدم.بازخودشون توضیح بدن بهتره

هان من الان با توضیحات شما پیشنهاد دوم زهرا رو فهمیدم

یعنی این که هر کسی بره یه فناوری رو کامل از هر نظری بررسی کنه و توضیح بده بعد مطابق اون امتیاز بگیره

این خیلی خوبه با این موافقم

در مورد پیشنهاد خودت من بازم متوجه نشدم

نمیدونم چرا

بیشتر توضیح میدی ؟

یه جورایی پیشنهاد من همینی بود که شما الان گفتید.

ببینید اقا پوریا.مثلا فرض کنید فناوری داده کاوی رو من بررسی میکنم.

و یک تاپیک میزنم با نام "داده کاوی"،بعد دراین تاپیک گام به گام میرم جلو؛یعنی معرفی اش میکنم.پیشینه اش رومیگم .کسایی که دراون فعالیت کردند.و کارهایی که با استفاده ازاین داده کاوی تاالان انجام شده رو دراین تاپیک یا تاپیکهایی مرتبط بااون قرارمیدم.درانتها کارهایی که میشه با این داده کاوی انجام داد را هم بررسی میکنیم و ازبچه ها میخوایم که ایده هایی که به ذهنشون میرسه دراین زمینه رو به ما بگن.

اینطوری فناوری رو تعریف کردیم و راههای استفاده اش هم بررسی شده

متوجه شدید؟

لینک به دیدگاه
فکرکنم منظورشون این بودش که عکس فناوری روبذارن و درنظرسنجی به عکسها امتیازبدن..(این چیزی بود که من متوجه شدم)، ولی همونطورکه گفتم متوجه معیارنظرسنجی و امتیازدهی نشدم.بازخودشون توضیح بدن بهتره

یه جورایی پیشنهاد من همینی بود که شما الان گفتید.

ببینید اقا پوریا.مثلا فرض کنید فناوری داده کاوی رو من بررسی میکنم.

و یک تاپیک میزنم با نام "داده کاوی"،بعد دراین تاپیک گام به گام میرم جلو؛یعنی معرفی اش میکنم.پیشینه اش رومیگم .کسایی که دراون فعالیت کردند.و کارهایی که با استفاده ازاین داده کاوی تاالان انجام شده رو دراین تاپیک یا تاپیکهایی مرتبط بااون قرارمیدم.درانتها کارهایی که میشه با این داده کاوی انجام داد را هم بررسی میکنیم و ازبچه ها میخوایم که ایده هایی که به ذهنشون میرسه دراین زمینه رو به ما بگن.

اینطوری فناوری رو تعریف کردیم و راههای استفاده اش هم بررسی شده

متوجه شدید؟

اهان

متوجه شدم

این هم خیلی خوبه

هم میشه در مورد فناوری ها پیش رفت هم در مورد نرم افزار ها و یه تکنولوژی

باهاش موافقم

3-4 تا پیشنهاد خیلی خوب مطرح شد

به عنوان شروع با کدومش بریم جلو ؟

استارتش با خودتون منم همراهی میکنم

لینک به دیدگاه

سلام :ws3:

این مسابقه حدس عکس شخصیت کامی و بهترین عکس خوبه...کسایی که رشتشون چیز دیگست هم میان شرکت میکنن.:ws3:

این آخری که درباره کاربرد فناوری خاص و اینا...باید بیشتر روش فکر کنید یه چیز خوبی ازش در میاد :ws38:

لینک به دیدگاه

بچه ها توافق نکردند

برای مثال :

بحث در مورد داده کاوی

این یکی ازهمون گام هایی که عرض کردم

میتونه یک شروع باشه

دوستان نظری ندارند؟(هم مبنی برشروع یکی ازاین پیشنهادات و هم برای طرح پیشنهاد جدید؟):a030:

لینک به دیدگاه

این جمع بندی صحبت های منو سمیه هست در مورد پیشنهاداتش

کسی نظر خاصی داره در خوشحال میشیم

شروعش کن سمیه جان

طبق برنامه ریزی ذهنیت اول یه تاپیک بزن

اگه توضیحی قتنونی هر چیزی هست بنویس براش بعد شروعش کن

اگه بخش خاصی هم نیاز داری بگو ایجاد میکنم برات

ببین اگه مثل بخش ترجمه یه بخش کامل و میخوای بگم یه بخش ایجاد شه

یه تاپیک توضیح بزن توش

اگه قوانین خاصی میخوای بذاری مثل بخش ترجمه بذار

اگه گروهیه و هر چی

توش موضوعات مختلف و بذار و پیش ببرشون

اگه امتیازی هم لازم بود خودت براش در نظر بگیر

به بیان دیگه یه بخشی برات ایجاد کنم و مدیریتش دست خودت باشه

اگه گسترش پیدا کرد با عنوان همون بخش مدیریت برات در نظر بگیرم

اگه نه انقدر گسترده نیست فعلا ک تبدیل به یخ بخش بشه و ذهنت هنوز جمع و جور نشده چیه قضیه

با همون یه تاپیک شروعش کن وقتی کاملا رو روال افتاد اون وقت گسترش بدیم به یه بخش

اینا رو همه رو میسپرم دست خودت کاملا ازادی داری

دوم فعلا خیلی تعاریف و کلی بود

بیشتر یه اشنایی کلی بود اگه اشتباه نکنم

حالا بخوای ادمش بدی باید ریز تر شی رو موضوع و کاربردی تر در موردش حرف بزنی

درسته ؟

درموردبخش اول صحبت موافقم اما هنوززوده ...به وقتش اون کارو انجام بدیم بهتره.

درمورد بخش دوم...بذارید تعداد تاپیکهای گذاشته شده بیشتربشه بعدش اقدام کنیم برای طرحی که فرمودید.

و دراین مورد:هدفم این بودش که برای هر فناوری این کارانجام بشه(1:معرفی 2: تعاریف مربوطه 3:کاربردها 4: زیرمجموعه ها 5: جمع بندی)

و تاپیکهاش روشروع کنیم.

اینطوری میرسیم به مثلا پنج تاپیک که هرکدومش چند فناوری رو شروع کرده و به صورت کلی تعریف کرده و به پایان رسیده...

بعدش بیایم برای هر تاپیک وارد جزئیات بشیم

نظرشما؟

درمورد این متن هم عکسها و نوشتارش رو کامل میکنم واستون میذارم(چون شروع تاپیک ها و حرکتی که میخوایم انجام بدیم باید یه جورایی مختصر و مفید باشه تا بچه ها رو جذب بکنه برای اومدن به بخش)

متوجه منظورم میشید؟

خیلی هم خوبه

موافقم

فقط ی بخش فن اوری الان ایجاد میکنم

تاپیک نحوه کارتو توش بذار که هر کی اومد بفهمه موضوع چیه دقیقا میخوایم چی کار کنیم

به ترتیب چیا قراره بررسی بشه و گسترش پیدا کنه به کجا ها میرسه

منتهاش اینکه سعی کن خیلی مطالب تخصصی برنداری که فقط بچه ها ی هم هم رشته متوجه شن

از مطالب عمومی تر شروع کن کم کم که پیش بریم هم بچه ها براشون جالب میشه هم وقی میبینن چقدر تخصصی تر شده و اطلاعاتشون داره کم کم میره بالا خوششون میاد

در مورد باقیش موافقم

اینطوری میشه ازاطلاعات ترجمه شده بیشتراستفاده کرد.

اره بذارید....

البته فکرنکنم کسی منظورمن رو متوجه بشه...میخواید توضیح بخش جدید رو خودتون بنویسید و قفلش کنید تا به عنوان ایین نامه درنظرگرفته بشه

.
لینک به دیدگاه

سلام

طبق صحبتهایی که با اقا پوریا داشتیم به یک جمع بندی رسیدیم که بخشی اش رو دربالااوردند.

نوشته ای اماده شده که بعدها با توجه به صحبتهای شما کامل میشه و دربخش گذاشته میشه

اما یک پیشنهاد دیگه: اگراین طرح که تازه معرفی کردیم اجرابشه میتونیم امکاناتی روواسش درنظربگیریم.

مثلا هرهفته یک مسابقه بذاریم برای هرفناوری. و سوالاتی رو درموردش طرح کنیم تا بچه ها جواب ب دن(سوالاتی که پاسخش یک گام دیگه ازاین فناوری روشامل بشه)

و یا یک مسابقه بذاریم برای اختراع های ثبت شده توسط اون فناوری،یعنی بچه ها به دنبال اختراعاتی باشند که ازون فناوری استفاده کرده.و بعد درانتها به بهترین اختراع یافت شده جایزه بدیم

یا یک مسابقه برای بهترین ایده،به این معنا که بچه ها ایده های خودشون رو برای یک حرکت جدید بیان کنند.ایده هایی که ازاین فناوری دراون بشه استفاده کرد.

پیشنهادبدن و درمورد ش بحث کنیم و به نتیجه برسیم.

منتظرنظردوستان هستم.....

لینک به دیدگاه
سلام

طبق صحبتهایی که با اقا پوریا داشتیم به یک جمع بندی رسیدیم که بخشی اش رو دربالااوردند.

نوشته ای اماده شده که بعدها با توجه به صحبتهای شما کامل میشه و دربخش گذاشته میشه

اما یک پیشنهاد دیگه: اگراین طرح که تازه معرفی کردیم اجرابشه میتونیم امکاناتی روواسش درنظربگیریم.

مثلا هرهفته یک مسابقه بذاریم برای هرفناوری. و سوالاتی رو درموردش طرح کنیم تا بچه ها جواب ب دن(سوالاتی که پاسخش یک گام دیگه ازاین فناوری روشامل بشه)

و یا یک مسابقه بذاریم برای اختراع های ثبت شده توسط اون فناوری،یعنی بچه ها به دنبال اختراعاتی باشند که ازون فناوری استفاده کرده.و بعد درانتها به بهترین اختراع یافت شده جایزه بدیم

یا یک مسابقه برای بهترین ایده،به این معنا که بچه ها ایده های خودشون رو برای یک حرکت جدید بیان کنند.ایده هایی که ازاین فناوری دراون بشه استفاده کرد.

پیشنهادبدن و درمورد ش بحث کنیم و به نتیجه برسیم.

منتظرنظردوستان هستم.....

به نظرم فعلا این دو تا پیشنهاد عملی تر باشه

فناوری توضیح داده بشه بعد اختراعی مناسبش و بچه ها معرفی کنن

و اینکه بچه ها بگن حالا با استفاده از این فناوری چیا میشه اختراع کرد

اگه درست متوجه شده باشم

لینک به دیدگاه
به نظرم فعلا این دو تا پیشنهاد عملی تر باشه

فناوری توضیح داده بشه بعد اختراعی مناسبش و بچه ها معرفی کنن

و اینکه بچه ها بگن حالا با استفاده از این فناوری چیا میشه اختراع کرد

اگه درست متوجه شده باشم

اره ...درسته.:a030:
لینک به دیدگاه
اره ...درسته.:a030:

طبق درخواست خودت درخواست ایجاد بخش فناوری دریک نگاه و میدم

به محض ایجادش کارتو میتونی شروع کنی

البته باز ممیگم از بحث های عمومی تر شروع کن فعلا ک دوستان رشته های دیگه هم بتونن استفاده کنن

موفق باشی :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

میخواستم یه تاپیک بزنم به نامِ "سرگرمی روزِ جمعه" که اونجا هر جمعه یه سرگرمی (بازی) رو معرفی کنم.

اگه کسی نظری داره و بگه ممنون میشم :ws37:

لینک به دیدگاه
میخواستم یه تاپیک بزنم به نامِ "سرگرمی روزِ جمعه" که اونجا هر جمعه یه سرگرمی (بازی) رو معرفی کنم.

اگه کسی نظری داره و بگه ممنون میشم :ws37:

درود

خیلی جالبه.

اگه بازیهای آنلاین و فلش باشه و مسابقه خودمونی هم در کنارش برگزار بشه

لینک به دیدگاه
درود

خیلی جالبه.

اگه بازیهای آنلاین و فلش باشه و مسابقه خودمونی هم در کنارش برگزار بشه

مرسی ایده ی خوبیه ؛ با کمک شما حتما میشه :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
سلام.

تا حالا مسابقه آی تی برگزار شده؟

اگه مسابقاتی تو زمینه آی تی هست خبرم کنید، این روزا کمی سرم خلوت تره میرسم کمک کنم. :-)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...