رفتن به مطلب

مشاورۀ آزمون کاردانی به کارشناسی

ارسال های توصیه شده

دوستان عزیز:

من اینترنتو دارم شخم میزنم.ولی جزوه ی مرتبط با این آزمون پیدا نمیکنم(همش کتاب)

ولی از اون مهمتر نظرات بعضی ها + معرفی کتاب رو قرار میدم.

دوستان فقط بگم اینا تجربه های کاربرای دیگه ست.و مسو لیتش با من نیست.کتابهایی که تو این پست معرفی میشن رو بعد از یه کوچولو تحقیق میتونید متجه بشید که آیا مهم هستند یا نه..

نظر یه کاربر:

سلام . در مورد مبانی میخوام یه توضیحی بدم که من چی خوندم .

من کتاب پارسه رو خیلی خیلی توصیه میکنم . کتاب روون و راحتیه . بعد اینکه کتاب پارسه رو خوندین برین سراغ کتاب محمد یگانه ( نکته ) که مکمل اونه. مطالب 50 درصد تکراریه و کار راحت . بعد این کار کتاب تست محمد یگانه رو چندین بار کار کنید تا چند روز قبل کنکور . واقعا کمک میکنه . من جلسه کنکور سوال رو که میخوندم جواب رو میدونستم . بدون نگاه کردن به گزینه ها . و دلیلشم تستای خیلی زیادی بود که از کتاب محمد یگانه زده بودم . بعضی ها میگن که اشتباه داره . درسته ولی خیرش بیشتره . و آخر سر هم کتاب مهندس سعید سعیدی پور . این کتاب که به بررسی سوال به صورت تشریحی میپردازه شما رو از هر جهت تویه درس مبانی تضمین میکنه . من این 3 تا رو خوندم و سوالای آزمونای پارسه رو زدم که حدودا 240 تا سوال بود . در موردپرسپکتیو هم بگم که فقط کتاب محمد یگانه رو خوندم و تستای خیلی خوب و سخت آزمونای پارسه رو زدم . سر جلسه سوالای پرسپکتیو واسه من در حد جوک بود . 2 تا هم منابع اصلی خوندم که اگه وقت کردین بخونین مبانی سواد بصری و سبک شناسی استاد پیرنیا . و کاش وقت داشتم معماری معاصر غرب رو هم میخوندم . همین اول نرید سراغ منابع اصلی خسته میکنه..

لینک به دیدگاه
نظر کاربری دیگر:

سلام به همه دوستای عزیزم

میدونم با ازدحام منابع استرستون بیشتر میشه،این حرفو ازمن به عنوان یه دوست کوچکتر قبول کنید:

خیلی مهم نیست چی میخونید چون تقریبا مطالب یکی هست و فقط نحوه نگارش اونها متفاوته،فقط به چیزی که میخونید اعتماد کنید و از چندین منبع استفاده نکنید1منبع رو چندین مرتبه بخونید ومهمتر از همه با برنامه ریزی پیش برید

در آخر کتاب 10سال کنکور سعیدی پور رو به هیچ عنوان فراموش نکنید

موفق و سربلند باشید

لینک به دیدگاه

نظر چهارم:

معماری معاصر غرب=وحید غبادیان

معماری جهان=ابراهیم زارعی

سبک شناسی =پیرنیا

معماری فرم فضا=ترجمه قره گوزلو

ادبیات=منتخب پنج استاد

عناصر=کباری

شناخت=حامی

پرسپکتیو=ولادیمیرسکی

متره=فهرست بهاه ووو مدرسان

تنظیم شرایط=کسمایی

معماری اسلامی=ت دکتر اعتصام

استاتیک=مریام

مقاومت=بیرجانسون

نگارش=4 استاد

لینک به دیدگاه

نظر پنجم:

بچه ها برای کتاب معماری معاصر غرب خیلی وفت بذارید....خیلی با دقت بخونیدش...

اگه دنبال کتاب خلاصه میگردید؛به کتاب تاریخ پارسه(استاد فقیهی)اعتماد کنید... واقعا عالیه....خیلی خوب همه نکات مهم رو آورده...من که از خوندنش ضرر نکردم.....

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

منم به نظرم پارسه خیلی خوبه؛ :w16:

من فقط با خوندن اون رتبم 289 اومد،

یه برنامه ریزی درست + خوندن کتابای پارسه، هر روز هم بعد خوندن کتابا ؛آخرش تست زده بشه؛

خلاصه نویسی هم نباید یادتون بره؛خیلی مهمه :ws3:

ماه آخر هم فقط تست + خوندن خلاصه ها hapydancsmil.gif

لینک به دیدگاه

نظر ششم:

منابعی که نفر اول کنکور 87 معرفی کرده:

ریاضی مدرسان شریف

عناصر مدرسان شریف

مصالح مدرسان شریف

متره مدرسان شریف

مبانی نظری جزوه پارسه

کتب هنرستان شامل عناصر - مصالح - آشنایی با بناهای تاریخی- مبانی هنرهای تجسمی

کتاب تست مدرسان شریف (دروس تخصصی)

معارف فراهانی (گسترش علوم پایه)

ادبیات پنج استاد (گسترش علوم پایه)

زبان حبیب وند (گسترش علوم پایه )

کتاب تست سعید سعیدی پور

ایستایی کتاب هنرستان و پارسه

فرم فضا نظم ( دی کی چینگ)- جزوه 92

لینک به دیدگاه

نظر هفتم:

منابع کنکور کاردانی به کارشناسی معماری

1- آشنایی با معماری اسلامی ایران استاد محمد کریم پیرنیا

2- سبک شناسی معماری ایران استاد محمد کریم پیرنیا

3- مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب وحید قبادیان

4- مصالح شناسی سیاوش کباری

5- مصالح شناسی سام فروتن

6- معماری ایران (دوره اسلامی) محمد یوسف کیانی

7- جزییات معماری ساختمانهای اجری نشریه 92 سازمان برنامه وبودجه

8- فرهنگ مصورهنرهای تجسمی پرویز مرزبان وحبیب معروف

9- مبانی هنرهای تجسمی غلام حسین نامی

10- عناصر رنگ ایتن ایتن

11- معماری فرم فضا نظم فرانسیس د.ک.چینگ

12- تاریخ وهنر معماری ایران دوره اسلامی محمد یوسف کیانی

13- معماری 1و2 انتشارات دیبا گران

14- ریاضی انتشارات دیبا گران

15- اجزا ساختمان و ساختمان سیاوش کباری

16- مبانی هنرهای تجسمی هنرستان

17- تاسیسات هنرستان

18- آشنایی با بناهای تاریخی هنرستان

19- آشنایی با معماری جهان محمدابراهیم زارعی

20- هندسه سال دوم دبیرستان

21- تاسیسات طباطبايی

22- ادبیات پنج استاد

23- راهنمای ادبیات پنج استاد محمد باقر کلیشمی

24- نگارش زبان فارسی انتشارات سمت

25- معارف اسلامی 1 انتشارات سمت

26- معارف اسلامی 1 اتشارات نهاد رهبری

27- عناصروجزییات ساختمان 1و2 هنرستان

اینا کتابای مرجع هستن. برای خلاصه و نکته ها میتونی کتاب یگانه، سعید سعیدی پور،مدرسان و یا پارسه رو بخونی.

لینک به دیدگاه

نظر هشتم:

به نظر من الان که وقتتون زیاده اول منابع بخونین بعد برین سراغ مدرسان و پارسه.

نمیشه گفت پارسه برا ازاد چون ریاضیش واقعا عالیه.مترش خوبه.

کتاب مبانی نظری پارسه فوق العادس واقعا عالیه.من بیشتر پارسه خوندم تا مدرسان ولی سعی میکردم بخش هایی رو که میخونم هم پارسه بخونم هم مدرسان.

بچه ها برا پرسپکتیو حتما کتاب مدرسان تالیف میرزندل بگیرین عالیه.

لینک به دیدگاه

نظر نهم:

سلام دوستان راستش من مرداد90 کنکور دادم رتبمم 121 شد

برای کنکور همونطور که می دونین ریاضی مهمه اما 20 درصد کفایت می کنه به شرطی که رو درسای دیگه هم کار کرده باشین

بچه ها اینو بدونین قرار نیست تو کنکور به همهی سوالا جواب بدین از هر درسی یه مقدار بخونین چون تسلط 100 درصدی روی 70 درصد مطالب بهتر از تسلط 70 درصدی روی 100 درصد مطالبه.

لینک به دیدگاه

نظر نهم:

سلام دوستان راستش من مرداد90 کنکور دادم رتبمم 121 شد

برای کنکور همونطور که می دونین ریاضی مهمه اما 20 درصد کفایت می کنه به شرطی که رو درسای دیگه هم کار کرده باشین

بچه ها اینو بدونین قرار نیست تو کنکور به همهی سوالا جواب بدین از هر درسی یه مقدار بخونین چون تسلط 100 درصدی روی 70 درصد مطالب بهتر از تسلط 70 درصدی روی 100 درصد مطالبه.

لینک به دیدگاه
  • 10 ماه بعد...

سلام .من تازه امتحانام تمام شده میخوام واسه کنکور بخونم تا کنکور هم 64-65 روز دیگه هست با وجود منابع زیاد و وقت کم نمیدونم چکار کنم کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
سلام .من تازه امتحانام تمام شده میخوام واسه کنکور بخونم تا کنکور هم 64-65 روز دیگه هست با وجود منابع زیاد و وقت کم نمیدونم چکار کنم کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

سلام ؛

خب الان دیگه اونقدر وقت نیست که بخواید منابع و کتابای مهم رو بخونید ، چون الان وقت اینه فقط خلاصه های کتابا خونده بشه و تست بزنید ، من پیشنهاد میکنم که برید سراغ کتابای نکته به نکته و کتابایی که خلاصه کتب رو نوشتن مثل ، خلاصه درس و نکات کلیدی مهندس پرنا کتاب خوبیه، پارسه هم اگه میتونستید بخونید خوب بود ، :a030:

تو انجمن هم میتونید جزوه های خوبی رو ببینید ،

http://www.noandishaan.com/forums/thread91867.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread91724.html

جزوه های مهم درک و تاریخ رو از این لینکا میتونید دانلود کنید ، خلاصه کتب هستن و خیلی مفیدن :a030:

من پیشنهاد میکنم که تو درسایی که بیشتر قوی هستید بیشتر وقت بزارید ، مثلا من زبان رو ضعیف بودم ، اصلا وقتم رو روش نذاشتم و بجاش معارف و ادبیات رو خیلی خوندم ؛ تو بخشای تخصص هم ریاضی رو کم زدم و خیلی روش وقت نذاشتم و سعی کردم هیچ تستی رو شانسی نزنم :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...