رفتن به مطلب

بافت فرش برجسته قدم به قدم از طراحی تا بافت

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت شما ممنون از اموزشتون . فقط این اموزش خیلی گنگ هست . کاشکی بیشتر در مورد ان توضیح میداد و نوع تقسیم بندی رو هم نشون میداد و اینکه عکسا هم از زوایای بهتر و بیشتری گرفته میشد . من متاسفانه متوجه نشدم . شما اموزش خصوصی هم انجام میدید ؟

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

سلام دوست هنرمند شما طرحتونو در واقعه ساده کردین از طریق نرم افزار خاصی مثل فتوشاپ میشه این کار رو انجام داد(برای نقشه )؟بعد مقدار نخ مصرفی رو چطور باید تخمین زد؟:ws52::ws52::ws52:

واقعا از آموزشت لذت بردم

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام خدمت شما ممنون از اموزشتون . فقط این اموزش خیلی گنگ هست . کاشکی بیشتر در مورد ان توضیح میداد و نوع تقسیم بندی رو هم نشون میداد و اینکه عکسا هم از زوایای بهتر و بیشتری گرفته میشد . من متاسفانه متوجه نشدم . شما اموزش خصوصی هم انجام میدید ؟

سلام

این اموزش بیشتر بدرد کسانی میخوره که با بافت فرش یه آشنایی نسبی داشته باشند.

بخاطر تراکم رنگ سفید و نخ چله عکسهای واضحتری نمیتونستم بذارم.

و متأسفانه کسی رو هم نداشتم از روی دستم عکس بگیره .

اگر شیراز باشید آموزش هم میدهم .

لینک به دیدگاه
سلام دوست هنرمند شما طرحتونو در واقعه ساده کردین از طریق نرم افزار خاصی مثل فتوشاپ میشه این کار رو انجام داد(برای نقشه )؟بعد مقدار نخ مصرفی رو چطور باید تخمین زد؟:ws52::ws52::ws52:

واقعا از آموزشت لذت بردم

در طراحی با کامپیوتر از طریق برنامه نقشه کشی یا بعضا از طریق فتوشاپ میشه نقشه ها رو طراحی کرد.

ولی در اینجا من فقط یک پرینیت از طرح مورد نظرم گرفتم و بوسیله میز نور اون رو روی کاغذ مخصوص نقشه کشی فرش پیاده کردم و رنگ زدم و نقشه درست کردم.

بسته به میزان گره هاتون مقدار نخ مصرفی تعیین میشه. بطور معمول برای هر گره چیزی حدود 3 سانت متر نخ مصرف میشه که در نقش برجسته ممکنه تا 7 سانت هم بلندی داشته باشند. معمولا افرادی که خامه رو میفروشند میتونند تخمینی بهتون خامه 0نخ ) بدهند و حتی کمی بیشتر تا یه وقت کم نیارید.

من اینکارو چشمی و تجربی انجام دادم . و از خامه های که داشتم استفاده کردم.

هرچی طرح کوچکتر باشه میزان مواد مصرفی هم به نسبت کمتر میشه.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
  • 2 هفته بعد...

مدت زمان بافت به سرعت دست و نقشه خوانی و نوع بافت برمیگرده. اگه نقشه ساده باشه و برجسته یا مدل گرد یا چیز خاصی نباشه تعداد رنگها هم زیاد نباشه .. وقت براش بذارید میشه تو یک هفته یا ده روز بافتش . همین نقشه گیتار و من خودم یک هفته ای بافتم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...