رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

خیلی ها این کار رو می کنن...ریسکش بالاست چون یهو می بینی مدیر کارخونه می گه این فقط پول می خواد....:banel_smiley_4:

اره دقیقا همینه طبق قانون کار برای کسی که هیچ سابقه کاری نداره بهتره وقتی که جا افتادی بعد خود به خود حقوقت میره بالا نشد باید شرکت عوض کنی و تو اون مرحله حقوق بالا بخواهید

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 44
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خلاصه مهم اینه که بتونی خودتو تو دلش جا کنی اگر اطلاعات هم نداشته باشی و فن بیان خوبی داشته باشی حله:a030:

گاهش وقتا آدم باید اولش یه کار خاص بکنته که بری تو ذهن طرف من خودم با یه مدیر بد اخلاقی دیدار داشتمقبلش رفته بودم پرس و جو کرده بودم که این چطوری همه گفته بودن بد اخلاقه و جواباش یه کلمه ای هست و خیلی هم غرور داره بیشتر از 5 دقیقه هم با کسی ملاقات نمی کنه من رفتم تو دفترش یه نگاهش سریع به همه جا کردم دیدم یه تقرید نامه که دستی نوشته شده بود قاب شده بود و رو دیوار بود سریع همونو گرفتم و رفتم ماجرای اونو ازش پرسیدم شاید باورت نشه ولی 2 ساعت با هم بودیم و چایی خوردیم با هم .

منظورم اینه که دقت کن به اونجاها گاهی میشه یه همچین کارایی هم کرد

پس یه کم زبون ریختن میخواد..یه کم که نه..خیلی:ws3:

خیلی ها این کار رو می کنن...ریسکش بالاست چون یهو می بینی مدیر کارخونه می گه این فقط پول می خواد....:banel_smiley_4:

اما من حالا دوستم شده تو سری خور کارخانه ای که کار میکنه...چون اولش گفته حالا اگه بخواهید 1ماه بدون حقوق میام تا کارمو بپسندید!!!:icon_razz:

یه چیز دیگه...اتوکشیده برو...لاک و عطر و اینا هم نزن... خیلی شیک و رسمی...با یه آرایش خیلی ملیح...ساعت یادت نره ببندی چون نشون می ده آن تایمی ( ته نکته ی ظریف بودا:ws3: )

آهان اینم بگو: اگر من استخدام شدم تو کارخونتون...حیطه ی کاری من چیه؟ :w02:

:icon_gol:

آخ گل گفتی...دیروز دسته ساعتم پاره شد و همینو به مامانم گفتم که حالا برای مصاحبه ساعت ندارم...

:5c6ipag2mnshmsf5ju3

عطر و لاک رو موافقم...ممکنه طرف از بوش بدش بیاد...:w000:

این مطلبو گذاشته ام..ممکنه برای دوستان هم مفید باشه

http://www.noandishaan.com/forums/thread95933.html

لینک به دیدگاه

اگر مانند بسیاری از مردم کشورمان در جستجوی شغلی مناسب بوده باشید، تا به حال متوجه شده اید که برای دعوت به هر کاری ابتدا باید در مصاحبه مربوط به آن کار شرکت کنید.اما تا چه حد خود را در انجام مصاحبه کاری موفق می دانید ؟ اگر در شرایط مورد نظر بوده اید، خودتان چه نمره ای به خود می دادید ؟ آیا به نظرتان به درستی توانسته بودید خود را معرفی و نظر مثبت کارفرما را جلب کنید؟

باید به این مهم توجه کامل داشت که داشتن علم و توانایی هر فرد شرط لازم برای استخدام او است اما کافی نیست. اگر این چنین بود، با خواندن لیستی از مدارک تحصیلی و سوابق کاری و توانایی ، فرد مورد نظر می بایست یک راست به بازار کار راه می یافت. شرط کافی در این امر آن است که شما به درستی مرحله مصاحبه خود را پشت سر بگذارید و به تناسب شرکت و کاری که از شما توقع می رود ، اطلاعات کافی را ارائه دهید.

mos.jpg

سایت بانکی در راستای رسالت خود به عنوان یک مرجع اطلاع رسانی اقتصاد و بازار کار کشور بر آن است تا شما را با توجه به اهمیت این مرحله از کاریابی ، راهنما و بلکه راهگشا باشد و در این زمینه مجموعه کاملی از نکات لازم را گردهم می آورد و توجه شما را به رعایت این اصول در چندین بخش جلب می نماید. رعایت این موارد شما را در مسیر شغلی آینده تان به طور قطع کمک خواهد کرد.

بخش اول :مسائل و توصیه های کلی در رابطه با مصاحبه

پیش از آن که در مصاحبه شرکت کنید ، لازم است مطالعه کافی از شرایط شرکت داشته باشید و بهترین اطلاعات را می توانید از گزارش سالانه آن شرکت دریافت کنید.بعضی از شرکت ها این اطلاعات را با یک تلفن و حتی با مراجعه به سایت مرتبطشان در اختیار شما می گذارند.

یک بار دیگر بر روی فرم درخواست خود نگاهی انداخته و ذهن خود را نسبت به اطلاعات ارائه کرده به شرکت آماده تر کنید. این حقیقتی است که در شرایط مصاحبه ممکن است به خاطر استرس ناشی از موقعیتی که در آن قرار گرفته اید برخی از مسائل را به صورت مقطعی فراموش کنید. اما مرور و اشراف بیشتر به مطالب از احتمال وقوع چنین موردی کم می کند.

همچنین شما می بایست سعی کنید برخی از سوال هایی که از شما ممکن است بشود را حدس بزنید و خود را برای پاسخگویی به آنان آماده کنید. همچنین خود نیز سوال هایی آماده کنید تا از آنان بپرسید. مطمئنا سوال هایی که خود از شرکت می پرسید و پاسخ آن ها به شما نیز کمک خواهد کرد که آیا شرایط کاری برای شما مناسب است و یا خیر و این گونه نخواهد بود که تنها انتخاب شوید بلکه حق انتخاب نیز خواهید داشت.

برای آن که شما از پس مصاحبه به خوبی بر بیایید نیازمند آن هستید که مصاحبه کننده را راضی کنید که شما حقیقتا به لحاظ فنی و تخصصی واجد شرایط شغل اعلام شده هستید. اما داستان به این جا ختم نمی شود. شما همچنین می بایست اشتیاق خود رابرای انجام کار به درستی نشان دهید. مصاحبه کننده از میزان علاقه شما به انجام کار اطلاع نخواهد یافت مگر آن که شما با ارائه ایده ها و توانایی های خود ثابت کنید که در این مسیر با انرژی گام برخواهید داشت. از سوی دیگر باید مصاحبه کننده احساس کند که شما قابلیت حضور در کارهای گروهی و کار در محیط اجتماعی را دارید و نداشتن این امتیاز لطمه بزرگی به شما خواهد بود.

باید کاملا نسبت به لباس پوشیدن خود هوشمندانه عمل کنید. زمان مصاحبه را در نظر بگیرید و حتما زودتر از میزان زمانی که لازم است به مقصد برسید خانه را ترک کنید تا آرامش خاطر لازم را داشته باشید و از موارد پیش بینی نشده چون ترافیک و تصادفات دچار برآشفتگی نشوید. باید به این نکته نیز توجه کنید که تاخیر در حضور برای مصاحبه خطای نابخشودنی است و از ابتدا تعهد شما را به زمان ساعات کاری زیر سوال می برد.

در برخورد اول با همه کارکنان شرکت مورد نظر بسیار مودب و بر اساس اصول اخلاقی رفتار کنید و در برخورد اول وجه ی خوب و صحیحی را در ذهن همگان بر جای بگذارید.

بخش دوم: سوال هایی که ممکن است پرسیده شود

سوال هایی هستند که در مجموع ممکن است در هر مصاحبه ای صرف نظر از شغل مطرح در مصاحبه پرسیده شوند که مهم ترین آن ها در ذیل مطرح می شوند. توصیه می شود که همیشه برای این دست سوالات آمادگی پاسخگویی داشته باشید.

چرا دوست دارید در این کار استخدام شوید؟

به جواب این سوال کاملا دقت کنید. سعی کنید بر جنبه های مثبتی که باعث شده شما به نوع شغل مورد نظر علاقه مند شوید تاکید بیشتری داشته باشید. به جنبه های منفی کار که احیانا بدان مشغول هستید و همچنین کار مورد پرسش اشاره ای نداشته باشید.

چه شرایط و شایستگی هایی به نظر شما برای این شغل نیاز است؟

آگهی استخدام آن شغل شاید بتواند اندکی در پاسخ این سوال به شما کمک کند. اما خود شما نیز می بایست به جواب آن و شرایط مورد نیاز به خوبی فکر کنید. مشاغل عموما به این توانایی ها نیازمندند: توانایی رهبری، توانایی نظارت و سرپستی، توانایی برقراری ارتباط ، قابلیت های شخصی، توانایی حل مشکلات ، قدرت تحلیل مسائل و غیره.

شما در چه بخشی می توانید مشارکت کنید؟

شاید اشاره به موقعیت های قبلی که تا به حال به دست آورده اید و مرتبط به کار فعلی نیز می شود بتواند به شما در جواب به این سوال کمک کند.

چرا شما دوست دارید برای این شرکت کار کند؟

مجددا توصیه می شود بر جنبه های مثبت دلایل خود تاکید کنید و به دانسته های مثبت خود از شرکت اشاره کنید. برایشان فهرستی از اطلاعات شرکت را ارئه دهید . به طور مثال به تولیدات و یا خدمات، آمار فروش، اخبار شرکت، آمار کلی شرکت و مشتریان آن اشاره کنید و این دست از دانسته های خود را دلیلی برای علاقه مندی خود برای آن شغل ذکر کنید. این مسئله به شما کمک خواهد کرد تا مخاطب شما بداند که شما با اطلاعات کامل و اشراف کامل بر شرایط به سمت آن کار آمده اید و بر این مهم چشم بسته وارد گود نشده اید.

چه چیز شما را جذب خدمات و محصولات ما کرده است؟

مجددا اطلاعات و تحقیقات کامل شما در مورد آن شرکت می تواند به خوبی در جواب این سوال به شما کمک کند.

ما به عنوان شرکت جدید چه چیزی می توانیم به شما بدهیم که شرکت قبلی شما نتوانسته است به شما منتقل کند؟

دقت داشته باشید که در این مرحله در رابطه با مادیات و پول حرفی به میان نیاورید. موقعیت ها و فرصت های رشد بیشتر و رقابت و تلاش و غیره مورد تاکید شما باشد.

بخش سوم:سوال هایی که شما می توانید بپرسید.

مصاحبه دو جنبه دارد. یک جنبه آن این است که شرکت بررسی می کند که آیا شما برای انجام پستی که آنان در نظر دارند واجدشرایط هستید یا خیر و در جنبه دوم آن شما باید خود بررسی کنید که آیا این شرکت با شرایط و کاری که از شما انتظار دارد برای شما مناسب است یا خیر؟ برای این که شما بتوانید مطمئن شوید که آیا برای این کار مناسب هستید یا خیر می بایست سوالاتی را مطرح کنید تا به اطلاعات مورد نیاز خود برسید.

به طور مثال:

از من توقع برعهده گرفتن چه مسئولیت هایی هست؟

من در کدام پست و موقعیت شغلی در صورت استخدام قرار خواهم گرفتم؟

مسئول مستقیم من چه کسی است و من می بایست به چه کسی گزارش بدهم؟ در ساختار سازمانی مسئولیت کلی من چیست؟ از چه کسی می توانم گزارش های لازم را دریافت کنم؟ چه تجاربی برای انجام این کار عموما لازم است؟ در شش ماه اول از من انتظار انجام چه کارهایی را دارید؟ چه سطحی از کار در ابتدای امر ازمن انتظار می رود؟ مشتریان اصلی شما چه کسانی هستند؟

مسیر شرکت به چه سمت و سویی است؟ پیشرفت؟ گسترش و یا حفظ شرایط مطلوب؟ چه میزان فرصت و امکان پیشرفت در این شغل وجود دارد؟ و چقدر زمان نیاز دارد؟

حقوق ، مزایا و بیمه به چه صورت خواهد بود؟( این سوال را خیلی زود مطرح نکنید و معمولا سعی کنید آخرین الویت قرار دهید. درنظر داشته باشید که برخی مصاحبه کنندگان خود به این بخش اشاره می کنند و نیاز به پرسش شما نیست. بنابراین اگر فرصت کافی بدهید آن وقت شاید بدون سوال کردن به جواب این سوال برسید)

آیا سفر و انجام مسافرت های کاری در این شغل لازم است؟

آیا جایگزینی در کار در حال حاضر و یا در آینده نیاز خواهد بود؟

چه آموزش هایی را شما برای کارمندان خود درنظر گرفته اید؟

چه زمانی شما می توانید به نتیجه نهایی در مورد من برسید؟

قدم بعدی چیست؟

همه این سوال ها شاید لازم نباشد وشاید حتی برخی از آن ها پیش از مطرح شدن در خلال مصاحبه پاسخ گفته شده باشد و یا شرایط سازمانی برخی شرکت ها ایجاب کند که برخی از این سوال ها مطرح نشود.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

بعضي از متقاضيان كار آنقدر در مورد اينكه با چه كسي صحبت مي‌كنند، سختگيرند، كه نادانسته بعضي فرصتهاي شغلي را از دست مي‌دهند. هنگام مصاحبه نكات زير را رعايت كنيد:

- فكر كنيد هر مصاحبه، مصاحبه‌اي براي بدست آوردن شغل دلخواهتان است.

- حتي اگر بيكاريد، طوري رفتار كنيد كه انگار كار مي‌كنيد، هيچوقت نشان ندهيد كه مستأصلید.

- مثل يك برنده رفتار كنيد.

ضرب‌المثل "كار نيكو كردن از پر كردن است"تا حدودي در مورد مصاحبه صدق مي‌كند.

از آنجا كه هر مصاحبه كننده ديدگاه خاصي دارد، هر مصاحبه هم با مصاحبه‌هاي ديگر متفاوت است. از طرف ديگر، روند مصاحبه اصول مشخصي دارد و سؤالهاي خاصي بارها و بارها عنوان مي‌شوند. هر مصاحبه را فرصتي براي "تمرين و ارتقاء" تلقي کنید.

لینک به دیدگاه
این سئوال رو جواب بده:

اگه ما تو این کارخونه استخدامت نکنیم چیکار می کنی؟:w02:

میگم میرم کارخونه بغلی!!!!!!!!!!!:ws28:

میگم من خیلی مشتاقم اینجا کار کنم و میتونم رضایت شما رو جلب کنم.اینارو هم اضافه میکنم که من توانایی کار توی این محیط رو در خودم میبینم و توان به عهده گرفتن این مسئولیت کاری(که البته استادمون گفته چیه) رو در خودم سراغ دارم.این کتار مورد پسند و علاقه منه....بعدم میگم چون کارخانه خیلی خوبیه خیلی خوشحال میشم باهاتون همکاری کنم.دلیلشم میپرسم اگه تونستم رفع و رجوع کنم.:sad0:

پرتم میکنن بیرون با این جواب؟؟؟TAEL_SmileyCenter_Misc (305).gifچی بگم؟؟اصلا استراتژی ندارم....

لینک به دیدگاه

احتمال دارد در پایان یک مصاحبه شغلی، مصاحبه کننده از کارجو بپرسد چه پرسشی دارید؟ در این جا استخدام کننده در جستجوی دو موضوع است: اول آنکه؛ مصاحبه کننده می‌خواهد به کارجو کمک کند تا از شغل و شرکت درک بهتری بیابید، و به آنچه در ذهن دارید و کمتر آشکار است پاسخ دهد، همچنین با انواع پرسش‌هایی که مطرح می‌کند می‌خواهد دید بیشتری به وی بدهد.

احتمال دارد در پایان یک مصاحبه شغلی، مصاحبه کننده از کارجو بپرسد چه پرسشی دارید؟ در این جا استخدام کننده در جستجوی دو موضوع است: اول آنکه؛ مصاحبه کننده می‌خواهد به کارجو کمک کند تا از شغل و شرکت درک بهتری بیابید، و به آنچه در ذهن دارید و کمتر آشکار است پاسخ دهد، همچنین با انواع پرسش‌هایی که مطرح می‌کند می‌خواهد دید بیشتری به وی بدهد. پرسش‌های اشتباه می‌تواند تأثیر خوب اولیه را در مصاحبه‌کننده از بین ببرد. از این رو مهم است پرسش‌های سنجیده ای در مورد شغل و سازمان مطرح شود.

در این جا به 10 پرسش اشاره می‌شود که بایستی از طرح آن‌ها پرهیز شود:

1- شرکت شما چه کاری انجام می‌دهد؟

کارجو می‌تواند با کمی تحقیق به پاسخ این پرسش پی ببرد. در حالی که با طرح آن، این طور تلقی می‌شود که فردی ناپخته، بی‌انگیزه و تنبل است.

2-شرکت چه مزایایی ارائه می‌کند؟

در این مرحله نباید در این مورد پرسش شود و قطعاً نباید در مورد جزئیات مزایا از جمله کمک‌های پزشکی، پوشش درمانی برای دندانپزشکی، روزهای مرخصی و غیره سؤال شود. زمان این گونه پرسش‌ها هنگامی است که درباره جزئیات شغلی مذاکره می‌شود. در این مرحله پرسش‌ها بایستی پیرامون خود شغل و سازمان متمرکز باشد.

3-آیا می‌توانم ساعت 3 بعدازظهر پنجشنبه‌ها بروم؟

کارجو با شروع این گونه پرسش‌ها و طرح درخواست رفتارهای ویژه، پیش از آنکه حتی شغلی به دست آورد، به کارفرما این گونه القاء خواهد نمود که می‌خواهد مرتباً استثنائاتی برای خود قائل شود و یا اینکه درخواست کار در ساعات متفاوت و یا روزهای خاص و غیره برای خود دارد. اکنون وقت طرح چنین درخواست‌هایی نیست. وقتی به شما پیشنهاد کاری شد، آن گاه می‌توانید برای آنچه می‌خواهید مذاکره کنید.

4- آیا تست مواد مخدر می‌گیرید؟

با طرح این پرسش کارجو، درباره خود ابهاماتی را در ذهن کارفرما مطرح خواهد کرد.

5-می‌توانم نقشی در کار و... ایفا کنم؟ (کاری که به درخواست شغلی ارتباطی ندارد)

این سؤال مناسب نیست، زیرا ممکن است درباره فعالیت‌های اجتماعی رسانه‌ای آن شرکت،‌ هیجان زده باشید،‌ و یا از رویداد بزرگی که شرکت هر سال برگزار می‌کند، به هیجان بیاید، اما با توجه به اینکه این موضوعات به درخواست شغلی شما ارتباطی ندارد این گونه وانمود می‌شود که این رویدادها برای کارفرما نسبت به کاری که در واقع در حال انجام مصاحبه برای آن است،هیجان‌انگیزتر است.

6- آیا کارکنان از تخفیف در محصول شرکت برخوردار می‌شوند؟

این مرحله از گفتگو فقط در این خصوص است که آیا کارفرما برای کار در شرکت مناسب است یا نه. از این رو پاسخ به پرسش فوق‌الذکر بعید است تأثیری داشته باشد.

7-آیا در مورد من از معرف‌هایی که ذکر شده‌اند تحقیق می‌کنید ؟

اغلب کارفرمایان از معرف‌ها تحقیق می‌کنند. از این رو طرح این سؤال این‌گونه تلقی می‌شود که کارفرما چیزی برای پنهان کردن دارد.

8-چه مدت برای غذا وقت داده می‌شود؟

اگر تلقی شود که برای کارجو دور شدن از کار اهمیت بیشتری دارد تا خود شغل، تأثیر بدی از شما به جای می‌گذارد.

9-چرا باید در این شغل کار کنم؟

اگر کارجو خود نفهمیده است چرا برای مصاحبه حضور یافته است، مصاحبه‌کننده بعید است که بتواند چنین درکی به او بدهد.

10-مصاحبه مرا چگونه ارزیابی می‌کنید؟

پاسخ این پرسش برای مصاحبه کننده روشن است، زیرا مصاحبه کننده خوب، برای بررسی گفتگوهای انجام شده،‌ وقت می‌گذارد، و کارجو را با سایر متقاضیان مقایسه می‌کند. بنابراین، مصاحبه شغلی را نباید با یک اظهار نابه‌جا به پایان رساند.

منبع:بازارکار

لینک به دیدگاه

سلام

اولا که مصاحبه دولتی با خصوصی یخورده فرق میکنه ولی درهرصورت برای مصاحبه استخدامی

مهمترین نکته ای که توی چندتا مصاحبه استخدامی عایدم شد اینه که اصلا وابدا سعی نکن با تغییر دادن خودت طرف رو تحت تاثیر قرار بدی

ساده ومحکم ومطمئن وبدون ترس ولرز برو تو جلسه مصاحبه

اونی که اونجا نشسته برای یک پست داره دنبال نفر مورد نظرش میگرده پس تیپ وظاهر اولویت اول نیست(مگراینکه مشاغلی باشن که واقعا اولویتشون اینا باشن مثل فروشنده یا ویزیتور یا...)

به سوالایی که ازت میشه اروم وشمرده جواب بده

نباید اصلا هول بشی وزبونت بگیره یا دچاراسترسی بشی که نمودش تو بدنت ورفتارت دیده بشه

مطمئن باش دنیا با اون مصاحبه به اخر نمیرسه پس امیدوار ومطمئن حرف بزن وکارخودتو انجام بده

درمورد پستی که میخوای به دست بیاری اطلاعات کافی داشته باش چون مصاحبه تو شرکت خصوصی براساس قابلیت انجام اون شغل هست

تو یه شرکت خودروسازی برای بازرس کنترل کیفی رفته بودم

از الفبای ابزار کنترلی تا سیستم های کیفیت سین جیمم کردن

خب اگه هول بشی یا یادت بره یا اطلاعاتی نداشته باشی دید نسبت به تو منفی میشه

بیشتر از چیزی که میدونی صحبت نکن

سعی کن جواب هات کوتاه ولی مطمئن باشه وهمونجوری که دوستان گفتن یه لبخند اثر فوق العاده ای داره(نخندیا همینجوری دختر با همون خنده اول الکی دیپورتی:ws3:) اگه موضوع واقعا خنده داری پیش اومد خنده بی صدا وکوتاه جلب توجه نمیکنه:whistle:

یهو هول نشی چایی برات بیارن بزنی استکانشونو بشکنی:ws28:

درمورد حقوق

اگه با قانون کار کارمیکنن اگر پرسیدن چه حقوقی مدنظرته بگو همون طبق قانون کار وگرنه اگر هردمبیلیه بگو توافقی

اینجور شرکتا میخوان رس ادم رو بکشن وکار مفت بندازن گردن ادم

حقوق طبق قانون کار حداقل حقوقیه که میتونه باهاش فقط زنده بمونی:banel_smiley_4:

اگر از تواناییهات پرسید سعی کن درمورد توانایی های مرتبط با شغل ورشتت وچالشهای بازار کار صحبت کنی ولی درمورد چیزی صحبت کن که واقعا بتونی

نکنه کاری رو بگی میتونم بکنم که تو دفتر فنی پلی اکریل از انجامش عاجزن:ws3:

خلاصه اینکه نگران نباش

زود تند سریع کارو بگیر مهرماه میام اصفهان شیرینیشو ازت میگیرم:gnugghender:

لینک به دیدگاه

درود و هزاران سپاس آقا سجاد عزيز. خيلى جامع و خوب توضیح داديد.بخصوص موضوع چاى و خنديدن خيلى بانمك بود!!!! يه بار رفتم يه كارخونه يه چاى سنگين آوردم مردم تا تونسم بخورم 2تا آقا هم بهم زل زده بودند!!!!اعتماد بنفسم بد نيست اما بيشتر استرسم سر اينه كه جواب سوالاى تخصصى رو ندونم! چون ميدونم كار عملى هم ميخواند انجام بدم! اميدوارم كه بتونم يه كار خوب پيدا كنم, شيرينى شما هم حتما.البته شما هنوز شيرينى ارشد رو نداديدها!

لینک به دیدگاه

اول از همه باید اعتماد به نفس داشته باشی...ببین نیازی نیست همه فن حریف باشی...اونها تو رو برای یک پست به خصوص میخوان و بهتره تو فقط تو یک رشته یا فن متبحر باشی که بتونن با خیال راحت روت حساب کنن.

ما خودمون برای شرکتمون دنبال برنامه نویس هستیم ...رزومه هایی که میاد دفتر اول از همه اونایی که الکی رزومه رو پر کردن و معلومه طرف با توجه به سنش و تحصیلاتش اصلا وقت نداشته اونهمه قابلیت رو یاد بگیره رو بدون اینکه حضورا دعوتش کنیم رد میکنیم.

الان یه پسر 19 ساله آوردیم که سال دوم دانشگاهه ولی تو یک مورد برنامه نویسی شاهکاره...نصف هفته استخدام شده چون میدونیم تو اون قسمت میتونیم به راحتی روش حساب کنیم.

پس تو در همون حیطه ای که تخصص داری سفت و محکم و با اعتماد به نفس به سوالاتشون جواب بده و هر جا که بلد نباشید تاکید کن که تو تخصصت در چه حوزه ایه و مطمئن هستی که در اون حوزه رضایت کارفرما رو جلب خواهی کرد.

خیلی مودب و متین باش و این ادب و متانت رو تا روز آخری که در شرکت کار میکنی نگه دار که رمز موفقیتت همینه. به جا جدی باش...به جا بگو و بخند باش...فضا رو سنگین نکن... در عین اینکه صمیمی هستی یه خط قرمز رو حفظ کن که از اون خط نه تو رد بشی نه بذاری دیگران رد بشن.این خیلی مهمه.

در مورد حقوق هم بهتره که حداقل حقوق قانون کار رو بگی چون اگر مثل دوستت بگی آزمایشی میام یه مدت مطمئن باش اونا هم میفهمن که خودت هم نمیدونی که از پس کار بر میای یا نه.

اونا خودشون خود به خود بهت میگن یک ماه تا سه ماه آزمایشی بیا...اصلا نترس از این موضوع من خودم همین شرایط رو داشتم ولی سر هفته بهم گفتن میخوایم باهات قرارداد یک ساله بنویسیم...منم بخاطر حقوقش گفتم سه ماهه مینویسم گفتن راضیت میکنیم...الان هم از اول مهر قراره که یک درصدی به حقوقم اضافه بشه...ببین اونا اگر کارت رو بخوان همه جوره باهات کنار میان...ولی اول تو خودت رو نشون بده بعد مطمئن باش به هر نحوی راضیت میکنن که نگهت دارن...یعنی یه جورایی به نفع دو طرف میشه.

جو و فضا رو بسنج ببین خودت چقد سابقه کاری داری و وضعیت شرکت چطوریه و رنج حقوقها چطوریه یا حتا به طراحی فضای شرکت هم میتونی یه حدسهایی بزنی...من نظرم اینه که اگر تمام وقت میخوای کار کنی اگر 600 در نظر داری به 700 یا 750 اشاره کن..مطمئن باش اگر قرار باشه بهت 300 یا 400 بدن براشون 700 تو اهمیتی نداره ولی یه ذهنیتی براشون ایجاد میکنی که حقوقی که بهت میدن کمتر از اونیه که تو فکرشو میکردی.

از اولین روزی که باهات قرارداد بستن حتما بحث بیمه رو پیگیری کن و بگو که باید بیمه بشی...اونا خیلی به نفعشونه که بیمه تو رو ندن و اگر پشت گوش بندازی اونا هم از خداشونه که به روت نیارن ...تا جایی که میشه...ولی این حق مسلم تو هست که بیمه بشی و باید هر ماه یه مبلغی از طرف شرکت به عنوان بیمه رد بشه.نه تنها سابقه کارت محسوب میشه بلکه از خیلی از مزایاش استفاده میکنی مثل بیمه بیکاری یا بازنشستگی.

اینا مواردیه که الان به ذهنم رسید.بازم بود بهت میگم

لینک به دیدگاه

چی شد این مصاحبه بالاخره؟ زود تند سریع اعلام کن....:w000:

پ.ن: افرادی که بعد از مصاحبه آفتابی نمی شن یعنی قبول شدن و می خوان از زیر شیرینی دادن در برن..... اما ما زرنگ تر از این حرفاییم...بعله :w02:

لینک به دیدگاه
چی شد این مصاحبه بالاخره؟ زود تند سریع اعلام کن....:w000:

پ.ن: افرادی که بعد از مصاحبه آفتابی نمی شن یعنی قبول شدن و می خوان از زیر شیرینی دادن در برن..... اما ما زرنگ تر از این حرفاییم...بعله :w02:

مصاحبه شنبه هستش....نمیدونم چیکار کنم..چون چند جا قرار بود برم حالا مونده ام..164.gifولی شنبه هستش و حتما میام نتیجه رو میگم حتی اگه قبولم نشدم برای دوستان درس عبرت بشمsorry.gifقبولم که شدم حتمااااااااااااا:cakesmileyf:

راسی جواب اون سوالاو که دادم نگفنتی بد بود خوب بود؟؟؟؟th_scratchhead.gif

لینک به دیدگاه
مصاحبه شنبه هستش....نمیدونم چیکار کنم..چون چند جا قرار بود برم حالا مونده ام..:164:ولی شنبه هستش و حتما میام نتیجه رو میگم حتی اگه قبولم نشدم برای دوستان درس عبرت بشم:sorry:قبولم که شدم حتمااااااااااااا:cakesmileyf:

راسی جواب اون سوالاو که دادم نگفنتی بد بود خوب بود؟؟؟؟:th_scratchhead:

امیدوارم موفق باشی.:icon_gol:

یله یله جوابت کاملاً قانع کننده بود :w16:

لینک به دیدگاه
اول از همه باید اعتماد به نفس داشته باشی...ببین نیازی نیست همه فن حریف باشی...اونها تو رو برای یک پست به خصوص میخوان و بهتره تو فقط تو یک رشته یا فن متبحر باشی که بتونن با خیال راحت روت حساب کنن.

ما خودمون برای شرکتمون دنبال برنامه نویس هستیم ...رزومه هایی که میاد دفتر اول از همه اونایی که الکی رزومه رو پر کردن و معلومه طرف با توجه به سنش و تحصیلاتش اصلا وقت نداشته اونهمه قابلیت رو یاد بگیره رو بدون اینکه حضورا دعوتش کنیم رد میکنیم.

الان یه پسر 19 ساله آوردیم که سال دوم دانشگاهه ولی تو یک مورد برنامه نویسی شاهکاره...نصف هفته استخدام شده چون میدونیم تو اون قسمت میتونیم به راحتی روش حساب کنیم.

پس تو در همون حیطه ای که تخصص داری سفت و محکم و با اعتماد به نفس به سوالاتشون جواب بده و هر جا که بلد نباشید تاکید کن که تو تخصصت در چه حوزه ایه و مطمئن هستی که در اون حوزه رضایت کارفرما رو جلب خواهی کرد.

خیلی مودب و متین باش و این ادب و متانت رو تا روز آخری که در شرکت کار میکنی نگه دار که رمز موفقیتت همینه. به جا جدی باش...به جا بگو و بخند باش...فضا رو سنگین نکن... در عین اینکه صمیمی هستی یه خط قرمز رو حفظ کن که از اون خط نه تو رد بشی نه بذاری دیگران رد بشن.این خیلی مهمه.

در مورد حقوق هم بهتره که حداقل حقوق قانون کار رو بگی چون اگر مثل دوستت بگی آزمایشی میام یه مدت مطمئن باش اونا هم میفهمن که خودت هم نمیدونی که از پس کار بر میای یا نه.

اونا خودشون خود به خود بهت میگن یک ماه تا سه ماه آزمایشی بیا...اصلا نترس از این موضوع من خودم همین شرایط رو داشتم ولی سر هفته بهم گفتن میخوایم باهات قرارداد یک ساله بنویسیم...منم بخاطر حقوقش گفتم سه ماهه مینویسم گفتن راضیت میکنیم...الان هم از اول مهر قراره که یک درصدی به حقوقم اضافه بشه...ببین اونا اگر کارت رو بخوان همه جوره باهات کنار میان...ولی اول تو خودت رو نشون بده بعد مطمئن باش به هر نحوی راضیت میکنن که نگهت دارن...یعنی یه جورایی به نفع دو طرف میشه.

جو و فضا رو بسنج ببین خودت چقد سابقه کاری داری و وضعیت شرکت چطوریه و رنج حقوقها چطوریه یا حتا به طراحی فضای شرکت هم میتونی یه حدسهایی بزنی...من نظرم اینه که اگر تمام وقت میخوای کار کنی اگر 600 در نظر داری به 700 یا 750 اشاره کن..مطمئن باش اگر قرار باشه بهت 300 یا 400 بدن براشون 700 تو اهمیتی نداره ولی یه ذهنیتی براشون ایجاد میکنی که حقوقی که بهت میدن کمتر از اونیه که تو فکرشو میکردی.

از اولین روزی که باهات قرارداد بستن حتما بحث بیمه رو پیگیری کن و بگو که باید بیمه بشی...اونا خیلی به نفعشونه که بیمه تو رو ندن و اگر پشت گوش بندازی اونا هم از خداشونه که به روت نیارن ...تا جایی که میشه...ولی این حق مسلم تو هست که بیمه بشی و باید هر ماه یه مبلغی از طرف شرکت به عنوان بیمه رد بشه.نه تنها سابقه کارت محسوب میشه بلکه از خیلی از مزایاش استفاده میکنی مثل بیمه بیکاری یا بازنشستگی.

اینا مواردیه که الان به ذهنم رسید.بازم بود بهت میگم

ممنون عزیزم..خیلی خوب و جامع بود...:icon_gol:

نکات خوب که گفتی رو یادداشت کردم تا ازشون استفاده کنم...:a030:

لینک به دیدگاه

بالاخره امروز رفتم مصاحبه و تلاش كردم راهنمايى دوستان عزيز رو بكار ببرم .2كارخانه رفتم كه اولى مدير ارشد و دومى رئيس باهام حرف زدند.از وضعيت دانشگاه و صنعت ازم پرسيدن و دليل اينكه ميخوام اونجا كار كنم.گفتن خط رو ببينم و بعد نظرمو پرسيدن. سوالات تخصصى پرسيدن و فنى كه بعضياش رو هم بلد نبودم!ريز كارآموزى رو پرسيدن.انتظارشون از منو گفتن و مسئولیتم. چون از طرف دانشگاه رفته بودم سريع استقبال كردن و هردوشون گفتن از همين حالا ميتونى كارتو شروع كنى.اما من چندتا مشكل دارم: راهش برام خيلى دوره و سرويس نداره و حداقلش روزى 4ساعت كلا تو راهم. ساعت كارشم هرروزه 8-16 كه برام سخته رفتنش و يكيشم 6-14 و ميخوام كنكور هم بخونم كه ديگه هيچ وقتى نميمونه. چند جا كه سراغ دارم 9-15 هستش و 5شنبه هم تعطیلند.حقوقم اول اداره كار!!!حالا نميدونم برم يا نه!چه كنم?

لینک به دیدگاه

اگر اداره کاره حقوقش که باید روزی 8 ساعت کار کنی حتما

خودت بشین حساب کن که با پول کرایه راه و این چیزا برات میصرفه بری یا نه!

نپرسیدی هزینه های راه و اینا رو تن خواه کنی پولشو میدن یا نه؟

فعلا چون تجربه اولت هست خوبه اینا واست تجربه میشه ولی خوب خودت باید شرایططو ببینی که میتونی یا نه!

لینک به دیدگاه

گفتنی هارو بچه ها مفصل گفتن ولی یه چیزی که شاید الان تو این مرحله برات مهم نباشه و بعدا که رفتی سر کار و گذشت چن ماه این موضوع برات پررنگ بشه

بشین با خودت رو راست باش

به این سوالا خوب و با صداقت تموم جواب بده (البته تو خلوت خودت )

1- چقدر برات مهمه که شاغل باشی به هرقیمتی یا نه ؟

2- تو کار میخوایی که از کنارش درامد داشته باشی که زندگی کنی یا نه قراره زندگی کنی که کار کنی ؟

3- غرور و و شرف و شخصیتت درمقابل کاری که انجام میدی چقدر برات می ارزه ؟ (چون دختری اینو میگم والا پسرا زیاد با این قضیه مشکل ندارن )

لینک به دیدگاه
بالاخره امروز رفتم مصاحبه و تلاش كردم راهنمايى دوستان عزيز رو بكار ببرم .2كارخانه رفتم كه اولى مدير ارشد و دومى رئيس باهام حرف زدند.از وضعيت دانشگاه و صنعت ازم پرسيدن و دليل اينكه ميخوام اونجا كار كنم.گفتن خط رو ببينم و بعد نظرمو پرسيدن. سوالات تخصصى پرسيدن و فنى كه بعضياش رو هم بلد نبودم!ريز كارآموزى رو پرسيدن.انتظارشون از منو گفتن و مسئولیتم. چون از طرف دانشگاه رفته بودم سريع استقبال كردن و هردوشون گفتن از همين حالا ميتونى كارتو شروع كنى.اما من چندتا مشكل دارم: راهش برام خيلى دوره و سرويس نداره و حداقلش روزى 4ساعت كلا تو راهم. ساعت كارشم هرروزه 8-16 كه برام سخته رفتنش و يكيشم 6-14 و ميخوام كنكور هم بخونم كه ديگه هيچ وقتى نميمونه. چند جا كه سراغ دارم 9-15 هستش و 5شنبه هم تعطیلند.حقوقم اول اداره كار!!!حالا نميدونم برم يا نه!چه كنم?

پیشنهاد من اینه که شما نگاه کن ببین کدوم از این شغل ها میتونه آینده و رزومه ی خوبی بسازه

ساعت کار و مسیر اصلا نباید جلوگیری کنه! من خودم روزانه حداقل 50 کیلومتر رو میرم و برمیگردم!

من فکر میکنم در شرایط حاضر داشتن سابقه بیمه و سابقه ی کار از ادامه تحصیل واجب تره!

از طرفی وقتی یه چند ماهی تو کارتون جا بیافتین معمولا بیشتر باهاتون راه میان و وقت بیشتری برای اهدافتون پیدا میکنید

من الان هم دارم کار میکنم هم درس میخونم .. وقتمم واقعا کمه .. اما خیلی ها این کار رو میکنن و موفق هم میشن .. وقتی وقت کمه باید تلاش رو بیشتر کرد نه اینکه یه بخش رو حذف کرد!

من یه دوستی دارم که دو سال برای اینکه مکانیک خواجه نصیر روزانه اونم گرایش کنترل قبول بشه زحمت کشید .. آخرشم قبول شد دقیقا همینو .. از نظر بدست آوردن بازار کار خیلی وضعیت جالبی نداره .

البته اینم بگم که شاید برای یکی درس خوندن اولویت اول باشه و اصلا داشتن کار براش مهم نباشه .. این بحثش جداست

لینک به دیدگاه
اگر اداره کاره حقوقش که باید روزی 8 ساعت کار کنی حتما

خودت بشین حساب کن که با پول کرایه راه و این چیزا برات میصرفه بری یا نه!

نپرسیدی هزینه های راه و اینا رو تن خواه کنی پولشو میدن یا نه؟

فعلا چون تجربه اولت هست خوبه اینا واست تجربه میشه ولی خوب خودت باید شرایططو ببینی که میتونی یا نه!

:icon_gol:

برای مهندساشون حق سرویس در نظر گرفته اند .برای من حالا نه ولی بعد چند ماه در نظر میگیرند...فکر کنم اول کار باید بیشترشو بدم پول کرایه:ws3:

QUOTE=سارا-افشار;1042804]گفتنی هارو بچه ها مفصل گفتن ولی یه چیزی که شاید الان تو این مرحله برات مهم نباشه و بعدا که رفتی سر کار و گذشت چن ماه این موضوع برات پررنگ بشه

بشین با خودت رو راست باش

به این سوالا خوب و با صداقت تموم جواب بده (البته تو خلوت خودت )

1- چقدر برات مهمه که شاغل باشی به هرقیمتی یا نه ؟

2- تو کار میخوایی که از کنارش درامد داشته باشی که زندگی کنی یا نه قراره زندگی کنی که کار کنی ؟

3- غرور و و شرف و شخصیتت درمقابل کاری که انجام میدی چقدر برات می ارزه ؟ (چون دختری اینو میگم والا پسرا زیاد با این قضیه مشکل ندارن )

ممنون سارای عزیز:icon_gol:مسائلی رو که اشاره کردی بارها بهش فکر کردم..کار برای زن و دختر توی کارخانه خیلی سخت تر از شرکت و اداره هستش...اداره پیشت همکاراتند ولی توی کارخانه کارگر!!!مسائل و خط های قرمزی برای همه هست..برای منم هست...یه کارخانه رفتم که رئیسش رفتم ببینم نیرو میخواند یا نه فوری قبول کرد با حقوق خیلی خوب..ولی توی اون 20دقیقه ای که باهام حرف زد 20تا سیگار پیش من کشید که داشتم از حالت تهوع میمردم و خیلی هم زیادی مهربان بود!!!!!!!!!!مسلما با اینکه شرایط اوکی اوکی بود من نمیرم اونجا....و خیلی از مسائلی از این دست که شنیده ام یا دیده ام....

پیشنهاد من اینه که شما نگاه کن ببین کدوم از این شغل ها میتونه آینده و رزومه ی خوبی بسازه

ساعت کار و مسیر اصلا نباید جلوگیری کنه! من خودم روزانه حداقل 50 کیلومتر رو میرم و برمیگردم!

من فکر میکنم در شرایط حاضر داشتن سابقه بیمه و سابقه ی کار از ادامه تحصیل واجب تره!

از طرفی وقتی یه چند ماهی تو کارتون جا بیافتین معمولا بیشتر باهاتون راه میان و وقت بیشتری برای اهدافتون پیدا میکنید

من الان هم دارم کار میکنم هم درس میخونم .. وقتمم واقعا کمه .. اما خیلی ها این کار رو میکنن و موفق هم میشن .. وقتی وقت کمه باید تلاش رو بیشتر کرد نه اینکه یه بخش رو حذف کرد!

من یه دوستی دارم که دو سال برای اینکه مکانیک خواجه نصیر روزانه اونم گرایش کنترل قبول بشه زحمت کشید .. آخرشم قبول شد دقیقا همینو .. از نظر بدست آوردن بازار کار خیلی وضعیت جالبی نداره .

البته اینم بگم که شاید برای یکی درس خوندن اولویت اول باشه و اصلا داشتن کار براش مهم نباشه .. این بحثش جداست

ممنون:icon_gol:خوب هردوشون خیلی خوبند و برند هستند برای خودشون!!!!اونی که دورتر و بد مسیرتره و ساعاتش بشتره بهتره!!!!

منم نمیخوام یکی را فدای دیگری کنم اما اگه قراره همش توی راه باشم و بیشتر حقوق رو بدم کرایه و استرس کنکور هم باشه فکر کنم خیلی شرایط مشکل بشه

لینک به دیدگاه

اولا استرس ورود به یه محیط کاری جدید و عادت به شرایط رفت و آمد و محیط جدید وجود داره دوم پذیرش همکاران از ورود یک تازه وارد به مجموعه...هر چه پستت مهمتر باشه پذیرش اطرافیان سختتره سوم استرس کنکور بغیر از اینکه میگی حقوقش پایه حقوقه و مسیرش طولانی ...عملا ساعاتی که برای درست میخوای بذاری هیچی انرژی نخواهی داشت. اگر واقعا عزمت رو جزم کردی که درس بخونی من جای تو باشم همین کار رو میکنم. فقط در یک شرایط ممکنه کار ارجح باشه و اونم اینه که تجربه عملی که تو اون کارخونه به دست میاری برای تحصیلاتت موثمر ثمر باشه...مثلا تزتو بخوای در اون راستا بنویسی. اگر بین کار و درس ، درس رو انتخاب کردی حتما تا پایه های بالا پیش برو. چون مدرک تو تعیین حقوقت تاثیر داره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...