رفتن به مطلب

تشکیل کارگروه مقاله نویسی

ارسال های توصیه شده

سلام

قابل توجه دوستان کارگروه مقاله نویسی

با توجه به اینکه از الان تا اواخر مهرماه همایشهای شهرسازی شروع میشه و اقدام به پذیرش چکیده میکنن، دوستانی که تمایل دارن در این همایشها شرکت کنن میتونن عناوینشون رو بزارن تا با هم بررسی کنیم و به نتیجه برسیم .

متشکرم

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • پاسخ 62
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام

من یه چنتا راهنمایی برای مقاله نویسی میخوام ممنون میشم کمک کنید
راستش اولین مقاله ای هست که میخوام بنویسم و خیلی اطلاع ندارم از شیوه و ایناش
1- آیا میشه یه مقاله را به چنتا همایش ارسال کرد؟ و آیا ارسال چکیده حتما باید به همایش پول بدیم و بلیط شرکت در همایش تهیه کنیم یا پس از تایید چکیده باید این کارو کرد؟ تا چند تا مقاله میشه به یه همایش ارسال کرد؟
2- راستش من بین انتخاب دو موضوع گیر کردم یکی "شهرسازی نوین راهی برای دستیابی به توسعه پایدار" و دیگه اینکه "هویت در شهرسازی و معماری و توسعه پایدار" راستش اون بخش توسعه پایدار از محور های همایشه و موضوع باید در اون زمینه باشه. به نظرتون کدوم موضوع بهتره و یا منابع براش موجوده؟
3- روش کار اینه که من کتاب و منابع را بخونم و گلچین کنم و نتیجه گیری ؟ یا اینکه حتما باید تحقیق و مصاحبه و اینا هم در کار باشه؟
4- چجوری باید منابع را مطالعه کرد یعنی مثلا یه منبع 500 صفحه ای را کامل بخونم و نکاتشو تو مقاله بیارم یا اینکه برخی از بخش هاشو؟

شرمنده میدونم سوالاتم یکم مزخرفه ولی ممنون میشم کمک کنید و اینکه هر نکته ای میدونید دیگه بهم بگید.
مطالب زیادی هم در مورد مقاله نویسی خوندم ولی خیلی کلیه و سوالات منو درست جواب نمیده این بخش مقاله نویسی هم توی انجمن خوندم

لینک به دیدگاه

با سلام

من یه چنتا راهنمایی برای مقاله نویسی میخوام ممنون میشم کمک کنید
راستش اولین مقاله ای هست که میخوام بنویسم و خیلی اطلاع ندارم از شیوه و ایناش
1- آیا میشه یه مقاله را به چنتا همایش ارسال کرد؟ و آیا ارسال چکیده حتما باید به همایش پول بدیم و بلیط شرکت در همایش تهیه کنیم یا پس از تایید چکیده باید این کارو کرد؟ تا چند تا مقاله میشه به یه همایش ارسال کرد؟
2- راستش من بین انتخاب دو موضوع گیر کردم یکی "شهرسازی نوین راهی برای دستیابی به توسعه پایدار" و دیگه اینکه "هویت در شهرسازی و معماری و توسعه پایدار" راستش اون بخش توسعه پایدار از محور های همایشه و موضوع باید در اون زمینه باشه. به نظرتون کدوم موضوع بهتره و یا منابع براش موجوده؟
3- روش کار اینه که من کتاب و منابع را بخونم و گلچین کنم و نتیجه گیری ؟ یا اینکه حتما باید تحقیق و مصاحبه و اینا هم در کار باشه؟
4- چجوری باید منابع را مطالعه کرد یعنی مثلا یه منبع 500 صفحه ای را کامل بخونم و نکاتشو تو مقاله بیارم یا اینکه برخی از بخش هاشو؟

شرمنده میدونم سوالاتم یکم مزخرفه ولی ممنون میشم کمک کنید و اینکه هر نکته ای میدونید دیگه بهم بگید.
مطالب زیادی هم در مورد مقاله نویسی خوندم ولی خیلی کلیه و سوالات منو درست جواب نمیده این بخش مقاله نویسی هم توی انجمن خوندم

سلام

ببخشید من الان این سوالات شما رو دیدم.

1- بهتره یه مقاله کامل رو به چندتا همایش ارسال نکنید. چکیده رو میتونید به چندتا همایش ارسال کنید. بعد هر کدوم پذیرش گرفت و مد نظر شما بود ارسال کنید. هزینه همایش معمولا بعد از پذیرش مقاله کامل باید پرداخت بشه.

2- موضوعاتی که گفتین بصورت کلی هست و جای کار برای این موضوعات بسیار. بهتره با توجه به علاقه موضوع مورد نظر رو انتخاب کنید. معمولا موضوعاتی که بعنوان محورهای همایش مطرح میشه بصورت کلی هست و منابع برای اونها موجوده.

3- نوع مقاله شما روش کار رو مشخص میکنه اینکه مقاله شما مروری باشه یا پژوهشی(اصطلاحا review paper یا research paper). ولی در هر دو نوع شما از یک مبانی نظری برای کارتون باید بهره ببرید که این مبانی نظری از دل کتب و مقالات استخراج میشه. بعدش بسته به نوع مقاله شما میتونید محتوای مطالب رو تحلیل کنید یا از داده هایی برای تحلیل استفاده کنید.

4- این سوالتون هم در واقع همون سوال سه هست. بستگی به شرایط داره. ولی معمولا کل یه کتاب در زمینه مورد پژوهش شما صحبت نمیکنه. پس میتونه گزینشی باشه.

موفق باشید
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...