رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

در مورد اصول کلی پایان نامه که قضیه فرقی نمیکنه.....یعنی در مورد ترتیب فصل بندی و محتواش منظورم هست......این فصل بندی های رساله ارشد و دکترا یه سری اصول کلی دارن (تقریبا شبیه فایل پی دی افی که هستی ضمیمه کرده بود چند پست قبل ) + یه سری نکات خاصی که دانشگاه به دانشگاه فکر کنم فرق کنه (مثلا جلد پایان نامه و مندرجات روش)

اما در مورد اینی که گفتی، موضوع و مشکل اصلیت در واقع فک کنم انتخاب موضوع هست. یه موضوعی که یه جوری دانشگاه رو به محیط کار لینک کنی. به نظرم اولین کار اینه که خب ببینی تو زمینه کاری که شرکت انجام میده کدوم یک از اساتید دانشگاتون زمینه کاریش و ریز تخصصش بیشتر مرتبط هست......یعنی اول مناسب ترین فردی که میتونه به عنوان استاد راهنما کمکت بکنه انتخاب کنی بعد بشینین تو یه جلسه همین موضوع که راجع به شرکت گفتی رو مطرح کنی و در واقع به استادت پیشنهاد بدی، اونم با توجه به تجربیاتی که خودش داره یکم بالا پایینش میکنه . میتونه یه چیز خوب از توش دربیاره.....انتخاب موضوع بیشتر یه کار مشورتی هست، حتما تحمیل نمیکنن اساتید.

بعد که کار رو شروع کردی (وقتی موضوع کلی پروژه معلوم شد) نمیدونم شاید این امکان باشه که یکی از کله گنده های اون شرکت رو به موضوع پایان نامت لینک کنی. این که میشه یا نه رو نمیدونم. چون فک کنم یه کار توافقی هست. ببین مثلا برای رشته ما ، از خارج از دانشگاه ما با یه پزشک هم در ارتباطیم. حالا برای رشته شما هم شاید با یه مهندس برق توی اون شرکت بشه در ارتباط بود که داده ها رو زیر نظر اون آدم جمع آوری کنی. که البته به احتمال زیاد روز جلسه دفاعت هم حضور خواهد داشت....

اینا رو اصن مطمئن نیستم:ws3:

دقیقا موضوع اصلیم م م این هستش که موضوع پایان نامه ام چی هستش

انتخاب خودمو کردم میخوام از دل این 5 ماه پروزه در حال انجام بهترین استفاده رو ببرم

اما نمیدونم چطوررررررررررررررر

استاد مناسبش رو نمیدونم از کجا گیر بیارم

حالا تک تک باید به استاد ها سر بزنم م م

اما این موضوع لینک دادن از بیرون از دانشگاه رو یه توضیح بیشتری میدی:icon_redface:

لینک به دیدگاه
دقیقا موضوع اصلیم م م این هستش که موضوع پایان نامه ام چی هستش

انتخاب خودمو کردم میخوام از دل این 5 ماه پروزه در حال انجام بهترین استفاده رو ببرم

اما نمیدونم چطوررررررررررررررر

استاد مناسبش رو نمیدونم از کجا گیر بیارم

حالا تک تک باید به استاد ها سر بزنم م م

اما این موضوع لینک دادن از بیرون از دانشگاه رو یه توضیح بیشتری میدی:icon_redface:

تک تک شاید جالب نباشه بری با همه شون از همون اول یکی یکی صحبت کنی

خب این استادا همشون یه رزومه کاری دارن....رزومشون رو از سایت دانشگاه در بیار و بخون ببین چیه

یه راه بهتر هم هست که از بچه های ترم بالایی تر بپرسی زمینه کاریشون رو.

اگه دیگه هیچ راهی نبود با خودشون صحبت کن

در مورد لینک کردن خیلی مطمئن نیستم

ولی فکر میکنم از لحاظ قوانین دانشگاه باید ببینی و بپرسی که چه طور امکانش هست

ببین مثلا بعضی دانشگاه ها گاهی و در مواردی این امکان رو به دانشجو میدن که استاد راهنما رو فردی از خارج دانشگاه، یعنی از یه دانشگاه دیگه بگیره

احتمالا این به قوانین دانشگاه مربوط میشه تا یه حدودیش

ولی از یه جاییش به بعد هم شاید خیلی به قوانین ربط نداشته باشه.....یعنی بتونی از داده های شرکت توی پروژه ت استفاده کنی (البته شرکت بفهمه شاید خطرناک بشه و دزدی به حساب بیاد:whistle:)

ولی اگه یه مهندسی توی اون شرکت باشه که توی یه دانشگاه هم فعال باشه (مثل استاد دانشگاه) کار راحت تر میشه.....شاید بزارن اون فرد رو به عنوان استاد دومت انتخاب کنی.

به نظرم اول یه استاد مرتبط پیدا کن موضوع رو باهاش مطرح کن، شاید خودش هم استقبال کنه و ایده های خوبی هم داشته باشه

لینک به دیدگاه

پس اولین قدم برا نوشتن یک پایان نامه این شد که

انتخاب یک موضوع و طرح اولیه و پیدا کردن استاد مناسبی که در این زمینه یک اشنایی اولیه داشته باشه

لینک به دیدگاه
مرحله 1 رو امروز انجام دادم و با دو تا استاد صحبت کردم کسی نتونست کمکی بکنه :icon_razz:

مرحله دو هنوززز انجام نشده

چون واقعا نمیدونم کاری که میخوام انجام بدم میشه یا نه

به نظر شما میشه یه پایان نامه رو هم به صورت یه گزارش کار اموزی اماده کرد :ws38:

ک مجموعه کار های انجام شده رو به صورت مفصل توضیح داد:ws38:

سعی کنید موضوعی انتخاب کنید و در ابتدا مشخص کنید که تا بحال چه کارهایی انجام شده و شما در ادامه تصمیم دارید چه کاری انجام بدید....شما مگه سمینار ندارید؟این مرحله تا سمینار باید آماده شود.

باز هم دو راه حل وجود داره.:ws3:1- فقط قصدتون اینه که پروزه ای به هر نحو شده انجام بدید و نمره و مدرکی بگیرید و همه چیز تمام که در اینصورت واقعا متاسفم:icon_pf (34):2- موضوعی که انتخاب میکنید در انتها نتیجه خاصی رو در بر داشته باشه که در این صورت نیاز و همراهی استاد هست....اصلا در ارشد نیاز به تعامل زیادی با استاد هست ، سعی کنید موضوع و استاد مد نظرتون رو هر چه سریعتر پیدا کنید و باهاشون صحبت کنید.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان

من ی برنامه دارم که نوع و فونت پایان نامه رو به صورت اتوماتیک انجام میده فقط حجمش زیاده نمیشه میل کنم

اگه دوستان راه حلی به نظرشون میرسه بگن که بشه به تمام دوستان ارسالش کنم:icon_gol:

morteza.sarfehjou@gmail.com

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
اولین مرحله انتخاب موضوع پروژه هست که دو شیوه برای آن وجود داره. 1- حضور مستقیم به استاد و بحث در مورد موضوع های پیشنهادی ایشون 2- مطالعه پایان نامه ها و مقالات موجود در زمینه مورد علاقه

شما این مراحل رو طی کردید؟

پایان نامه فقط برای ارشد هست یا نه تو کارشناسی هم میشه استفده کرد ؟

(تو کارشناسی پروژه هست که عموما به دو صورت ساخت و تحلیل نرم افزار مربوط میشه . اما فک کنم پروژه به صورت سومی هم در مقطع کارشناسی هست که مثل پایان نامه ارشد باشه)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...