رفتن به مطلب

دانلود آموزش مسترکم

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت همه دوستان

دراین پست براتون جزوه آموزشی مستر کم که از قدرتمند ترین نرم افزارهای cam (ماشینکاری)حال حاضر دنیاست رو براتون قراردادم که نوشته خودم هست.

با توجه به کمبود آموزش این نرم افزار وکاربرد بسیار زیاد آن در صنعت امیدوارم براتون مفید باشه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
با سلام خدمت همه دوستان

دراین پست براتون جزوه آموزشی مستر کم که از قدرتمند ترین نرم افزارهای cam (ماشینکاری)حال حاضر دنیاست رو براتون قراردادم که نوشته خودم هست.

با توجه به کمبود آموزش این نرم افزار وکاربرد بسیار زیاد آن در صنعت امیدوارم براتون مفید باشه

دوست عزیز زحمت کشیدی ممنون اما اشتباه زیاد داری دلیلش هم اینه که شما ترجمه کردی و تجربه کاری کم داری یا اصلا نداری اگر مایل بودی میتونم کمکت کنم که اشتباهاتو تصحیح کنی

لینک به دیدگاه

دوست عزیز زحمت کشیدی ممنون اما اشتباه زیاد داری دلیلش هم اینه که شما ترجمه کردی و تجربه کاری کم داری یا اصلا نداری اگر مایل بودی میتونم کمکت کنم که اشتباهاتو تصحیح کنی

خوب به هر حال همه مون اشتباه داریم ... و ارزش اینجا و این کنار هم بودن اینه که به هم کمک کنیم و اشتباهاتمون رو مرتفع کنیم

آموزش فارسی این نرم افزار کمه و شما بسیار لطف میکنید تجربیاتتون رو در اختیار دیگران قرار دهید

نیت کار مهمه و مطمئنا میتونه سودمند باشه :w16:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

مرسی از توجهتون

اگه لطف کنید اشتباهات رو بگید من بررسی و مرتفعشون میکنم.

اگر هم مایل بودید میتونید تکمیلش کنید و برام بفرستید من به مطالب خودم اضافه میکنم وبا ذکر نامتون در جزوه میذارم.

لینک به دیدگاه

صفحه 26 آموزش مسترکم

CircleMill برای حفره تراشی راه بدر و بسته وهم برای شیار تراشی

Point برای فرز کاری و سوراخکاری فقط با G0 G1

HelixBore فقط سوراخکاری مارپیچی البته رزوه زنی هم میشه باش انجام داد از بالا به پایین

ThreadMill رزوه کاری داخلی یا خارجی که بصورت مخروطی هم میتونه باشه

دوستان باید به علم ماشینکاری اهمیت بیشتری بدن نه اینکه فقط با نرم افزار بصورت تئوری کار کنند ، راننده ای میشید که فقط بوق و گاز، کلاچ و غیره را بلده ولی وقتی میگن رانندگی کن نمیتونید

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
صفحه 26 آموزش مسترکم

CircleMill برای حفره تراشی راه بدر و بسته وهم برای شیار تراشی

Point برای فرز کاری و سوراخکاری فقط با G0 G1

HelixBore فقط سوراخکاری مارپیچی البته رزوه زنی هم میشه باش انجام داد از بالا به پایین

ThreadMill رزوه کاری داخلی یا خارجی که بصورت مخروطی هم میتونه باشه

دوستان باید به علم ماشینکاری اهمیت بیشتری بدن نه اینکه فقط با نرم افزار بصورت تئوری کار کنند ، راننده ای میشید که فقط بوق و گاز، کلاچ و غیره را بلده ولی وقتی میگن رانندگی کن نمیتونید

ممنون از توجهتون

ولی طبق بررسی که من کردم این هایی که شما ذکر کردید خیلی منافاتی با مطالب داخل جزوه ندارن شاید فقط چند کلمه کم و زیاد شده ولی در هر صورت ممنون.

لینک به دیدگاه
ممنون از توجهتون

ولی طبق بررسی که من کردم این هایی که شما ذکر کردید خیلی منافاتی با مطالب داخل جزوه ندارن شاید فقط چند کلمه کم و زیاد شده ولی در هر صورت ممنون.

پس لطف کن اینرا هم یک برسی بکن

مسیر ورود و خروج ابزاردر نقطه میانی r وشروع و پایان زنجیر ایجاد می کند.

نکته : بهتر است این گزینه روی computer باشد.

ایجاد زنجیر در قطعه کاراگر فعال باشد.

در سوراخ ها یا ترسیماتی که راه به در هستند از این گزینه استفاده می شود تا ابزار از زیر قطعه کار

بیرون بیاید و پلیسه و زدگی باقی نماند

Drill/counter bore : از این گزینه در مواقعی استفاده می شود که ارتفاع سوراخ کمتر از 3 برابر

قطر سوراخ می باشد

Bour feed out) : برقو کاری با حرکت پیشروی به داخل سوراخ و توقف اسپیندل

این گزینه زمانی باید فعال شود که سوراخ مورد نظر از انتهای کار بیرون آید یا به اصطلاح راه بدر

باشد در آن صورت مقدار بیرون آمدن مته از قطعه کار در عمق نهایی را با استفاده از پارامتر

breakthrough amount تعیین می کنیم.

لینک به دیدگاه
پس لطف کن اینرا هم یک برسی بکن

نکته : بهتر است این گزینه روی computer باشد.

ایجاد زنجیر در قطعه کاراگر فعال باشد.

در سوراخ ها یا ترسیماتی که راه به در هستند از این گزینه استفاده می شود تا ابزار از زیر قطعه کار

بیرون بیاید و پلیسه و زدگی باقی نماند

Drill/counter bore : از این گزینه در مواقعی استفاده می شود که ارتفاع سوراخ کمتر از 3 برابر

قطر سوراخ می باشد

Bour feed out) : برقو کاری با حرکت پیشروی به داخل سوراخ و توقف اسپیندل

این گزینه زمانی باید فعال شود که سوراخ مورد نظر از انتهای کار بیرون آید یا به اصطلاح راه بدر

باشد در آن صورت مقدار بیرون آمدن مته از قطعه کار در عمق نهایی را با استفاده از پارامتر

breakthrough amount تعیین می کنیم.

ببخشید پترام جان ولی من متوجه منظورتون نشدم.:ws52:

می خواین بیاین یه کاری بکنیم...

به جای اینکه ایراد بگیریم یا بحث کنیم یه کاری بکنیم که به درد بقیه کاربرها هم بخوره.

مثلا شمایی که دستی در مسترکم دارید واین طور که معلومه تجربه کاری هم دارید بیاید درباره قسمتهایی که من توضیح ندادم یا لازم به توضیح بیشتری دارن توضیح بدید و جزوه تهیه کنید. و همونطور که قبلا هم گفتم مطالبمون رو با هم ادقام کنیم و در اختیار سایر اعضا قرار بدیم.البته در صورتی که به اندازه کافی باشه.

نظر بقیه چیه؟؟؟ آقای مدیر شما چی فکر میکنید؟:a030:

لینک به دیدگاه
ببخشید پترام جان ولی من متوجه منظورتون نشدم.:ws52:

می خواین بیاین یه کاری بکنیم...

به جای اینکه ایراد بگیریم یا بحث کنیم یه کاری بکنیم که به درد بقیه کاربرها هم بخوره.

مثلا شمایی که دستی در مسترکم دارید واین طور که معلومه تجربه کاری هم دارید بیاید درباره قسمتهایی که من توضیح ندادم یا لازم به توضیح بیشتری دارن توضیح بدید و جزوه تهیه کنید. و همونطور که قبلا هم گفتم مطالبمون رو با هم ادقام کنیم و در اختیار سایر اعضا قرار بدیم.البته در صورتی که به اندازه کافی باشه.

نظر بقیه چیه؟؟؟ آقای مدیر شما چی فکر میکنید؟:a030:

bebakhshid hamash OK faramush kon

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

دستت درد نکنه آقا مجید. زحمتت تحسین برانگیزه. متاسفانه کسایی که یک چیزی بلدن یا ایرادات گمراه کننده میگیرن یا اینکه حاضر نیستن اطلاعاتشون را در اختیار بقیه بذارن و از اینکه چیزایی که میدونستن حالا در اختیار بقیه هم قرار گرفته ناراحت میشن. آقا مجید لطفن به تلاشت ادامه بده ایشاا... موفق باشی.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

دوستان لطف بفرمایید برای دانلود از فایل پیوست شده استفاده کنید

در صورت عدم موفقیت هم می توانید یک ایمیل برای بنده ارسال کنید تا براتون از اون طریق ارسالش کنم

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...