رفتن به مطلب

مسابقه excel انجمن نو اندیشان

ارسال های توصیه شده

[TABLE=width: 968]

[TR]

[TD=colspan: 24]با سلام خدمت دوستان نواندیش[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 24]استفاده از نرم افزار ها در دهه های اخیر با توجه به افزایش حجم داده ها و نیاز به سرعت و دقت به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 24]در حال حاضر نرم افزار اکسل یکی از پرکاربرد ترین نرم افزار های محاسباتی است که تبحر در آن می تواند نقش عمده ای در تسهیل [/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 24]فعالیت های علمی و پژوهشی و کاری افراد ایفا نماید .[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 24]در راستای افزایش انگیزه و مهارت اعضای انجمن تصمیم بر آن شد مسابقه ای تحت عنوان مهارت اکسل برگزار گردد ، با توجه به اینکه [/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 24]سطح مهارت دوستان هنوز مشخص نیست این مسابقه از سوال های ساده تر شروع خواهد شد و در صورت بالا بودن مهارت دوستان [/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 24]و همچنین استقبال از مسابقه سطح دشواری سوالات افزایش خواهد یافت، سه نفر برتر مسابقه بر اساس روشی که برای پاسخگویی

[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 24]استفاده شده و همچنین پاسخ سریعتر به جواب ،معرفی خواهند شد و جوایز نفرات برتر به ترتیب 100،150و 50 امتیاز خواهد بود ،لازم به

[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 24]ذکر است کیفیت پاسخ بر اساس فرمول استفاده شده مورد بررسی قرار می گیرد، همچنین شرکت در این مسابقه برای کلیه اعضا آزاد است

دوستان عزیزی که مایل به شرکت در این مسابقه هستند یک هفته فرصت خواهند داشت جواب های خود را به ایمیل

noandishexcel@gmail.com

ارسال کنند ، لازم به ذکر است فقط پاسخ ها به این ادرس ارسال شود و اگر دوستان سوالی دارند و یا راهنمایی نیاز دارند در همین تایپیک یا به صورت پیام خصوصی

با اینجانب مطرح کنند.

فایل سوال پیوست شده که با اکسل ورژن 2007 یا 2010 میتوانید مشاهده کنید

[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[/TABLE]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

• Like 25
لینک به دیدگاه

خب طی مذاکراتی صورت گرفت قرار شد به نفر اول یک مدال علمی هم داده بشه:ws3: پس برو بچ بجنبین جواب بدید:a030:

• Like 11
لینک به دیدگاه

من فقط تونستم فرمولی بنویسم که تعداد اعداد غیر تکراری رو با هم جمع کنه

هر کاری کردم که غیر تکراری ها رو با هم جمع کنه صفر شد:ws52:

• Like 6
لینک به دیدگاه
من فقط تونستم فرمولی بنویسم که تعداد اعداد غیر تکراری رو با هم جمع کنه

هر کاری کردم که غیر تکراری ها رو با هم جمع کنه صفر شد:ws52:

راهنمایی:

1- قبل از اینکه به دنبال تابعی باشید که جواب رو بدست بیاره اول روی کاغذ دنبال رابطه ریاضی برای حل باشید در واقع یک رابطه ریاضی ساده داره

2-برای حل باید از فرمول آرایه ای استفاده کنید با فشار دادن سه کلید زیر فرمول شما آرایه ای خواهد شد (البته این راه حل خودمه با استفاده از تابعی مثل Sumproduct نیاز به فرمول آرایه ای نیست)

CTRL+SHIFT+ENTER

• Like 7
لینک به دیدگاه

تا حالا دو نفر جواب دادن :banel_smiley_4: سوال به این سادگی دیگه نبود:icon_razz: برو بچ مهندس باهوش منتظریم بجوابید:ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه

بی زحمت چندتا کتاب خوب هم در زمینه اکسل معرفی کنید

تازه فهمیدم چیز زیادی بلد نیستم

سوال در ظاهر ساده است اما در اجرا

• Like 2
لینک به دیدگاه
بی زحمت چندتا کتاب خوب هم در زمینه اکسل معرفی کنید

تازه فهمیدم چیز زیادی بلد نیستم

سوال در ظاهر ساده است اما در اجرا

کتابای خوب معمولا به زبان اصلی هستن مثل کتاب جان والکن باخ، اخیرا یکی از دوستان تالیف کتابیو تموم کرده ولی هنوز چاپ نکرده تقریبا میشه گفت نکته ای نیس که تو این کتاب نیومده باشه اگه چاپ شد کتاب بی نظریه ولی اگه نشد کتاب جان والکن باخ مرجعه مناسبیه

• Like 5
لینک به دیدگاه

دوستانی که جواب میفرستن حتما تو شیت توضیحات مشخصات بنویسن من بدونم هر جواب مال کیه ، صورت سوالم اینه مجموع اعداد بدون احتساب تکراری ها دقت کنید لطفا

• Like 3
لینک به دیدگاه
دوستانی که جواب میفرستن حتما تو شیت توضیحات مشخصات بنویسن من بدونم هر جواب مال کیه ، صورت سوالم اینه مجموع اعداد بدون احتساب تکراری ها دقت کنید لطفا

درست میفرمایند دیگه ...چرا آخه مشخصات نمینویسین؟:icon_pf (34):(منم یادم رفته بود بنویسم:ws3:)

با عرض معذرت...سعی میکنیم تکرار نشود ...:a030:

• Like 3
لینک به دیدگاه

دو روز دیگه مونده تا اعلام نتایج فعلا 4 شرکت کننده و 3 پاسخ درست :a030:

برای خودم جای امیدواری داره چون بهم پیشنهاد تدریس شده بود ولی فک میکردم چیزی که همه بلدن چرا درس بدم ولی مث اینکه اوضا ملت خیلی خرابه ها به غرعان:ws3:بریم تو کار پول در آوردن:gnugghender:

• Like 4
لینک به دیدگاه

پاسخ مسابقه اول:

سلام خدمت دوستان

نتایج مسابقه اول رو به این شرح اعلام میکنم

نفر اول Mr. Specific

نفر دوم hasti1988

نفر سوم1716

جایزه نفر اول مدال و 150 امتیاز نفر دوم 100 امتیاز و نفر سوم 50 امتیاز

اما در مورد سوال:

سوال این بود که در یک سری داده بدون در نظر گرفتن تکراری ها مجموع داده ها بدست بیاد ، خب خیلی ساده هس اگه هر عدد به تعداد تکرارش تقسیم بشه و جمع بشه دیگه تکراری ها محسوب نمیشن مثلا 4 تا عدد 100 داریم هر کدوم به 4 تقسیم بشه میشه 4 تا 25 تا که جمعش میشه صد.

خب جواب دوستان رو هم به پیوست میذارم مشاهده کنید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

• Like 7
لینک به دیدگاه
گفته بودین از چند راه میشه حلش کرد

میشه اونا را هم بگید

اصل قضیه همون تقسیمه هس راه های مختلف فقط تابع عوض میشه

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...