رفتن به مطلب

خرافات ایرانیان خنده دار ودرد آور

ارسال های توصیه شده

درمورد دو تا چیز تا حالا بهم تذکر دادن گفتن خوب نیست

1 شب تو کوه سوت زدن یا اهنگ گذاشتن

2 خاموش کردن اتش با اب:w58:

البته من گوش نمی دادم چون به این دو کار علاقه دارم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 50
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

یک خرافات اسلامی خیلی مسخره ای وجود داره.

این هست که نباید دوشنبه ها زن و شوهر رابطه جنسی برقرار کنند البته روی دوشنبه اش مطمئن نیستم و شاید روز دیگه باشه.

جالب این هست که در طول ماه هم از این روز ها زیاد دارند

پس شب جمعه چی :ws3:

لینک به دیدگاه

هیچ چیز تصادفی نیست!

صرفا جهت توجه مجدد به این موضوع درج شد.

نکته صحیح این است:

انسان توی این دنیا با دو پدیده "قانون شناخته شده" و "قانون ناشناخته" روبرو هست، هر چیزی بلا استثنا یا زیر مجموعه اولی هست یا دومی.

آن چیزی که موقتا "تصادفی" خوانده می شود، خود دارای قانون متفاوت و ناشناخته ای است که بعدا کشف می شود.

این امر که شما میفرمایید هیچ چیزی تصادفی نیست، یک حرف هست و فقط یک ادعا.

چون دلیلتون رو گذاشتین بر این امر که بعدا کشف خواهد شد و این یعنی یک مغلطه.

اتفاقا در علوم فیزیک و مکانیک و.... بسیاری از پدیده های تصادفی اثبات شده اند، مثل ارتعاشات اتفاقی یا شکست.

مثلا برای تشخیص روند رشد ترک در یک قطعه خیلی جاها قانونی وجود نداره و کاملا تصادفی رخ میده، از هیچ الگوریتمی هم پیروی نمیکنه.

نمونه های یکسان رو تحت شرایط یکسان میسنجد و جواب های متفاوتی به دست میاد.

قانون یعنی وجود الگوریتمی که بتونی بگی با این شرایط حتما این نتیجه به دست میاد، اگر نتونی بگی اسمش قانون نیست.

تازه این فقط در زمینه علوم تجربی هست، در مسائل مربوط به انسان ها که تصادف موج میزنه.

مثلا من تو خیابان راه میرم، یهو طناب یک وسیله پاره میشه میوفته رو سرم و من میمیرم.

آیا قانونی بوده که همین من از اونجا رد میشم، طناب پاره بشه و بیوفته روی سرم؟

نه این یک تصادف مطلق بوده، اما باورش برای آدم ها سخته میگن دست تقدیر بود.

به نظرم مفهوم قانون رو کمی اشتباه متوجه شدین. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
این امر که شما میفرمایید هیچ چیزی تصادفی نیست، یک حرف هست و فقط یک ادعا.

چون دلیلتون رو گذاشتین بر این امر که بعدا کشف خواهد شد و این یعنی یک مغلطه.

سئوال:

بیش از 50 میلیون نفر دانشمند و محقق در دنیا به چه کاری مشغولند ؟

جواب:

کشف قواعد و قوانین اتفاقات و پدیده ها.

که تا زمان کشف ، جزو پدیده های نامعین یا تصادفی یا ناشناخته بوده اند.

سئوال:

نمودار تعداد کشفیات (تبدیل نادانسته ها به دانش و اطلاعات معین) در سالهای اخیر چگونه بوده؟

جواب:

نمایی = با شتاب مثبت و رو به افزایش مستمر.

این اکتشافات تا کی ادامه دارد؟

تا انسان هست و مسایل نا دانسته هستند، ادامه دارد.

اتفاقا در علوم فیزیک و مکانیک و.... بسیاری از پدیده های تصادفی اثبات شده اند، مثل ارتعاشات اتفاقی یا شکست.

در هر پدیده ای، برای عوامل شناخته شده دخیل در موضوع ، محدوده و بازه ای دارد،

بخشی از عوامل را در گروه مضر یا اغتشاش ساز قرار می دهیم در حالیکه خود اینها به صورت مستق ، پدیده قابل تحلیل دیگری هستند که دیگر تصادفی محسوب نمی شوند.

مثلا برای تشخیص روند رشد ترک در یک قطعه خیلی جاها قانونی وجود نداره و کاملا تصادفی رخ میده، (فعلا) از هیچ الگوریتمی هم پیروی نمیکنه.

نمونه های یکسان رو تحت شرایط یکسان میسنجد و جواب های متفاوتی به دست میاد.

قانون یعنی وجود الگوریتمی که بتونی بگی با این شرایط حتما این نتیجه به دست میاد، اگر نتونی بگی اسمش قانون نیست.

تازه این فقط در زمینه علوم تجربی هست، در مسائل مربوط به انسان ها که تصادف موج میزنه.

مثلا من تو خیابان راه میرم، یهو طناب یک وسیله پاره میشه میوفته رو سرم و من میمیرم.

آیا قانونی بوده که همین من از اونجا رد میشم، طناب پاره بشه و بیوفته روی سرم؟

نه این یک تصادف مطلق بوده، اما باورش برای آدم ها سخته میگن دست تقدیر بود.

به نظرم مفهوم قانون رو کمی اشتباه متوجه شدین. :icon_gol:

نظریه آشوب chaos را بررسی مجدد فرمایید.

لینک به دیدگاه

سئوال:

بیش از 50 میلیون نفر دانشمند و محقق در دنیا به چه کاری مشغولند ؟

جواب:

کشف قواعد و قوانین اتفاقات و پدیده ها.

که تا زمان کشف ، جزو پدیده های نامعین یا تصادفی یا ناشناخته بوده اند.

خودتون سئوال میپرسین بعدا جوابی مقتضی با برداشت خودتون رو میدهید سپس نتیجه میگیرین همین برداشت درسته. :banel_smiley_4:

نظر من هم یک برداشت هست، نظر همه دانشمندان دیگه هم یک برداشت هست.

به نظر من چیزی به اسم کشف قوانین وجود نداره، انسان ها قوانین رو با علم خودشون ساده سازی میکنند، تا بتونن درکش کنند.

مثلا اگر امواج رو با سری فوریه قابل درک میکنند، معنیش این نیست که در خلقت هم کسی سری فوریه نوشته و حالا آدم ها قاعده اش رو کشف کرده اند، این برداشت آدم ها از امواج بوده و قانونی که خودشون نوشتن، نه اینکه ذاتا همین قانون وجود داشته. :ws38:

پدیده مجهول هم با پدیده تصادفی فرق میکنه، شما این دو رو مدام اشتباه تعویض میکنید.

نظریه آشوب chaos را بررسی مجدد فرمایید.

اصلا جالب نیست در یک بحث بگیم فلان کتاب رو بخون، آدمی یک مطلبی رو درک میکنه که به قول انیشتن بتونه نسبیت رو برای مادر بزرگش هم توضیح بده.

اگر همین نظریه آشوب رو خودتون متوجه شدین باید بتونین ساده در چند خط توضیح بدین، اگر هم صرفا چون پیچیده است نتیجه گرفتین حرفی جالب هست، که میشه پاس دادن.

شما هم نظریه تصادف یا عالم های موازی رو مطالعه بفرمایید.

لینک به دیدگاه
  • 3 سال بعد...

قبل از همه چی بهتره یکم درباره خرافات تحقیق کنیم.

خرافه با حمله مغول ها به ایران وارد کشور شده.

اولین کسایی هم که به خرافه مربوط میشن فال گیر های فرانسوی بودن.

درمورد چشم زدن هم اون شخصی که حسودی میکنه انرژی منفی به اطراف میفرسته. همه آدم ها انرژی منفی و مثبت دارن.

لینک به دیدگاه

سلام

درست خرافات خیلی بده و درمواردی خطرناک درمواردی هم می توان از اون مثل یک ابزاراستفاده کرد.

ولی خرافاتی مثل همین چشم زخمی که گفتین اینجوری هم می شه گفت که قدیم خب علم الان نبود واگریکی می گفت انرژی همه مات می ماندند اصلاکسی نمی دانست انرژی هست کفتند چشم به مرور شاخوبرگ بهش دادند وگفتند نمک خوبه بگی چشمت کف پام خوبه اسپند و ... رفع چشمه.

به نطرم کنترل مردم خرافاتی راحت تراست تا ..........

لینک به دیدگاه
امروز به خرافه ای نو بر خوردم!

اینکه روز دوشنبه ساعتش خوبه بری خیاطی پارچه بدی برات بدوزه! و چهار شنبه نری چون کوتاه میشه!:banel_smiley_4:

فکر کنم مانتو کوتاه خانمها رو چهارشنبه ها برش میزنن:ws28:

منم شنیدم سه شنبه لباس ندوزید چون حتما میسوزه

یا خداااا :w58:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

خداااااااااااااایی من خرافاتی تر از امریکاییا و انگلیسیا ندیدم. تکون م یخوری یه چیزی از توش در میارن.

رئیسمون یه بار حساب کتابش اشتباه شد] یه ورقه رو ندیده بود..... خودشو داشت می کشت که چشم و نظر بوده چون تو ارقام عدد 6 بوده چشم شیطون بوده و از این حرفا :w58:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...