رفتن به مطلب

گنج حضور

ارسال های توصیه شده

یکی از بهترین راه های بودن در حال،نه در گذشته و نه در آینده، مراقبه و توجه به دم و بازدم هاتون هست.

لحظاتی از روز ، روی دم ها و بازدم ها تون تمرکز کنید.

کسایی که یوگا کار میکنن، میدونن که به چه صورت باید مراقبه انجام بدن و کسایی هم که با یوگا ارتباطی ندارن،میتونن خیلی آسون این کار رو انجام بدن،به این صورت که در یک حالت راحت بنشینند یا دراز بکشند، طوری که بدنشون در حالت راحتی باشه و عضلات بدنشون در حالت انقباض نباشه، چشم ها رو ببندند و به دم و بازدم هاشون توجه و تمرکز کنند.

آروم دم و بازدم انجام بدنید و به دم ها و بازدم هاتون توجه کنید، به هر فکر و صدایی که تو ذهنتون میاد و مانع این تمرکز میشه، بگید " خاموش". بگذارید ذهنتون آرامش پیدا کنه.

وقتی که ذهنتون آروم شد، به دم ها و بازدم هاتون توجه کنید.

در فاصله ی هر دم و بازدم، حقیقت هستی نهفته ست.

حقیقت رو در عشق، عشق رو در خدا و خدا رو در خودتون جستجو کنید، تا به آرامش برسید.

همیشه در حال زندگی کنید.

گذشته تموم شده،اون رو بپذیرید و ازش درس زندگی بگیرید.آینده هم هنوز وجود نداره و نگرانی در مورد آینده، حال و اکنون شما رو خراب میکنه.

پس در حال زندگی کنید،از هر لحظه ی زندگی لذت ببرید و هر لحظه ی زندگی رو درست سپری کنید.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

هر روز یک زمانی رو، هرچقدر کوتاه ، برای تمرکز بیشتر و خلوت با خودتون و نیایش در نظر بگیرین

این به شما کمک میکنه که آرامش بگیرید و ذهنتون فارغ از دغدغه های روزمره، زمانی رو استراحت کنه تا بتونین تصمیم درستی رو بگیرین

من همیشه آخر زمان هایی که به روش خودم تمرکز میگیرم، یه نیایشی رو میخونم،باعث میشه آرامش بیشتری بگیرم و نگرانی هامو کمتر میکنه

اون نیایش رو تو پست بعدی می نویسم، شاید برای شما هم آرامش بخش بود

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ای قادر توانا...

اداره ی امور زندگی ام را به تو می سپارم

و یقین دارم که

آنچه به خیر و صلاح من است، اتفاق می افتد...

خدایا...

برای همه ی انسان ها سلامتی

برای همه ی انسان ها آرامشی همیشگی

و برای همه ی انسان ها رزق و روزی حلال و پر برکت را

از تو می خواهم....

الهی...

تو را به خاطر نعمت سلامتی

سپاس

تو را به خاطر نعمت آرامش

سپاس

و تو را به خاطر نعمت با هم بودن

سپاس....

لینک به دیدگاه
  • 3 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...