رفتن به مطلب

روایتی عجیب از امیرالمومنین(ع)(تولید برق)

Army.of.onE

ارسال های توصیه شده

روزی علی(ع) در کنار فرات نشسته بود، در دستش چوبی بود که آن را بر آب می‏زد، فرمود: «اگر می‏خواستم، می‏توانستم برای شما از آب، نور و آتش ایجاد میکردم.»

امام، مضمون سخنش را روشن نکرده و مطلب را در شکل رمز بیان فرموده است؛ چون خِرَدها در آن زمان، بیش از این را بر نمی‏تابیدند و در کلام آن حضرت که فرمود: «از آب، نور و آتش برایتان ایجاد می‏کردم»، دلالت ظریفی بر نیروی موجود در آب است که می‏توان از آن نور (برق)، و آتش (نیروی حرارتی) ایجاد کرد. اگر ژرف نگری کنیم، درمی‏یابیم که آب، از دو عنصر هیدروژن و اکسیژن به وجود آمده است، که اولی قابل احتراق و تولید نور است، و دومی به احتراق کمک و حرارت ایجاد می‏کند.

افزون بر این، در آب طبیعی به نسبت دو به ده هزار، آب سنگین (d2o) وجود دارد که آن را به منبعی طبیعی برای هیدروژن سنگین ـ که از آن به «دوتریوم» یاد می‏شود و با d نمایش داده می‏شود ـ تبدیل می‏کند و این نمونه، پایه اصلی در ترکیب بمب هیدروژنی است که بر پایه ترکیب دو اتم دوتریوم برای تشکیل هلیوم است. و البته نیروی به دست آمده از این ترکیب ـ که منشأ نیروی خورشیدی است ـ هزاران بار بر نیروی به دست آمده از بمب اتمی ـ که بر پایه اورانیوم است ـ افزون‏تر است. برای درک بیشتر موضوع، یادآوری می‏شود که محصول یک گرم هلیوم ـ که از ترکیب دوتریوم به دست می‏آید ـ نیروی معادل 675 میلیون میلیارد اِرگ (= دویست هزار کیلو وات ساعت) است.

منبع روایت:تصنیف نهج البلاغه،ص782و783

رشته من شیمی نیست اما توضیحات داده شده توسط نویسنده مطلب خیلی ساده و قابل فهم بود.

لینک به دیدگاه

اونوقت یعنی حضرت اونموقع ترکیبات اب میدونستن؟!

بعد پارگراف 2چه ربطی به برق داشت؟پس تاریخچه ساخت بمب اتم هم به صدر اسلام و ائمه میرسه!:ws3:

یعنی این تفاسیر دیگه اخرشه!همچین یه چیزیرو به یه چی دیگه ربط میدن که اصن ...

لینک به دیدگاه
اونوقت یعنی حضرت اونموقع ترکیبات اب میدونستن؟!

نمیدنم این دفعه رفتم پیش حضرت حتما ازشون میپرسم.:w16:

در این باب مسائل قضاوت با خودتونه !!!

بعد پارگراف 2چه ربطی به برق داشت؟پس تاریخچه ساخت بمب اتم هم به صدر اسلام و ائمه میرسه!

حد اقلش این بود که یه چیز به دونسته هامون اضاف شد.:banel_smiley_4::ws37:

راستیتش در مورد گرما بود دوست گلم....

اوکی؟

لینک به دیدگاه

نمیدنم این دفعه رفتم پیش حضرت حتما ازشون میپرسم.

:w16:

در این باب مسائل قضاوت با خودتونه !!!

اره حتما بپرس

در باب مسائل علمی قضاوت با علم و عقل انسانه که تکلیف این روایت هم معلومه.اگه دلیل علمی برای این تفسیر هست چرا نمیگید.

چطور تا جزییات مطلبی ندونست میتونیم درباره خواصش نظر بدیم!مگه اینکه پای تخیل در میان باشه

راستیتش در مورد گرما بود دوست گلم....

اوکی؟

اونوقت نمدونست کنار گرما تخریب هم داره.تازه این گرما بدرد خورشید میخوره نه ما

لینک به دیدگاه

با احترام به استارتر محترم.بيچاره اديسون!!!براى بنده بسى جالبه كه دانشمندا بيشتر هم از غرب عمرى تلاش ميكنند و زندگيشونو صرف ميكنند تا كشف و اختراعاتی بكنند بعد ملاهاى ما گوشه حجره هاشون نظر بدند كه 1400سال قبل توى حديثا و قرآن اومده اما مردم از دركش عاجز بودند! چيزى نمونده مثلا اختراع ربات,سفر به فضا,علم فيزيك كوانتوم و كامپیوتر رو هم بگند توى كتب مقدس ما رمزى بوده,ولى شما چشم بصيرت نداشتيد و عقلتون گنجايش دركش رو نداشته! بعد ميگيم چرا از لحاظ توليد علم اينقدر عقب مانده ايم!!!

لینک به دیدگاه

واقعا ما با چه انسان هایی زندگی می کنیم . آخه این حرف شما از کجا می آرید، با این حرف هاتون بدتر خدا رو کوچیک می کنید و اسمتون رو گذاشتید نما یندگان الهی در لباس پیامبر، جالب اینه که 1500 سال پیش حرف هایی که گفته میشد تازه تر و روشن تر از حرف هایی که الان ، همان حرف ها به شکل و شمایل دیگه گفته می شود. 1500 سال حرف های تکراری به مردمان این خاک زدنند. و جای تعجب داره که مردمان این خاک که زمانی زبانزد عام و خاص بودنند هیچ حرکتی از خود در قبال حرف ها و حرکت های آن ها بروز نمی دهند. واقعا چرا؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
واقعا ما با چه انسان هایی زندگی می کنیم . آخه این حرف شما از کجا می آرید، با این حرف هاتون بدتر خدا رو کوچیک می کنید و اسمتون رو گذاشتید نما یندگان الهی در لباس پیامبر، جالب اینه که 1500 سال پیش حرف هایی که گفته میشد تازه تر و روشن تر از حرف هایی که الان ، همان حرف ها به شکل و شمایل دیگه گفته می شود. 1500 سال حرف های تکراری به مردمان این خاک زدنند. و جای تعجب داره که مردمان این خاک که زمانی زبانزد عام و خاص بودنند هیچ حرکتی از خود در قبال حرف ها و حرکت های آن ها بروز نمی دهند. واقعا چرا؟؟؟؟؟

:ws28:

بیخیال شما خودتو ناراحت نکن!!!

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

اونوقت نمدونست کنار گرما تخریب هم داره.تازه این گرما بدرد خورشید میخوره نه ما

حقیقت اینکه نه میخواستم جوابتون رو بدم و نه میخوام.

اما شما اول برو روایت رو بخون روایت یک خطه و ما بقی توضیحات یه بنده خداست...

هر وقت متوجه اشتباتون شدید ما چاکر شمام هستیم.

این یه چیزی فراتر از ناراحتیه

الان میگید من چیکار میتونم کنم تا این چیز فراتر از ناراحتیتون برطرف بشه؟

لینک به دیدگاه
روزی علی(ع) در کنار فرات نشسته بود، در دستش چوبی بود که آن را بر آب می‏زد، فرمود: «اگر می‏خواستم، می‏توانستم برای شما از آب، نور و آتش ایجاد میکردم.»

به نظرم میشه به قانون دوم نیوتن در هنگام سقوط اجسام هم پی برد، دقت کنید :

در قانون دوم داریم F=mg

آتش = fire حرف اول F

آب = ماء حرف اول m

نور = glory حرف اول g

.

.

.

ملاحظه میکنید که این قانون از ترکیب دو زبان عربی و انگلیسی هم ایجاد شده، یعنی جهان شمول بودن قانون دوم نیوتن درباره سقوط در همه جای دنیا.

همچنین اگر نور در آب تابیده شود، گویی در دل آب آتشی روشن شده، پس طبیعی هست که آتش سمت چپ باشد و نور و آب در سمت راست.

اسرار یکی یکی کشف میشوند، فقط کافیست باور داشته باشید.... :icon_gol:

لینک به دیدگاه
به نظرم میشه به قانون دوم نیوتن در هنگام سقوط اجسام هم پی برد، دقت کنید :

در قانون دوم داریم F=mg

آتش = fire حرف اول F

آب = ماء حرف اول m

نور = glory حرف اول g

.

.

.

ملاحظه میکنید که این قانون از ترکیب دو زبان عربی و انگلیسی هم ایجاد شده، یعنی جهان شمول بودن قانون دوم نیوتن درباره سقوط در همه جای دنیا.

همچنین اگر نور در آب تابیده شود، گویی در دل آب آتشی روشن شده، پس طبیعی هست که آتش سمت چپ باشد و نور و آب در سمت راست.

اسرار یکی یکی کشف میشوند، فقط کافیست باور داشته باشید.... :icon_gol:

احسنت به برادر اسی

نمونه واقعی یک محقق اسلامی.اسی با این کارش به همه ثابت کرد که یک نخبه واقعیه...آورین آورین

البته ناگفته نماند که از دست نوشته هایی که اخیرا از نیوتن کافر یافت شده خودش گفته که این قانون و بسیاری دیگر از قوانین از روایات شیعه پیدا شده.:ws3:

اما برادر اسی اگه بخوایم طبق تعاریف مبارکی که ارائه دادید فرمول بنویسیم به این صورت خواهد شد:M=FG که متاسفانه چنین قانونی یافت نشده مگر اینکه شما محققین بزرگ اسلامی یک قانونی برامون کشف کنید.:a030:

و من الله توفیق..................................

لینک به دیدگاه
احسنت به برادر اسی

نمونه واقعی یک محقق اسلامی.اسی با این کارش به همه ثابت کرد که یک نخبه واقعیه...آورین آورین

البته ناگفته نماند که از دست نوشته هایی که اخیرا از نیوتن کافر یافت شده خودش گفته که این قانون و بسیاری دیگر از قوانین از روایات شیعه پیدا شده.:ws3:

اما برادر اسی اگه بخوایم طبق تعاریف مبارکی که ارائه دادید فرمول بنویسیم به این صورت خواهد شد:M=FG که متاسفانه چنین قانونی یافت نشده مگر اینکه شما محققین بزرگ اسلامی یک قانونی برامون کشف کنید.:a030:

و من الله توفیق..................................

آره بابا، مشهدی نیوتن رو میشناسم، دوستانش میگن نماز شبش ترک نمیشد، همین باعث توفیقاتش در کشف علم شده و البته ارادتش. :sigh:

میدونستم ممکنه این شبهه پیش بیاد برای همین قبلش نوشته بودم چرا f باید سمت چپ و mg باید سمت راست باشه.دقت نکردیا....:banel_smiley_4:

چون نور در آب شبیه آتش زیر آب میشود.

برای همین نور و آب باید در کنار هم باشند، تا انگار آتش بر افروخته شده، مثل پارک آب و آتش تهران که باز هم از این روایت برگرفته شده و ترکیب نور ضرب در آب، منظره ای از آتش درست میکنه. :ws37:

لینک به دیدگاه
آره بابا، مشهدی نیوتن رو میشناسم، دوستانش میگن نماز شبش ترک نمیشد، همین باعث توفیقاتش در کشف علم شده و البته ارادتش. :sigh:

میدونستم ممکنه این شبهه پیش بیاد برای همین قبلش نوشته بودم چرا f باید سمت چپ و mg باید سمت راست باشه.دقت نکردیا....:banel_smiley_4:

چون نور در آب شبیه آتش زیر آب میشود.

برای همین نور و آب باید در کنار هم باشند، تا انگار آتش بر افروخته شده، مثل پارک آب و آتش تهران که باز هم از این روایت برگرفته شده و ترکیب نور ضرب در آب، منظره ای از آتش درست میکنه. :ws37:

نمیدونم شاید آبای قلعه حیوانات اونجوریه اما ما که هرچی تو آب نگا نکردیم آتیش یا چیزی شبیه اون پیدا نکردیم....اما مهم پیدا کردن ما نیست مهم اینه جناب اسی مدظله چی فرمودن:a030:

لینک به دیدگاه
نمیدونم شاید آبای قلعه حیوانات اونجوریه اما ما که هرچی تو آب نگا نکردیم آتیش یا چیزی شبیه اون پیدا نکردیم....اما مهم پیدا کردن ما نیست مهم اینه جناب اسی مدظله چی فرمودن:a030:

برای اینکه سطحی نگاه کردین، رازهای موجود در صدر اسلام خیلی بیشتر از این حرفاست. :banel_smiley_4:

آب و یخ را میتوان آتش زد، همین باعث میشود نور در آب شکل بگیرد، نور و آب در یک محیط و اتش در محیطی دیگر خواهد بود، برای همین آتش سمت چپ فرمول و ضرب نور در آب رو سمت راست فرمول گذاشتم.

اینم عکسی برای نمونه، جستجو کنید، مطالب بیشتری میابید.

z9o6kd0z1krg4glxmg42.jpg

حالا علت مخالفت چیه؟ میخواهید بگین اون عزیزان هرچی علم بوده رو نمیدونستند استغفرالله....:sigh:

یا اینکه اگر تو سایت حوزه بیاد قابل قبوله، اسی پرده از راز برداره قابل قبول نیست !!!

از همین یک جمله خیلی قانون دیگر رو هم میشه استخراج کرد، برق که قدیمیه. :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
برای اینکه سطحی نگاه کردین، رازهای موجود در صدر اسلام خیلی بیشتر از این حرفاست. :banel_smiley_4:

آب و یخ را میتوان آتش زد، همین باعث میشود نور در آب شکل بگیرد، نور و آب در یک محیط و اتش در محیطی دیگر خواهد بود، برای همین آتش سمت چپ فرمول و ضرب نور در آب رو سمت راست فرمول گذاشتم.

اینم عکسی برای نمونه، جستجو کنید، مطالب بیشتری میابید.

حالا علت مخالفت چیه؟ میخواهید بگین اون عزیزان هرچی علم بوده رو نمیدونستند استغفرالله....:sigh:

یا اینکه اگر تو سایت حوزه بیاد قابل قبوله، اسی پرده از راز برداره قابل قبول نیست !!!

از همین یک جمله خیلی قانون دیگر رو هم میشه استخراج کرد، برق که قدیمیه. :banel_smiley_4:

باور بفرمایید سطحی نگاه نکردیم و سرمون رو تا گردن داخل آب کردیم اما آتشی که شما وعده اش رو دادی ندیدیم.و بقیه توضیحات هم مسلما سری است نهانی بین حضرت اسی و خدایش چرا که جز این دو کسی نمیفهمد استاد چه فرمود...:banel_smiley_4:

استغفرالله استاد این چه صحبتی است که میفرمایید...پناه بر خدا ...التوبه التوبه شما نمیترسید خدا با صائقه ای خشکت کنه؟

سایت هم فقط و فقط سایت حوزه و دیگر هیچ....

استاد بنده که با پرده برداشتن شما از اسرار مشکلی ندارم همانطور که گفتم این ها اسرار الهی بین شما و خدا هستند و عقل محدود بشر را چه به تفکر به اینگونه اسرار....

لینک به دیدگاه
حقیقت اینکه نه میخواستم جوابتون رو بدم و نه میخوام.

اما شما اول برو روایت رو بخون روایت یک خطه و ما بقی توضیحات یه بنده خداست...

هر وقت متوجه اشتباتون شدید ما چاکر شمام هستیم.

الان میگید من چیکار میتونم کنم تا این چیز فراتر از ناراحتیتون برطرف بشه؟

بنده هم نخواستم شما جوابی بدید و اصلا هم انتظار جوابی درین مورد نداشتم.

من متن کامل خوندم ولی گویا شما حرف منو کامل نخوندید

اول اینکه تا جایی که تو ذهنم مونده باشه متن روایت این بود"اگر وسیله اش را داشتم"ولی حالا اینطور نیست:ws3: شایدم توهم زدم!الان بهتر شده گویا!

چیزی که توی تفسیر هستش روش کار بمب اتمی هست که نه تنها گرما بلکه موج تخریبی بزرگی هم داره.

هر چند که گرماش تخریبی هست نه کاربردی.پس اهداف تخریبی پشت این حرف بوده(البته این خیلی مهم نیست)

این واکنش خودش گرمای خیلی زیادی میخواد اونوقت ایشون میخواستن این گرما از کجا تهیه کنن؟

وقتی اقای علی در این زمینه اظهار تونانیی میکنه پس حتما میتونسته مقدمات کارم فراهم کنه

این واکنش همین الانم کلی دردسرسازه ولی اونموقع اینطوری نبوده

و اینکه چرا نیومدن جزییات این حرفشونو روی لوحی پوستی چیزی ثبت کنن تا هم بشه دهن این دانشمندان شرقی و غربی و کفار سرویس کنه هم حقانیت اسلام و معجزات قران و خدا ثابت کنه.

چرا این لطف بزرگ در حق اسلام نکرده؟دلیل اینهمه تواضع مسلمانان درک نمیکنم من!

همیشه به موازات کشفیات علم کشفیات حدیث هم افزایش پیدا میکنن.خب یکبار این مفسرین گرام بیان قبل از علمای اونور یکی ازین رازهای هستی فاش کنن.

ما هم خوشمون میاد خیلی هم استقبال میکنیم. باور کنید:ws37:

سوال دیگه اینکه (در حدیث نوشته) چرا ایشون نخواستن؟

و اصلا بر چه اساسی چنین حرفی زدن؟بهشون الهام شده خواب دیدن...:icon_pf (34):

حالا جالبه پیچیده ترین تفسیری هم که میشه دربارش نوشت همینه.شاید منظور بنده خدا اصلا یه مدل گرمی دیگه بوده مثلا مکانیکی.پست بنده واضح بود من اصولا زیاد توضیح نمیدم.

چون با شیوه بحث شما دوستان اشنایی دارم انتظاری ندارم که حرفی بیش از پست قبلیتون بشنوم

دنیایی دارید واسه خودتون بخدا!

لینک به دیدگاه
بنده هم نخواستم شما جوابی بدید و اصلا هم انتظار جوابی درین مورد نداشتم.

من متن کامل خوندم ولی گویا شما حرف منو کامل نخوندید

....

چون با شیوه بحث شما دوستان اشنایی دارم انتظاری ندارم که حرفی بیش از پست قبلیتون بشنوم

دنیایی دارید واسه خودتون بخدا!

تو محله ما معمولا کسانی که سوال میپرسن دنبال جواب هستن و گرنه کسانی که نمیخوان جواب بگیرن سوال نمیپرسن و وقته بقیه رو نمیگیرن.

ممنون بابت اینکه از طریق دوتا پست دنیای من رو شناختی اگه اینطور باشه فکر میکنم شما مرحوم فروید به توان n هستید.

بی ربط نوشت:( ماشالا تو اینجا همه پرفسور هستن)

واجب شد من موضع خودم رو مشخص کنم.:ws3:

اول بگم که بنده هم هرگز نگفتم علی(ع) به یقین گفته برق میخوام تولید کنم اما از ظاهر حدیث چنین چیزی رو میشه برداشت کرد حالا شاید منظور ایشون هم چیز دیگه ای بوده.

در رابطه مسئله ای که اول گفتید اگه ویرایشی در متن صورت گرفته بود کاملا مشخص بود و بنده هم این قول رو به شما میدم چنین ویرایشی صورت نگرفته شاید همون مسئله ای که فرمودید در این رابطه با خودتون صادق باشه.

مسئله بعدی اینکه بین تفسیر یک حدیث یا آیه ای از قرآن فرق هست با متنی که توسط یک فرد تحصیل کرده از برداشت خودش مینویسه

در جواب پرسش بعدیتون هم که فرمودید:((وقتی اقای علی در این زمینه اظهار تونانیی میکنه پس حتما میتونسته مقدمات کارم فراهم کنه)) باید بگم شما اول بگید آقای علی در چه مورد اظهار توانایی کردن؟

که بخوان برای انجامش مقدماتی فراهم کنند همونطور که تو این پست من گفتم و تو متن اصلی نویسنده مطلب گفته امام منظور خودش به طور واضح بیان نکرده که بخوایم نتیجه گیری بکنیم.

اینکه فرمودید چرا مسلمانها یک بار قبل از غربی ها نمیان اینجور مسائل رو کشف کنن باید گفت که قرآن مثل کتاب محاسبات دوره هنرستان میمونه که بخوای بدی دست یه بچه راهنمایی شاید اون دانش آموز بتونه یه چیزهایی رو بخونه اما هرگز نمیتونه بدون یه معلم کاربلد از فرمول ها و محاسباتش استفاده درست بکنه اون معلم هم همون امام هستش که تا زمانی که یازده امام اول زندگی میکردن مردم از وجودشون استفاده نکردن و با شلوغ کردن سر کلاس هاشون نذاشتن درسشون رو بدن حالا هم باید از کرده شون پشیمون بشن و از خدا بخوان اون آخرین معلمو بفرسته....

وگرنه به طور مثال نمیشه منکر اشاره به گردش زمین در قرآن شد اما تا وقتی که این مسئله کشف بشه کمتر کسی فکر کرده بود که خدا تو اون آیه چی گفته بیشتر مردم مسابقه میدادن تا سریعتر قران رو تموم بکنن تا به فرض ثواب ختم قران رو ببرن و اینکه خدا تو قرآن چی گفته مهم نبود.

واینکه چرا ایشون نخواستن چنین کاری رو بکنن:اول باید ببینیم به فرض اگر اگر و اگر منظور ایشون تولید برق از طریق سد بوده آیا اصلا میشده امکانات مورد نیاز برای ساخت سد رو تو عراق فراهم کرد یا نه؟که مسلما جواب نه هستش دوم اینکه اصلا خود حکومت علی (ع) رو در اون زمان بخوایم بررسی کنیم میبینیم که به خاطر یک سری خصوصیات که در علی بود بزرگان عرب با او مشکل داشتن مسائلی مثل تقسیمات بیت المال که علی(ع) ته عدالت رو نشون میده که بین مردم هیچ تفاوتی نمیذاره به خاطر همین خصوصیات مخلفات هایی که از طرف اونها میشده باعث تفرقه انگیزی بین مردم میشده که حکومت رو ضعیف میکرده و نمیذاشته اون کارهایی میخواستن رو انجام بدن.

و اینکه این اطلاعات چطور به دستشون رسیده ما معتقدیم که این علوم از سوی خدا به پیامبر و جانشینان ایشون رسیده حالا ما(امثال من) دلایل خودمون رو داریم برای اثبات این نظریه شما(افرادی مثل شما) دلایل خودتون رو دارین برای رد این ماجرا که نظر شما پیش محترمه ایشالا نظر ما هم پیش شما محترم باشه.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

خوب بلدید جو بدید ها!

من چون با شیوه بحث امثال شما اشنا هستم چنین چیزی گفتم که حدسم درست بود.

من یادمه بر اساس همون جمله ای که اول بار خوندم اومدم پستی بنویسم که علاقمند نبودم اون جواب هنوزم تو ذهنم مونده.به هر حال این مهم نیست

مثل اینکه شما مطلب خودتم خوب نمیخونی.کجا اظهار توانایی کرده؟اونجایی که میگه اگر میخواستم اینکارو میکردم.

این یعنی اینکه میتونسته دیگه و نخواسته.در زبان پارسی که اینجور برداشت میشه از جمله.

شما خودتونم قبول ندارید تفسیر!چرا؟؟شاید منظور چیز دیگه ای بوده جالبه.به هر حال مفسرین گرام تو مغز طرف که نبودن هزار سال پیش هزار تا فکر و خیال عجیب به سر ادم میاد(عمد یا غیر عمد!).

قرار نیست تمام حرفها و افکار پر از معانی کشف نشده باشن.

اون تیکه ای هم که بولد کردید:از نظر علمی توجیه دیگه ای هم برای این حرف هست اما اینکه پیچیده ترین جواب داده بشه یکم بیشتر به غرض شخص یا جمعی بر میگرده یا اینکه مفسر خیلی علمش بالا بوده.

اینکه قران هم سرشار از اسراره ادعاایی نیست که تنها شما مسلمانان در باره کتابتون داشته باشید مسیحیان هم همین ادعارو داشتن ولی کو اثبات؟اهالی علم موارد متناقض زیادی هم توش پیدا کردن.

کاش برای قرانم چنین تحقیقی صورت میگرفت:sigh:

اینکه چرا تمام اسرار هستی توی کتاب مسلمانان هست و ماها درمانده ترین قوم دنیا هستیم اونم شاید از اسرار الهی باشه.

منظور منم قران نبوده.اخه علاوه بر قران اهل بیتم مخزن اسرار هستی هستن:ws3:.نمیذاشتن که بگه ولی میتونسته یه جایی بنویسه ثبتش کنه برای ایندگان.دوستداران زیادی هم داشته مشکل کجا بود؟.چرا هیچوقت هیچکدومشون چنین کاری نکردن؟

چرا ساختن سد درونموقع چیز عملی نبوده؟با این سطح علمی که در اختیار امامان بوده اونوقت اینها که دیگه کاری نداشته...

البته جواب اینسوالهارو شنیدم قبلا:ws37:

لینک به دیدگاه
خوب بلدید جو بدید ها!

من چون با شیوه بحث امثال شما اشنا هستم چنین چیزی گفتم که حدسم درست بود.

مثل اینکه شما مطلب خودتم خوب نمیخونی.کجا اظهار توانایی کرده؟اونجایی که میگه اگر میخواستم اینکارو میکردم.

من جو نمیدم داداش مگه شما خودت نگفتی با دنیای شما آشنایی دارم!!!!

آفرین به شما که حدس هاتون درست از آب درمیاد!!!!:ws3:

نه اصولا من مطالب خودمو نمیخونم زنگ میزنم به مدیر عامل شرکت تشتک سازی کالیفرنیا ایشون مطالبمو پست میکنن:ws3:

(به دل نگیرید چندتا شوخی کردم اون جوی که به قول شما داده بودم عوض شه)

در هر صورت این تاپیک داره نفسای آخرشو میکشه اما به عنوان آخرین سوال که میتونید جواب هم ندید میخواستم بپرسم دین شما چیه؟:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...