رفتن به مطلب

روایتی عجیب از امیرالمومنین(ع)(تولید برق)

Army.of.onE

ارسال های توصیه شده

من جو نمیدم داداش مگه شما خودت نگفتی با دنیای شما آشنایی دارم!!!!

آفرین به شما که حدس هاتون درست از آب درمیاد!!!!:ws3:

نه اصولا من مطالب خودمو نمیخونم زنگ میزنم به مدیر عامل شرکت تشتک سازی کالیفرنیا ایشون مطالبمو پست میکنن:ws3:

(به دل نگیرید چندتا شوخی کردم اون جوی که به قول شما داده بودم عوض شه)

در هر صورت این تاپیک داره نفسای آخرشو میکشه اما به عنوان آخرین سوال که میتونید جواب هم ندید میخواستم بپرسم دین شما چیه؟:icon_gol:

خعلی باحالی، اصن یه وضی :ws28:

-------

در مورد موضوع تاپیکم باید بگم، خب هیچ بعید نیست

بالاخره امامای ما به واسطه ی معجزه میتونستن هر کاری رو انجام بدن. اینکه یه کاری رو نمیکردن، دلیل بر این نیس که تواناییش رو نداشتن!!

در مورد علم و پیشرفت علم هم طبق روایت امام صادق داریم:

علم و دانش 27 حرف است. تمام آنچه پیامبران الهی برای مردم آوردند، دو حرف بیش نبود و مردم تاکنون جز آن دو حرف را نشناخته‌اند. اما هنگامی که قائم ما قیام کند، 25 حرف دیگر را آشکار و در میان مردم منتشر می‌سازد و دو حرف دیگر را با آن ضمیمه می کند تا 27 حرف انتشار یابد*

این همه علمی که تا حالا هست و به قول بعضی دوستان غربی ها منشا اکثریتش بودن، تازه اینا یه جرعه از دریاست! وقتی کامل میشه که امام آخر ظهور کنن..

اونوقته که ادی جون (ادیسون :ws3:) باید لنگ بندازه پیش علوم دیگه :banel_smiley_4:

*: (1)علامه مجلسی . بحار الانوار. ج 52. ص 336

با تشکر ویژه از ادی و دوستان :ws3:

لینک به دیدگاه
خعلی باحالی، اصن یه وضی :ws28:

-------

در مورد موضوع تاپیکم باید بگم، خب هیچ بعید نیست

بالاخره امامای ما به واسطه ی معجزه میتونستن هر کاری رو انجام بدن. اینکه یه کاری رو نمیکردن، دلیل بر این نیس که تواناییش رو نداشتن!!

در مورد علم و پیشرفت علم هم طبق روایت امام صادق داریم:

علم و دانش 27 حرف است. تمام آنچه پیامبران الهی برای مردم آوردند، دو حرف بیش نبود و مردم تاکنون جز آن دو حرف را نشناخته‌اند. اما هنگامی که قائم ما قیام کند، 25 حرف دیگر را آشکار و در میان مردم منتشر می‌سازد و دو حرف دیگر را با آن ضمیمه می کند تا 27 حرف انتشار یابد*

این همه علمی که تا حالا هست و به قول بعضی دوستان غربی ها منشا اکثریتش بودن، تازه اینا یه جرعه از دریاست! وقتی کامل میشه که امام آخر ظهور کنن..

اونوقته که ادی جون (ادیسون :ws3:) باید لنگ بندازه پیش علوم دیگه :banel_smiley_4:

*: (1)علامه مجلسی . بحار الانوار. ج 52. ص 336

با تشکر ویژه از ادی و دوستان :ws3:

:ws52: ........:ws38:

لینک به دیدگاه
  • 11 سال بعد...

سلام با عرض ادب و احترام به دوستان

این موضوع که از آب آتش و نور گرفته بشه ، بله ممکنه بااجازتون مختصری توضیح بدم 

آب دارای دو اتم هیدروژن و اکسیژن هست که اینو تقریبا همه میدونن h2o....اتم های آب را به روش دستگاه الکترولیز میشه تفکیک کرد یعنی اکسیژن جدا و هیدروژن جدا و بعدش به روش جوشکاری اکسی استیلن باهاش نور و حرارت تولید کرد ...خیلی هم مقوله پیچیده ای نیست و براحتی اینکار انجام میشه ......ولی برای مقتضای زمان اون دوران نبوده و با دیگر کشفیات اون موقع از زمین تا آسمون فرق داشته و زمان کشفش نبوده و بنظرم امام علی (ع) اونموقع این موضوع از آب نور و گرما تولید کردن رو برای مردم الان و عصر ما فرمودن که ما الان این فرموده را ببینیم و ایمان بیاریم که واقعا پیامبران و امامان و امام  علی چه علمی داشتن و یه انسان معمولی نبوده اند و از جانب خدا بودند. 

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

دوست عزیزی که تمسخر میکنید شما یا امام معصوم رو نمی‌شناسید یا نمیخواید حقیقت رو بپذیرید امام معصوم کسیه که از طرف خدا مامور شده آیا نظر شما در مورد خدا هم همین‌گونه هست؟ که خدا از کجا بلده برق تولید کنه؟ اگه تفکرتون در مورد خدا اینگونه نیست پس باید بدانید که خداوند به اولیای خودش تمام علوم دنیا رو آموخته و اگه امام چنین حرفی بزنن اصلا عجیب نیست چون خدا به او آموزش داده و در ضمن اگه جدای از دین هم بخوام جوابتون بدم فرض کنید الان در قرن بیست و یک که آدم ها با هواپیما این طرف و آن طرف می‌روند من به شما بگویم زمانی می‌رسد که انسان ها با یک چشم بر هم زدن و پلک زدن خودشان را در کشوری دیگر می‌بینند شما میگید که نه چطور ممکنه آدم طی 2 ثانیه یک کشور دیگه باشه اونم فقط با قدرت تفکر؟ من در حد وسع ذهن شما میگم و شما باور نمی‌کنید حالا چطور توقع دارید 1400 سال پیش که مردم از شیمی و فیزیک سر در نمی آوردند و حتی درک روشنایی در شب هم برایشان سخت بود امام به آنها شیمی و فیزیک آموزش میداد؟ پس هر برهه از تاریخ باید طبق فهم مردم آن زمانه صحبت کرد و حتی اگه فرمول شیمی را هم امام توضیح بدهند چیز عجیبی نیست چون خداوند که عالم ترین عالمان هستند از ازل تا ابد از همه علوم و اتفاقات خبر دارند پس آموختن آن به انبیا و اولیا خودش چیز عجیبی نیست اگه هم دین ندارید طبق همان گفته من که در هر زمان طبق فهم آدم ها صحبت میشه رو به خاطر بیارید و در ضمن در مورد دانشمندان مسلمانی چون زکریای راضی و ابوریحان بیرونی و جابربن حیان و....... که الان علوم درس های مدرسه و دانشگاه را مدیون آنها هستیم بیشتر تحقیق کنید با تشکر 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...