رفتن به مطلب

جلسات طوفان فکری

hasti1988

ارسال های توصیه شده

برام جالب هست چرا كسي در ايده هاش سراغ بحث تعاوني ها نمي ره؟

تعاوني اين قابليت رو به شما ميده كه سرمايه هاي كوچك رو براي كارهاي بزرگ گرد هم بياريد.

شايد داشتن يك سرمايه ي 100 ميليون توماني براي خيلي ها غيرممكن و يا سخت باشد اما همين افراد داشتن سرمايه ي 2 ميليون توماني را امري عادي مي دانند.خوب اگر 50 نفر با سرمايه ي 2 ميليون توماني در گرد ايده ي شما جمع شوند عملا سرمايه لازم براي اجرايي كردن ايده ي خود را بدست مي اوريد و بنا بر سرمايه ي هركس سهم مشخصي از سود را به او پرداخت مي كنيد.

دوستاني كه داراي ايده هاي ناب و در عين حال عملي هستند ازطريق ايجاد تعاوني هاي كوچك و جمع آوري سرمايه هاي خرد و سپس اقدام به وام گيري از وزارت تعاون مي توانند خيلي راحت ايده هاي خود را عملياتي كنند.منتهي لازمه ي اين كار پرورش تمام و كمال ايده هست .

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 158
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ايده ي پرورش كرم قرمز به منظور توليد كود رو يكي از دوستان مطرح كرد.

درهمين راستا :

ساخت محيط هاي پرورش كرم قرمز به منظور كاربرد خانگي

اين محيط ها مي بايست چند خصوصيت داشته باشد:

يك محيط صاق براي زندگي كرم ها

محفظه ي ورودي مواد بازيافتي

محفظه ي خروج و جمع آوري كود توليدي

زيبايي ظاهري براي استقرار در محيطي مانند آشپزخانه

عدم انتشار بوي زباله

لینک به دیدگاه

-توليد دستگاه آب شيرين كن با استفاده از خورشيد(آب شيرين كن خورشيدي) در ابعاد صنعتي

-توليد يخچال هاي خورشيدي

-استفاده از يخچال هاي خورشيدي طراحي شده در مسير خروجي بخار اب نيروگاه هاي بخار و توليد مجدد آب شيرين و جلوگيري از هدر رفت منابع آب شيرين

-توليد همزمان برق و آب شيرين در كنار ساحل دريا

اين ايده ها رو قبلا در تاپيك هاي مختلف مطرح كردم و تا حدودي هم بحث كرديم و امكان سنجي شده ولي خوب پيگيري نشده

لینک به دیدگاه
خوب من دیر رسیدم اما با اجازه از هستی جان منم یه ایده داشتم که دارم و حتما اجراییش میکنم.

یه شرکت در زمینه bpr میخوام بزنم که اختصاصش بدم به شرکت های شهرک صنعتی...

خیلی عالیه

منو هم استخدام میکنید؟شوخی کردم

ولی انصافا خیلی خوبه روی یه محصول یا هرچیز دیگه ای مهندسی مجدد میکنند البته الآن مهندسی همزمان بحث به روزتریه مهندسی مجدد قبل از تولیده ولی مهندسی همزمان درحین تولید محصول یا فرآیند بهبود پیدا میکنه

لینک به دیدگاه

شرمندم

ببخشيد

خارج از وقت هست

ولي خوب به ذهن مياد ديگه

دستگاه تصفيه ي هواي شهري

يادم هست سال اولي كه بحث وارونگي هوا انقدر شديد شد كه به تعطيلي كشيد اعلام كردند كه دستگاه هاي تصفيه ي هوا ساخته شده و در ميادين نصب خواهد شد .ولي بيشتر يك بحث رواني بود تا عملياتي.

هر سال بيشتر و بيشتر با اين معضل داريم دست به گريبان ميشيم.

فكر مي كنم ساخت دستگاهي مانند ***** كه از يك سو هوا رو مكش كنه و از وسي ديگه هواي پاك بده بيرون بتونه تا حدودي كمك كننده باشه.

يا شايد سخت چيزي شبيه برگ مصنوعي كه با جذب انرژي از خورشيد دي اكسيد و منواكسيد هوا را جذب كند و اكسيژن به ما بدهد.

يا دستگاهي كه با باردار كردن ذرات معلق و گذر اونها از ***** باعث جذب ذرات بشه

و.....

كلا ايده ي دستگاه هواساز در ابعاد صنعتي براي كاربرد در فضاهاي شهري

لینک به دیدگاه

باز هم شرمنده

مرطوب سازي ابر ها

اكثر ابرهايي كه به فضاي اسمان كشور ما مي رسند در دوره ي استراحت هستند و باراندگي مناسبي ندارند.

ما مي توانيم با قرار دادن آينه هاي بسيار بزرگ در ارتفاعي مشرف به دريايي كه در مسير اين ابر ها قرار دارد(با موافقت كشور هاي قرار گرفته در مسير) جريان تبخير آب در سطح درياها را تسريع كنيم و رطوبت گيري ابر ها را چند برابر كنيم.

اينگونه ابر ها به ايران كه مي رسند باز هم رطوبت لازم براي بارش را دارند.

:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

مرسی از دوستان متاسفانه من به نت دسترسی نداشتم و الان سوالات رو دیدم اما هستی جان خوب توضیح دادن...

این قضیه رو خیلی کم در کشورمون پیگیر بودن و به نظرم بازار کارش هنوز هست...فقط بازاریابیش مهمه برای جلب نظر اولیه مشتریان

در ادامش اگر سوالی بود در خدمتم.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
برام جالب هست چرا كسي در ايده هاش سراغ بحث تعاوني ها نمي ره؟

تعاوني اين قابليت رو به شما ميده كه سرمايه هاي كوچك رو براي كارهاي بزرگ گرد هم بياريد.

شايد داشتن يك سرمايه ي 100 ميليون توماني براي خيلي ها غيرممكن و يا سخت باشد اما همين افراد داشتن سرمايه ي 2 ميليون توماني را امري عادي مي دانند.خوب اگر 50 نفر با سرمايه ي 2 ميليون توماني در گرد ايده ي شما جمع شوند عملا سرمايه لازم براي اجرايي كردن ايده ي خود را بدست مي اوريد و بنا بر سرمايه ي هركس سهم مشخصي از سود را به او پرداخت مي كنيد.

دوستاني كه داراي ايده هاي ناب و در عين حال عملي هستند ازطريق ايجاد تعاوني هاي كوچك و جمع آوري سرمايه هاي خرد و سپس اقدام به وام گيري از وزارت تعاون مي توانند خيلي راحت ايده هاي خود را عملياتي كنند.منتهي لازمه ي اين كار پرورش تمام و كمال ايده هست .

تو ایران یه تفکری همیشه مطرحه که اگه شریک خوب بود خدا برا خودشم شریک میذاشت و این که تو یه کارو با 49 نفره دیگه شریک میشی...

مخصوصا که یکی دیگه از ویژگی های ما ایرانی ها میخوایم حرف خودمونم باشه اون وسط مطمئن باش تو ایدتو بدی تا مرحله ی اجرا برسه 49 بار دیگه هم تغییر کرده فک کن هر کی فقط یه کوچولو فقط یه کوچولو نظر بده تو ایدت و تو مجبوری برا راضی نگه داشتنش و حفظ سرمایه ی اون ایدتو به نفع اون تغییر بدی..

میدونی کلا تو زندگیت به این موضوع فک نکن و این موردو به هیچ کسی پیشنهاد نده چون واقعا کار سخت و بی نتیجه ای هست..یعنی اون ایدت نمیتونه به کمال برسه

متاسفانه سیستم بدی وجود داره که کاریشم نمیشه کرد فعلا متاسفانه

لینک به دیدگاه

بازیافت و تفکیک زباله ام خیلی پول توشه یعنی خیلی خیلی خیلی پول توشه

ولی تو باید یه عالمه مراحل قانونی پشت سر بزاری تا مجوزشو بگیری و خوبیش اینه که تو زباله ها رو پاک سازی میکنی و این باعث میشه که یه کمک بزرگی هم به طبیعت بکنی و هم جیب خودتو پر میکنی

البته خیلی پیچیده تر از این حرفاستا...:ws52:

لینک به دیدگاه
سلام به دوستاي خوبم

من به بچه ها خيلي علاقه دارم و همچنين به زنداني ها!

1.خيلي دوست دارم براي بچه ها مهدكودكي باوسايل خاص براي بازي كه به خلاقيت و هوششون كمك كنه بسازم.

درمورد بچه ها مطالعات زيادي داشتم و مطالب زيادي جمع آوري كردم.

2.اميدوارم روزي بتونم براي كساني كه تو زندان به سر ميبرن وسايلي يا محيطي درست كنم كه احساس شخصيت و درست بودن بكنن.

ایدتو تحسین میکنم

من زیاد به بچه ها علاقه ندارم یعنی مثه تو که خیلی بهشون فک میکنی ولی من خیلی به بالا بردن سطح خلاقیت و هوش و ب وجود اوردن یه تفکر جمعی بچه ها فک میکنم و دلم میخواد در اینده که یه کاره ای شدم یه مدرسه ی مجهز بسازم و بهترین استادا و بهترین امکاناتو بزارم توشو فرهنگ سازی درستی کنم و بچه ها رو ارتقا بدم البته از نظر هوشی نگران نباش نسل به نسل بچه ها دارن باهوش تر میشن تمرکزتو بزار رو فرهنگ سازی..یه دیقه به این فک کن که اگه این بچه ها خوب تربیت میشدن دیگه اون زندونا پر نمیشدن..اوکی؟

و اینکه منم خیلی به زندانی ها فک میکردم و مثه تو خیلی دلم میخواست تو زندونا یه سری مراکز درست کنم برا اینکه استعدادای زندونیا رو ساماندهی کنمو در جهت درست ازشون استفاده کنم چون به نظرم خلاف کارا استعدادای خاصی دارن و اون حرفه ایاشون خیلی باهوشو خلاقن

ولی دو تا مشکل وجود داره..مورد اول اینکه هنوز از استعداد کسایی که بیرون زندانن استفاده ی درست نمیشه و مورد دوم اینکه صدای امثال من و شما به جایی نمیرسه اگه منطقی به قضیه نگا کنی..یعنی سرمایه و قدرت میخواد سرمایه رم جور کنی هیشکی نمیاد پارتیت شه واسه این کار..میدونی یعنی طرف ترجیح میده وقت انرژیش برا چیزای مهمتری صرف شه تا یه سری خلاف کار..و این جاس که عدالت اجتماعی معنی پیدا میکنه:hanghead:

لینک به دیدگاه
یه ایده دیگه میخوام بدم تو روخدا

تا حالا در مورد خواستگاری های غیر منتظره و هیجان انگیز شنیدید؟

من یه کلیپ دیدم که پسره برای اینکه از دختره خواستگاری کنه یه برنامه چید که حدود 100 نفر توش همکاری میکردن و همگی هماهنگ شده بودن و یه فضای شاعرانه رو به وجود آورده بودن و در نهایت گریه دختر رو درآوردن از شادی و جواب مثبت داد

حالا ما یه گروه تشکیل بدیم و به کسایی که میخوان اینجوری خواستگاری کنن کمک کنیم:w58:

هم بچه ها به اهدافشون میرسن هم ما به یه نون و نوایی

من پایم اگه خواستی ولی بعید میدونم کسی بخواد همچین کاری بکنه اونم تو ایران!

لینک به دیدگاه
ما شرکت پیمانکاری داریم .

تو زمینه های مختلف تاسیسات (برق و گاز و آ ب) ساختمان (طراحی و اجرا و ...) کارمیکنیم .

دوس دارم کارمون رو انقدری توسعه بدیم و در حین توسعه کار نیروهامونو از دانشجوها و فارغ التحصیلایی که مثل ما اول راهشون سختی های زیادی رو داشتن و دارن انتخاب کنیم که خودمون بهشون آموزش بدیم.

شرکتی که بشه توش همه کار با توجه به سلایق و حرفه های مختلف آدما انجام داد.

در اصل یک زنجیره میشه . شاید به نظر بعضی ها این دیگه یه شرکت هفته بیجاره ! اما شدنیه ...

چطور که ما داریم سعی میکنیم که به اون سمت قدم برداریم ...

کار سختیه اما خدا کمک کرد تا اولین قدممون رو برداریم و کارگروه هامون رو به صورت تخصصی جذب شرکت کردیم و امیدوارم که بتونیم کارو اونطور که دوس داریم پیش ببریم تا به اون نتیجه مطلوبمون که ایجاد شغل واسه خیلی ها مثل خودمون هست برسیم...

اگه شد دست مارم بگیر دوست عزیز:ws3:

لینک به دیدگاه
اگه شد دست مارم بگیر دوست عزیز:ws3:

انشاءا... که میشه.

اما در اون صورت حاضری از دیارت بیای دیار ما؟؟؟؟

البته الان همکارایی از تهران و بابلسر هم به جمع ما دارن میپیوندن...

لینک به دیدگاه
انشاءا... که میشه.

اما در اون صورت حاضری از دیارت بیای دیار ما؟؟؟؟

البته الان همکارایی از تهران و بابلسر هم به جمع ما دارن میپیوندن...

اا..شما مگه کدوم دیاری؟:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...