رفتن به مطلب

حل تمرین

ارسال های توصیه شده

منم با نظرت موافقم...فک میکنم که اشتباه باشه یعنی نباید اینجوری باشه...:ws38:

راسش 1+2 رو هم نمیدونم چیه:hanghead:

با راهنمایی یکی از دوستان به نتیجه زیر رسیدیم فک کنم الان درست باشه؟

5 رشته سیمی که نوشته 1 رشته نول و 3 رشته فاز و 1 رشته ارت. دو رشته فاز مربوط به لوستره که از کلید می آید و 1 رشته فاز دیگه میره به کلید یک پل مربوط به لامپ دیوارکوب. بنابراین بعد از لوستر یه رشته فاز و یه رشته نول می ره به لامپ دیوارکوب و 1 رشته ارت(عدد 3 که روی سیم نوشته شده).

عدد 2 + 1 نوشته شده روی لوستر . لوستر از نوع سه شاخه می باشد که به کلید دوپل متصل می باشد. با زدن کلید اول 2 شاخه آن روشن می شود و با زدن کلید دوم شاخه دیگرش روشن می شود.( صرفه جویی در مصرف برق)

Snap 2010-11-13 at 00.04.39.png

لینک به دیدگاه

در مدار راه پله زیر لامپ بین دو کلید تبدیل قرار داره

با توجه به اینکه مدار کلید تبدیل شبیه عکس زیره(عکسی که نوشته مدار اصلی شماره 1)

اگر بخواد لامپ بین دو کلید تبدیل قرار بگیره با توجه به پلان مدار راه پله که در پیوست اومده

مداری که من با تغییر در مدار شماره 1 با خط قرمز ترسیم کرده درسته یا نه مدار شکل دیگریه؟

Snap 2010-11-13 at 00.35.44.png

Snap 2010-11-13 at 00.49.44.png

Snap 2010-11-13 at 00.45.24.png

لینک به دیدگاه
با راهنمایی یکی از دوستان به نتیجه زیر رسیدیم فک کنم الان درست باشه؟

5 رشته سیمی که نوشته 1 رشته نول و 3 رشته فاز و 1 رشته ارت. دو رشته فاز مربوط به لوستره که از کلید می آید و 1 رشته فاز دیگه میره به کلید یک پل مربوط به لامپ دیوارکوب. بنابراین بعد از لوستر یه رشته فاز و یه رشته نول می ره به لامپ دیوارکوب و 1 رشته ارت(عدد 3 که روی سیم نوشته شده).

عدد 2 + 1 نوشته شده روی لوستر . لوستر از نوع سه شاخه می باشد که به کلید دوپل متصل می باشد. با زدن کلید اول 2 شاخه آن روشن می شود و با زدن کلید دوم شاخه دیگرش روشن می شود.( صرفه جویی در مصرف برق)

آره اینکه گفتید خیلی منطقیه ممنون...:a030:

لینک به دیدگاه
در مدار راه پله زیر لامپ بین دو کلید تبدیل قرار داره

با توجه به اینکه مدار کلید تبدیل شبیه عکس زیره(عکسی که نوشته مدار اصلی شماره 1)

اگر بخواد لامپ بین دو کلید تبدیل قرار بگیره با توجه به پلان مدار راه پله که در پیوست اومده

مداری که من با تغییر در مدار شماره 1 با خط قرمز ترسیم کرده درسته یا نه مدار شکل دیگریه؟

کاملا درسته...هیچ مشکلی نداره...:a030:

لینک به دیدگاه

با سلام و تشکر از آقا مهدی

اشکال مدار زیر که در شکل مشخص شده کجاست؟

در مورد مدار بندی و اینکه چی به چی رو میشه بهم وصل میشه توضیح بدید؟

Snap 2010-11-16 at 03.03.51.jpg

لینک به دیدگاه
با سلام و تشکر از آقا مهدی

اشکال مدار زیر که در شکل مشخص شده کجاست؟

در مورد مدار بندی و اینکه چی به چی رو میشه بهم وصل میشه توضیح بدید؟

سلام و عرض ادب خدمت دوست عزیز...a030.gif

اول اینکه فک کنم اگه برای لوستر کلید دو پل گذاشته بشه بهتره....بعدش اینکه اون کلیدی که اون گوشه سمت چپ گذاشتید رو اگه من بودم میاوردم میزاشتم کنار آرک...چون اینجوری با این کلید میزنم تمامیه هالوژن هارو روشن میکنم و با کلید دو پلی که گفتم برای لوستر میزارم...

یعنی هالوژن هارو با یک کلید جدا روشن میکنم و لوستر رو هم با یک کلید جدا روشن میکنم...

البته این کار سلیقه ایه...هر کسی میتونی هر جور که دوس داره سیم کشیش کنه...مثلا یکی میتونه لوستر و هالوژن آرک رو با هم دیگه روشن کنه،اون دیگه به سلیقه طرف بستگی داره.....من خودم چون از هالوژن خیلی خوشم نمیاد ترجیح میدم که جدا باشه کلیدش...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...