رفتن به مطلب

سوال های شما از EXCEl

ارسال های توصیه شده

نه دوست عزيز با كپي فرمول هم كپي ميشه. حتي ميتونن بصورت لينك پيست كنن كه فرمول ها مطمئنا هيچ تغييري نخواهند داشت

من كلا با كتاب ميونه خوبي ندارم. اين مجموعه هم كه فرمودين نميشناسم

در حال جمع آوري يه جزوه جمع و جور هستيم كه براي شروع خوبه. ان شالله آماده شد اطلاع رساني ميكنيم

:ws38: باید امتحانش کنم ما برای اینکه از فرمول های سابق بتونیم استفاده کنیم اکسل رو کپی میکردیم داده هاشو پاک میکردیم بعد داده های جدید رو وارد.

ممنونم امیدوارم زود تر کامل شه :w16::a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • پاسخ 428
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام.

مشکل این فرمول چیه ؟؟؟

فک کنم تابع ها رو درست نوشتم !!

1445100079181.gif

سلام

اول اینکه خوشحال میشم بدونم چرا از named table استفاده میکنید. چون ویژگی هاشو که خوندم، قانع کننده نبود برام. اگه ویژگی خوبی بهتون داده لطفا بفرمایید تا ما هم استفاده کنیم.

اما فرمولتون...

نقطه ویرگول ها و گیومه های اشتباه داره. باید یه همچین چیزی باشه:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

یا

.

.

.

(نقطه ویرگول نداره، توابع با پرانتز شروع میشن، اعداد در دابل کوتیشن قرار میگیرند)

لینک به دیدگاه
سلام

اول اینکه خوشحال میشم بدونم چرا از named table استفاده میکنید. چون ویژگی هاشو که خوندم، قانع کننده نبود برام. اگه ویژگی خوبی بهتون داده لطفا بفرمایید تا ما هم استفاده کنیم.

اما فرمولتون...

یا

.

.

.

(نقطه ویرگول نداره، توابع با پرانتز شروع میشن، اعداد در دابل کوتیشن قرار میگیرند)

سلام ممنونم از پاسخگوییتون .

خب من از رو کتاب اکسل برای مهندسین عمران اینا رو درست کردم .

جدول دیگه لازم نیس یه فرمول رو اخرین ستون بکشم به سلول های دیگه بیارم فرمولا خودشون انتقال پیدا می کنن .

من پرانتزا رو نذاشتم چون جدوله خودش میزاره !!!!

الان امتحان میکنم ببینم جواب میده یا نه .

ممنونم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام ممنونم از پاسخگوییتون .

خب من از رو کتاب اکسل برای مهندسین عمران اینا رو درست کردم .

جدول دیگه لازم نیس یه فرمول رو اخرین ستون بکشم به سلول های دیگه بیارم فرمولا خودشون انتقال پیدا می کنن .

من پرانتزا رو نذاشتم چون جدوله خودش میزاره !!!!

الان امتحان میکنم ببینم جواب میده یا نه .

ممنونم. :icon_gol:

تنها مورد جذابی که تو این جدولا به نظرم میاد فیلترشونه. شاید یه وقتی به کار بیاد.

اینا رو من بررسی کردم جواب دادن.

خواهش میکنم

لینک به دیدگاه
سلام

سلام

دوست عزیز جدول ها در اکسل داینامیک هستند. یعنی با اضافه شدن سطر و ستون ابعاد جدول تغییر میکنه.

فرض کنید یک ستون داریم با 10 سطر. میخوایم تو یک سلول جمع تمام این سطرها رو داشته باشیم. اگر یک سطر دیگه اضافه بشه مجبوریم فرمول رو مجددا اصلاح کنیم و جمع 11 سطر رو بنویسیم. اگه بجای یک فرمول 50 تا فرمول به این تعداد سطر وابسته باشن چی؟ باید تمام 50 فرمول رو دستی ویرایش کنیم

ولی با جدول دیگه این مشکل رو نداریم و فرمول نیاز به آپدیت شدن نداره

این مهم ترین ویژگیش بود. البته ویژگی های دیگه هم داره که اهمیتشون به اندازه این مورد نیست. یکیش همین سورت و فیلتر که خودتون گفتین

لینک به دیدگاه
سلام

اما فرمولتون...

یا

.

.

.

قابلیت های استفاده از table در داده های بالا مشخص میشه ، در مقایسه دو نوع range و table در تعداد سطرها و ستون های زیاد با فرمول های پیچیده به وضوح سرعت در table بالاتر بوده و فایل هنگ نمیکنه

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز جدول ها در اکسل داینامیک هستند. یعنی با اضافه شدن سطر و ستون ابعاد جدول تغییر میکنه.

فرض کنید یک ستون داریم با 10 سطر. میخوایم تو یک سلول جمع تمام این سطرها رو داشته باشیم. اگر یک سطر دیگه اضافه بشه مجبوریم فرمول رو مجددا اصلاح کنیم و جمع 11 سطر رو بنویسیم. اگه بجای یک فرمول 50 تا فرمول به این تعداد سطر وابسته باشن چی؟ باید تمام 50 فرمول رو دستی ویرایش کنیم

ولی با جدول دیگه این مشکل رو نداریم و فرمول نیاز به آپدیت شدن نداره

این مهم ترین ویژگیش بود. البته ویژگی های دیگه هم داره که اهمیتشون به اندازه این مورد نیست. یکیش همین سورت و فیلتر که خودتون گفتین

جالبه. البته به نظرم بدون جدول هم قابل حله ولی این مدلی تمیزتره. مثلا میشه داده ها رو توی یه ستون گذاشت و تمام ستون رو جمع کرد. یا اینکه یه کد vba نوشت برای حالات پیچیده تر، که خودش بره تا وقتی که به ستون خالی برسه. اما این مدلی که شما میگید دم دستی و راحته و مفید.

اما تا اون جایی که یادمه جدولها در مقایسه با range ها یه محدودیت هایی داشتن. متاسفانه یادم نیست چی بودند. فکر کنم تو vba یه محدودیتهایی داشت. اگه فهمیدم ایشالا میام میگم.

Sort هم که نیازی نداره حتما جدول باشه.

لینک به دیدگاه
قابلیت های استفاده از table در داده های بالا مشخص میشه ، در مقایسه دو نوع range و table در تعداد سطرها و ستون های زیاد با فرمول های پیچیده به وضوح سرعت در table بالاتر بوده و فایل هنگ نمیکنه

وسوسه برانگیزه...

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با سلام .

من یه حرکتی میخوام با اکسل بزنم نمیدونم چجوری میخوام تو یه ستون یه فرمولی رو وارد کنم بعد یه متغیر هم داشته باشه ! که این فرم اماده باشه ما فقط عدد رو وارد کنی م .

کاراییش اینه :

میخوام فرمول وزن ملات رو در متر مربع وارد کنم و موقع متره کردن ما متراژ کل رو وارد کنیم تا کلش بدست بیاد نمیخوام از دو ستون استفاده کنم . :hanghead:

لینک به دیدگاه

حرکت پیچیده ای نیست کافیه فرمول رو بنویسی و هرجایی که باید متغیر رو بذاری سلولی که عدد رو میخوای وارد کنی بذاری

لینک به دیدگاه
یعنی چی متوجه نمیشم متغیر برای یک ستون؟ یعنی دو تا عدد رو در یک سلول وارد کنی؟

اره یه ایکسی باشه که بتونم ضربدر فرمولم بکنم. همش ثابته فقط یه عدد متغیره ولی تو یه ستون میشه ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
اره یه ایکسی باشه که بتونم ضربدر فرمولم بکنم. همش ثابته فقط یه عدد متغیره ولی تو یه ستون میشه ؟؟؟؟

برداشتی که من دارم اینه در یک ستون فرمول داری میخوای یکبار در سلولی مثلا a مقداری وارد کنی و فرمول مقدار b رو محاسبه کنه دوباره تو سلول a مقدار دوم رو وارد کنی و مقدار c با استفاده از b و a محاسبه بشه درسته؟

لینک به دیدگاه
برداشتی که من دارم اینه در یک ستون فرمول داری میخوای یکبار در سلولی مثلا a مقداری وارد کنی و فرمول مقدار b رو محاسبه کنه دوباره تو سلول a مقدار دوم رو وارد کنی و مقدار c با استفاده از b و a محاسبه بشه درسته؟

اره

من یه ستون دارم مقدار ماسه دیوار چینی

تو یه متر مربع یه عدد ثابت یا همون فرمول ست (فرمول عددش ثابت بدست میاد ) که میخوام ضربدر متراژم بشه

ول تو یه ستون همه اینا اتفاق بیفته :whistle:

لینک به دیدگاه
اره

من یه ستون دارم مقدار ماسه دیوار چینی

تو یه متر مربع یه عدد ثابت یا همون فرمول ست (فرمول عددش ثابت بدست میاد ) که میخوام ضربدر متراژم بشه

ول تو یه ستون همه اینا اتفاق بیفته :whistle:

در ظاهر که امکانش نیس ولی یه فایل نمونه درس کن ببینم شاید معجزه ای کردم بهم ایمان آوردی:ws3:

لینک به دیدگاه
در ظاهر که امکانش نیس ولی یه فایل نمونه درس کن ببینم شاید معجزه ای کردم بهم ایمان آوردی:ws3:

این فایل من :

من قصد داشتم ستون مقدار مصالح مصرفی واحد و مقدا مصالح مصرفی کل تو یه تون باشه !!

ما منتظر معجزه ایم

لینک به دیدگاه
این فایل من :

من قصد داشتم ستون مقدار مصالح مصرفی واحد و مقدا مصالح مصرفی کل تو یه تون باشه !!

ما منتظر معجزه ایم

نه دیگه این معجزه از پیامبران اولوالعزم هم ساخته نیست چه برسه به من به لحاظ منطقی خطای circulate ایجاد میشه و غیر قابل اجراس

لینک به دیدگاه
نه دیگه این معجزه از پیامبران اولوالعزم هم ساخته نیست چه برسه به من به لحاظ منطقی خطای circulate ایجاد میشه و غیر قابل اجراس

:ws3:

این چی این جواب نمیده :

%D9%85%D8%AA%D8%BA%DB%8C%D8%B1

من بلد نبودم وارد کنم کدشو !!

برداشتم mudole باز کردم کپی پیس کردم موقع ران کردن چیزی نداشت که ران بشه !! :ws38::hanghead: به خاطر این نمیدونم جواب میده یا نه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...