رفتن به مطلب

سوال های شما از EXCEl

ارسال های توصیه شده

:ws3:

این چی این جواب نمیده :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

%D9%85%D8%AA%D8%BA%DB%8C%D8%B1

من بلد نبودم وارد کنم کدشو !!

برداشتم mudole باز کردم کپی پیس کردم موقع ران کردن چیزی نداشت که ران بشه !! :ws38::hanghead: به خاطر این نمیدونم جواب میده یا نه

اینو دیدم

روش کاربردی نیست اول اینکه باید تو ماژول شیت کپی می کردی دوم اینکه از ایونت worksheet change استفاده کرده به این معنی که هر بار که یه حرکتی تو شیت بکنی مثل کلیک یا وارد کردن یک مقدار کد ران میشه و این منجر میشه به هنگ کردن فایل و کاربردی نیست البته منطق کد رو بررسی نکردم فقط به لحاظ اجرا میگم که اذیتت میکنه

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 428
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اینو دیدم

روش کاربردی نیست اول اینکه باید تو ماژول شیت کپی می کردی دوم اینکه از ایونت worksheet change استفاده کرده به این معنی که هر بار که یه حرکتی تو شیت بکنی مثل کلیک یا وارد کردن یک مقدار کد ران میشه و این منجر میشه به هنگ کردن فایل و کاربردی نیست البته منطق کد رو بررسی نکردم فقط به لحاظ اجرا میگم که اذیتت میکنه

ممنونم .

خو یه سوال چرا میشه یه معادله چند مجهولی نوشت ولی یه مجهولی نمیشه ؟؟؟

لینک به دیدگاه
خو برای این چرا برای یه ستون مثلا 70 *89*x نمی نویسیم ؟؟

اینکه امکان پذیره بجای x یه سلول دیگه قرار میگیره اما یک سلول در خودش نمیتونه ضرب بشه چرا که خطای منطقی ایجاد میشه در ضمن یک سلول یا باید حاوی فرمول باشه یا مقدار ثابت نمیشه فرمول نوشت در عین حال مقدار ثابتی هم وارد کرد مگر اینکه مقدار ثابت در خود فرمول در نظر گرفته شده باشه و کاربر نخواد اون رو دستی وارد سلول کنه

لینک به دیدگاه
اینکه امکان پذیره بجای x یه سلول دیگه قرار میگیره اما یک سلول در خودش نمیتونه ضرب بشه چرا که خطای منطقی ایجاد میشه در ضمن یک سلول یا باید حاوی فرمول باشه یا مقدار ثابت نمیشه فرمول نوشت در عین حال مقدار ثابتی هم وارد کرد مگر اینکه مقدار ثابت در خود فرمول در نظر گرفته شده باشه و کاربر نخواد اون رو دستی وارد سلول کنه

ممنونم مرسی :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

درود

من ی مشکلی خوردم. خواستم ماکرو بنویسم براش، گفتم شاید راه حل داشته باشه. ب نظرم حتما داره.

البته 3 سالی هست ماکرو ننوشتم. اونم یادم نیست، سختمه :icon_pf (34):

متلب خروجی اعداد علمی رو صورت 222e-2 می ده. یعنی همون ک اکسل میشناسه 2.22

آباکوس هم ی نرم افزار حل عددی المان محدود ه. ک اون باز خروجیش با 222E-2 نشون میده :banel_smiley_4:

خلاصه الان رسیدم ب جدول زیر، بعد ی هفته کد نویسی. می بینم نمیشه از هم کم کنم.:icon_pf (34): مگر دستی. داده هم نسبتا زیادن.

هلپ می :icon_redface:

czkopvmtfughm4jwjza6.jpg

لینک به دیدگاه
درود

من ی مشکلی خوردم. خواستم ماکرو بنویسم براش، گفتم شاید راه حل داشته باشه. ب نظرم حتما داره.

آباکوس هم ی نرم افزار حل عددی المان محدود ه. ک اون باز خروجیش با 222E-2 نشون میده :banel_smiley_4:

خلاصه الان رسیدم ب جدول زیر، بعد ی هفته کد نویسی. می بینم نمیشه از هم کم کنم.:icon_pf (34): مگر دستی. داده هم نسبتا زیادن.

czkopvmtfughm4jwjza6.jpg

اکسل انقدر شعور داره که بفهمه E چیه :ws3:

فایلتو بذار. فکر کنم فرمت سلول هات text شده. بازم فایلتو بده ببینم مشکلش چیه

لینک به دیدگاه
درود

czkopvmtfughm4jwjza6.jpg

در سلولی که فرمول رو می نویسی ببین فرمت جنرال باشه در ضمن به فونتش هم دقت کن ازین فونت های عجیب غریب فارسی نباشه

لینک به دیدگاه
در سلولی که فرمول رو می نویسی ببین فرمت جنرال باشه در ضمن به فونتش هم دقت کن ازین فونت های عجیب غریب فارسی نباشه

فرمولش ک تفاضل دو سلول ه.

فونت و فرمت رو هم چک کردم.

اکسل انقدر شعور داره که بفهمه E چیه :ws3:

فایلتو بذار. فکر کنم فرمت سلول هات text شده. بازم فایلتو بده ببینم مشکلش چیه

اره. بابا. همین دیگه. انتظار داشتم بفهمه.

من خیلی از کارام با اکسل می کنم ساده اس.

حالا جدا از این تمرین ک باید تا دوشنبه برسونمش گروه/ جالبه برا خودم ک بدونم چ نوع خاکی باید بر سر گرفت :ws3:

البته اینا رو از ی تکست اوردم ک ascii ه. مممممم. نمیدونم، ببرم تو تکس باز یوتی اف ایت کنم برگرددونم. نمی دونم :ws52:

برا و نمره ببین چقدر دربدر شدیم ا :icon_razz:

لینک به دیدگاه
فرمولش ک تفاضل دو سلول ه.

فونت و فرمت رو هم چک کردم.

اره. بابا. همین دیگه. انتظار داشتم بفهمه.

من خیلی از کارام با اکسل می کنم ساده اس.

حالا جدا از این تمرین ک باید تا دوشنبه برسونمش گروه/ جالبه برا خودم ک بدونم چ نوع خاکی باید بر سر گرفت :ws3:

البته اینا رو از ی تکست اوردم ک ascii ه. مممممم. نمیدونم، ببرم تو تکس باز یوتی اف ایت کنم برگرددونم. نمی دونم :ws52:

برا و نمره ببین چقدر دربدر شدیم ا :icon_razz:

همونطور که فکر میکردم مشکل از تکست شدن عددها هست

راه حلش خیلی سادس. کل عددها رو انتخاب کن. یک علامت تعجب داخل یک لوزی میبینی. کلیک کن. یک منوی کوچیک باز میشه. گزینه convert to number رو بزن حله

لینک به دیدگاه

اول از excel option برو تو formula گزینه زیر رو تیک بزن

uepafrp8afvipjojh859.jpg

بعد یه علامت سبز رنگ کنار سلولات دیده میشه

همه محدوده رو انتخاب کن رو علامت لوزی زرد که داخلش علامت تعجبه کلیک کن بعد convert to number رو بزن

h8c3sw3v40xjkrxhzn3o.jpg

لینک به دیدگاه

uepafrp8afvipjojh859.jpg

همه محدوده رو انتخاب کن رو علامت لوزی زرد که داخلش علامت تعجبه کلیک کن بعد convert to number رو بزن

h8c3sw3v40xjkrxhzn3o.jpg

باز من یچی گفتم این اومد تکرار کرد :ubhuekdv133q83a7yy7

لینک به دیدگاه

uepafrp8afvipjojh859.jpg

h8c3sw3v40xjkrxhzn3o.jpg

باز من یچی گفتم این اومد تکرار کرد :ubhuekdv133q83a7yy7

اقا دمتون گرم.

دقیق مشکل همون تیک بود :ws52: مگه چیش فرض نباید فعال باشه. نمیدونم شاید ی چیزی نصب کردم تنظیمات اکسل رو عوض کرده بود.

این خبر خوب بود. خبر بد اینکه این علامت ه نمیاد. تنظیم ش کجاست.

ضمن اینکه این مثل سبزه هم نیست.

مث عکس اول.

czkopvmtfughm4jwjza6.jpg

لینک به دیدگاه
اقا دمتون گرم.

دقیق مشکل همون تیک بود :ws52: مگه چیش فرض نباید فعال باشه. نمیدونم شاید ی چیزی نصب کردم تنظیمات اکسل رو عوض کرده بود.

این خبر خوب بود. خبر بد اینکه این علامت ه نمیاد. تنظیم ش کجاست.

ضمن اینکه این مثل سبزه هم نیست.

مث عکس اول.

czkopvmtfughm4jwjza6.jpg

تنظیمشو مهدی گفت دیگه. اگه الان تیک سبز نداره کنارش یا اون تنظیمات درست نیست یا این عددها رو درست تشخیص داده. یه تفریق بزن ببین خطا میده؟

لینک به دیدگاه
تنظیمشو مهدی گفت دیگه. اگه الان تیک سبز نداره کنارش یا اون تنظیمات درست نیست یا این عددها رو درست تشخیص داده. یه تفریق بزن ببین خطا میده؟

اون تنظیم رو هم زدم.

نمیدونم والا.

تیک رو ک زدم سبزه برا حاصل میاد.

البته اینا رو من از تکست اسکی ک اوردم با شاخه دیتا، گزینه کلوم تو دیتا رو هم زدما :ws52:

الان چک کردم. اگ بنویسم دوباره همونا رو انجام میشه. ولی با اون کپی ها انجام نمیده.

یعنی ورودی ها مشکل دارن

ب نظرتون ربطی به اسکی بودن نداره؟

wmr0v23itmek9bw1ikg.jpg

لینک به دیدگاه
اون تنظیم رو هم زدم.

نمیدونم والا.

تیک رو ک زدم سبزه برا حاصل میاد.

البته اینا رو من از تکست اسکی ک اوردم با شاخه دیتا، گزینه کلوم تو دیتا رو هم زدما :ws52:

الان چک کردم. اگ بنویسم دوباره همونا رو انجام میشه. ولی با اون کپی ها انجام نمیده.

یعنی ورودی ها مشکل دارن

ب نظرتون ربطی به اسکی بودن نداره؟

wmr0v23itmek9bw1ikg.jpg

مگه فایل اکسلی که گذاشتی از همینا نبود؟

رو سیستم من که راحت درست شد. احتمالا اکسلت مشکل داره

لینک به دیدگاه

من یه رفیق داشتم اکسلش همینطوری بود. کامپیوترش بعد از یه هفته سوخت! تمام اطلاعاتش پاک شد، مجبور شد ترک تحصیل کنه، معتاد شد. چند روز پیش مامورا گرفتنش، حکم اعدامش هم دیروز صادر شد...

لینک به دیدگاه

این که هزار تا راه حل داره! اونی که دوستان گفتن هم درسته.

یه راه دیگه اش اینه که به جای

از دستور

استفاده کنی. بعدش فرمت خروجی رو به هر شکلی که دلت می خواد دربیاری.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...