رفتن به مطلب

سوال های شما از EXCEl

ارسال های توصیه شده

ها راس ميگي. اين 2013 يخورده فرق كرده. خواستم تست كنم روي عمودي كليك كردم كار كرد.

ببخشيد :icon_redface:

راستي دكي چرا روش اول رو قرمز كردي؟ روش دومم اشكال داشت! :w02:

دیگه به دومی دقت نکردم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 428
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درود...

برای رسم دو ستون عمودی....در یک تصویر چه باید کرد...یکی سمت راست و دیگری سمت چپ؟

درود

با وارد كردن دو سري داده كه مشكلي ندارين؟

اگه فقط مشكلتون جدا كردن محور عمودي باشه اينطوري بايد عمل كنيد

روي يكي از ديتاهايي كه ميخواين تو محور ديگه بيفته راست كليك كنيد و format data series رو بزنين

پنجره اي كه باز ميشه يه گزينه راديويي داره نوشته secondary axis. فعالش كنين

لینک به دیدگاه

با سلام و احترام

و عرض تشکر بابت زحماتی که دوستان در این تاپیک کشیدند، قصد نداشتم روال عادی این تاپیک رو با سوالم بهم بزنم ولی شرمنده

حدود دو روزه اینترنت و این تاپیک رو دارم زیر رو میکنم تا مشکلی که در اکسل دارم رو حل کنم اما متاسفانه نتونستم

مشکل من مسئله حادی نیست و قبلا این کاررو انجام دادم ، ولی خب چون یه مدت هست از اکسل استفاده نکردم هر چی فکر میکنم یادم نمیاد، ضمن اینکه یکم عجله دارم برای پاسخ این سوال

مشکل من دقیقا اینه:

نمرات یک لیست از دانشجویان رو میخوام ضریب بزنم(مثلا نمره از 100 بوده میخوام از 17 حساب کنم)

برای نفر اول از فرمول نویسی و تابع product استفاده کردم (نمره اشو در0.17 ضرب کردم)

ولی نمیدونم چطور این فرمول رو به سایرین تعمیم بدم؟

تا الان متوجه شدم که باید درگ کنم ولی نمیدونم چه جوری؟

همینطور نمرات چند ستون رو چطورمیتونم برای هر فرد جمع بزنم؟

باتشکر

لینک به دیدگاه
با سلام و احترام

و عرض تشکر بابت زحماتی که دوستان در این تاپیک کشیدند، قصد نداشتم روال عادی این تاپیک رو با سوالم بهم بزنم ولی شرمنده

حدود دو روزه اینترنت و این تاپیک رو دارم زیر رو میکنم تا مشکلی که در اکسل دارم رو حل کنم اما متاسفانه نتونستم

مشکل من مسئله حادی نیست و قبلا این کاررو انجام دادم ، ولی خب چون یه مدت هست از اکسل استفاده نکردم هر چی فکر میکنم یادم نمیاد، ضمن اینکه یکم عجله دارم برای پاسخ این سوال

مشکل من دقیقا اینه:

نمرات یک لیست از دانشجویان رو میخوام ضریب بزنم(مثلا نمره از 100 بوده میخوام از 17 حساب کنم)

برای نفر اول از فرمول نویسی و تابع product استفاده کردم (نمره اشو در0.17 ضرب کردم)

ولی نمیدونم چطور این فرمول رو به سایرین تعمیم بدم؟

تا الان متوجه شدم که باید درگ کنم ولی نمیدونم چه جوری؟

همینطور نمرات چند ستون رو چطورمیتونم برای هر فرد جمع بزنم؟

باتشکر

سلام دوست عزيز

چرا ميپيچوني مسئله رو؟ :ws3:

عددتو با يه تناسب ساده ميشه بدست آورد

x=a*17/100

x نمره از 17

a نمره از 100

لینک به دیدگاه

اگه بخوام یه محدوده ای از اکسل رو به یه فایل تصویری تبدیل کنم چی کار کنم ؟مثلا یه تیبل 5*3رو تبدیل به فایل gpjکنم.شاید ساده باشه اما نمیدونم .

لینک به دیدگاه
اگه بخوام یه محدوده ای از اکسل رو به یه فایل تصویری تبدیل کنم چی کار کنم ؟مثلا یه تیبل 5*3رو تبدیل به فایل gpjکنم.شاید ساده باشه اما نمیدونم .

محدوده مورد نظرتو كپي كن. حالا از تب home مثلث زير گزينه paste رو بزن. يكيش نوشته paste as a picture

لینک به دیدگاه

درود...وقتی که دو ستون در اکسل رسم میکنیم...چجوری میشه مشخص کرد که کدام پارامترها برای ستون اول و کدام ها برای ستون دوم هستند...یعنی وقتی که شکل کلی رو میکشیم فلشی وجود داره که به سمت هر ستون بره؟

لینک به دیدگاه
درود...وقتی که دو ستون در اکسل رسم میکنیم...چجوری میشه مشخص کرد که کدام پارامترها برای ستون اول و کدام ها برای ستون دوم هستند...یعنی وقتی که شکل کلی رو میکشیم فلشی وجود داره که به سمت هر ستون بره؟

درود...

بعد از اینکه ستون ها رو برای رسم چارت انتخاب کردین و بعد جدول رو رسم کردین ،ابزارهای ویرایش جدول و محورهای اون براتون فعال میشه که ازونجا میتونید تغییراتی که میخواهید رو اعمال کنید....

لینک به دیدگاه

باید وقتی از طریق select data داده هارو انتخاب میکنی در بخش series name نام مناسب انتخاب کنی بعد از رسم نمودار در قسمت legend نام هر سری داده با رنگی متمایز مشخص خواهد بود

لینک به دیدگاه
در مورد آخرین اموزش (پست45)

چرا ما از اول همون گزینه ی ترنسپوز را نمیزنیم ؟

جواب یه سوال بود که روش های ترانسپوز پرسیده شده بود به نظرم جالب اومد روش استفاده از offset هم میتونه جالب باشه ولی هنوز کفشش نکردم:ws3:

لینک به دیدگاه

نحوه آموزش خوب بود؟

مطلب جدیدی به شما آموزش داده شد؟

آموزش ادامه پیدا کنه یا نه؟

بله، تصویری و قابل فهم برای همه

100% ،بیشتر توی تنظیمات advanced و کلیدهای میانبر

ممنون میشیم ادامه داشته باشه

:a030:

لینک به دیدگاه
کلا افیس رو تدریس کنید :ws37:

یعنی همه وقت و زندگیمو باید بذارم دیگه:banel_smiley_4: بقیه نرم افزارای آفیس غیر از اکسس ارزش آموزش نداره هر کسی خودش میتونه به صورت خودآموز حرفه ای بشه

لینک به دیدگاه
یعنی همه وقت و زندگیمو باید بذارم دیگه:banel_smiley_4: بقیه نرم افزارای آفیس غیر از اکسس ارزش آموزش نداره هر کسی خودش میتونه به صورت خودآموز حرفه ای بشه

دست شما درد نکنه :icon_razz:

کلاس اتوکد بزا :w02:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...