رفتن به مطلب

سوال های شما از EXCEl

ارسال های توصیه شده

مهندس ببخشيد ولي اين فرمولي كه گفتي فقط در اين مورد خاص جواب ميده. مثلا اگه A1=2 و A2=3 و A3=5 باشه چي؟ اين جواب ميده 8. كه مد نظر ما نيست

من هم برای همون سوال جواب دادم این موردی که مطرح کردی باید در چند سل زیر هم نمایش داده بشه یا در یک سل ولی با چیزی مثل & از هم جدا بشن.

من يه فرمول پيدا كردم، از همون روش آرايه اي كه خودت بهم ياد دادي. خوبيش اينه كه ميتونه هر چند تا سلول كه مقدارش بيشتر از 2 هست رو نشون بده.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

براي اون سوال اولي هم يه همچين فرمولي بدست اومد. البته راهي كه شما گفتي معقول تر و راحت تره و صد در صد بهتر :w16:

اگه یکم آدم فک کنه راه های خیلی زیاده هست گاهی اصلا نیاز به فرمول هم نیست ابزارشو خود اکسل در اختیارمون گذاشته :w16:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 428
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام، یک سوال دارم:

یه سلول داریم که تاریخه، مثلا 910922، سلول بغلیش مدت زمانه مثلا 40( به روز)، میخوایم تاریخ نهایی رو پیدا کنیم، چطوری میشه؟(تاریخ شمسی باید باشه، میلادی رو میدونم میتونیم فرمت سلول رو تاریخ انتخاب کنیم).

منظورم اینه که خودش بفهمه ماه ها 30 روزه است یا 31 روزه، همینطور سال بعد رو هم تشخیص بده:5c6ipag2mnshmsf5ju3(مربوط به درس کنترل پروژه است.)

ممنون:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام، یک سوال دارم:

یه سلول داریم که تاریخه، مثلا 910922، سلول بغلیش مدت زمانه مثلا 40( به روز)، میخوایم تاریخ نهایی رو پیدا کنیم، چطوری میشه؟(تاریخ شمسی باید باشه، میلادی رو میدونم میتونیم فرمت سلول رو تاریخ انتخاب کنیم).

منظورم اینه که خودش بفهمه ماه ها 30 روزه است یا 31 روزه، همینطور سال بعد رو هم تشخیص بده:5c6ipag2mnshmsf5ju3(مربوط به درس کنترل پروژه است.)

ممنون:icon_gol:

از افزونه پیوست استفاده میکنی ، بعد از نصب از تابع j_addday استفاده میکنی آرگومان اول تاریخ و ارگومان دوم مقدای مثل همون 40 در آرگومان اول فرمت تاریخ به این شکل باشه 91/09/22 یا 1391/09/22

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

خب برای خارج کردن این تایپیک از رکود و همچنین گرد گیری لینک یک فیلم اموزشی مفید رو قرار میدم کسانی که نت مفت دارن میتونن استفاده کنن

• :ws3:

[h=1]

[/h]

لینک به دیدگاه

سلام سلام

خب من قسمت اول اموزش اکسل رو خوندم و انجام دادم... :icon_gol::icon_gol:یه مقداریش رو بلد بودم جزئیات خوبی داشت، یه سوالی که هنوز برام برطرف نشده اینه که:

1.وقتی با ماوس یه قسمت از جدول رو انتخاب میکنیم ابی رنگ میشه.. اما چرا وقتی اطلاعات رو میخواییم وارد کنیم دوباره به حالت اولش برمیگرده؟ :ws38:

...............

یه مسئله دیگه اینکه این فایل اخریه که پسورد داره برا من باز نمیشه .. میگه اشتباهه:ws52:

لینک به دیدگاه
سلام سلام

خب من قسمت اول اموزش اکسل رو خوندم و انجام دادم... :icon_gol::icon_gol:یه مقداریش رو بلد بودم جزئیات خوبی داشت، یه سوالی که هنوز برام برطرف نشده اینه که:

1.وقتی با ماوس یه قسمت از جدول رو انتخاب میکنیم ابی رنگ میشه.. اما چرا وقتی اطلاعات رو میخواییم وارد کنیم دوباره به حالت اولش برمیگرده؟ :ws38:

...............

یه مسئله دیگه اینکه این فایل اخریه که پسورد داره برا من باز نمیشه .. میگه اشتباهه:ws52:

ما بعد از وارد کردن داده ها نیاز به انتخاب یک محدوده داریم ، فک کنم برداشتت این بوده که یک محدوده رو انتخاب کنبم بعد درونش داده وارد کنیم ولی کاملا برعکس برای وارد کردن داده نیازی به انتخاب نیست.

فایل مجدد آپلود شد.:a030:

لینک به دیدگاه

در فایل پیوست 3 نرم افزار کوچک برای uninstall کردن صحیح نرم افزار مایکروسافت افیس از ورژن 2003 تا 2010 تقدیم به دوستان:ws37:

لینک به دیدگاه

درود...من از سوالم یک فیلم تهیه کردم تا شاید بهتر منظورم رو برسونم...

بنظرتون چرا نمودار رسم نمیشه؟:w58:

لینک به دیدگاه
درود...من از سوالم یک فیلم تهیه کردم تا شاید بهتر منظورم رو برسونم...

بنظرتون چرا نمودار رسم نمیشه؟:w58:

درود بي كران

شما فقط يك سلول و اونهم فقط يك سلول كاركتري رو انتخاب ميكنين. بايد بقيه سلول ها رو انتخاب كنيد. مثلا براي x شما بايد

رو انتخاب كنيد.

لینک به دیدگاه
درود بي كران

شما فقط يك سلول و اونهم فقط يك سلول كاركتري رو انتخاب ميكنين. بايد بقيه سلول ها رو انتخاب كنيد. مثلا براي x شما بايد

رو انتخاب كنيد.

ممنونhapydancsmil.gif یک سوال ابتداییicon_pf%20(34).gif چجوری ستون عمودی سمت راست رو به سمت چپ منتقل کنم...

لینک به دیدگاه
ممنونhapydancsmil.gif یک سوال ابتداییicon_pf%20(34).gif چجوری ستون عمودی سمت راست رو به سمت چپ منتقل کنم...

لا قابل

چند تا راه داره

يكيش اينه كه روي عنوان ستون (مثلا z) راست كليك كنيد و cut كنين و بعد روي عنوان ستوني كه ميخواين قرار بگيره راست كليك كنيد و insert cut cell رو بزنين

لینک به دیدگاه
لا قابل

چند تا راه داره

يكيش اينه كه روي عنوان ستون (مثلا z) راست كليك كنيد و cut كنين و بعد روي عنوان ستوني كه ميخواين قرار بگيره راست كليك كنيد و insert cut cell رو بزنين

منظورم در نمودار بود:ws37:

لینک به دیدگاه
منظورم در نمودار بود:ws37:

از اون لحاظ :ws3:

روي نمودار كه كليك كنيد تبهاي جديدي باز ميشه. از تب layout گزينه axes و بعد از زيرمنوي horizontal اولين گزينه رو انتخاب كنيد

(البته اگه اشتباه نكرده باشم. آخه آفيسم 2013 هست. يكم فرق كرده. ببخشيد اگه اشتباه گفتم)

يه راه ديگه اينه كه روي اعداد روي ستون عمودي راست كليك كنيد و format axes رو بزنين و از پنجره اي كه باز ميشه گزينه value in reverse order رو فعال يا غير فعال كنيد.

لینک به دیدگاه
توی ترفندای اکسل پست 43 در مورد ردیف گذاری

من همون فرمول رو نوشتم اما از 2 شروع به شمارش میکنه! چرا؟

فرمولتو عینا بنویس ببینم موردش چیه؟

لینک به دیدگاه
از اون لحاظ :ws3:

روي نمودار كه كليك كنيد تبهاي جديدي باز ميشه. از تب layout گزينه axes و بعد از زيرمنوي horizontal اولين گزينه رو انتخاب كنيد

(البته اگه اشتباه نكرده باشم. آخه آفيسم 2013 هست. يكم فرق كرده. ببخشيد اگه اشتباه گفتم)

يه راه ديگه اينه كه روي اعداد روي ستون عمودي راست كليك كنيد و format axes رو بزنين و از پنجره اي كه باز ميشه گزينه value in reverse order رو فعال يا غير فعال كنيد.

روی اعداد محور افقی باید این عملیات انجام بشه :w16:

لینک به دیدگاه
این فرمولی ک نوشتم

راستی چرا دو عدد آخر یکیه؟

فرمولت رو به این شکل باید بنویسی

لینک به دیدگاه
روی اعداد محور افقی باید این عملیات انجام بشه :w16:

ها راس ميگي. اين 2013 يخورده فرق كرده. خواستم تست كنم روي عمودي كليك كردم كار كرد.

ببخشيد :icon_redface:

راستي دكي چرا روش اول رو قرمز كردي؟ روش دومم اشكال داشت! :w02:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...