رفتن به مطلب

مرحله دوم اولین جلسه طوفان فکری

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 109
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من ایده ی پیمان واسه بسته بندی و ساخت پکیج و ایده ی کافه معماری snowy رو خیلی دوس داشتم.

به نظرم عملی کردن هر دوشم تقریبا راحته مخصوصا ایده ی پیمان علاوه بر کم خرج بودن ، ایده ی کاملیم هست. برای استارت کار میشه با چند تا کارخونه یا تولیدی صحبت کرد و نقش ظاهر و بسته بندی رو کاملا واسشون توضیح داد. مثلا من خودم با اینکه شنیدم شامپوهای صحت خواص دارویی زیادی داره و اینقدم شرکتش واسش تبلیغات داشته ، اما چون از بسته بندی ش متنفرم هیچ وقت ازش استفاده نکردم.

اگر طرف یه ذره هم موضوع واسش جالب بود میشه باهاش یک پیش قرارداد نوشت فقط در حدی که ما چند تا طراحی واسش انجام میدیم و هیچ هزینه ای هم دریافت نمی کنیم ، فقط این قرارداد به منظور اینه که در صورتی که به توافق نرسیدین حق اجرای طرح رو نداشته باشه . درصد زیادی بعد از دیدن طراحی ها نظرشون کاملا نسبت به این قضیه جلب میشه.

• Like 25
لینک به دیدگاه

همه ایده ها جالب بودن بخصوص ایده مهدی(patriot) و mim shimi مبنی بر پرورش قارچ رو بعنوان یک شغل مستقل و پردرامد به دلایل زیر بیشتر پسندیدم.

1-نیاز به سرمایه کم

2-نیاز به فضای کم: کشت قارچ را در هر مکانی حتی به وسعت یک کیسه پلاستیکی به قطر 50 سانت نیز میتوان انجام داد و حداکثر واحدهای استانداردی تولیدی مساحتی معادل 78 مترمربع طبق الگوی کشور هلند دارند.

3-زودبازدهی محصول:یک دوره کامل پرورش قارچ شامل دوره های کاشت-داشت-برداشت بصورت غیرحرفه ای حداکثر 60 روز و بصورت حرفه ای حداکثر 35 روز میباشد.

4-امکان کاشت در هر آب و هوایی:علاوه بر اینکه قارچها بطور طبیعی در اکثر نقاط جهان رشد میکنند اما کشت کنترل شده آن در هر نوع آب و هوایی امکانپذیر بوده و از این حیث هیچگونه محدودیتی ندارد.

.

.

.

ضمنا از استارتر تاپیک هستی خانم(hasti1988) که باعث شدن یک تحقیق و تفحصی در مورد طرحها و کسب و کارای مطرح شده داشته باشیم تشکر میکنم.:icon_gol:

• Like 22
لینک به دیدگاه

salamis عزیز ایده رستوران معلق رو گفتن که به نظرم با اون برنامکه که ایشون گفتن اجرا کردنش یه مقدار سخت باشه میشه این رستوران و در داخل شهر به صورت هشت پا طراحی کرد به صورتی که مرکز اصلیش که آشپزخانه و ... هست به صورت سر هشت پا و میزها و صندلی ها و محل سرو غذا بر روی بازوهایی مکانیکی شکل پاهای هشت پا هست باشه تا با تنظیم ارتفاع میزها بالا و پایین بروند.خداییش رستوران باحالی میشه:w16:

اسم رستورانشم میشه گذاشت هشت پا و به صورت زنجیره ای تو کل کشور اجراش کرد:ws3:

• Like 21
لینک به دیدگاه

از ایده رستوران معلق salamis خیلی خوشم اومد واقعا خلاقانه بود.

از صندلی های گهواره ای هادی ناصح هم ممنون من که از بچگیم تا حالا عاشق این صندلی هام.

ایده jozef هم که در مورد استفاده از مواد دور ریز و بازیافتی بود ، جالب بود که میشه با ایده kolah ghermezi ( تولید وسایل تزیینی) و آریو دخت ( تولید ابزار آلات موسیقی ) ترکیب کرد و به نتیجه خوبی دست یافت.

البته در کل ایده های دوستان جالب بودند و قابل تامل .

از همه دوستان و ایده های قشنگشون تشکر می کنم و برای تک تک شون آرزوی موفقیت دارم به ویژه از hasti1988 عزیز برای راه اندازی این تاپیک.

• Like 17
لینک به دیدگاه

از حسگری که خودم گفتم ،تاسیس موسسه واسه افراد مسن ، پرورش گل و گیاه زهرا پرورش قارچ مهدی و کرم ابریشم صبا خوشم اومد و واقعیتر و ایده ال تر بنظر میرسن :w16:

• Like 18
لینک به دیدگاه

من دیر رسیدم یه پست هم توی تاپیک اول طوفان فکری گذاشتم ببخشید اونجا دوتا پیشنهادم دادم

پرورش قارچ و شترمرغ خیلی خوبه بازده زیادی داره

تاجایی که میدونم وزارت جهادو کشاورزیم وام بدون بهره میده

• Like 18
لینک به دیدگاه

منم از این ایده خیلی خوشم اومد :

[TABLE=class: cms_table_MsoNormalTable, width: 283]

[TR]

[TD=width: 237]تاسیس موسسه تفریحی افراد مسن

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

تورهای گردشی یک روزه و مناسب سن و سال افراد خیلی می تونه مفید باشه و تو روحیشون هم تاثیرات خوبی بزاره.

:a030:

• Like 20
لینک به دیدگاه

پرورش کرم ابریشم یا همون نوغانداری به منظور تولید پیله، و تولید ابریشم طرح مناسبی میتونه باشه ابریشم علاوه بر نساجی در صنایع مختلف کاربرد داره بنابراین بازار مناسبی هم میتونه داشته باشه

ابریشم رشته ای است نازک، بلند، سبک، نرم ، جاذب الرطوبه، رنگ پذیر ، مقاوم در برابر نوسانات حرارت، نارسانا و درخشنده . این خصوصیات باعث استفاده گسترده در تولید البسه، نارساناها، صنایع لاستیک، وسایل پزشکی و … شده

پرورش کرم ابریشم در مناطق شمالی ، نیمه شمالی و مرکزی امکان پذیره ، تو فایل پیوست طرح توجیهی باظرفیت 400 جعبه رو میتونید مشاهده کنید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

• Like 23
لینک به دیدگاه

من از طرح فرنوش خادمی خوشم اومد : استخراج نقره!

من یادمه یه جا دیدم از مدارهای الکتریکی خراب هم یه سری مواد اولیه مثل جیوه و نقره و ... استخراج می کنن! یعنی مدار ها رو میندازن تو آسیاب خورد می کنن و ......

ایشون گفت که یه کارهایی هم کرده بودن.کار جالبه ای.

طرح پیمان در مورد بسته بندی هم جالبه. ضعف این صنعت احساس میشه تو کشور.

2تا از طرح های خودم هم خووووووب بودااا:ws3:

رستوران معلق و بسته بندی زعفران

• Like 15
لینک به دیدگاه

همه ی ایده هایی که گفته شد خیلی خوب بعضی هاشون رو هم میشه با بودجه ی کم عملی کرد

بعضی از ایده هایی هم ک گفته شد رو میشه تجمیع کرد بنظرم مثلا رستوران و کافه و غذاخوری مدرن و کافه معماری را در یک محلی کنار هم ساخت ( مثلا ما بورس طلا و آهن و... رو در ی محلهایی بخصوصی داریم پاساژ رستوران یا بورس غذا هم میتونیم درست کنیم دیگه) و اون رستوران معلق رو با ی طراحی خاص میشه در ارتفاعی بالاتر از این محل ساخت

• Like 13
لینک به دیدگاه
من ایده ی پیمان واسه بسته بندی و ساخت پکیج و ایده ی کافه معماری snowy رو خیلی دوس داشتم.

به نظرم عملی کردن هر دوشم تقریبا راحته مخصوصا ایده ی پیمان علاوه بر کم خرج بودن ، ایده ی کاملیم هست. برای استارت کار میشه با چند تا کارخونه یا تولیدی صحبت کرد و نقش ظاهر و بسته بندی رو کاملا واسشون توضیح داد. مثلا من خودم با اینکه شنیدم شامپوهای صحت خواص دارویی زیادی داره و اینقدم شرکتش واسش تبلیغات داشته ، اما چون از بسته بندی ش متنفرم هیچ وقت ازش استفاده نکردم.

اگر طرف یه ذره هم موضوع واسش جالب بود میشه باهاش یک پیش قرارداد نوشت فقط در حدی که ما چند تا طراحی واسش انجام میدیم و هیچ هزینه ای هم دریافت نمی کنیم ، فقط این قرارداد به منظور اینه که در صورتی که به توافق نرسیدین حق اجرای طرح رو نداشته باشه . درصد زیادی بعد از دیدن طراحی ها نظرشون کاملا نسبت به این قضیه جلب میشه.

شما خودتون جایی رو میشناسین که بشه این طرح رو عملی کرد،تجربه ای در این زمینه داشتین...؟اگر بوده مثال بزنید یا اگر میتونین جایی رو پیشنهاد بدین تا بچه ها بتونن طرح هاشون رو ارائه بدن....:a030:

همه ایده ها جالب بودن بخصوص ایده مهدی(patriot) و mim shimi مبنی بر پرورش قارچ رو بعنوان یک شغل مستقل و پردرامد به دلایل زیر بیشتر پسندیدم.

1-نیاز به سرمایه کم

2-نیاز به فضای کم: کشت قارچ را در هر مکانی حتی به وسعت یک کیسه پلاستیکی به قطر 50 سانت نیز میتوان انجام داد و حداکثر واحدهای استانداردی تولیدی مساحتی معادل 78 مترمربع طبق الگوی کشور هلند دارند.

3-زودبازدهی محصول:یک دوره کامل پرورش قارچ شامل دوره های کاشت-داشت-برداشت بصورت غیرحرفه ای حداکثر 60 روز و بصورت حرفه ای حداکثر 35 روز میباشد.

4-امکان کاشت در هر آب و هوایی:علاوه بر اینکه قارچها بطور طبیعی در اکثر نقاط جهان رشد میکنند اما کشت کنترل شده آن در هر نوع آب و هوایی امکانپذیر بوده و از این حیث هیچگونه محدودیتی ندارد.

.

.

.

ضمنا از استارتر تاپیک هستی خانم(hasti1988) که باعث شدن یک تحقیق و تفحصی در مورد طرحها و کسب و کارای مطرح شده داشته باشیم تشکر میکنم.:icon_gol:

برای اینکار باید از کجا شروع کرد؟ نهاد خاصی رو باید بهش مراجعه کرد ؟اگه امکان داشته باشه توضیح بیشتری بفرمایین...:a030:

من هم از حضور و مشارکت شما کمال تشکر رو دارم...:icon_gol:

salamis عزیز ایده رستوران معلق رو گفتن که به نظرم با اون برنامکه که ایشون گفتن اجرا کردنش یه مقدار سخت باشه میشه این رستوران و در داخل شهر به صورت هشت پا طراحی کرد به صورتی که مرکز اصلیش که آشپزخانه و ... هست به صورت سر هشت پا و میزها و صندلی ها و محل سرو غذا بر روی بازوهایی مکانیکی شکل پاهای هشت پا هست باشه تا با تنظیم ارتفاع میزها بالا و پایین بروند.خداییش رستوران باحالی میشه:w16:

اسم رستورانشم میشه گذاشت هشت پا و به صورت زنجیره ای تو کل کشور اجراش کرد:ws3:

فکر میکنی چقدر بودجه برای شروع ساخت همچین رستورانی لازم باشه؟ درباره بازوهای مکانیکی هم توضیح بیشتری میتونی بدی؟

فکر میکنی با برق باید این بازوها حرکت کنن یا نیروی دیگه ای هم میشه استفاده کرد؟

از ایده مهند هم خوشم اومد در مورد افراد مسن:icon_gol:

برای اینکار باید از کجا شروع کرد؟ چه کارهایی رو باید انجام داد؟ اگه اطلاعاتی داشته باشی ممنون میشم برامون بگی...:ws37:

از ایده رستوران معلق salamis خیلی خوشم اومد واقعا خلاقانه بود.

از صندلی های گهواره ای هادی ناصح هم ممنون من که از بچگیم تا حالا عاشق این صندلی هام.

ایده jozef هم که در مورد استفاده از مواد دور ریز و بازیافتی بود ، جالب بود که میشه با ایده kolah ghermezi ( تولید وسایل تزیینی) و آریو دخت ( تولید ابزار آلات موسیقی ) ترکیب کرد و به نتیجه خوبی دست یافت.

البته در کل ایده های دوستان جالب بودند و قابل تامل .

از همه دوستان و ایده های قشنگشون تشکر می کنم و برای تک تک شون آرزوی موفقیت دارم به ویژه از hasti1988 عزیز برای راه اندازی این تاپیک.

در مورد رستوران نظری داری که طرح رو بهتر کنه و قابل اجراتر؟

در مورد پیشنهاد های دیگه هم اگر نظری برای بهتر کردن کارها داشتی برامون بگو....

من هم از شما برای مشارکتتون متشکرم...:icon_gol:

از حسگری که خودم گفتم ،تاسیس موسسه واسه افراد مسن ، پرورش گل و گیاه زهرا پرورش قارچ مهدی و کرم ابریشم صبا خوشم اومد و واقعیتر و ایده ال تر بنظر میرسن :w16:

در مورد حسگر و عملی کردنش تا حال قدمی برداشتی؟

من دیر رسیدم یه پست هم توی تاپیک اول طوفان فکری گذاشتم ببخشید اونجا دوتا پیشنهادم دادم

پرورش قارچ و شترمرغ خیلی خوبه بازده زیادی داره

تاجایی که میدونم وزارت جهادو کشاورزیم وام بدون بهره میده

در مورد قارچ و شترمرغ اطلاعاتی داری که برامون بگی ؟ از کجا باید شروع کرد و....

منم از این ایده خیلی خوشم اومد :

[TABLE=class: cms_table_MsoNormalTable, width: 283]

[TR]

[TD=width: 237]تاسیس موسسه تفریحی افراد مسن

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

تورهای گردشی یک روزه و مناسب سن و سال افراد خیلی می تونه مفید باشه و تو روحیشون هم تاثیرات خوبی بزاره.

:a030:

میتونی بیشتر دراین باره توضیح بدی؟ چه هماهنگی هایی باید انجام داد و...

پرورش کرم ابریشم یا همون نوغانداری به منظور تولید پیله، و تولید ابریشم طرح مناسبی میتونه باشه ابریشم علاوه بر نساجی در صنایع مختلف کاربرد داره بنابراین بازار مناسبی هم میتونه داشته باشه

ابریشم رشته ای است نازک، بلند، سبک، نرم ، جاذب الرطوبه، رنگ پذیر ، مقاوم در برابر نوسانات حرارت، نارسانا و درخشنده . این خصوصیات باعث استفاده گسترده در تولید البسه، نارساناها، صنایع لاستیک، وسایل پزشکی و … شده

پرورش کرم ابریشم در مناطق شمالی ، نیمه شمالی و مرکزی امکان پذیره ، تو فایل پیوست طرح توجیهی باظرفیت 400 جعبه رو میتونید مشاهده کنید

ممنون برای توضیحاتی که دادی...:a030: در مورد بقیه طرح ها نظری نداری؟

من از طرح فرنوش خادمی خوشم اومد : استخراج نقره!

من یادمه یه جا دیدم از مدارهای الکتریکی خراب هم یه سری مواد اولیه مثل جیوه و نقره و ... استخراج می کنن! یعنی مدار ها رو میندازن تو آسیاب خورد می کنن و ......

ایشون گفت که یه کارهایی هم کرده بودن.کار جالبه ای.

طرح پیمان در مورد بسته بندی هم جالبه. ضعف این صنعت احساس میشه تو کشور.

2تا از طرح های خودم هم خووووووب بودااا:ws3:

رستوران معلق و بسته بندی زعفران

میتونی اطلاعات بیشتری درباره اون طرحی که میگی بهمون بدی؟

• Like 17
لینک به دیدگاه
همه ی ایده هایی که گفته شد خیلی خوب بعضی هاشون رو هم میشه با بودجه ی کم عملی کرد

بعضی از ایده هایی هم ک گفته شد رو میشه تجمیع کرد بنظرم مثلا رستوران و کافه و غذاخوری مدرن و کافه معماری را در یک محلی کنار هم ساخت ( مثلا ما بورس طلا و آهن و... رو در ی محلهایی بخصوصی داریم پاساژ رستوران یا بورس غذا هم میتونیم درست کنیم دیگه) و اون رستوران معلق رو با ی طراحی خاص میشه در ارتفاعی بالاتر از این محل ساخت

میتونی طرح هایی رو که مد نظرت هستن و جای کار دارن رو بیشتر برامون توضیح بدی؟

در مورد بورس غذا جایی رو میشناسی که بشه این ایده رو عملی کرد؟

در مورد رستوران معلق و کارکردش هم برامون بگی ممنون میشم...:a030:

• Like 12
لینک به دیدگاه
tina-arch مهمان

همه ایده ها جالبن ولی من از باشگاه خنده بیشتر خوشم اومد چون واقعا لازمه زندگیه

بعد از اونم از ایده کافه معماری بیشتر خوشم اومد که میشه ایده ها ونظرات دیگران رو نقد و مورد بررسی قرار داد:ws3:

لینک به دیدگاه
میتونی طرح هایی رو که مد نظرت هستن و جای کار دارن رو بیشتر برامون توضیح بدی؟

در مورد بورس غذا جایی رو میشناسی که بشه این ایده رو عملی کرد؟

در مورد رستوران معلق و کارکردش هم برامون بگی ممنون میشم...:a030:

در مورد بورس غذا جایی رو نشنیدم که چنین محلی باشه، در واقع خوبی این محل میتونه این باشه که همه ی ذائقه ها را در بر میگیره در مورد محلش میشه جاهای پر تردد ویا مراکز خرید احداثش کرد، مثلا همون بازار تهران یا تبریز رو در نظر بگیر خب تمام اون مغازه دارا یک ذائقه ندارن و شایدم غذا از خونه نمیارن میتونن از این محل غذای مورد علاقه شون رو تهیه کنن

رستوران معلق هم میتونه خودش ی نوع جاذبه دیدنی باشه شایدم بعدا گردشگری

• Like 13
لینک به دیدگاه

برخی از ایده ها مرتبط با تشکیل شرکت بود ، به همین جهت روال ثبت شرکت ها و موسسات رو میتونید در فایل پیوست مشاهده کنید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

• Like 17
لینک به دیدگاه

اگه اشکال نداره من نظرمو بگم:icon_redface:

من از این دوتا ایده خیلی خوشم اومد

ترکیب علوم معماری و مکانیک

تاسیس موسسه تفریحی افراد مسن

ایده اول ترکیب دو تا رشته مهندسی هست که تقریبا که نه...میشه گفت اصلا ارتباطی باهم ندارن

اما میشه با ترکیبشون باهم یه روش جدید و عالی رو شروع کرد

میشه ماشین الاتی رو طراحی کرد که کارهای سختی که توو معماری تقریبا غیر قابل اجرا هست رو توسط اونا اجرا کرد:a030:

ایده موسسه تفریحی برای افراد مسن هم همون طور که سارا گفت میتونه با توورهایی مختص افراد مسن، امکاناتی که برای محل استراحت و رستورانهایی که براشون طراحی میشه میتونه یه کارِ نو و جدید باشه:a030:

• Like 17
لینک به دیدگاه

اون چیزی که من از موسسه تفریحی برای افراد مسن تو ذهنم دارم،اینه که با برنامه ریزی های مشخص ، افراد رو به جاهای مختلف برای گردش ببرن.مثلا یک روز آفتابی می تونن یه پیک نیک ساده برن.(چون بعضی از افراد مسن به خاطر پادرد و کمر درد و ...ممکنه نتونن با خونواده و بچه هاشون برن پیک نیک ) مثلا ببرنشون به یک پارک و اونجا برنامه های تفریحی مثل نمایش های کوتاه، خوندن سرودهای دسته جمعی( سرودهایی که براشون خاطره ساز باشه) ، دادن هدیه های کوچیک بهشون ، باعث شادیشون شد.خیلی از این افراد ممکنه از جمع خونواده کنار گذاشته نشده باشنا اما همینکه یک روز حداقل با همسن و سالهای خودشون باشن ، خیلی براشون خوبه.

باید از پرستارها یا کسایی استفاده کرد که بلد باشن چجوری با افراد برخورد کنن که بهشون تلقین نشه ناتوان و پیر هستن !

حتی می شه بردشون موزه ،براشون امکان ورزش هایی که در توانشون هست رو فراهم کنن(مثل شطرنج ) یا مثلا مسابقه جدول حل کردن بزارن با هم..

فکر کنم خیلی می تونه شادشون کنه:ws37:

• Like 14
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...