رفتن به مطلب

مرحله دوم اولین جلسه طوفان فکری

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 109
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خیلی سریع بیشتر نظرات رو خوندم ایدها حالب بود ازنوشته دوستان کلمات زیر درحافظه ام ماند"رستوران زنجیره ای "کافه"افرادمسن"محصول جدید"اینهاروباهم براندازکردم به این نتیچه رسیدم:

میشه یه کافه یارستورانی تاسیس کرد که بتوان درآن محصولاتی عرضه کرد که افراد مسن استقبال بهتری نشون بدن به ذهنم رسید معمولا افراد مسن دارای پرهیز غذایی ونوشیدنی های مختلفی هستند(دیابت ،فشارخون،....)خوب یه کافه ای که نوشدنی های خاصی روکه مفیده وضرری نداره تاسیس کنیم بهترین نوشدنیها داروهای گیاهیه چرا این همه قلیونسرا هارشدکنن اما یه جایی که نوشدنیهای سالم عرضه کنه نباشه.....

حالا میشه توسطح شهر ایستگاههایی رو تاسیس کنیم به نام "کافه شفا" (برند تبلیغاتی )بهصوزت زنجیره ای که نوشدنیهای گرم وسردی عرضه کنند کهخواص دارویی ومفیدداشته باشه لازم به ذکره الان لیپتونهای گیاهی ومیوه ای ودارویی وجودداره وخیلی راحت میشه به صورت شبکه ای ای ایستگاههاروتاسیس کرد(داخل بیمارستانها .فرودگاهها.دانشگاههاو....)

من با رستورانی که مال سالمندا باشه موافق نیستم چون محدودش میکنه اما کافه ی شفا میتونه ایده ی خوب و جالبی باشه و استقبال بشه ازش اما بعید میدونم خیلی درامد زا باشه یعنی خودم بخوام انتخاب کنم این ایده رو انتخاب نمیکنم ترجیح میدم که کاری باشه که درامدش بیرزه به دوییدنش ولی ایده ی شما هم قابل احترامو خوبه ولی به نظرم در کنارش باید یه چیز بزرگ تر باشه یعنی شما یه شرکت خوب داشته باشی که در کنارش درامد ثابت و عالی داشته باشی و در کنارش بیای شعبه های مختلف کافه شفا رو بزنی که هم اشتغال زایی کنی هم یه شهرتی توشه هم یه جور شغله سالمه و مطمئنا مردم استقبال میکنن مخصوصا که مردم جدیدا با بالا رفتن سطح علم و اگاهیشون به سلامتیشون بیشتر اهمیت میدن یعنی من خودم باشم بین یه کافی شاپ با اون همه مواد چاق کننده و گاهی با ضرر میام کافه ی شفا رو انتخاب میکنم البته بهداشتی بودن و دیزاین کافه هم میتونه خیلی خیلی تاثیر خوبی داشته باشه تو جذب مردم

همین دیگه موفق باشی:ws3:

• Like 9
لینک به دیدگاه
شما مي توانيد وقت و هزينه كنيد تا يك برند شويد و سپس با هزينه ي بالا برند خود را توسعه دهيد.و مي توانيد هزينه كنيد و يك برند توليد كنيد و تحت شرايط خاص و مشخص برند خود را بفروشيد.(فست فود پدرخوب)

پدر خوب در ابتدا يك شعبه بود ولي با تمركز بر كيفيت و مشتري مداري خيلي زود زبان زد شد و پس از شورع به فروش تابلو كرد.

هر كس تعهدات لازم در مورد كيفيت و سرويس دهي را مي داد مي توانست با صرف هزينه يك تابلوي پدر خوب را بخرد.در 2-3 سال پيش هر تابلو حدود 70 ميليون تومان فروش مي رفت.:ws3:

در واقع شما نه تنها هزينه براي توسعه ي شعب نمي كنيد بلكه از توسعه ي شعب و فروش تابلو در آمد كسب مي كنيد

چه جالب!!!!! من نمیدونستم این جوریم میشه...

راستی شما خیلی ادم پر هستینو اطلاعات خیلی خوبی دارین ..با اینکه ادم کاملا بی حوصله ای هستم ولی مطالب شمارو کامل میخونم واقعا هم ارزش دارن هم خیلی خوب مینویسی زیاد کتابی یا زیاد شل نیس:icon_gol:

• Like 9
لینک به دیدگاه
خیلی عالیه من اینو دوست دارم و مطمئنا فروش خوبی میکنه البته حرکت میزا نباید خیلی سریع باشه ..باید خیلی نرم باشه اصلا میشه که کاری کرد که تو با زوجت رفتی نشستی رو میزه یه دکمه بزنی میزت بره بالا با یه سرعت خوب بعد منو از بالا بیا یعنی یه سیستمی باشه که حضور گارسون زیاد جدی نباشه بعد تو منو رو میگیری و انتخاب میکنی چیزی که میخوایو بعد رو سقفش به نظرم یه تکنو لوژی باشه که از بالا بهت سرویس بدن یعنی همه چی با تکنو لوژی باشه..تهشم که خوردی و کارت تموم شد یه دکمه بزنی که صورت حساب میزتو بیاره برات همون جا کارت بکشی بعد که سیستم چک کرد میزتو بیاره پایین دست زوجتو بگیری بری بیرون و نفر بعدی بیاد..

باحال میشه نه؟:w02:

بعدم اگه پول توش نبود همونجا بمونن تا پول جور شه؟!:whistle:

• Like 4
لینک به دیدگاه
بعدم اگه پول توش نبود همونجا بمونن تا پول جور شه؟!:whistle:

خب نه دیگه..مگه رستورانای دیگه که طرف پول نداره چی کارشون میکنن؟:ws3:بعدم همه جا استفاده از کارت خوان هست خب به نظرت همین الان کسایی که کارتخوان دارن میرن حساب میکنن اگه پول نداشته باشه حسابشون اون صاحب رستوران چی کار میکنه؟

بعدم به نظر من یه مدیریت قوی میخواد یکی باشه که همه چیو از بالا کنترل کنه که همه چی چک بشه و یه سری دوربین مدار بسته و همون اولم یه جا بنویسن که حساب کتاب با سیستم الکترونیکی انجام میشه و اینا..

خب مگه نمیشه؟در شرایط امروز که همه یه حساب دارن واسه خودشون:ws52:

و من فک میکنم این رستوران رستوران گرونی باید بشه چون طراحی و ساختش کاملا متفاوته باید کیفیتشم عالی باشه پس دو تا معیار عالی وجود داره: کیفیت غذا و فضاسازی عالی...مگه یه متقاضی چیزی بیشتر از این میخواد؟؟پس قیمتا خود به خود میکشه بالا چون ملت ایران واسه شکم خوب پول میدن(البته میگم غذا ها باید تعریف شده متنوع و سالم باشه حالا اونا یه بحثای دیگس) پس هر کسی نمیره یعنی کسایی میرن که دستشون میرسه به دهنشون:whistle:

خب اگه دوس دارین به چالش بکشینش من از چالش کشیده شدن خیلی خوشم میاد اهان و اینم بگم که من خودم این طرحو زیاد تایید نمیکنم چون گفتم که هزینش خیلی بالاس و فک میکنم هدف یه کار کم هزینه و خوبه..من خودم اون ایده ی سالمندان و کرمارو اجرایی میبینم(دیشبم از بس فک کردم خواب کرما رو دیدم که داشت پروژه رو انجام میدادم ..همچین ادم درگیریم من!:ws3:)

• Like 7
لینک به دیدگاه
خب نه دیگه..مگه رستورانای دیگه که طرف پول نداره چی کارشون میکنن؟:ws3:بعدم همه جا استفاده از کارت خوان هست خب به نظرت همین الان کسایی که کارتخوان دارن میرن حساب میکنن اگه پول نداشته باشه حسابشون اون صاحب رستوران چی کار میکنه؟

بعدم به نظر من یه مدیریت قوی میخواد یکی باشه که همه چیو از بالا کنترل کنه که همه چی چک بشه و یه سری دوربین مدار بسته و همون اولم یه جا بنویسن که حساب کتاب با سیستم الکترونیکی انجام میشه و اینا..

خب مگه نمیشه؟در شرایط امروز که همه یه حساب دارن واسه خودشون:ws52:

و من فک میکنم این رستوران رستوران گرونی باید بشه چون طراحی و ساختش کاملا متفاوته باید کیفیتشم عالی باشه پس دو تا معیار عالی وجود داره: کیفیت غذا و فضاسازی عالی...مگه یه متقاضی چیزی بیشتر از این میخواد؟؟پس قیمتا خود به خود میکشه بالا چون ملت ایران واسه شکم خوب پول میدن(البته میگم غذا ها باید تعریف شده متنوع و سالم باشه حالا اونا یه بحثای دیگس) پس هر کسی نمیره یعنی کسایی میرن که دستشون میرسه به دهنشون:whistle:

خب اگه دوس دارین به چالش بکشینش من از چالش کشیده شدن خیلی خوشم میاد اهان و اینم بگم که من خودم این طرحو زیاد تایید نمیکنم چون گفتم که هزینش خیلی بالاس و فک میکنم هدف یه کار کم هزینه و خوبه..من خودم اون ایده ی سالمندان و کرمارو اجرایی میبینم(دیشبم از بس فک کردم خواب کرما رو دیدم که داشت پروژه رو انجام میدادم ..همچین ادم درگیریم من!:ws3:)

من که چیزی نگفتم!!! تسلیم

آخه گفتی پول بیاره بعد که سیستم چک کرد بیاد پایین. اگه چک کرد پول نداشت چی؟!:ws3: بیشتر خواستم یه شوخی کرده باشم.:icon_gol:

یکی از آشناهای ما سفره خونه داره میگه یه روز دختر پسره اومدن قلیون کشیدن موقع حساب کردن میشد مثلاً 15000 تومن. اینام گفته بودن ما 5 تومن بیشتر نداریم!

گفتم خب کارت بکشید گفتن تو کارتم نداریم، گفته زنگ بزنید براتون بریزن گفتن نمیتونیم، کسی نمیریزه، گفته یکیتون بمونه اون یکی بره پول بیاره گفته بودن نه نمیشه ما نمیتونیم و ... دیگه این بنده خدا راضی شده بود دیگه. گفته بود چی بگم بهتون آخه!

یعنی میخوام بگم ما تو این صنف نیستیم وگرنه از این مدل مشتری ها هم هست.

ولی در مورد ایده به نظرم خیلی هزینه بره. مثلاً باید فرمی باشه که همه فصول قابل استفاده باشه نه فقط تابستونا. بعد یه چیز حسابی و شیک باشه نه مثل مثلاً چرخ و فلک پارک. یه چیزی که به قول معروف با کلاس باشه که مردم رو ترغیب کنه نه بگن این چه چیز مسخره ایه.

به نظرم رستوران بالای یه برج (حالا یه ساختمون 7-8 طبقه هم قبول) با دید عالی خیلی مشتری پسند تره و معقول تر. من یه تو بالکن یه ساختمان 7 طبقه لب ساحل تو محمود آباد رفتم! وای تجربه بی نظیری بود. آخه مللک های لب ساحل همه ویلایی هستن. ولی این فوق العاده بود. با نمای شیشه تمام قد. تا چشم کار میکرد دریا بود و دریا. خلاصه مطلب استثنایی بود! واقعاً هیچ وقت فراموش نمیکنم. اگه یه رستوران این شکلی باشه من قطعاً هربار برم اونجا میرم سراغش. ولی فرم چرخ و فلک به نظرم یه جوریه. یه حالت بچه بازیه.

• Like 7
لینک به دیدگاه
من با رستورانی که مال سالمندا باشه موافق نیستم چون محدودش میکنه اما کافه ی شفا میتونه ایده ی خوب و جالبی باشه و استقبال بشه ازش اما بعید میدونم خیلی درامد زا باشه یعنی خودم بخوام انتخاب کنم این ایده رو انتخاب نمیکنم ترجیح میدم که کاری باشه که درامدش بیرزه به دوییدنش ولی ایده ی شما هم قابل احترامو خوبه ولی به نظرم در کنارش باید یه چیز بزرگ تر باشه یعنی شما یه شرکت خوب داشته باشی که در کنارش درامد ثابت و عالی داشته باشی و در کنارش بیای شعبه های مختلف کافه شفا رو بزنی که هم اشتغال زایی کنی هم یه شهرتی توشه هم یه جور شغله سالمه و مطمئنا مردم استقبال میکنن مخصوصا که مردم جدیدا با بالا رفتن سطح علم و اگاهیشون به سلامتیشون بیشتر اهمیت میدن یعنی من خودم باشم بین یه کافی شاپ با اون همه مواد چاق کننده و گاهی با ضرر میام کافه ی شفا رو انتخاب میکنم البته بهداشتی بودن و دیزاین کافه هم میتونه خیلی خیلی تاثیر خوبی داشته باشه تو جذب مردم

همین دیگه موفق باشی:ws3:

حضور گرم وپر انرژی وطوفانی شما توی تاپیک طوفان فکری قابل تحسینه .مرحبا!

برای اینکه بحثها توی این روش علمی سیر صعودی داشته باشه باید همه مادر جهت تکمیل نظرات فعالیت کنیم وزاویه دیدمون رواز سرانجام ونتیجه کار تغییر بدیم .شاید علت اینکه توی روش طوفان فکری ارزیابی ممنوع شده این باشه که افرادشهامت ایده پردازی رو ازدست ندن ونگران انتقادنباشن وبا آرامش کامل نظرات خودشون رو حتی غیر واقعی یا بلند پروازانه ویا مضحک به عرصه نمایش بگذارند .بالاخره این نظرات یک روز توی ذهن شاید تک تک ما جرقه ای بزنه ومسیر زندگی مارو براهمیشه تغییر بده .مثل شرکت تولید کننده هوندا که از یک اتفاق خیلی ساده ایده گرفت وموتورسیکلتی طراحی کرد بایک صدای خیلی جالب.

نکته دیگه اینکه توی بازار هر گروهی از مردم به عنوان یک مشتری بالقوه برای یک محصول مجهول یا شناخته شده میتونن شناسایی بشن فقط باید اونهارو شکار کرد

"نانسی"به همراه همسرش یک فروشگاهی رو تاسیس کردند به نام "زن فراموش شده"که تواین فروشگاه لباسها وشلوارها یی عرضه میشد برای زنهای بسیار چاق وفربه

به هرحال دوست دارم با انرژِی وخلاقیتتون نظرات ناقص بنده ونظرات جالب دوستان رو تکمیل بفرمایید.

• Like 7
لینک به دیدگاه
حضور گرم وپر انرژی وطوفانی شما توی تاپیک طوفان فکری قابل تحسینه .مرحبا!

برای اینکه بحثها توی این روش علمی سیر صعودی داشته باشه باید همه مادر جهت تکمیل نظرات فعالیت کنیم وزاویه دیدمون رواز سرانجام ونتیجه کار تغییر بدیم .شاید علت اینکه توی روش طوفان فکری ارزیابی ممنوع شده این باشه که افرادشهامت ایده پردازی رو ازدست ندن ونگران انتقادنباشن وبا آرامش کامل نظرات خودشون رو حتی غیر واقعی یا بلند پروازانه ویا مضحک به عرصه نمایش بگذارند .بالاخره این نظرات یک روز توی ذهن شاید تک تک ما جرقه ای بزنه ومسیر زندگی مارو براهمیشه تغییر بده .مثل شرکت تولید کننده هوندا که از یک اتفاق خیلی ساده ایده گرفت وموتورسیکلتی طراحی کرد بایک صدای خیلی جالب.

نکته دیگه اینکه توی بازار هر گروهی از مردم به عنوان یک مشتری بالقوه برای یک محصول مجهول یا شناخته شده میتونن شناسایی بشن فقط باید اونهارو شکار کرد

"نانسی"به همراه همسرش یک فروشگاهی رو تاسیس کردند به نام "زن فراموش شده"که تواین فروشگاه لباسها وشلوارها یی عرضه میشد برای زنهای بسیار چاق وفربه

به هرحال دوست دارم با انرژِی وخلاقیتتون نظرات ناقص بنده ونظرات جالب دوستان رو تکمیل بفرمایید.

شکست نفسی میفرمایین اینجا همه عالین کلا تصمیم گرفتم بیام ازین به بعد و سطح اطلاعاتمو ارتقا بدم:ws3: کاربرای این سایت واقعا اطلاعات خوبی دارن و به همشون تبریک میگم:icon_gol:

این شکاره رو دوست داشتم ولی تحقیق لازمه تا بفهمی میخوای چی کار کنی و اینکه کدوم قشری هستن که تعدادشون زیاده و نیازشون براورده نمیشه و براورده کردن نیازشون در شرایط موجود ممکنه(اخه خیلی چیزا ممکن نیس یا بعضی اختراعا یا ایده ها تولید انبوه نمیرسه متاسفانه)

کلا چه حرف خوبی زدی..میرم بهش فک میکنم

• Like 5
لینک به دیدگاه
من که چیزی نگفتم!!! تسلیم

آخه گفتی پول بیاره بعد که سیستم چک کرد بیاد پایین. اگه چک کرد پول نداشت چی؟!:ws3: بیشتر خواستم یه شوخی کرده باشم.:icon_gol:

یکی از آشناهای ما سفره خونه داره میگه یه روز دختر پسره اومدن قلیون کشیدن موقع حساب کردن میشد مثلاً 15000 تومن. اینام گفته بودن ما 5 تومن بیشتر نداریم!

گفتم خب کارت بکشید گفتن تو کارتم نداریم، گفته زنگ بزنید براتون بریزن گفتن نمیتونیم، کسی نمیریزه، گفته یکیتون بمونه اون یکی بره پول بیاره گفته بودن نه نمیشه ما نمیتونیم و ... دیگه این بنده خدا راضی شده بود دیگه. گفته بود چی بگم بهتون آخه!

یعنی میخوام بگم ما تو این صنف نیستیم وگرنه از این مدل مشتری ها هم هست.

ولی در مورد ایده به نظرم خیلی هزینه بره. مثلاً باید فرمی باشه که همه فصول قابل استفاده باشه نه فقط تابستونا. بعد یه چیز حسابی و شیک باشه نه مثل مثلاً چرخ و فلک پارک. یه چیزی که به قول معروف با کلاس باشه که مردم رو ترغیب کنه نه بگن این چه چیز مسخره ایه.

به نظرم رستوران بالای یه برج (حالا یه ساختمون 7-8 طبقه هم قبول) با دید عالی خیلی مشتری پسند تره و معقول تر. من یه تو بالکن یه ساختمان 7 طبقه لب ساحل تو محمود آباد رفتم! وای تجربه بی نظیری بود. آخه مللک های لب ساحل همه ویلایی هستن. ولی این فوق العاده بود. با نمای شیشه تمام قد. تا چشم کار میکرد دریا بود و دریا. خلاصه مطلب استثنایی بود! واقعاً هیچ وقت فراموش نمیکنم. اگه یه رستوران این شکلی باشه من قطعاً هربار برم اونجا میرم سراغش. ولی فرم چرخ و فلک به نظرم یه جوریه. یه حالت بچه بازیه.

خب منم نمیگم چرخ و فلک که به نظر منم چرخ و فلک خیلی چیپو حال بهم زنه اصلا تو داری غذا میخوری دنیا دورت بچرخه کسی از چرخ و فلک حرفی زد مگه:ws52:..ببین اول اینکه به نظرم باید سر بسته باشه بعد نحوه ی حرکتش اروم باشه بابا حالا ایده ی اولیه س تو بخوای طرحشو بزنی خیلی کار میبره..یه سیب از بالا تا بیفته پایین هزار تا چرخ میزنه..من میگم این ایده اجرایی نیس تو ایران من قبلا به بناها و ساختمونا و حتی ساخت شهر های عجیب غریب مدرن سنتی کلا متفاوت و خاص خیلی فک میکردم یعنی کاملا ارمانی و همش دنبال این بودم که یه جوری سرمایه خارجی جذب کنم توریستو این حرفا ولی بعد دیدم نمیشه یعنی باید خیلی سرمایت باشه و اینکه هنوز خیلی چیزای مهمتری وجود داره که حل نشده تو مملکت..مثه یه جور الویت بندی!

(میدونم شوخی کردی مام جنبه مون بالاسw16.gif ولی بزا اینم توضیح بدم که امشب راحت بخوابم:w02:)راجع به پوله من یه اعتقاد خوبی دارم :ws3: اونم اینه که محیط ادما رو میسازه ..یعنی تو وقتی بری تو یه رستوران فوق العاده شیک و رسمی مثلا عقیق رفتارت حرف زدنت خندیدنت 100 البته غذا خوردنت زمین تا اسمون با زمانی که میری دربند که سرپایی جیگر بخوری فرق داره غیر اینه؟این رستوران با ظاهر شیک و فوق العادش باعث میشه توام حواستو جم کنی در شان محیط برخورد کنی و این حرفا..

البته همیشه استثنا وجود داره اما هیچ کس به خاطر ابروی خودشم که شده با 15 تومن و جیب خالی نمیره تو یه رستورانی که فقط ورودیش 20 تومنه اوکی؟

:w02:

اهان و این چیزی گفتی بالکنه..عالیه منم خیلی دوست دارم که بتونم در اینده یه جاهایی ایجاد کنم که همیشه تو ذهن مردم بمونه میدونی خاصو تک باشه که علاجش فقط خلاقیته که خلاقیتو میشه با کمترین هزینه هم ایجاد کرد:w16:من فک میکنم مردم چیزای خاصو متفاوتو خیلی دوس دارن چون همه دارن صبح تا شب میدوئن و تلاش میکنن واسه یه لقمه نون..درو دیوارای شهرمونم که اکثرا تعطیله از همه نظر ( کالبدی کاربری معابر اقتصادی اجتماعی....) یکی یه جا یه حرف خوبی زد گفت مردم دارن زنده میمونن زندگی نمیکنن..من دلم میخواد با خلاقیت و نواوری بهشون زندگی بدیم..یه رنگه متفاوت..ولی ایران متاسفانه هیشکی اینجوری فک نمیکنه..البته من نگران خودمم هستم چون با این روند منم کم کم دارم ناامید میشم یعنی تو ذهنم اینه که اول جیبمو پر نگه دارم رزومه خوب واسه خودم جور کنم پارتی جور کنم که حرفم برش پیدا کنه بعدششششش بیام ایده هامو عملی کنم حالا زنده باشم مرده باشم انرژی داشته باشم نداشته باشم خلاقیتم به راه باشه نباشه..:sigh:

• Like 7
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...