رفتن به مطلب

اظهارات عجیب آیت‌الله خوشوقت درباره حضرت رقیه(س)

Mr.101

ارسال های توصیه شده

26614_JN1ODMF6_pic.JPGبه گزارش شیعه آنلاین، آیت الله شیخ «عزیزالله خوشوقت» از علمای سرشناس تهران در اظهاراتی که اخیرا در شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز پخش شد، برخی مطالب عجیب در مورد حضرت رقیه سلام الله علیها را بیان کرد.

وی در پاسخ به پرسش یکی از پامنبری‌های خود که پرسید "آیا حضرت رقیه سلام الله علیها دختر امام حسین علیه السلام است یا خیر؟" پاسخ داد: "ایشون (حضرت رقیه) دختر یکی از شهدای کربلا است. در تاریخ که در مورد بچه های امام حسین می نویسند، دختری به نام رقیه وجود ندارد"!

پرسش کننده در ادامه می پرسد: "اصلا ایشان (حضرت رقیه) وجود داشته؟" خوشوقت پاسخ می دهد: "بله، در تاریخ وجود داشته در شام هم بوده اما اصلا دختر امام حسین علیه السلام نبوده است".

این پرسش کننده همچنین در مورد چگونگی به شهادت رسیدن حضرت رقیه سلام الله علیها، سوال می کند، و خوشوقت پاسخ می دهد: "باید بگوئیم در مقاتل چنین بیان شده است. ما که آنجا نبودیم ببینیم چگونه به شهادت رسید؟".

آیت الله خوشوقت در ادامه در مورد نحوه عزاداری می گوید: وقتی عزاداری دست عموم بیفتد، اختراعاتی هم پیش می آید و سلیقه های مختلفی مانند زنجیرزنی، قفل زنی، قمه زنی و غیره به وجود می آید. گریه از همه راحت تر، ارزان تر و بی اشکال تر است".

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

من امسال تصمیم گرفتم برم راجع به واقعه عاشورا مطلب بخونم. خیلی اطلاعاتم افتضاحه...درحد تیم ملی ایران:banel_smiley_4:

چندتا مقتل هم دانلود کردم ایشالا برا بعد از کنکور....حماسه حسینی که خیلی قشنگه، شبا میخونم

این حرفی که اوشون زدن رو باید رفت گشت:ws52: ولی خیلی عجیبه!

لینک به دیدگاه
من امسال تصمیم گرفتم برم راجع به واقعه عاشورا مطلب بخونم. خیلی اطلاعاتم افتضاحه...درحد تیم ملی ایران:banel_smiley_4:

چندتا مقتل هم دانلود کردم ایشالا برا بعد از کنکور....حماسه حسینی که خیلی قشنگه، شبا میخونم

این حرفی که اوشون زدن رو باید رفت گشت:ws52: ولی خیلی عجیبه!

حماسه حسینی برای مطهری،درسته؟

لینک به دیدگاه

ولی من پرسیدم واقعه اصلی عاشورا و با جزئیات کامل هیچ جا موجود نیست اینا هم که موجوده یه کلیاتی از اون واقعه هست:hanghead:

ولی اینکه دیگه دختر امام حسین نباشه که دیگه خیلی تابلو یعنی اینا همه سال من در گمراهی بودم:w58:

لینک به دیدگاه
تنها ایشون نیس و این قضیه تازه ای هم نیست در مورد شخصیت تاریخی حضرت رقیه ابهاماتی هس

چه ابهامی؟:w58: اخه اگه چیزی بود که شب سوم محرم میگفتن:w58:

حالا این هیچی من تازه دو سال پیش فهمیدم امام باقرم تو کربلا بوده:w58:

یعنی هر چی از واقعیات های عاشورا میشنوم اینجوری :w58: میشم

لینک به دیدگاه
ولی من پرسیدم واقعه اصلی عاشورا و با جزئیات کامل هیچ جا موجود نیست اینا هم که موجوده یه کلیاتی از اون واقعه هست:hanghead:

ولی اینکه دیگه دختر امام حسین نباشه که دیگه خیلی تابلو یعنی اینا همه سال من در گمراهی بودم:w58:

معلومه که هیچ کتاب جامعی وجود نداره حتی مقتل ها هم مختلفن. برا همین باید چندتاشو با هم خوند تا سر در آورد:ws52:

جاتون نه خالی، رفتیم امسال مسجد امیر یه مداح خیلی خیلی معروف، یه حرفایی زد که نگو.میخواستم بزنم تو سر خودم. مردم هم همینطوری میزدن تو سرشون.والا ما هم مسلمونیم اما نه به بهای چرت گفتن به مردم!!!

لینک به دیدگاه
معلومه که هیچ کتاب جامعی وجود نداره حتی مقتل ها هم مختلفن. برا همین باید چندتاشو با هم خوند تا سر در آورد:ws52:

جاتون نه خالی، رفتیم امسال مسجد امیر یه مداح خیلی خیلی معروف، یه حرفایی زد که نگو.میخواستم بزنم تو سر خودم. مردم هم همینطوری میزدن تو سرشون.والا ما هم مسلمونیم اما نه به بهای چرت گفتن به مردم!!!

اینا قبول دارم خدایش بعضیا چرت پرت زیاد میگن:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

نیامدن نام حضرت رقیه (س)، در بعضی کتاب های تاریخی، اگر چه شک در وجود تاریخی او را تقویت می کند، اما هرگز دلیل بر نبودن چنین شخصیتی در تاریخ نیست. افزون بر آن، مهم ترین دلیلِ فراموشی یا کم رنگ شدن حضور این شخصیت، زندگانی کوتاه ایشان است که سبب شده ردّ کمتری از ایشان در تاریخ به چشم بخورد. در مورد حضرت علی اصغر نیز به جرأت می توان گفت: اگر شهادت او دربحبوحه نبرد و وجود شاهدان بسیار بر این جریان نبود، نامی از حضرت علی اصغر نیز امروز در بین کتاب های معتبر شیعه به چشم نمی خورد؛ زیرا تاریخ نویسی فنی است که با جمع آوری اقوال سر و کار دارد که بسیاری از آن ها شاهد عینی نداشته و به صورت نقل قول گرد هم آمده است.

برای مطالعه بیشتر مراجعه کنید به:http://www.saelin18.com/?p=6512

لینک به دیدگاه
یکی حقیقتو روشن کنههههههههههههه:4564:

تو این موارد، خود آدم باید بره دنبالش.این جور چیزا رو خیلی نمیشه به حرف مردم اعتماد کرد. نه اینکه همشون دروغ باشه ها. اما الزاما همش حقیقت نیس

لینک به دیدگاه

کدوم مداح؟؟؟

چی میگفت؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...