رفتن به مطلب

اصفونیا کوجاین پس؟

ارسال های توصیه شده

اصفونیا کوجاین پس؟

سلام

دادا ما اصفوونیم شوما گوجای؟:ws3:(از اون مزهایی بی مزه ای اصفونی بودا:ws3:)

میگم بش آدرس ندینداا

تواین تورمی میاد رو سریدون خراب میشه:ws3:

پس راستس که شومااااا خسیسین:whistle:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.2k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلااااااااااااااااااااام. خوبین؟؟؟؟؟؟؟؟ میشه ادرساتون از سی وسه پل بدین من اونجا رو بلدم. میدون نقش جهان رو هم بلدم. امین ادرس:ws3:

آدرس خونمونا:ws52:

لینک به دیدگاه
ال حق که اصفهانی اید. خسیس:whistles:

این دومین بارده ها:banel_smiley_4:

منا که میبینی، تعصبی شدید دارم رو اصفانی بودنم(هرچند که اصیل نیستم) ولی خب ناراحت میشم از این حرفا

نیمیدونم چرا به هرکی حواسش به زندگیا مخارجشه، میگن خسیس!!!هرچند که تو هر شهری خسیسم هس:ws38:

لینک به دیدگاه
این دومین بارده ها:banel_smiley_4:

منا که میبینی، تعصبی شدید دارم رو اصفانی بودنم(هرچند که اصیل نیستم) ولی خب ناراحت میشم از این حرفا

نیمیدونم چرا به هرکی حواسش به زندگیا مخارجشه، میگن خسیس!!!هرچند که تو هر شهری خسیسم هس:ws38:

ایول تعصب:hapydancsmil::biggrin:

لینک به دیدگاه

[h=2]من اومدم!!!:w16:

** قابل توجه اِصوانیا . بوخونیندش حتمن! **[/h]

تو اصفان خیلی مهمِس این وری رودخونه باشی یا اون وری رودخونه ! مهمون من بریم سروقتی این ور رودخونِیّا ... این وری رودخونه که بری، بازم محله تا محله فرق می کونِد : سیچون داریم. حسین آباد داریم. جلفا داریم. محله سنگ-تِراشا داریم. بیشه حبیب داریم. هزارجریب داریم. پاچنار داریم. خیلی بستگی دارِد كه شوما به كِدوم "مادی" نزدیك باشی. اصن نزدیك باشی یا نباشی! "ماد

ی" كه میدونین چیچیِس؟! اِگه نیمیدونین، اِز اونا كه میدونن بپرسین. "مادی" همون چیزیِس كه فقط ما اصفانیا داریم آ شوما غیری اصفانیا، نه دارین، آ نه میدونین اصِش چیچیِس !

... هر چی به چارباغ بالا نزدیك تِر باشی، كلاسِد بالاتِرس! اما خب بستگی دارِد كه تو كِدوم طِرفی چارباغ بالا باشی! اِگه به دروازشیراز نِزدیك تِری، خُب معلومِس آدِم حسابی تِری هسی، اما اِگه هِی دور بِشی آ بِری طِرفای پُلی خواجو، یهو دیدی افتادی تو "محله نو خواجو"! پس زیادی اون ورا

نرو!

همون جلفاش هم خُب و بَد دارِد. اِگه دیدی یكی گُف مالی جُلفاس، فكر نكونی خیلی آدِمِسّا! نه! خُب بپرس بیبین كِدوم وری جلفاس! اِگه طرفای میدون آرارات و خاقانی و ایناس، خُبِس. اما اِگه رف اون ورتِر، یهو دیدی افتاد تو حسین آباد! خب مرز كه ندارِد! اون هزار جریبش هم جا تا جا دارِد. اِگه زیادی بری بالا، میفتی تو شهركی امیر حمزه و كوی امام جعفر و اینا كه دیگه اِز كلاس یُخده دورس! اِگه یه وَخ بِچه سیچونی، نگیا ... خره اِگه گفتی، آبِرود میرِد !

بیشه حبیب هم خیلی با كلاسِس، اما اِگه یه ذرّه زیادی جلو بری، میُفتی اون وری پل، آ میری تو شاپور و چارسوق و دیگه واااای! دیگه رفتی ته كلاس!

حالا باز به این وری پل! اون وری پل دیگه وَضِش خیلی بحرانی تِرس ... اِگه بِچه فروغی باشی، یا بِچه میدون شاه باشی، یا بِچه لُمبون باشی، یا بِچه شاه عباس خاكی باشی ... یا بِچه فلكه بزرگمهر... اینا وَم كلّی جزئیات دارِد كه تو این بحث نیمیگُنجِد. آ بی خیال !

حالا اینا كه هیچی ! مهم اینِس كه مامانِد آ باباد مالی كِدوم محلَن ! كِدوم وری پل به دنیا اومِدن؟ اِز كِدوم فامیل هسَّن؟ شازده هسّن یا نه؟ اِز فامیلا ظل السلطون؟ ...

نصرِ اصفهانی ؟ نصرِ آبادانی؟ نصرانی؟

صراف؟ شیخ صراف؟ صراف زاده؟ صرافان؟ صرافپور؟

انصاری؟ انصاری پور؟ انصاریان؟ انصار زاده؟

فتوحی؟ فتاحی؟ فاتحی؟ فاتح پور؟ فاتح زاده؟ فاتحیان؟

كرباسی؟ كرباس زاده؟ كرباسچی؟ كلباسی؟ كلباسی پور؟

اصَن اِز رو فامیلِد، حدس میزِنَن كه مالی كِدوم محل هسّی آ اِز كِدوماشونی. براحتی !

تازه این لهجه اصفهانی هم كه شوما اِز ما میشنُفین كه یك جور نیس که! اوووه

اصفانی میدون كهنه ای داریم!

اصفانی سبزه میدونی داریم!

اصفانی عباس آبادی داریم!

اصفانی این وری پلی داریم ... اون وری پلی داریم!

اصفانی مرداویجی داریم!

اصفانی داریم تا اصفانی دادا ...

راسّی ما براحتی اِز ریخت و قیافه و نیگا و كفش و لباسی هر غیری اصفانی، میفَمیم كی تو شهرمون مهمونِس! دیگه اون یه لم هایی دارِد كه من اجازه ندارم اینجا لو بدم! ساده تِرینش اینِس كه... آخ شرمنده! میترسم اِز كامیونیتی اصفهانیا اخراج بِشم دادا !

دیدین؟ اصفانی بودن همچینام ساده نیس! بایِد كُلّی حواسِمون جمع باشِد كه اِز كِدوم پدِر و مادِر زاده بشیم آ خودمون كوجا به دنیا بیایم ...
:ws28:

لینک به دیدگاه

سلام علیکوم:icon_gol:

من اصفهانی نیستم ولی اصفهان را دوست دارم.حضرت پاییزه -دامت برکاتها-

من از بچگی علاقه ی خاصی به این شهر داشتم نمیدونم چرا!!!!نه دانشگام اونجا بود نه سربازیم نه خانمم اصفهانیه خلاصه که همینطوری خوشم میاد:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...