رفتن به مطلب

کدام کتاب شعر را پیشنهاد میکنید؟؟؟

padrone

ارسال های توصیه شده

درود :icon_gol: انتخابتون كي بود؟:ws37:

از شاعرهاي معاصر، هوشنگ ابتهاج و سيمين بهبهاني و رهي معيري رو پيشنهاد ميكنم، فريدون مشيري هم سادگي و لطافت و مهربوني خاصي داره شعراش كه باعث گيراييش ميشه

شهريار هم همونطور كه ستاره جان گفت شعرهاش خيلي لطيفه، اگه تركي متوجه ميشين، خوندن شعراي تركيش لذت دوچندان داره (من حيدر بابا رو خوندم و واقعا لذت بردم از خوندنش، با اينكه خيلي كم تركي متوجه ميشم و ترجمه ش جلوم بود)

از شعراي كهن هم، حافظ و سعدي كه جايگاه خاص خودشونو دارن، غزليات عراقي هم بخاطر آهنگ كلامش دوست داشتنيه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
من دیگه دارم بابا بزرگ میشم,28 سالمه:5c6ipag2mnshmsf5ju3

اگه گل و بلبل منظورتون طبیعت و عاشقانه هست بله :w02:

حافظ بخون ، همه اینا توش هست

• hanghead.gif

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
درود :icon_gol: انتخابتون كي بود؟:ws37:

از شاعرهاي معاصر، هوشنگ ابتهاج و سيمين بهبهاني و رهي معيري رو پيشنهاد ميكنم، فريدون مشيري هم سادگي و لطافت و مهربوني خاصي داره شعراش كه باعث گيراييش ميشه

شهريار هم همونطور كه ستاره جان گفت شعرهاش خيلي لطيفه، اگه تركي متوجه ميشين، خوندن شعراي تركيش لذت دوچندان داره (من حيدر بابا رو خوندم و واقعا لذت بردم از خوندنش، با اينكه خيلي كم تركي متوجه ميشم و ترجمه ش جلوم بود)

از شعراي كهن هم، حافظ و سعدي كه جايگاه خاص خودشونو دارن، غزليات عراقي هم بخاطر آهنگ كلامش دوست داشتنيه

با تشکر از همه دوستان بابت راهنماییتون .بالاخره فعلا کتابهای زیر رو تهیه کردم:

1-شاخ نبات حافظ....نوشته دکتر محمدرضا برزگر خالقی....>شرح بیت به بیت غزلها و تلفظ واژگان دشوار و توضیح اصطلاحات-انتشارات زوار(کسانی که میخوان دیوان حافظ بخرن این کتابو تهیه کنن حتی اگه ادبیاتشون ضعیف باشه با این کتاب میتونن غزلهای حافظ رو خوب درک کنن.)

2-شرح غزلهای سعدی...نوشته دکتر محمدرضا برزگر خالقی و دکتر تورج عقدایی-2جلدی...>(شرح بیت به بیت غزلها و وازه ها و اصطلاحات-انتشارات زوار.

دکتر برزگر خالقی واقعا غزلها رو خوب توضیح دادن وطی این مدت با نظر دوست عزیز astraeeمبنی بر پرمفهومی و شیرینی و... غزلهای سعدی موافقم طوریکه غزلهای سعدی فرح انگیزتر از غزلهای حافظ هست.

شبها خواندن یک شعر از غزلیات حافظ و سعدی صفای خاصی داره.کتاب شعر ترکی شهریارو هم تهیه خواهم کرد.از دوستان بازم اگه اطلاعاتی دارن بفرمایین تا من و بچه ها استفاده کنیم.ممنون.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

چند روز پیش مجموعه اشعار " رهی معیری " و " نیما یوشیج" رو خریدم

در مورد معیری باید بگم شعرای خیلی قشنگی داره البته از قبل هم کمی با اشعارش آشنا بودم بیشتر سبک شعراش مثل استاد سخن " سعدی " می مونه

شعرای روونی داره و حتی افرادی که سر رشته ای تو ادبیات ندارند می تونند راحت با اشعارش ارتباط برقرار کنند

در مورد نیما هم که هر چی از پدر شعر نو ایران بگی کم گفتی البته بیشتر شعرای نیما سنگین اند که حسن شعراش هم به همینه که نمیشه ساده از سرش گذشت و ذهن و به چالش می کشونه و میشه کلی راجع به شعراش به بحث نشست

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

عزیزم از فروغ فرخزاد بخون تولدی دیگرش واقعا آدم و دگرگون می کنه ،سهراب سپهری،احمدشاملو که به جز شعر داستان نویس هم بوده مخصوصا آثاری بسیار زیبا برای کودکان خلق کرد.نیما یوشیج .شاعر اشعاراجتماعی اخوان ثالث.بهت پیشنهاد می کنم آثار شکسپیر وهم دنبال کن.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان عزیز.هدف از این تاپیک راهنمایی خواستن از شما در مورد انتخاب یک کتاب شعر برای مطالعه آن هم بعنوان تفریح و لذت هم بعنوان تسلط نسبی به اشعارش هست.غزلیات سعدی و حافظ رو شنیدم که خوبن ولی نمیدونم کدومشو انتخاب کنم.شاید کتابای بهتری هم باشن با توجه به اینکه توی این انجمن دوستای زیادی تو کار ادبیات هستن گفتم از شما کمک بگیرم.شما کدام کتاب شعر رو دوست دارین و پیشنهاد میکنین و به چه دلیل؟ممنون :icon_gol:

بستگی داره شعر چه نیازی از شمارو براورده کنه برای همین طیف مختلفی از اسامی میتونه براتون ردیف بشه

از شاعران وطنی بسته به اینکه دنبال غزل باشین(کلا کلاسیک) یا شعر نو که اونم تقسیم بندی های خودش رو داره یا شعر اوانگارد فارسی

در مورد خارجی ها هم همینطوره ومیتونه از هومر تا براتیگان و از گوته تا ژید طیف مورد نظرتون تفاوت پیدا کنه

سعدی و مولوی همیشه خوبن!

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

من عاشق اشعار قیصر امین پور هستم

بخصوص اشعار نو

روحم تازه میشه :)

مثل:

قطار میرود

تو میروی

تمام ایستگاه میرود

و من چقدر ساده ام

که سال های سال

در انتظار تو

کنار این قطار رفته ایستاده ام

و همچنان به نرده های ایستگاه رفته تکیه داده ام

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...