رفتن به مطلب

سوالات و درخواست های شیمی فیزیکی اینجا مطرح شود

ارسال های توصیه شده

[h=2] [/h]

[CoCl
4
]
2-

و

CS
2
[PF
6
]
-

و

[HCO
2
]
-

رو هم اصلا بلد نیستم کلا چجورین و کجاهاست محوراشون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببخشید من خیلی سوال میپرسم.
:icon_gol:

لینک به دیدگاه

اگه یک نفرهر آنچه که ...

از درونش برمی آید را بنویسد بی شک بدانید که از درون او...

کسی رفته است!

می خواهم از تو بنویسم...

ولی!!!

دلـم برای تمـام حرف هایی که دیگـر نمیزنی ، تنـــگ است

لینک به دیدگاه
ببخشید یه چند تا سوال دیگه هم داشتم....اینکه میشه درباره اون تئوری مارکوس بیشتر توضیح بدین.من اصلا نمیدونم اون لاندا و ایناش یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بعد ببخشید میشه چند تا هم مثال درباره واکنش های بنیادی و پیچیده بزنید......من فرقشونو اصلا نمیفهمم............مرسیییییییییییی بازممممممممم مممممممممنووووووووونننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن:icon_gol:

در مورد تئوری مارکوس چیزی یادم نمیاد، ببخشید.. هروقت چیزی پیدا کردم، میگم..:5c6ipag2mnshmsf5ju3

اما واکنش های بنیادی و پیچیده:

واکنش های بنیادی یا Elementary تک مرحله ای هستن: مثلا واکنش های توتومری یا واکنش تبدیل فرم قایق به صندلی در مولکول سیکوهگزان از این نوع واکنش هستن. معادلات سرعت برای واکنش های بنیادی براحتی قابل محاسبه هستن.

واکنش های پیچیده یا کمپلکس چند مرحله ای هستن. مثلا واکنش تشکیل کلروفرم از متان و کلر یک واکنش چند مرحله ای هست.

در واقع یک واکنش پیچیده عبارت است از چند مرحله واکنش بنیادی.

یه نکته رو هم در مورد مرتبه و مولکولاریته بگم، شاید بدردتون بخوره:

مولکولاریته صرفا برای واکنش های بنیادی تعریف میشود. تعداد ذرات (اتم، مولکول، یون) که در تشکیل کمپلکس فعال (حالت گذار) دخالت دارند) مولکولاریته واکنش مینامند. مولکولاریته یک واکنش، عددی صحیح و مثبت میباشد. واکنشهای با مولکولاریته ی بزرگتر از 3 وجود ندارد. زیرا احتمال اینکه بیش از سه ذره بطور همزمان باهم برخورد کنند و کمپلکس فعال تشکیل دهند، بعید بنظر میرسد.

به عکس مولکولاریته، مرتبه ی واکنش برای کل واکنش مجموع مراحل از آغاز تا پایان تعریف میشود.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

بعد یه سوال دیگه هم داشتم..........

اینکه تو همین مستطیل و اینایی که گذاشتین هم v دارند و هم h????این دو تارو تو اینا از هم تشخیص نمیدم.... 7ay80i499y0rbq6pe919.jpg

[CoCl
4
]
2-

و

CS
2
[PF
6
]
-

و

[HCO
2
]
-

رو هم اصلا بلد نیستم کلا چجورین و کجاهاست محوراشون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببخشید من خیلی سوال میپرسم.
:icon_gol:

پاسخ سوالات در این تاپیک:

آموزش آنلاین تقارن شیمی معدنی 1

لینک به دیدگاه

راستی استاد یچیزی رو بلد نیستم....

اون واکنش های مرتبه صفرم و یکم و دوم که انجامشون میدادیم و حلشون میکردیم بعدش بلد نیستم شیبشون رو بدسن بیارمو و بعد رو نمودار نشونشون بدم....

لینک به دیدگاه
راستی استاد یچیزی رو بلد نیستم.... اون واکنش های مرتبه صفرم و یکم و دوم که انجامشون میدادیم و حلشون میکردیم بعدش بلد نیستم شیبشون رو بدسن بیارمو و بعد رو نمودار نشونشون بدم....

فایل پیوست رو بخونین..:rose:

لینک به دیدگاه

سلام استااااااد جون.....دیروز امتحانمو دادم...خیلی خوب بودم خداروشکر.12 تا مسئله داده بود و 6 تا تعریفی و چند تا پاسخ کوتاه.......:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

دستتون درد نکنه.مدیون شمام .....:icon_gol::w16:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
باسلام

تقاضای جزوه شیمی فیزیک خوب برای کنکور دارم. ممنون میشم اگه در صورت امکان در اختیارم بذارین.

سه تا جزوه اینجا هست، امیدوارم خوب باشن:

http://www.noandishaan.com/forums/thread130564.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread82524.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread95080.html

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلاممن حل المسایل کتاب شیمی فیزیک callen رو میخوام.ممنون میشم ازتون برام بفرستید

خود کتابش هست؟ :ws38:

واسه کالن انگلیسی هم سرچ میکنم، کتاب شیمی فیزیک نداره. فقط همون ترمودینامیکشو میاره :ws38:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...