رفتن به مطلب

کمک کنید لطفا-بازیافت طلا از ضایعات الکترونیکی به روشهای شیمیایی

ارسال های توصیه شده

این کوره زمینی کوپل با سرب و این یکی هم شیره کشی و غال که آپلود کردم

و اینم یکی از فرایندهای شیمیایی که دیگه آپلود نکردم لینک فیسبوکم رو گذاشتم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...
  • پاسخ 45
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام من می خوام این کارو انجام بدم .میشه لطفا منو راهنمایی کنید.راهی که گفتید همرو داخل کوره میریزیم درست جواب میده؟

milad.tabatabaei68@gmail.com این ایمیل من هست خواهش میکنم جواب بدین به من

لینک به دیدگاه

سلام آقا میلاد عزیز . اینطوری اگر بخواهید از هر کدام از دوستان اطلاعات جمع آوری کنید خودتان گیج خواهید شد . در پست قبلیم آدرس و لینک براتون گذاشتم . مراجعه کنید تا راه صحیح را بدست بیارید . به ایمیلتان هم ارسال کردم. موفق باشی

لینک به دیدگاه
  • 3 سال بعد...
در ۱۳۹۱/۱۰/۲۱ در 18:50، Fakur گفته است:

با سلام

با روش زیر میتونی طلا و فلزات گرانبهای قراضه های الکترونیکی رو بازیافت کنی.

ابتدا همه اونا رو تو یه بوته ذوب ( که میتونی از فروشگاههای فروش لوازم زرگری بخری ) و داخل کوره های برقی کوچیک که مخصوص بوته های دو کیلوئی است و دارای نقطه ذوب 2200 درجه هست بریزی و یه مقدار هم نقره بهش اضافه بکنی و ذوبش بکنی که تو مرحله دوب کل اون مواد بشکل سیّاله در میان و همه اتمهای طلا به اتمهای نقره می چسبن و بصورت یه آلیاژ ته بویه جمع میشه. بعد کل مواد مذاب داخل بوته رو تو یه قالب رو باز میریزی که آلیاژ حاصل ته بوته یا قالب جمع میشه و بعد از سرد و جامد شدن اونو ورمیدازی و تو یه بوته دیگه مجددا ذوب میکنی و داخل یه طشت پر از آب سرد میریزی تا در اثر سرد شدن فوری مثل ذرت از هم باز بشن و بعد اونا رو تو ظرف استیل خالص بهمراه تیزاب سلطانی حرارت میدی تا نقره بصورت محلول و طلا بصورت رسوب ته ظرف باقی بمونه و نقره رو از طریق الکترولیز بازیافت میکنی و رسوب طلا رو هم ذوب کرده و تو قالب میریزی و بصورت شمش در میاری.

میشه شمارتونو بزارید من چنتا سوال داشتم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...